• Chodź, wydrukuj mi świat...
     • Chodź, wydrukuj mi świat...

     • W tym roku uczniowie mogli korzystać z zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości drukarki 3d. Drukarka ta drukuje w technologii FDM. Wykorzystywany filament jest ekologiczny i wykonywany z mączki kukurydzianej.

      Do czego taka drukarka nam posłużyła? Zaczęliśmy od drukowania różnych figurek znalezionych w Internecie. Udało się też wydrukować modele do późniejszego składania. Po każdym wydruku omawialiśmy jego jakość i zastanawialiśmy się, co zmienić, aby było lepiej. Do perfekcji opanowaliśmy tworzenie podpór i to o różnych układach geometrycznych. Drukowaliśmy elementy potrzebne nam na zajęcia, takie jak bryły na matematykę.

      Czasami nie potrzebowaliśmy różnych kół, kół pasowych czy przekładni do projektów z elektroniki, więc użyliśmy drukarki. Dodatkowo wydrukowaliśmy stemple z logiem Superszkoły, które później przydały się na plastyce. Część uczniów klasy 8a postanowiło zapoznać się z programem Blender i tam tworzyć swoje modele. Niektóre nawet udało się wydrukować.

      #LaboratoriaPrzyszłości

      #LaboratoriaPrzyszlosci

      Michał Żbikowski

    • Stasiek Szczyrek z nowym kontraktem ze Śląskiem Wrocław!
     • Stasiek Szczyrek z nowym kontraktem ze Śląskiem Wrocław!

     • Nie posiadamy się z radości i pękamy z dumy, że nasz absolwent Stasiek Szczyrek przepięknie rozwija skrzydła swojej kariery piłkarskiej. Stanisław Szczyrek podpisał właśnie nową umowę ze Śląskiem Wrocław. 

      Człowiek charakterny, zorientowany na cel i konsekwentny w swoich działaniach, aby swe marzenia pochwycić i oswoić. Nie uznaje kompromisów na drodze swojego rozwoju, nie tylko jako piłkarz, ale wspaniały młody człowiek, w którego oczach zawsze odnajdziemy spokój, krzepiącą pewność siebie daleką od zarozumialstwa i iskrę szczęścia płynącą z tego co robi.

      Stasiek nie zapomina o swoich korzeniach i regularnie odwiedza Superszkołę. Podczas czerwcowego Święta Szkoły można było z nim zagrać w piłkę albo porozmawiać, tak po prostu o życiu. Stasiu, z wyraźnie podwyższonym ciśnieniem tętniczym, z rozdygotanymi rękami i błądzącymi po ekranie gałkami ocznymi śledzimy Twoje poczynania i trzymamy kciuki za Twoje kolejne występy! :)

    • Oscyloskop - ciekawy jegomość
     • Oscyloskop - ciekawy jegomość

     • Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości mamy w szkole prawdziwy cyfrowy dwukanałowy oscyloskop. Po co takie urządzenie? A gdy nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić lub przewidzieć sygnałów w układzie elektronicznym, to wtedy przychodzi z pomocą on, książę przebiegów, imperator zboczy, władca hazardów i przynosi ze sobą wizualizacje tego, co dzieje się w środku układu. A że jest wyposażony w dwa kanały, to możemy dzięki jego uprzejmości porównywać ze sobą sygnały i sprawdzić działanie dzielników napięcia. Ciekawy jegomość.

       

      #LaboratoriaPrzyszłości

      #LaboratoriaPrzyszlosci

    • Elektronika, ach, elektronika...
     • Elektronika, ach, elektronika...

     • Co może być ciekawego w tych wszystkich kabelkach? A no wiele, do czego mogą Was przekonać tegoroczni ósmoklasiści, którzy po ciężkiej pracy na innych przedmiotach relaksowali się na lekcjach informatyki właśnie przy kabelkach. Nie, tu nie jest mowa o sielskiej idylli. Co prawda towarzyszyła naszym lekcjom muzyka, ale była to jednak ciężka I dobrze wykonana praca.

