• European Day of Languages
     • European Day of Languages

      26.09.2023

      26 września obchodziliśmy w Superszkoła Europejski Dzień Języków (European Day of Languages), który został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską w 2001r.

      Naszym naczelnym celem było uwrażliwienia naszych uczniów na fakt istnienia różnorodności językowej zarówno w bezpośrednim sąsiedztwie Polski, jak i w jej dalszym otoczeniu, słowem, w całej Europie. Za dywersyfikacją językową stoi różnorodność kultury, obyczajowości i folkloru.W procesie poznawania meandrów języków obcych pomogła nam mapa Europy z naniesionymi ośrodkami poszczególnych języków. Każdy z nich zaprezentował się na osobnym slajdzie na naszej korytarzowej ekspozycji.

      Skanując kody QR uczniowie mieli szansę posłuchać brzmienia każdego z 50 języków, policzyć od 1 do 10, czy w końcu zapoznać się z najbardziej podstawowymi zwrotami. Dodatkowo dowiedzieliśmy się ilu każdy język ma aktywnych użytkowników na obszarze Europy. 

      Cieszy nas niezmiernie, że nasi uczniowie okazali duże zainteresowanie na twarzy, uważnie wsłuchując się w najróżniejsze europejskie dialekty i narzecza, ba! śmiemy twierdzić, że takich wypieków nie mają na co dzień słuchając Tidala czy Spotify :)

    • 30. Akcja Sprzątanie Świata - Polska
     • 30. Akcja Sprzątanie Świata - Polska

      21.09.2023

      Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W czwartek 21.09.23r. uczniowie z klas 5a i 5b zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki wzięli się do pracy i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy.

      Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem.

      W tym roku akcja odbywała się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.

      Warto wspólnymi siłami dbać o piękno naszej małej Ojczyzny.Marzena Pietrucha

    • Mistrzostwa Rembertowa w biegach przełajowych
     • Mistrzostwa Rembertowa w biegach przełajowych

      20.09.2023

      W dniu dzisiejszym (20 września) odbyły się Mistrzostwa Rembertowa w biegach przełajowych. Złoto wywalczył na dystansie 1000m Michał Kot z kl. 5. Helena Radzio zdobyła srebro na dystansie 800m. Pełna listę wyników wywiesimy w szkole w piątek.

      Wielu Naszych zawodników znalazło się w pierwszej 10 i będzie reprezentowało Superszkołę w Mistrzostwach Warszawy.

      Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących! :)

    • Nadchodzi sesja fotograficzna
     • Nadchodzi sesja fotograficzna

      19.09.2023

      Już w przyszłą środę, 27. września br. nadejdzie chwila, aby wyeksponować swój lepszy profil i ustawić się do zdjęcia w korzystnej pozie tak na zdjęciu klasowym jak i grupowym, tudzież indywidualnym, do wyboru do koloru.

      Zdęcia będą dostępne w galerii internetowej, do której otrzymacie link. Płatność za zdjęcia realizowana będzie również drogą elektroniczną.

    • Era Erasmusa+
     • Era Erasmusa+

      18.09.2023

      Wrześniowe wydanie Gazety Rembertowskiej opisuje na stronie 9. bardzo istotne dla naszej szkoły działania w ramach projektu Erasmus+. Tegoroczna iteracja naszych przedsięwzięć i starań doskonale wybrzmiewa w samym tytule, a mianowicie „Jedność i różnorodność europejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez dwujęzyczność”.

      W artykule znajdziecie dużo szczegółów na temat mobilności nauczycieli, którzy podczas niedawno trwających wakacji podnosili swoje kwalifikacje zawodowe w wielu europejskich szkołach.

      Zapraszamy do zapoznania się z całością materiału.

    • Uwaga wszyscy aktywiści i społecznicy!
     • Uwaga wszyscy aktywiści i społecznicy!

      07.09.2023

      Uwaga wszyscy aktywiści, społecznicy i wszyscy inni uczniowie, którym na sercu leży, aby rozpoczęty dopiero rok szkolny obfitował w pozytywną energię wygenerowaną dzięki ciekawym wydarzeniom, eventom tudzież nietuzinkowym projektom!

      Jeśli jesteś uczniem klasy 4-8 i głowa Ci pęka od kolorowych niczym tęcza pomysłów na uatrakcyjnienie szkolnej codzienności, ta wiadomość jest adresowana dokładnie do Ciebie!

      Weź udział w wyborach do Samorządu szkolnego i zrób różnicę o jakiej dotąd tylko myślałeś/-łaś!

      Szczegóły na poniższych infografikach :)

    • Talenciaki wracają!
     • Talenciaki wracają!

