• Wystawa "Bruno Barbey. Zawsze w ruchu"
     • Wystawa "Bruno Barbey. Zawsze w ruchu"

      28.02.2024

      Bieżący tydzień rozpoczął się muzealnie, albowiem klasy 4a oraz 4b kolejno we wtorek i środę odwiedziły Muzeum Narodowe w Warszawie w bardzo konkretnym celu. W dniach 1 grudnia 2023r. – 3 marca 2024r. można zapoznać się z niezwykle inspirującą wystawą czasową pt. "Bruno Barbey. Zawsze w ruchu".

      Bruno Barbey mówił o sobie: "Rzadko stoję w miejscu. Wciąż chodzę. Zawsze w ruchu."Rzeczywiście, monograficzna prezentacja jego zdjęć ukazuje życie ludzkich społeczności obserwowane przez fotografa na pięciu kontynentach, w krajach takich jak, m.in. Bangladesz, Brazylia, Chiny, Egipt, Irak, Iran, Japonia, Korea, Kuwejt, Maroko, Meksyk, Nigeria, Senegal czy Wietnam.

      Na ekspozycji pokazane są także zdjęcia oddające realia Polski i Ukrainy lat 80. ubiegłego stulecia.Podczas gdy większość fotografów w latach 60. XX wieku wciąż wykonywała zdjęcia czarno-białe, artysta zdecydowanie odrzucił monochromatyzm. Barbey wykorzystywał bowiem potęgę barw w swojej fotografii reportażowej.

      Nasi uczniowie dowiedzieli się bardzo dużo o technikach robienia zdjęć, o kompozycji kadru i wielości interpretacji poszczególnych ujęć. Z większą uwagą będziemy teraz podchodzić do robienia zdjęć :)

       

    • Brawurowy popis naszych pływaków
     • Brawurowy popis naszych pływaków

      27.02.2024


      Droga Szkolna Społeczności, mamy czym się pochwalić :)

      Dnia 20 lutego 2024r. 48 reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w zawodach pływackich o zasięgu wojewódzkim o Puchar Dyrektora SSP nr 10 🏆

      Nasi wspaniali sportowcy konkurowali z blisko 350 zawodnikami z 15 szkół. Świetnym wynikom nie było końca, zarówno w startach indywidualnych jaki i sztafetach. Superszkoła zajęła 4 miejsce w klasyfikacji medalowej i 5 w klasyfikacji drużynowej. Dzieciaki łącznie zdobyły 10 medali: 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe.


      Pamiętajcie! To była próba generalna przed Mistrzostwami Polski Szkół STO, które odbędą się tradycyjnie w Ciechanowie w dniach 5-6 kwietnia 2024r. Serdecznie gratulujemy naszym Mistrzom! Życzymy dalszych sukcesów :)

      Dziękujemy bardzo p. Dariuszowi Witkowskiemu, p. Krzysztofowi Żwirkowi, a także p. Grzegorzowi Wnorowskiemu za fotorelacje 👏

       

    • Klasa 6 śladami Fryderyka Chopina
     • Klasa 6 śladami Fryderyka Chopina

      23.02.2024

      W piątek, 23 lutego klasa 6 odwiedziła Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Razem z przewodnikiem zwiedziliśmy wystawy, zapoznaliśmy się z życiem i twórczością kompozytora. Następnie ruszyliśmy z kolejnym przewodnikiem śladami Fryderyka wzdłuż Traktu Królewskiego.

      Tam mogliśmy obejrzeć miejsca, w których mieszkał, uczył się, koncertował i tworzył nasz genialny rodak.

      Wycieczkę zakończyła wizyta w restauracji...

       

      Maciej Skowronek

    • „Pokaż kotku co masz w środku”
     • „Pokaż kotku co masz w środku”

      22.02.2024

      „Cukierku, Ty łobuzie” jest wspaniałą książką wprowadzającą w koci świat. Omówienie lektury zbiegło się z dniem kota, który był obchodzony 17 lutego. Te dwa wydarzenia zrodziły pomysł na to, by uczniowie podczas omawiania lektury pracowali metodą projektu i szukali odpowiedzi na pytanie: Czy wszystko wiemy o kotach?

