• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

            26.03.2025

            2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. 

            To nie tylko okazja do ubrania się na niebiesko – to przede wszystkim czas na refleksję, edukację i budowanie społecznej wrażliwości.

            W naszej szkole kształtujemy nie tylko wiedzę, ale także postawy – uczymy empatii, szacunku i otwartości wobec innych ludzi. Osoby w spektrum postrzegają świat w inny sposób, mają swoje wyjątkowe talenty, pasje i wyzwania. Istotne jest szerzenie wiedzy na temat autyzmu i przełamywania stereotypów.

            To wyjątkowy czas, który przypomina nam jak ważne jest budowanie otwartego i empatycznego społeczeństwa, w którym każdy czuje się akceptowany.

            We współpracy z Samorządem szkolnym ogłaszamy 2 kwietnia Dniem Niebieskim!

             

            Sylwia Babiasz

             

        • Klasa 1 na afrykańskiej sawannie
          • Klasa 1 na afrykańskiej sawannie

            25.03.2025

            12 marca uczniowie klasy 1 zostali zaproszeni przez firmę BIC na afrykańską sawannę.

            Dzieciom bardzo podobały się zadania do wykonania, wiadomości oraz prezenty. Prowadzący nawiązali wspaniały kontakt z uczniami.

            Bardzo dziękujemy mamie Oli Boguszewskiej za zorganizowanie tej fantastycznej przygody na Czarnymi Lądzie.

             

            Danuta Wyszyńska-Hałat

             

        • „Jestem przyjacielem zwierząt”
          • „Jestem przyjacielem zwierząt”

            24.03.2025

            Dnia 21 marca uczniowie klas 3a oraz 3b uczestniczyli w lekcji profilaktycznej pt. „Jestem przyjacielem zwierząt”. Spotkanie poprowadziła pani Agnieszka Kulka, funkcjonariuszka Straży Miejskiej, która przybliżyła dzieciom ważne zagadnienia związane z ochroną zwierząt.

            Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o Prawach zwierząt, poznali zasady postępowania wobec zwierząt wolnożyjących oraz omówili obowiązki właścicieli zwierząt domowych. Pani Agnieszka wyjaśniła, jak należy dbać o zwierzęta i w jaki sposób można im pomagać.

            Dzieci dowiedziały się również, kim jest kłusownik i przemytnik, a także jak wygląda przemyt egzotycznych zwierząt. Uczniowie byli zaskoczeni metodami stosowanymi przez przemytników oraz konsekwencjami nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami. Dzięki tej lekcji zrozumiały, jak ważna jest ochrona zagrożonych gatunków i odpowiedzialna postawa wobec przyrody.

            Była to cenna lekcja, która uwrażliwiła uczniów na potrzeby zwierząt i pokazała, jak ważne jest ich odpowiednie traktowanie. Dziękujemy pani Agnieszce Kulce za interesujące zajęcia i cenne wskazówki!

             

            Anna Tabor

             

        • "Florka, która pogodziła serce z rozumem"
          • "Florka, która pogodziła serce z rozumem"

            24.03.2025

            "Florka, która pogodziła serce z rozumem"

            to przedstawienie profilaktyczne o przemocy rówieśniczej, które miało miejsce w Bibliotece Publicznej w Rembertowie dnia 20 marca. Spektakl został zrealizowany przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy w sposób angażujący i przystępny dla młodych odbiorców poruszyli ważny temat relacji międzyludzkich oraz sposobów radzenia sobie z agresją w środowisku szkolnym.

            Bohaterką przedstawienia jest Florka – dziewczynka, która zmaga się z trudnościami w relacjach rówieśniczych. W trakcie spektaklu Florka przeżywa różne sytuacje, które zmuszają ją do refleksji nad tym, jak ważne jest, by nie dawać się ponieść emocjom, ale jednocześnie nie zaniedbywać swoich uczuć i potrzeb. Postaci funkcjonariuszy Straży Miejskiej wprowadzają do przedstawienia elementy edukacyjne, pokazując, jak rozwiązywać konflikty bez przemocy, jak szukać pomocy w trudnych sytuacjach oraz jak ważna jest komunikacja i wzajemny szacunek w grupie.