      05.09.2023

      A czy wiesz, że teraz robiąc codzienne zakupy w Lidlu, możesz wspierać Superszkołę⁉️

      Oto jak to zrobić w kilku krokach:

      1️⃣. Zrób zakupy za min. 50zł (w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc).

      2️⃣. Przy kasie odbierz kupon - 🎫TALENCIAKA🎫

      3️⃣. Przekaż 🎫TALENCIAKA🎫 w Sekretariacie odprowadzając swoje dziecko do szkoły.

      Możesz także zeskanować kod QR z grafiki poniżej i wpisać 🎫TALENCIAKA🎫 bezpośrednio na naszej stronie profilowej akcji (https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040016631).

      Każdy 🎫TALENCIAK🎫 to dodatkowa szansa dla Superszkoły w loterii. A do wygrania atrakcyjne nagrody!

       

    • Inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024
     • Inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024

      04.09.2023

      4 września, we wczesnych godzinach porannych o godz. odpowiednio 9:30 (dla klas 1-3) oraz 10:30 (dla klas 4-8) dokonaliśmy swoistego unboxingu nowego roku szkolnego 2023/2024 na boisku szkolnym.

      Pani Dyrektor Małgorzata Mojsak powitała z prawdziwie matczyną serdecznością wszystkich uczniów, szczególnie zaś naszych ciekawych wszystkiego co ich otacza pierwszoklasistów. Po przedstawieniu nauczycieli i pracowników szkoły, klasy kolejno udały się do swoich sal na mały briefing u swoich wychowawców :)

      A jutro... zaczynamy kolejną edukacyjną przygodę. Wszyscy będziemy odkrywcami, pionierami, badaczami oraz degustatorami otaczającego nas świata. Powodzenia na nowej drodze edukacji, drodzy uczniowie!

    • Wrześniowe zebranie
     • Wrześniowe zebranie

      31.08.2023

      Zapraszamy rodziców na inauguracyjne zebranie w roku szkolnym 2023/2024. Jak to zwykle bywa podczas zebrań wrześniowych, czeka nas dużo wstępnych ustaleń, pakiet startowy informacji oraz dokumentacji do podpisania, co pozwoli naszym uczniom i nam wszystkim na płynne funkcjonowanie w tym roku szkolnym. Prosimy zaopatrzyć się w długopisy! :)

    • Startuj z nami w nowy rok szkolny!
     • Startuj z nami w nowy rok szkolny!

      23.08.2023

      Zapraszamy serdecznie na inaugurację roku szkolnego 2023/2024 w Superszkole! Umysły przewietrzone nadmorską bryzą, zmysły wyostrzone nurtem górskich rzek, tęsknota za kolegami i koleżankami z klasy nie daje się wyspać, czas zatem najwyższy rozpocząć kolejny epizod edukacyjnej kariery.

       

      Trajektoria lotu progresywnego wytyczona, przybory gotowe, startujemy! 🙂

    • Jak radzić sobie z omdleniami?
     • Jak radzić sobie z omdleniami?

      31.08.2023

      Prezentujemy poniżej ulotkę ulotkę przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

      Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.

      Warto zapoznać się z tymi materiałami i być świadomym sposobów radzenia sobie w omawianych sytuacjach długotrwałegoprzebywania w pozycji stojącej. Choć sytuacje te nie stanowią zagrożenia dla Twojego zdrowia, bywają jednak źródłem niepokoju i dyskomfortu.

    • Era Erasmusa+
     • Era Erasmusa+

      25.08.2023

      Przyszło nam żyć w wyjątkowych czasach, kiedy to poszerzanie horyzontów młodzieży, uczulanie ich na niezaprzeczalną wartość doskonalenia warsztatu językowego, czy w końcu samorozwój nauczycieli i ich kompetencji nigdy nie był tak bardzo w zasięgu ręki. Superszkoła jest od lat beneficjentem i aktywnym uczestnikiem projektów realizowanych w ramach Erasmusa+.

       

      Co nam przyświeca

      Bieżąca edycja naszego projektu zatytułowana jest „Jedność i różnorodność europejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez dwujęzyczność”. Idealnie wkomponowuje się w najważniejsze cele szkoły, czyli otwieranie kolejnych oddziałów dwujęzycznych, gdzie duży nacisk kładziemy na zajęcia z komunikacji językowej, historii i kultury krajów Unii Europejskiej. Widzimy ogromną potrzebę konfrontacji teorii z praktyką. Dlatego właśnie pragniemy rozwijać systematyzowanie oraz pogłębianie wiedzy naszych uczniów w zakresie wspólnego europejskiego dziedzictwa i różnorodności.

       

      Misja kompleksowa, czyli młodzież przodem…a za nią mobilności nauczycieli.