      W tym roku kilku uczniów postanowiło zbudować swój własny samochód. Wiecie, że nasi uczniowie nauczyli ten samochód widzieć przeszkody. Tak tak, zatrzymywał się przed przeszkodą. A co potrzebne do zbudowania takiego samochodu? W sumie niewiele: Arduino, dwa silniki, sterownik silników, dodatkowe zasilanie z baterii, czujnik odległości. Za koła posłużyły korki po butelkach, a podwoziem stał się kawałek kartonu.

      Zostało również wykonane podejście do zbudowania ramion robotycznych. Też silniki, sterowniki, kabelki..., ale nie wszystko dało się tak łatwo zdobyć, więc uczniowie wydrukowali koła pasowe, jako elementy sterowania ruchem ramion robota. Niestety projektu nie udało się ukończyć, bo nadeszły wakacje, ale i tak jesteśmy dumni z uzyskanego efektu.

      Co jeszcze? Interaktywne światła drogowe. Tym razem światło zmieniało się po naciśnięciu tact switcha, bo dotknięciu czujnika dotyku lub zbliżeniu się do czujnika odległości. Dodatkowo układ został zaopatrzony w sygnalizację dźwiękową, informującą pieszych o zbliżającej się zmianie świateł. Ponadto ulica została zaopatrzona w latarnie, które włączały się zmierzchowo.

      Koniec roku spędziliśmy na uczeniu buzzerów grania. Można było usłyszeć elektroniczne aranżacje popularnych utworów muzyki filmowej, a także soundtracki z gier.

      Oj długo by jeszcze wymieniać...😃

      Michał Żbikowski

       

    • Co w Modlinie piszczy?
     • Co w Modlinie piszczy?

     • W połowie czerwca uczniowie klasy 2a wybrali się na wycieczkę na lotnisko Modlin. Pomysłodawcą i opiekunem był p. R. Litwiński - Tata Mai. Na miejscu dzieci poznały ludzi, dzięki którym lotnisko zapewnia pasażerom bezpieczeństwo i fachową obsługę.

      Wyjazd okrasił wspólnie zjedzony obiad oraz drobne upominki. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą wycieczkę :)

      Danuta Wyszyńska-Hałat

    • Podsumowanie projektów i inicjatyw
     • Podsumowanie projektów i inicjatyw

     • 21 maja dokonaliśmy globalnego podsumowania udziału naszych uczniów w różnorakich przedsięwzięciach, projektach i konkursach w dobiegającym do końca roku szkolnym 2022/2023.

      Poza Rowerowym Majem, o którym pisaliśmy wcześniej, zaakcentowaliśmy oraz nagrodziliśmy naszych uczniów za udział w następujących inicjatywach:

      🙂 Całoroczny projekt “Cztery pory roku”,🙂 Omnibus,🙂 Olimpus i Olimpusek,🙂 Certyfikaty znajomości języka niemieckiego Instytutu Goethego i podsumowanie akcji Deutsch+,🙂 Wysokie wyniki w czytelnictwie,🙂 Szczególne zaangażowanie w zajęcia kół: muzycznego, teatralnego, biologicznego, a także informatycznego.

      Dziękujemy Wam drodzy uczniowie za aktywność, chęć poszerzania swoich horyzontów i ustawiczną pracę nad samym sobą 👏

    • Rowerowy maj 2023 – podsumowanie akcji
     • Rowerowy maj 2023 – podsumowanie akcji

     • 21 czerwca odbyło się w naszej szkole oficjalne podsumowanie tegorocznej akcji Rowerowy Maj. Klasa 2b wypracowała najwyższy wynik (68%) i otrzymała od organizatora akcji  Rowerowy Maj  nagrodę - klasowe wyjście na warsztaty przyrodnicze w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. 

