• Myślę... i co dalej?
     • Myślę... i co dalej?

      07.08.2023

      Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym czy czas biegnie idzie, czy płynie? Albo nad tym czy świat istnieje, kiedy na niego nie patrzymy? My tak. Efektem tych rozmyślań jest nasze wspólne przedsięwzięcie - film, w którym uczniowie ze starszych i młodszych klas starają się na te i inne trudne pytania odpowiedzieć.

      W projekcie udział wzięli: Alicja Zmarzlińska, Szymon Gąsowski (autorzy pytań, reporterzy), Aleksander Wnorowski i Szymon Szulakowski (montaż i udźwiękowienie), Kuba Szot, Nataniel Brzozowski, Marcel Zadęcki, Tomasz Janiszewski (kamera, obsługa techniczna, realizacja nagrań). Ponadto wszyscy aktorzy z kółka teatralnego z kl. 3, którzy wymienieni są w końcówce filmu (ze specjalnymi podziękowaniami dla Antka Czajki, który włożył ogrom pracy w przygotowanie do roli, po czym zmogła go choroba i nie mógł wystąpić). I oczywiście nasi rozmówcy z klas 1-3. Zapraszamy do oglądania.

      Anna Dzierżanowska

    • To Święto Szkoły przejdzie do annałów!
     • To Święto Szkoły przejdzie do annałów!

      07.08.2023

      Do końca drżeliśmy w obawie o to, czy aby pogoda nie spłata nam figla. Poranny kapuśniaczek nie nastrajał nas optymistycznie i zmuszał do opracowywania na prędce planu B. Szczęśliwie od godz. 9:00 pogoda ustabilizowała się na bardzo zadowalającym poziomie i mogliśmy przystąpić do rozstawiania stanowisk. 

      Stworzona dzisiaj wspólna przestrzeń została przez wszystkich doskonale spożytkowana na niekończące się rozmowy między rodzicami, aktualnymi uczniami, absolwentami, a także nauczycielami. Podczas takich właśnie rozmów wylęgają się najlepsze pomysły na usprawnienia, przedsięwzięcia czy projekty. Takich rozmów nam wszystkim po prostu potrzeba :)

      Stymulacją do wspólnego spędzania czasu w dniu Święta naszej szkoły był szereg atrakcji, gdzie można było:

       

      🟡 zmalować sobie coś na twarzy,

      🟠 zrobić sobie insta fotkę w fotobudce,

      🔴 zagrać w eko kręgle,

      🟡 zatańczyć zumbę z Panem Łukaszem,

      🟠 rozegrać spotkanie piłkarskie z teamem absolwentów,

      🔴 obejrzeć wystawę ptaków,

      🟡 zakręcić kołem i połamać sobie głowę nad przyrodniczymi zagadkami,

      🟠 wziąć udział w warsztatach kosmetyków naturalnych,

      🔴 obejrzeć prezentację ekologiczną,

      🟡 wykonać i skonsumować przepyszne prace plastyczne,

      🟠 obejrzeć dramatyczny apel zagrożonych gatunków skierowany do beztroskiego człowieka,

      🔴 odwiedzić kącik cateringowy, gdzie na smakoszy czekały kiełbaski z grilla, pop corn, lemoniada, frytki, wata cukrowa oraz chaczapuri,

      🟡 wziąć udział w loterii fantowej,

      🟠 pokazać światu swoje pasje i kolekcje w ramach wystawy hobbystycznej

      🔴 skosztować wielu przepysznych ciast roboty wykonanych przez nasze niezastąpione mamy

      🟡 wybrać i zakupić książki z imponującej kolekcji,

      🟠 wykonać lapbooki i wiele, wiele innych.

       

      Dziękujemy przepysznie Rodzicom za rozpływające się w ustach kreacje, obejmujące wszelkie możliwe rodzaje ciast, ciasteczek, babeczek i innych słodkich przysmaków, których nie sposób teraz wymienić. Dziękujemy Państwu także za wsparcie naszej sekcji cateringowej i asystę w nadzorowaniu, aby żaden domorosły kuchcik nie odniósł uszczerbku na zdrowiu grillując kiełbaski czy smażąc frytki.

      Za profesjonalną fotorelację dziękujemy utalentowanej Hani Winnickiej z klasy 8dw. Efekty jej pracy możecie podziwiać poniżej.

      Wyrazy uznania należą się także naszym uczniom (działających m.in. w ramach Samorządu oraz Koła Wolontariatu), którzy do Święta Szkoły przygotowywali się już czas jakiś, aby dostarczyć nam wszystkim niezapomnianych wrażeń.