      Jednym z głównych zadań było budzenie zainteresowania światem przyrody oraz ukształtowanie opiekuńczego i odpowiedzialnego stosunku do zwierząt. Zastosowana metoda umożliwiła uczniom poznawanie świata i rozumienie jego sensu poprzez własną aktywność.

      Uczniowie chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat kotów oraz opowiadali o swoich pupilach. Przez cały okres trwania projektu zbierali karty pracy, które przekształciły się w piękne książki o kotach.

      Anna Tabor

       

    • Szkolenie z samorządności uczniowskiej
     • Szkolenie z samorządności uczniowskiej

      19.02.2024

      W poniedziałkowe popołudnie w godz. 16:00-19:00 w Sali kolumnowej Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy odbyło się bardzo ciekawe szkolenie poświęcone samorządności uczniowskiej. Superszkołę reprezentowali przedstawiciele Młodzieżowej Rada Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawa (Nadia Arciszewska oraz Aleksander Wnorowski z klasy 8dw) oraz członkowie Samorządu uczniowskiego Superszkoły (Julia Płonka z kl. 6, Łucja Tur z kl. 7adw, Szymon Szulakowski z kl. 8dw).

      Szkolenie poprowadzone przez eksperta w dziedzinie samorządności uczniowskiej z ramienia Fundacji Civis Polonus, Piotra Sienkiewicza, miało charakter edukacyjny i warsztatowy. Podczas spotkania poruszone zostały kluczowe kwestie m.in. definicja samorządu uczniowskiego, jego rola i umocowanie prawne, możliwości uczniów w kwestii współdecydowania o życiu szkolnym, a także przykłady dobrych praktyk. 

      Mieliśmy wyjątkową okazję wymiany doświadczeń z pozostałymi szkołami rembertowskimi.

      Z głowami przepełnionymi nowymi pomysłami i inspiracjami, z poczuciem dobrze spędzonego dnia, wróciliśmy do domów :)

    • Czy istnieje wolność absolutna?
     • Czy istnieje wolność absolutna?

      14.02.2024

      Kiedy czujemy się wolni?

      Co na temat wolności mówią myśliciele, a co sądzą uczniowie?

      Na te i inne pytania staramy się odpowiedzieć w naszym filmie. Nasz projekt powstał dzięki połączeniu wspólnych sił grupy teatralnej "Bez nazwy" i dzieci uczestniczących w lekcjach etyki.

      Ponieważ współtwórców filmu było bardzo wielu, nie wymieniamy ich tutaj, wszyscy zostali wymienieni w końcówce filmu.

      Zapraszamy na film - "Co z tą wolnością"

       

      Anna Dzierżanowska

       

    • Program Zielonej Szkoły 2024
     • Program Zielonej Szkoły 2024

      14.02.2024

      Zachęcamy do zapoznania się z programem tegorocznej Zielonej Szkoły, która odbędzie się w w dniach 20-24 maja w Hotelu "Albatros" w miejscowości Serwy.

       

      Program Zielonej Szkoły dla klas 1-3

       

       

      Program Zielonej Szkoły dla klas 4-6

       

      Program Zielonej Szkoły dla klas 7-8

       

       

       

    • Podsumowanie realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na Ty"
     • Podsumowanie realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na Ty"

      11.02.2024

       

      Oto krótkie podsumowanie realizacji zadań i wyzwań z listy EKO Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na Ty”.

       

      Przeżyjmy to jeszcze raz:

       

      1. Sprzątanie Świata,
      2. Leśna Banda Warszawa - wycieczki do lasu w różnych porach roku,
      3. Konkurs „Ilustracje do utworu o tematyce przyrodniczej”,
      4. Zawody sportowe,
      5. Zielniki,
      6. Doświadczenie - wpływ światła na rzeżuchę,
      7. Modele komórek roślinnych, zwierzęcych i bakteryjnych,
      8. Laboratoria przyszłości - modele DNA z drukarki 3D,
      9. Wycieczka do parku kieszonkowego „Ptasi raj”,
      10. Eko-ozdoby świąteczne ozdoby wykonane z materiałów ekologicznych,
      11. Koncerty muzyczne „Świat zwierząt, świat przyrody”.