      W rywalizacji międzyklasowej na podium uplasowały się następujące klasy:

      kl. 1b – I miejsce z frekwencją 66,25% 

      kl. 4b – II miejsce z frekwencją 64,91% 

      kl. 6a – III miejsce z frekwencją 64,00%

      Wszystkie klasy zaangażowane w tę akcję otrzymały pamiątkowe dyplomy, a uczniom, którzy zajęli miejsca na podium pani dyrektor ufundowała drobne upominki. 

      W kategorii pracownicy szkoły rywalizacja przebiegała następująco:

      I miejsce - pani Małgosia Mikuśkiewicz z frekwencją 100%,

      II miejsce - pan Przemek Papaj z frekwencją 92%. 

      Rowerowy Maj to nie tylko dojazdy na lekcje. To ruch na świeżym powietrzu, nabieranie dobrych nawyków transportowych, lepsza koncentracja na lekcjach. Podczas podróży uczniowie stali się bardziej samodzielni. Pogoda sprzyjała nam w tym roku, a dobre nawyki pozostały – wielu uczniów i pracowników szkoły kontynuuje aktywne dojazdy. Bardzo nas ten fakt cieszy!

      Podsumowanie Rowerowego Maja autorstwa miasta stołecznego Warszawy.

    • Muzyczna wędrówka po świecie
     • Muzyczna wędrówka po świecie

     • Zapraszamy na premierę filmu zarejestrowanego podczas koncertu kółka muzycznego w Przedszkolu nr 376 przy ul. Admiralskiej w Warszawie. Był to już drugi koncert z cyklu „Muzyczna wędrówka po świecie”.

      Panie z przedszkola wyglądały na zachwycone. Niektórym osobom zakręciła się nawet łezka w oku, ponieważ bo dopiero co zakończyli naukę w tym przedszkolu.

      Aleksandra Kondraciuk

    • Nagrody Burmistrza Dzielnicy Rembertów „Złote Pióro” 2023 rozdane!
     • Nagrody Burmistrza Dzielnicy Rembertów „Złote Pióro” 2023 rozdane!

     • Tradycyjnie już w przeddzień zakończenia roku szkolnego, w sali kolumnowej Ratusza odbyła się uroczystość wręczenia honorowej Nagrody Burmistrza Dzielnicy Rembertów „Złote Pióro”. Nagroda ta już od 15 lat przyznawana jest najzdolniejszym uczniom w Rembertowie.

      Wyniki w nauce, aktywność społeczna na terenie szkoły i poza nią, sukcesy w konkursach różnych szczebli, różnorodność zainteresowań i pasji to głowne cechy nagrodzonych. Wśród uczniów Superszkoły, taką właśnie mieszanką cech wykazała się w bieżącym roku Hanna Winnicka z klasy 8dw i to właśnie nad nią "rozpływała się" Pani Dyrektor Superszkoła Małgorzata Mojsak. Z powodu udziału w szkolnej wycieczce, Hanię godnie reprezentowała mama i odebrała "Złote Pióro" oraz dyplom z rąk Zastępcy Burmistrza Aleksandra Lesińskiego oraz Arkadiusza Piotrowskiego - Przewodniczącego Rady Dzielnicy Rembertów.

      Serdecznie gratulujemy nie tylko Hani, ale także jej wychowawcom, nauczycielom i rodzicom! :)

    • Uroczyste zakończenie roku dla klas 1-7
     • Uroczyste zakończenie roku dla klas 1-7

     • Wszystko co się zaczyna, musi się także kończyć... Nie inaczej jest z rokiem szkolnym, który w dniu 23 czerwca 2023r. dokonał swojej kadencji. Podczas uroczystości, która rozpoczęła się na boisku Pani Dyrektor Małgorzata Mojsak dokonała podsumowania osiągnięć naszych uczniów. 