    • Narodziny talentu...
     • Narodziny talentu...

      07.08.2023

      Jagoda Wierzchowska z klasy 5 została laureatką 7. edycji ogólnopolskiego konkursu “Popisz się talentem”!

      W czym tkwi kunszt Jagody? Śmiało można powiedzieć, że Jagoda posiada nie tylko umiejętność patrzenia na świat cudzymi oczami. W talencie Jagody tkwi coś więcej, coś, co wynika z funkcji literatury. Jest to głos sprzeciwu mówiący, że światu nie można przypisać jednego, upraszczającego znaczenia. Na życie nie można patrzeć przez różowe okulary.

      Stanisław Barańczak porównał kiedyś rolę literatury do pewnego typu bohatera z filmów gangsterskich. Jest to bohater, który za dużo wie, za dużo widzi. Taką właśnie osobą jest Jagoda. Widzi to, co niewygodne. Przyjmuje perspektywę, z której dostrzega więcej niż powinien widzieć człowiek, który chce wygodnie żyć. I tu zacytuję fragment pracy Jagody:

      “- Nie martw się, nie powiem tacie. Nie chcę zrujnować tej rodziny. Ale jeśli się to powtórzy...”

      Zalęknieni czekamy na opublikowanie pracy w książce wydanej przez Nową Erę. Gratulujemy 👏

      Aleksandra Walicka

    • Sukcesy naszych piłkarzy w Turnieju piłkarskim EsKadry!
     • Sukcesy naszych piłkarzy w Turnieju piłkarskim EsKadry!

      07.08.2023

      12 czerwca na obiektach sportowych EsKadry odbył się Turniej piłki nożnej klas 1-3 rembertowskich szkół podstawowych. Nasi piłkarze przyzwyczaili nas ostatnio do sukcesów i nie inaczej było na obiektach przy ul. Strażackiej. Reprezentacja Superszkoła okazała się najlepsza wśród 1-szo i 3-cio klasistów, natomiast w kategorii 2-ich klas nasi piłkarze zajęli zaszczytne 2 miejsce ustępując jedynie kolegom ze szkoły podstawowej nr. 217.

      Ogromne brawa dla naszych dzielnych piłkarzy za walkę, hart ducha i zostawienie na murawie ostatniej kropli potu :)

      Serdeczne podziękowania dla panów: Dariusza Witkowskiego oraz Adama Czajki za fantastyczną fotorelację z tego wydarzenia :)

      Adam Matyja

      Dzięki p. Dariuszowi Witkowskiemu mamy niepowtarzalną okazję przeżyć najciekawsze emocje boiskowe, które zawdzięczamy naszym młodym piłkarzom z klas 1-3. To właśnie oni, podczas rozegranego 12 czerwca 2023r. Turnieju Eskadry tak pięknie nas reprezentowali i napawali dumą! :) Dziękujemy!

    • Pogromcy języków!
     • Pogromcy języków!

      07.08.2023

      W II semestrze bieżącego roku szkolnego, uczniowie klasy 6a oraz 6b biorą udział w projekcie #SuperKoderzy autorstwa Fundacji Orange. Spośród 14 dostępnych ścieżek edukacyjnych, wybór padł na ścieżkę realizowaną w języku angielskim pt. "Pogromcy języków".

      W wielkim skrócie rzecz ujmując, uczniowie tworzą interaktywne widowisko osnute na kanwie klasycznej powieści „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, z wykorzystaniem robotów mBot, które… odegrają rolę Dorotki! Oprócz kodowania robotów programujemy także animację, wzbogaconą o dialogi nagrane w obcym języku 🇬🇧 przez dzieci.

      Uczniowie klas szóstych zaangażowali się bardzo w nasz projekt, na każde zajęcia zakładając tematyczną koszulkę, która dodaje nam kilka punktów do umiejętności współpracy, dochodzenia do konstruktywnych wniosków, czy w końcu kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów, jakie projekt rzuca im pod stopy. Bardzo jesteśmy ciekawi końcowych owoców pracy naszych pogromców języków :)

    • Wysyp prawdziwych Omnibusów!
     • Wysyp prawdziwych Omnibusów!