      W ślad za uczniami, głodni edukacyjnych nowalijek nauczyciele Superszkoły wyruszyli w okresie wakacyjnym na podbój Europy. W poszukiwaniu kursów podnoszących ich kompetencje językowe, społeczne oraz cyfrowe odwiedzili m.in. Irlandię, Maltę, Islandię, Niemcy, Austrię, Hiszpanię, a także Włochy. W efekcie tych działań, kadra pedagogiczna rozbudowała swój warsztat m.in. o nowe techniki aktywizujące uczniów, metodologię zintegrowanego kształcenia przedmiotowo – językowego (CLIL) oraz nowe platformy cyfrowe. Wszystkie zdobyte umiejętności zarówno na płaszczyźnie językowej, informatycznej jak i kulturowej będą z powodzeniem wdrożone i wykorzystane w codziennej pracy nauczycielskiej. Pozwolą przenieść nauczanie na nowy, bardziej nowoczesny i dostosowany do wymogów współczesnego świata poziom. W końcu zainspirowany nauczyciel jest inspiracją dla swoich uczniów!

    • „Enemy of my Enemy”. Prof. Marco Patricelli i nowa superprodukcja o rtm. Pileckim
     • „Enemy of my Enemy”. Prof. Marco Patricelli i nowa superprodukcja o rtm. Pileckim

      26.08.2023

      „Pilecki powinien stać się tak samo znany na świecie jak (Oskar) Schindler, bowiem zasługuje na to jako ochotnik, bohater, postać wręcz symboliczna” mówił o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, prof. Marco Patricelli, autor książki „Ochotnik”, na podstawie której powstanie amerykański film.

       

      🔶🔶🔶 Praca nad filmem

      Na pytanie jak rozpoczęła się jego współpraca z amerykańskim producentem filmu, prof. Patricelli odpowiedział: „W 2018 roku skontaktowała się ze mną aktorka i producentka filmowa Elizabeth Stillwell jako przedstawicielka Powder Hound Pictures z Kolorado. Elizabeth poprzez swojego brata, który wiedział o mojej książce „Ochotnik” dowiedziała się o historii rotmistrza Witolda Pileckiego. Ogromne wrażenie zrobiło na niej, że Pilecki dobrowolnie stał się więźniem obozu koncentracyjnego Auschwitz. Brat powiedział Elizabeth, że to jest gotowy scenariusz na film”.Patricelli oznajmił, że studio filmowe Powder Hound Pictures kupiło prawa do nakręcenia filmu od wydawcy książki „Ochotnik”. Główna producentka filmu Jayne-Ann Tenggren, znana jako producentka m.in. filmu „1917” czy „Spectre” z serii o Jamesie Bondzie, od razu zaproponowała Patricellemu funkcję konsultanta historycznego filmu.

       

      🔶🔶🔶 Amerykańskie spojrzenie na historię II wojny światowej

      Patricelli zwraca uwagę, że Amerykanie nie są tak zakotwiczeni emocjonalnie w historii II wojny światowej jak Europejczycy. Ale producent zapewniał go wielokrotnie, że film będzie bardzo precyzyjnie przedstawiał fakty i zostanie nakręcony z dbałością o detale. Życie więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz ma być pokazane realistycznie.

       

      🔶🔶🔶 Historia oparta na książce pod tytułem „Ochotnik”

      ”Enemy of my Enemy” to historia oparta na głośnej książce „Ochotnik” (org. Il Volontario) włoskiego historyka Marco Patricellego. Producentkami są Jayne-Ann Tanggren, odpowiedzialna za sukces filmu „1917” Sama Mendesa oraz Elizabeth Stillwell, znana z „Lizzie” z Kristen Stewart i Chloe Sevigny. Autorem scenariusza jest Matt King, najlepiej kojarzony z projektu ”Boomtown” – napisał portal Deadline.Portale cytują także wypowiedź Krzysztofa Kosiora, prawnuka rotmistrza Pileckiego: „Byłem zachwycony, czytając scenariusz (…). Jestem wdzięczny, że ten film powstaje i że światowa publiczność pozna historię mojego pradziadka”.Prof. Marco Patricelli to włoski historyk, specjalista w zakresie historii Europy XX wieku, w tym II wojny światowej. Jest wykładowcą na Uniwersytecie im. Gabriele D’Annunzio Chieti-Pescara. Jest też kompozytorem, skomponował utwór muzyczny „Petite Suite Pilecki”, którego premiera miała miejsce w Pescarze 26 stycznia br.

       

      🎬 Więcej informacji można znaleźć tutaj:  https://wszystkoconajwazniejsze.pl/pepites/enemy-of-my-enemy-prof-marco-patricelli-i-nowa-superprodukcja-o-rtm-pileckim/

      🎬 oraz tutaj: https://www.thefirstnews.com/article/james-bond-producer-to-make-new-film-about-polish-hero-witold-pilecki-40774

    • Fizyka
     • Fizyka

      16.08.2023

      Chcemy dzisiaj donieść, o naszych wspaniałych poczynaniach na lekcjach fizyki. Oj, działo się w tym roku dużo. Wykonaliśmy samodzielnie w domach wiele projektów. Musicie je zobaczyć.