            Przedstawienie odbyło się w formie interaktywnej, angażując uczniów klas 3a i 3b, którzy mieli okazję wziąć aktywny udział w rozwiązywaniu problemów przedstawianych na scenie. W trakcie spektaklu dzieci dowiedziały się, jak ważne jest zachowanie spokoju i mądrości w trudnych chwilach oraz jak skutecznie wyciągać wnioski z niełatwych doświadczeń.

            To wyjątkowe wydarzenie miało na celu nie tylko edukację na temat przemocy rówieśniczej, ale także promowanie wartości takich jak przyjaźń, szacunek i odpowiedzialność w codziennym życiu. Przedstawienie pozostawiło uczniów z ważnym przesłaniem – aby w sytuacjach konfliktowych dążyć do rozwiązania, które łączy serce z rozumem

            Anna Tabor

        • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

            24.03.2025

            W miniony piątek 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

            Wyrazem naszej solidarności i tolerancji względem osób z Zespołem Downa było ubranie tego dnia dwóch różnych kolorowych skarpetek. Pragnę podziękować wszystkim, którzy poprzez mały gest ubrania dwóch różnych skarpetek okazali swoje wsparcie i akceptację wobec osób zmagających się z odmiennością biologiczną.

             

            Mirosław Leymann

             

        • Pierwszy dzień wiosny w 3a
          • Pierwszy dzień wiosny w 3a

            21.03.2025

            Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty… Dzisiaj 21 marca , czyli pierwszy dzień wiosny. Zamiast iść na „wagary” uczennice i uczniowie klasy 3a ćwiczyli kondycję. Pełni sił i ochoty przystąpili do zgłębiania historii fotografii.

            Owocem tej działalności były samodzielnie wykonane przez dzieci - camera obscura. W obiektywie takich kamer budząca się do życia przyroda wygląda szczególnie pięknie.

             

            Anna Król

             

        • O tajnikach Ziemi z uczniami 3a
          • O tajnikach Ziemi z uczniami 3a

            21.03.2025

            Przyroda Ziemi jest bardzo zróżnicowana. Na Ziemi znajdują się ogromne oceany i pozbawione wody pustynie, lodowce i gorące lasy deszczowe……Świat jest taki ciekawy❗️

            Uczniowie klasy 3a z ogromnym zaangażowaniem zgłębiali tajniki przyrody. Szykując się powolutku do klasy 4 przygotowali wspaniałe, profesjonalne prezentacje❗️

             

            Anna Król

             

        • Dzielnicowy etap 48. edycji "Warszawskiej Syrenki"
          • Dzielnicowy etap 48. edycji "Warszawskiej Syrenki"

            18.03.2025

            W dniu 17 marca w Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy odbył się dzielnicowy etap 48. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka".

             

            Naszą szkołę reprezentowali:

            W kategorii klas 1-3:

             

            Julia Ochocka z kl. 1 z utworem J. Brzechwy "Pchła Szachrajka",

            Franciszek Brodowski z kl. 2 z wierszem J. Jachowicza "Chory kotek" oraz

            Hanna Grajnert również z kl. 2, która zaprezentowała "Krasnoludki" autorstwa J. Brzechwy ".

             

            W kategorii klas 4-6:

             

            Urszula Dolecka z kl. 5b wystąpiła z wierszem Cz. Miłosza "Piosenka o końcu świata",

            Jan Sowa również z kl. 5b zaprezentował tekst J. Tuwima "Nauka", zaś

            Kajetan Żwirek ponownie z kl. 5b wyrecytował utwór W. Szymborskiej "Szkielet Jaszczura".

             

            Młodzi wykonawcy podczas wystąpienia dali z siebie wszystko, a Hania Grajnert swoją interpretacją wiersza trafiła w gust jury, a co za tym idzie, zdobyła III miejsce na podium.

            Hani oraz pozostałym uczestnikom należą się wielkie gratulacje, a wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu, autorstwa Pana Mirka Leymanna.

             

            Anna Dzierżanowska

             

        • Wyścig palce lizać!
          • Wyścig palce lizać!

            18.03.2025

            Podczas niedawnych zajęć kulturowych w języku angielskim, klasy 7 i 8 wzięły udział obchodach Dnia naleśnika. Jego nieodłączną składową jest Wyścig z naleśnikiem (ang. Pancake Race). Jest to tradycyjne wydarzenie, mające miejsce we wtorek przed Środą popielcową, wywodzące się z Wielkiej Brytanii.