      Niestety, kapryśna aura nie pozwoliła na dekorację wszystkich uczniów na szkolnym boisku. Czując coraz bardziej intensywny deszcz, musieliśmy rozejść się do izb klasowych. Wychowawcy dokonali wręczenia nagród książkowych za wybitne osiągnięcia na polu edukacji. Osobna wzmianka należała się naszym nad wyraz prężnym działaczom z Samorządu uczniowskiego, ich zapał nigdy nie przestaje nas zadziwiać :)

      Swoistą kropką nad "i" było wręczenie świadectw i pożegnanie z nauczycielami na czas dwumiesięcznej przerwy. Życzymy Wam wszystkim pysznych i obfitujących w nowe doświadczenia eskapad i niezapomnianych chwil!

    • Żegnajcie Ósmoklasiści! Dziś popłynęła niejedna łza...
     • Żegnajcie Ósmoklasiści! Dziś popłynęła niejedna łza...

     • Zakończenie roku klas ósmych to od lat wydarzenie na wskroś wyjątkowe. Będące swoistym podsumowaniem 8 wspólnie spędzonych lat, spotkanie to obfituje w chwile wzruszeń oraz śmiechu do łez. Zupełnie jak w życiu. Wszak 8 lat spędzonych w Superszkole, to kawał życia.

      Naszym drogim Ósmoklasistom życzymy szerokiej drogi na dalszych/wyższych szczeblach edukacyjnej kariery i mamy nadzieję widywać się z Wami systematycznie, aby wiedzieć jak dalej potoczyły się Wasze losy. Nie może Was także zabraknąć na przyszłorocznym Święcie Szkoły :)

      W ramach czwartkowych wspominków, chcemy się ze wszystkimi podzielić częścią oficjalną dzisiejszej uroczystości, tak do poduchy. W imieniu Ósmoklasistów, dziękujemy serdecznie Pani Iwonie Sowulewskiej oraz klasie 7dw za przygotowanie przecudnej i brawurowo wykonanej inscenizacji pożegnalnej dla naszych Ósmoklasistów. Za zdjęcia z kolei dziękujemy Alexowi Wnorowskiemu!

    • Relacja ze Szkolnych Zawodów Pływackich
     • Relacja ze Szkolnych Zawodów Pływackich

     • Odbywające się w środę, 21 czerwca 2023r. na pływalni AszWoj Szkolne Zawody Pływackie przysporzyły nam wiele emocji i przeżyć. Zapraszamy do obejrzenia video relacji z tego wydarzenia autorstwa Pana Dariusza Witkowskiego. Dziękujemy bardzo!

    • Wyjazd edukacyjny "Wojna i Solidarność" - dzień 2
     • Wyjazd edukacyjny "Wojna i Solidarność" - dzień 2

     • Po szybkim śniadanku klasa 8dw ruszyła z przewodnikiem na zwiedzanie muzeum II wojny światowej. Wystawa dotyczyła tragicznych losów ludzi dotkniętych wojną. Rzut oka na Gdańsk w czasie drogi do następnego, ważnego dla naszej historii miejsca - Pomnika poświęconego zabitym w grudniu 1970 roku stoczniowcom. Później w muzeum emigracji w Gdyni próbowaliśmy samolotem, pociągiem lub statkiem udać się w poszukiwaniu lepszej przyszłości. Co do statku to nie była klasa biznes, ale niestety pokłady niższe. Dzień zwieńczyła tajska kolacja. Gdynia pożegnała nas z dziką rodziną :)

      Izabela Wysocka

    • Maksymilian Sala zdobywa Wicemistrzostwo Świata Juventus Academy 2023!
     • Maksymilian Sala zdobywa Wicemistrzostwo Świata Juventus Academy 2023!

     • Z wielkim podekscytowaniem pędzimy z najnowszymi doniesieniami ze świata sportu. Oto drużyna Juventus Academy Warszawa, której kapitanem jest uczeń klasy 6b Maksymilian Sala zdobyła Wicemistrzostwo Świata Juventus Academy 2023r. (WORLD CUP 2023).