       

      Bez wątpienia wszystkie działania projektowe zrealizowane w I semestrze przyczyniły się do podniesienia świadomości ekologicznej, a także uwrażliwienia na ochronę środowiska naturalnego.

      Przed nami kolejne zadania :).

       

      Powodzenia! 

       

      Marzena Pietrucha

    • Magnez czy magnes?
     • Magnez czy magnes?

      07.02.2024

      Od odpowiedzi na to pytanie rozpoczęły się dzisiaj zajęcia w naszej klasie. A potem?

      A potem w świat magii fizyki wprowadził uczniów pan Michał Żbikowski. Pokazał działanie magnesu. Opowiedział o jego zastosowaniu. Doświadczenia z elektrostatyki zakończyło te bardzo ciekawe zajęcia.

      Panie Michale - Dziękujemy :)

    • Podsumowanie 32. Finału WOŚP w Rembertowie
     • Podsumowanie 32. Finału WOŚP w Rembertowie

      02.02.2024

      Zamykamy niniejszym 32. Finał WOŚP w Rembertowie z rekordową sumaryczną kwotą oraz z subiektywnym poczuciem, że Rembertowianie po raz kolejny, dosłownie i w przenośni, dali z siebie po prostu wszystko :)

      Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiarność, za wychodzenie ze swojej strefy komfortu, aby odszukać naszych wolontariuszy i podzielić się z nimi nie tylko datkami, ale także dobrym krzepiącym słowem.

      Dziękujemy uprzejmie rodzicom i opiekunom za zapewnienie opieki naszym wolontariuszom podczas kwestowania na rembertowskich ulicach, a także za gadżety i precjoza przeznaczone na licytacje.

      Słowa podziękowania kierujemy w stronę Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy oraz Pana Burmistrza Aleksander Lesiński, który dołożył wielu starań, aby wieść o naszym finale niosła się jak najdalej.

      Słowa wdzięczności kierujemy także do naszych wieloletnich współorganizatorów: Stowarzyszenia Rembertów Bezpośrednio oraz Sala Rembertów za otwartość, atrakcje, nietuzinkowe pomysły i globalne wsparcie przedsięwzięcia.

      Ogromnie się cieszymy, że do naszego finału w wielkim stylu dołączyła Akademia Sztuki Wojennej dostarczając nie tylko strawy duchowej w postaci przeżyć z licytacji wyjątkowych fantów, ale także strawy w postaci grochówki nie do przebicia. Wszyscy goście wspólnym głosem twierdzili, że takiego wydania tej zupy nie mieli jeszcze okazji skosztować .

      Do dziś dnia jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem tego, co nasz licytujący Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru wyprawiał na parkiecie i w jaką porywającą interakcję wchodził z publicznością

      Ukłon wykonujemy także w kierunku rembertowskich policjantów, którzy cały dzień czuwali nad naszym bezpieczeństwem, a na koniec dnia, czuwali przy Światełku do nieba i zapewnili eskortę transportu zebranych środków .

      Na naszą ogromną wdzięczność zasługują również nasi cegiełkowi absolwenci , którzy rok w rok przybywają stadnie, aby wesprzeć nas w finałowych poczynaniach. Swoim ogromnym wkładem sił, pomysłowości i czasu sprawiają, że sztab działa jak dobrze naoliwiona maszynka .

      Dzięki przepięknym zdjęciom Fotokreacja Różne Pstryki mamy sposobność wracać do tych cudnych chwil w nieskończoność. Dziękujemy za wieczną gotowość i czas, aby uwiecznić to co ulotne .

      A teraz na spokojnie oddajmy się smakowaniu tego co działo się wczoraj w Sala Rembertów :)

       

   • Kontakt z nami

    • Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. W. Pileckiego
    • Sekretariat: 694-193-375 lub (22) 673-54-08
    • al. Sztandarów 2
     04-423 Warszawa
     Poland
    • Sekretariat czynny w godz.: 8:00-16:00
    • Psycholog (awaryjnie): 516-290-296
     Pedagog: 514-085-941
    • SKT nr 174 STO
     Al. Sztandarów 2; 04-423 Warszawa
     PKO BP: 05 1020 1127 0000 1402 0172 2826
     Tytuł przelewu: Darowizna na cele oświatowe

     Numer KRS: 0000184247
  • Social media