            Jest to wyścig, którego każdy uczestnik trzyma przed sobą patelnię z naleśnikiem i pokonując dystans wyścigu podrzuca co jakiś czas naleśnikiem usiłując go nie zgubić w szalonym pędzie.

            Tradycja wyścigu sięga 1445 roku, kiedy to pewna kobieta z miasteczka Olney była tak zajęta smażeniem naleśników, że na dźwięk kościelnych dzwonów wybiegła z domu z patelnią z naleśnikiem w ręce, trzymając ją przez całą drogę do kościoła. Tradycyjny dystans wyścigu to 380 metrów.

            Oczywiście w naszych warunkach dystans wyścigu został dostosowany do możliwości boiska i panującej zimnej aury.

            Wyścig obfitował w zabawne momenty i sytuacje, wszyscy wykazali się ogromną sprawnością i zwinnością.

            W dalszej części zajęć uczniowie oddali się zgłębianiu tajników i tła historycznego tego tradycyjnego eventu!

             

        • Nietypowa lekcja biologii
          • Nietypowa lekcja biologii

            18.03.2025

            Przeprowadzenie sekcji narządów na lekcji biologii w klasie 7 było dla uczniów doświadczeniem, które przyniosło im wiele korzyści:

            1. Lepsze zrozumienie anatomii – uczniowie mogli zobaczyć narządy na własne oczy, co pomogło im lepiej zrozumieć ich budowę i funkcje.

            2. Nauka przez doświadczenie – możliwość bezpośredniego badania narządów była bardziej angażująca niż nauka z podręczników czy obrazków.

            3. Rozwój umiejętności praktycznych – uczniowie mogli nauczyć się precyzji, ostrożności i pracy w grupie, co rozwijało ich zdolności manualne oraz umiejętność obserwacji.

             

            Marzena Pietrucha

        • Eliminacje do "Warszawskiej Syrenki"
          • Eliminacje do "Warszawskiej Syrenki"

            08.03.2025

            W dniu 7 marca odbył się szkolny etap 48. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" .Wzięli w nim udział uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych klas 1-3 i 4-6.

            Tłumnie zgromadzona publiczność z klas 1-5 mogła kibicować swoim kolegom oczywiście w absolutnej ciszy, ponieważ nasi artyści mówili bez użycia mikrofonu. A oto uczestnicy:

            Klasę 1 reprezentowali: Łucja Ochocka, Kaja Pawłowska, Julia Stryjewska, Filip Wertejuk, Zofia Żaboklicka.

            Klasę 2 reprezentowali: Monika Babula, Franciszek Brodowski, Ksawery Cybulski, Emilia Dźwigniewska, Hanna Grajnert, Maja Majsztyk, Marika Miros.

            Klasę 3a reprezentowali: Marysia Jarema i Ania Skarbek-Kozietulska.

            Klasę 3b reprezentował Antoni Ordyniec.

            W kategorii IV-VI wystąpili: Antoni Czajka, Janek Bzoma z kl. 5a oraz Maria Czarnocka, Albert Czesuch, Urszula Dolecka, Jagoda Kaflik, Jan Sowa, a także Kajetan Żwirek z klasy 5b.

            Dostojne jury - Panie Jolanta Bredek-Morawska, Aleksandra Adamek i Edyta Żegnałek miały bardzo trudne zadanie z wytypowaniem zwycięzców, jednak decyzja musiała być podjęta i werdykt zapadł. Brzmi on następująco:

            Do dzielnicowego etapu eliminacji konkursu przechodzą:

             

            😍 Julia Ochocka kl. 1,

            😍 Franciszek Brodowski kl. 2,

            😍 Hanna Grajnert kl. 2,

            😍 Urszula Dolecka kl. 5b,

            😍 Jan Sowa kl. 5b oraz

            😍 Kajetan Żwirek kl. 5b.

             

            Wszystkim uczestnikom konkursu należą się wielkie brawa 👏 za odwagę, mnóstwo włożonej pracy i kreatywność w interpretacjach wierszy.Za zwycięzców trzymamy mocno kciuki gdyż w dniu 17 marca będą reprezentować naszą szkołę na etapie dzielnicowym konkursu.

             

            Anna Dzierżanowska

             

        • Międzynarodowy turniej tańca Europestage Riga
          • Międzynarodowy turniej tańca Europestage Riga

            06.03.2025

            W dniach 1-2 marca 2025 roku odbył się Międzynarodowy turniej tańca Europestage Riga (Łotwa).