      Tak więc, udało nam się wykonać mały działający generator van de Graaffa, ciekawy generator kroplowy Kelvina, silnik prądu stałego, camera obscura (załączamy również zdjęcie obrazu uzyskanego poprzez camerę, świerk do góry nogami nam wyszedł, ale tak miało być), masę elektroskopów listkowych i butelek lejdejskich. Nieprawdaż, że pięknie nam te przyrządy wyszły?

      Michał Żbikowski

    • Green Screen
     • Green Screen

      07.08.2023

      W tym roku Sekcja Techniczna miała wiele pracy. Nagłośnienie to wiadomo, ale pewnie już wiecie, że Superszkoła w ramach programu Laboratoria Przyszłości zakupiła green screen, zestaw teł, oświetlenie do nagrań. Ktoś to musiał przygotować I wypróbować, a kto mógł to lepiej zrobić, niż Sekcja Techniczna...

      W tym roku udało się już nagrać dwa filmy z wykorzystaniem green screena: jeden o zagrożonych wyginięciem gatunkach zwierząt, a drugi o filozofii. Czekamy na więcej...

      #LaboratoriaPrzyszłości

      #laboratoriaprzyszlosci

       

    • O drukarce żywicznej słów kilka...
     • O drukarce żywicznej słów kilka...

      07.08.2023

      Czy wiecie, że oprócz drukarki 3d w technologii FDM mamy również drukarkę żywiczną? Ta dotarła do nas dopiero po połowie roku szkolnego, więc nie udało się jeszcze za wiele wydrukować, ale mamy za sobą już kilka wydruków.

      Ciekawe jest to, że ta drukarka zupełnie inaczej działa niż FDM. Wyobraźcie sobie, że po zakończonym wydruku w żywicy należy jeszcze projekt umyć i utwardzić. Mamy do tego odpowiednie urządzenie (wash and cure). Poeksperymentowaliśmy trochę z czasem utwardzania i doszliśmy do wniosku, że to bardzo ciekawy parametr. Można uzyskać wydruki w miarę elastyczne przy krótkim czasie ekspozycji na UV, natomiast przy dłuższym czasie projekty robią się coraz bardziej twarde, ale przy okazji kruche.A i jeszcze jedna ważna informacja. Drukujemy w żywicach wodorozcieńczalnych, które w dodatku są ekologiczne, a otrzymywane są z soi. Nie jesteśmy wystawieni na szkodliwe opary, a odpowiednia konstrukcja drukarki chroni nas przed promieniowaniem UV.

      Michał Żbikowski

    • Chodź, wydrukuj mi świat...
     • Chodź, wydrukuj mi świat...

      07.08.2023

      W tym roku uczniowie mogli korzystać z zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości drukarki 3d. Drukarka ta drukuje w technologii FDM. Wykorzystywany filament jest ekologiczny i wykonywany z mączki kukurydzianej.

      Do czego taka drukarka nam posłużyła? Zaczęliśmy od drukowania różnych figurek znalezionych w Internecie. Udało się też wydrukować modele do późniejszego składania. Po każdym wydruku omawialiśmy jego jakość i zastanawialiśmy się, co zmienić, aby było lepiej. Do perfekcji opanowaliśmy tworzenie podpór i to o różnych układach geometrycznych. Drukowaliśmy elementy potrzebne nam na zajęcia, takie jak bryły na matematykę.

      Czasami nie potrzebowaliśmy różnych kół, kół pasowych czy przekładni do projektów z elektroniki, więc użyliśmy drukarki. Dodatkowo wydrukowaliśmy stemple z logiem Superszkoły, które później przydały się na plastyce. Część uczniów klasy 8a postanowiło zapoznać się z programem Blender i tam tworzyć swoje modele. Niektóre nawet udało się wydrukować.

      #LaboratoriaPrzyszłości

      #LaboratoriaPrzyszlosci

      Michał Żbikowski

  • Kontakt z nami

   • Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. W. Pileckiego
   • Sekretariat: 694-193-375 lub (22) 673-54-08
   • al. Sztandarów 2
    04-423 Warszawa
    Poland
   • Sekretariat czynny w godz.: 8:00-16:00
   • Psycholog (awaryjnie): 516-290-296
    Pedagog: 514-085-941
   • SKT nr 174 STO
    Al. Sztandarów 2; 04-423 Warszawa
    PKO BP: 05 1020 1127 0000 1402 0172 2826
    Tytuł przelewu: Darowizna na cele oświatowe

    Numer KRS: 0000184247
 • Social media