      07.08.2023

      6 czerwca odbył się II etap szkolnego konkursu Omnibus. Tegoroczna edycja przyciągnęła duże grono uczniów chętnych wejść w posiadanie tego prestiżowego tytułu osoby wszechwiedzącej :)

      Poniżej ostateczne wyniki. Gratuluję zwycięzcom i zapraszam do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

      Irena Kietlińska-Brewko

    • Brązowe dwa ognie
     • Brązowe dwa ognie

      07.08.2023

      We wtorek, 6 czerwca odbyły się Mistrzostwa Rembertowa w dwa ognie. Barwy Superszkoły reprezentowały sportsmenki i sportsmeni z klasy 4a oraz 4b. Chłopcy zdobyli brązowy medal, zaś dziewczynki przegrały zaledwie jednym punktem walkę o brąz.

      Gratulujemy serca do walki i dziękujemy za zostawienie na boisku hektolitrów potu. Bardzo doceniamy Wasze wysiłki! :)

      Tomasz Kizerwetter

    • Wyniki konkursu "Ciekawa fizyka, czyli zjawiska fizyczne w fotografii" 2023
     • Wyniki konkursu "Ciekawa fizyka, czyli zjawiska fizyczne w fotografii" 2023

      07.08.2023

      Z przyjemnością informujemy, że jeden z uczniów klasy 8DW zajął wysokie miejsce w konkursie fotograficznym "Ciekawa fizyka, czyli zjawiska fizyczne w fotografii". 

      Laureatem tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe jest  Krzysztof Orciuch, który zajął III miejsce w kategorii doświadczenie (seria zdjęć). Konkurs był skierowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Uczestnicy z obu grup wiekowych mogli zgłaszać prace w 3 kategoriach: fotografia (zdjęcie pojedyncze), obserwacja zjawiska (seria zdjęć) i doświadczenie (seria zdjęć).

      Serdecznie gratulujemy wysokiego wyniku i zapraszamy do obejrzenia prac, które przyciągnęły uwagę jury konkursowego. Komisja miała nie lada zadanie dokonać wyborów spośród ponad 300 nadesłanych prac.

       

      Michał Żbikowski

    • Podsumowanie sezonu koncertowego
     • Podsumowanie sezonu koncertowego

      07.08.2023

      Przed Państwem relacja z ostatniego Koncertu Wiosennego w roku szkolnym 2022/2023. Zakończyliśmy tegoroczny sezon artystyczny. Gratuluję wszystkim wykonawcom wspaniałych występów. Jest mi ogromnie miło, gdy widzę uśmiech na waszych twarzach i wielkie zaangażowanie. Bardzo cieszy mnie fakt, że tak chętnie gracie na instrumentach i czerpiecie radość ze wspólnego muzykowania.

      Rok był intensywny. Aż nie chce mi się wierzyć, iż udało nam się zorganizować w szkole 7 koncertów. Ponadto występowaliśmy w czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i koncertowaliśmy w przedszkolu, co zdaje się, iż jeszcze w tym roku powtórzymy. Zdążyliśmy też zorganizować drobny plan filmowy, czego owocem był EKO KLIP. Nie zapominajmy o szkolnym chórze, który swoim śpiewem wzbogacał szkolne uroczystości i wystąpi jeszcze w czasie obchodów Święta Szkoły - 17 czerwca.

      Według Boecjusza „Muzyka stanowi część naszej natury tak dalece, iż nawet gdybyśmy tego pragnęli, nie moglibyśmy jej pominąć”, tak więc, aby w czerwcu nikomu nie zabrakło muzyki, szykujemy filmową niespodziankę :)

      Aleksandra Kondraciuk

    • #lesswaste
     • #lesswaste

      07.08.2023

      Zabraliśmy się za ogrody w słojach! Nasza praca nad ogrodami w słojach wymagała wcześniejszego przygotowania materiałów - keramzytu, ziemi, węgla aktywowanego oraz roślin. Zgodnie z duchem less waste wykorzystaliśmy słoje z odzysku. Niektórzy z nas przynieśli także własne niezwykle efektowne szklane naczynia.

      W ciągu jednej godziny lekcyjnej zdołaliśmy stworzyć miniaturowe zielone enklawy, które mogłyby zostać scenografią do filmów animowanych opowiadających o maleńkich światach. Najwięcej emocji wzbudziło mieszanie węgla z ziemią oraz sadzenie roślin, które należało odpowiednio "osadzić" w podłożu. Część z nas stworzyła "dzikie" krajobrazy.

      Aleksandra Grudzińska

    • W Fabryce Norblina
     • W Fabryce Norblina

      07.08.2023

      W środę, 10 maja 2023r. uczniowie 6B oswajali przestrzeń Fabryki Norblina. O historii tego miejsca opowiedział im sam Teodor Werner. Dowiedzieli się, czym są słynne na cały świat polskie wyroby platernicze, jak wyglądały warunki pracy w dawnej fabryce,  o co walczyli robotnicy na przełomie XIX i XX wieku oraz jak zmieniał się krajobraz Warszawy w ciągu ostatnich 200 lat. 