      Turniej mistrzowski odbył się w Turynie na stadionach Juventusu Turyn, w którym gra nasz reprezentacyjny bramkarz Wojciech Szczęsny. Chłopcy pokonali m.in. Chile, Gwatemalę, Anglię, Szwajcarię, Węgry i inne światowe potęgi.

      To jest ogromny i niesamowity sukces tych młodych piłkarzy w kategorii wiekowej U-13, którzy swoim zaangażowaniem i umiejętnościami udowodnili, że młodzi Polacy są w stanie osiągnąć światowy poziom!

    • Zapowiedź uroczystego zakończenia roku szkolnego 2022/2023
     • Zapowiedź uroczystego zakończenia roku szkolnego 2022/2023

     • Wszystko co dobre, szybko się kończy. Nie inaczej jest z oddającym ostatnie tchnienie rokiem szkolnym 2022/2023. To był świetny czas, na wielu płaszczyznach, którego wisienkę na torcie stanowiło Święto Szkoły w ostatnią sobotę.

      Uroczyste zakończenie roku odbędzie się na 2 tury. 22 czerwca pożegnamy Ósmoklasistów w auli LI LO im. Tadeusza Kościuszki, pozostałym uczniom natomiast pomachamy 23 czerwca na szkolnym boisku. Szczegóły poniżej, zapraszamy raz jeszcze‼️

    • Wycieczka do fabryki krówek w Milanówku
     • Wycieczka do fabryki krówek w Milanówku

     • Dzieci poznały z czego się wyrabia krówki, proces w jakim powstają aż po samo pakowanie w papierki. Następnie miały okazję same zaprojektować okazjonalne papierki krówek i je w nie zawinąć.

      Łukasz Drabek

    • „Sposób na muzykę w Super Szkole”
     • „Sposób na muzykę w Super Szkole”

     • W związku z tym, iż muzyczny plan filmowy cieszył się dużym zainteresowaniem, postanowiliśmy powtórzyć to wyzwanie. Przed Państwem kolejny film, tym razem „Sposób na muzykę w Super Szkole”. Małego oglądania!

      Aleksandra Kondraciuk

    • „Cztery pory roku w mojej miejscowości”
     • „Cztery pory roku w mojej miejscowości”

     • Od września 2022r. do końca maja 2023r. realizowaliśmy zadania z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Cztery pory roku w mojej miejscowości”. Na bieżąco publikowaliśmy relacje z podejmowanych działań w naszej szkole na grupie projektowej FB. Zadania projektowe realizowała cała społeczność szkolna, uczniowie z klas najmłodszych do najstarszych.

      Osiągnięte cele to m.in.:

      • poznanie najbliższego otoczenia;

      • podejmowanie działań związanych z ochroną środowiska;

      • integracja ze środowiskiem lokalnym;

      • rozwijanie aktywności twórczej i kreatywności uczniów;

      • kształtowanie umiejętności pracy w grupie;

      • poznawanie walorów krajoznawczych, turystycznych i przyrodniczych własnego regionu;

      • kształtowanie poczucia przynależności do środowiska lokalnego;

      • rozwijanie postaw patriotycznych związanych z tożsamością kultury regionalnej.

      Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom za olbrzymie zaangażowanie, gratuluję wytrwałości!

      Marzena Pietrucha

    • Myślę... i co dalej?
     • Myślę... i co dalej?

     • Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym czy czas biegnie idzie, czy płynie? Albo nad tym czy świat istnieje, kiedy na niego nie patrzymy? My tak. Efektem tych rozmyślań jest nasze wspólne przedsięwzięcie - film, w którym uczniowie ze starszych i młodszych klas starają się na te i inne trudne pytania odpowiedzieć.