            Po latach rywalizacji na krajowym podwórku to europejski debiut Szkoły Tańca Lemono Dance Center z Rembertowa. Wzięło w nim udział 68 zespołów z kilku krajów europejskich.

            Zespół Lemono 1 zdobył 1 miejsca w kategoriach: formacja i mini formacja, a dodatkowo Lemono 1 (formacja) zdobyło Główną Nagrodę spośród 68 zespołów ze wszystkich kategorii. Za choreografię odpowiadała Agnieszka Czubak.

            W skład zespołu wchodzą między innymi uczennice Superszkoły: Natalia Brandyk - kl. 8b, Hania Gajzler- kl. 7, Ada Głowicka, Łucja Tur i Ada Wildner z klasy 8a.

            Gratulujemy serdecznie tak spektakularnego sukcesu 💪👏😍

             

        • 1 marca – Dzień Żołnierzy Wyklętych
          • 1 marca – Dzień Żołnierzy Wyklętych

            03.03.2025

            W tym roku święto to wypadło w sobotę. Ale nasza Szkoła, jako jedna z dwóch w Rembertowie, wystawiła Poczet Sztandarowy składający się z uczniów klasy 7: Julki Płonki, Eleny Dolegacz i Marcela Zadęckiego.

            Jak zobaczycie na zdjęciach, wszyscy prezentowali się znakomicie i pomimo początkowych obaw, świetnie zaprezentowali Superszkołę w tej ważnej uroczystości. Wielkie brawa dla Pana Macieja Skowronka, który jest opiekunem Pocztu Sztandarowego naszej Szkoły.

            Sama uroczystość była dobrze zorganizowana i przebiegała sprawnie. Pomimo tego, że trwała „tylko” 35 minut, wszyscy nasi uczestnicy solidnie zmarzli, ale byli bardzo zadowoleni i mam nadzieję, że zjawią się w poniedziałek w szkole w dobrej formie.

            Należą się im wielkie gratulacje za godne reprezentowanie naszej Szkoły.

             

            Wiktor Horbaczewski

             

        • Lekcja anatomii w klasie 3b
          • Lekcja anatomii w klasie 3b

            03.03.2025

            Budowa człowieka jest skomplikowana, ale już nie dla klasy 3b!

            Lekcja metodą projektów – w czasie zajęć z edukacji przyrodniczej trzecioklasiści poznali tajniki anatomii! Nasze ćwiczenia to co prawda nie była biologia na poziomie zaawansowanym, ale na pewno uczniowie oswoili się z budową wewnętrzną ludzkiego ciała, jego funkcjami i nazewnictwem.

            Uczniowie zdobywali informacje z oglądanych filmów przyrodniczych, książek oraz internetu. Jednym z ćwiczeń, które miało na celu ułatwienie im zrozumienia anatomii, było projektowanie narządów wewnętrznych na koszulkach. Po założeniu anatomicznych t-shirtów każdy mógł zobaczyć, gdzie umiejscowione jest jego serce, żołądek, jelita, płuca, nerki i wątroba. To była świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonała metoda nauki poprzez doświadczenie!

            Na zakończenie projektu uczniowie, czyli nasi Mistrzowie Lapbooków, znów stanęli na wysokości zadania! Powstały niezwykle kreatywne i bogate w informacje lapbooki, pełne ciekawostek, rysunków i ruchomych elementów. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem – w ich pracach znalazły się m.in. otwierane kieszonki z ciekawostkami, ruchome klapki odkrywające narządy oraz kolorowe schematy ułatwiające zapamiętanie budowy ludzkiego ciała. Było to fantastyczne podsumowanie naszej przygody z anatomią!

            Brawo klasa 3b! Wasza dociekliwość i kreatywność są godne podziwu!

             

            Anna Tabor

             

      • Kontakt z nami

        • Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. W. Pileckiego
        • Sekretariat: 694-193-375 lub (22) 673-54-08
        • al. Sztandarów 2
          04-423 Warszawa
          Poland
        • Sekretariat czynny w godz.: 8:00-16:00
        • Psycholog (awaryjnie): 516-290-296
          Pedagog: 514-085-941
        • SKT nr 174 STO
          Al. Sztandarów 2; 04-423 Warszawa
          PKO BP: 05 1020 1127 0000 1402 0172 2826
          Tytuł przelewu: Darowizna na cele oświatowe

          Numer KRS: 0000184247
    • Social media