      Następnie przyszedł czas na  emocjonującą podróż po spektakularnej twórczości artystów, którzy wstrząsnęli światem sztuki, próbując uchwycić ulotne piękno natury. Chodzi oczywiście o multimedialną wystawę Immersive Monet & The Impressionists. Po tym spektakularnym widowisku nie pozostało nic innego jak oddać się kulinarnym doznaniom w jednym z pięciu tematycznych barów. To był udany dzień!

      Anna Dźwigniewska

    • Najnowsze wieści z Katedry Matematyki Superszkoły
     • Najnowsze wieści z Katedry Matematyki Superszkoły

      07.08.2023

      W przeprowadzonym niedawno Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2023, nasi czołowi matematycy zaakcentowali swoją świetną dyspozycję zdobywając wyróżnienia! Gratulacje!

      Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

      W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

       

    • Wpływ zmian klimatu i zanieczyszczeń środowiska na ludzkie zdrowie
     • Wpływ zmian klimatu i zanieczyszczeń środowiska na ludzkie zdrowie

      07.08.2023

      4 i 5 maja mieliśmy przyjemność gościć Dominikę Flisek, naszą absolwentkę i studentkę Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dominika czynnie działa w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny (IFMSA-Poland), które jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy. Jest zrzeszeniem apartyjnym, samorządnym i trwałym o celach niezarobkowych. IFMSA jest największą na świecie organizacją studencką.

      Dominika podzieliła się swoją wiedzą na temat wpływu zmian klimatu i zanieczyszczeń środowiska na ludzkie zdrowie. Po przeprowadzonej prezentacji w kl. 7DW, 6a i 6b pojawiło się wiele pytań ze strony naszych uczniów, co świadczy o zainteresowaniu poruszaną tematyką.

      Marzena Pietrucha

    • Superszkoła Mistrzem Warszawy w kategorii U-8!
     • Superszkoła Mistrzem Warszawy w kategorii U-8!

      07.08.2023

      I gramy dalej...

      Reprezentacja naszej Szkoły Mistrzem Warszawy w kategorii U-8 z awansem do Finałów Wojewódzkich Turnieju o Puchar Tymbarka!!!

      W finałowym meczu drużyna w składzie: Kuba Czesuch, Michał Sadoch, Helena Ziółkowska, Igor Lemieszek, Kacper Rosiński, Jan Szot, Antek Gaik, Nikodem Kowalski, Jan Gruba oraz Brandyk Antek po heroicznym boju wygrała 2-1 ze Szkołą Podstawową nr 112 i tym samym okazała się najlepszą spośród ponad 30 drużyn zgłoszonych do Turnieju. Teraz przed nami rywalizacja z najlepszymi drużynami z województwa mazowieckiego :)

      Adam Matyja

    • Ekologiczny duet Hania & Hania z klasy 8dw
     • Ekologiczny duet Hania & Hania z klasy 8dw

      07.08.2023

      28 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 376 im. Bohaterów Westerplatte odbył się Międzyszkolny Turniej Ekologiczny. Konkurs podzielony był na część teoretyczną i sprawnościową, zaś jego przedmiotem było zaprojektowanie i wykonanie zabawki z surowców wtórnych. 

      Zespoły zaprezentowały przygotowane wcześniej plakaty na temat "Marnując energię, niszczysz walory Ziemi". Konkurs upowszechniał wiedzę o ochronie środowiska, pozyskiwaniu energii, zasobach odnawialnych i nieodnawialnych.

      Naszą szkołę godnie reprezentowały: Hanna Stasiak i Hanna Winnicka z klasy 8dw. Dziewczęta zajęły prestiżowe II miejsce. Gratulujemy!

  • Kontakt z nami

   • Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. W. Pileckiego
   • Sekretariat: 694-193-375 lub (22) 673-54-08
   • al. Sztandarów 2 04-423 Warszawa Poland
   • Sekretariat czynny w godz.: 8:00-16:00
   • Psycholog (awaryjnie): 516-290-296 Pedagog: 514-085-941
   • SKT nr 174 STO Al. Sztandarów 2; 04-423 Warszawa PKO BP: 05 1020 1127 0000 1402 0172 2826 Tytuł przelewu: Darowizna na cele oświatowe Numer KRS: 0000184247
 • Social media