      W projekcie udział wzięli: Alicja Zmarzlińska, Szymon Gąsowski (autorzy pytań, reporterzy), Aleksander Wnorowski i Szymon Szulakowski (montaż i udźwiękowienie), Kuba Szot, Nataniel Brzozowski, Marcel Zadęcki, Tomasz Janiszewski (kamera, obsługa techniczna, realizacja nagrań). Ponadto wszyscy aktorzy z kółka teatralnego z kl. 3, którzy wymienieni są w końcówce filmu (ze specjalnymi podziękowaniami dla Antka Czajki, który włożył ogrom pracy w przygotowanie do roli, po czym zmogła go choroba i nie mógł wystąpić). I oczywiście nasi rozmówcy z klas 1-3. Zapraszamy do oglądania.

      Anna Dzierżanowska

    • To Święto Szkoły przejdzie do annałów!
     • To Święto Szkoły przejdzie do annałów!

     • Do końca drżeliśmy w obawie o to, czy aby pogoda nie spłata nam figla. Poranny kapuśniaczek nie nastrajał nas optymistycznie i zmuszał do opracowywania na prędce planu B. Szczęśliwie od godz. 9:00 pogoda ustabilizowała się na bardzo zadowalającym poziomie i mogliśmy przystąpić do rozstawiania stanowisk. 

      Stworzona dzisiaj wspólna przestrzeń została przez wszystkich doskonale spożytkowana na niekończące się rozmowy między rodzicami, aktualnymi uczniami, absolwentami, a także nauczycielami. Podczas takich właśnie rozmów wylęgają się najlepsze pomysły na usprawnienia, przedsięwzięcia czy projekty. Takich rozmów nam wszystkim po prostu potrzeba :)

      Stymulacją do wspólnego spędzania czasu w dniu Święta naszej szkoły był szereg atrakcji, gdzie można było:

       

      🟡 zmalować sobie coś na twarzy,

      🟠 zrobić sobie insta fotkę w fotobudce,

      🔴 zagrać w eko kręgle,

      🟡 zatańczyć zumbę z Panem Łukaszem,

      🟠 rozegrać spotkanie piłkarskie z teamem absolwentów,

      🔴 obejrzeć wystawę ptaków,

      🟡 zakręcić kołem i połamać sobie głowę nad przyrodniczymi zagadkami,

      🟠 wziąć udział w warsztatach kosmetyków naturalnych,

      🔴 obejrzeć prezentację ekologiczną,

      🟡 wykonać i skonsumować przepyszne prace plastyczne,

      🟠 obejrzeć dramatyczny apel zagrożonych gatunków skierowany do beztroskiego człowieka,

      🔴 odwiedzić kącik cateringowy, gdzie na smakoszy czekały kiełbaski z grilla, pop corn, lemoniada, frytki, wata cukrowa oraz chaczapuri,

      🟡 wziąć udział w loterii fantowej,

      🟠 pokazać światu swoje pasje i kolekcje w ramach wystawy hobbystycznej

      🔴 skosztować wielu przepysznych ciast roboty wykonanych przez nasze niezastąpione mamy

      🟡 wybrać i zakupić książki z imponującej kolekcji,

      🟠 wykonać lapbooki i wiele, wiele innych.

       

      Dziękujemy przepysznie Rodzicom za rozpływające się w ustach kreacje, obejmujące wszelkie możliwe rodzaje ciast, ciasteczek, babeczek i innych słodkich przysmaków, których nie sposób teraz wymienić. Dziękujemy Państwu także za wsparcie naszej sekcji cateringowej i asystę w nadzorowaniu, aby żaden domorosły kuchcik nie odniósł uszczerbku na zdrowiu grillując kiełbaski czy smażąc frytki.

      Za profesjonalną fotorelację dziękujemy utalentowanej Hani Winnickiej z klasy 8dw. Efekty jej pracy możecie podziwiać poniżej.

      Wyrazy uznania należą się także naszym uczniom (działających m.in. w ramach Samorządu oraz Koła Wolontariatu), którzy do Święta Szkoły przygotowywali się już czas jakiś, aby dostarczyć nam wszystkim niezapomnianych wrażeń.