• Leśna Banda w Furtce Do Lasu
     • Leśna Banda w Furtce Do Lasu

      12.10.2023

      Uczniowie klas 4a oraz 4b wzięli udział w warsztatach Leśnej Bandy w Furtce do lasu. Ten urokliwy ogród z bezpośrednim dostępem do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Starej Miłośnie stanowi bazę dla cyklu 4 spotkań w rytmie pór roku.

      Wzięliśmy aktywny udział w lekcji przyrody w terenie z elemantami survivalu, ruchu na świeżym powietrzu i integracji - społecznej i sensorycznej.

      Nasza jesienna część zajęć objęła:

      🌿 botanikę praktyczną na spacerze (rośliny jadalne, trujące, użytkowe i lecznicze)

      🔥 warsztaty ogniowe (krzesanie, materiały rozpałkowe, bezpieczeństwo przy ogniu)

      🍯 degustację wzmacniającego naparu z ziół oraz konsumpcję bazującego na naturalnych składnikach kisielu wprost z ogniska.

      Czekamy niecierpliwie na zimową odsłonę zajęć :)

    • Uczniowie 4b zaklinają czas w kapsule
     • Uczniowie 4b zaklinają czas w kapsule

      10.10.2023

      Czas biegnie nieubłaganie i mało kto ma czas, żeby nad tym faktem deliberować, a szkoda, gdyż ulotna natura czasu nie sprzyja zatrzymaniu się w pędzie codziennej bieganiny i nie ułatwia refleksji nad tym co mija bezpowrotnie.

      Dzisiaj na godzinie wychowawczej uczniowie klasy 4b postanowili zadać kłam tej tezie i zakląć chwile w kapsule czasuNapisaliśmy listy do samych siebie, odpowiedzieliśmy na pytania czym jest dla nas szczęście, jakimi chcielibyśmy siebie widzieć w przyszłości i co mamy do powiedzenia sobie samym za 5 lat... tak, tak, kapsułę czasu otworzymy dopiero na koniec 8. klasy i przekonamy się jaką drogę przeszliśmy, jakie przeszkody pokonaliśmy i jakie doświadczenia nas wzbogaciły.

      Aby dokończyć dzieła wspólnego klasowego projektu, każdy po kolei wgryzł się szpadlem w ziemię i przerzucił trochę ziemi ku ogólnej uciesze :)

    • RUN Superszkoło, RUN!
     • RUN Superszkoło, RUN!

      08.10.2023

      XI Bieg RUNbertów - Bieg Rembertowa był licznie reprezentowany przez uczniów naszej szkoły. Zaczęliśmy od krótkiej rozgrzewki, po której nastąpiły biegi w kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców.

      Wielu naszych uczniów stanęło na podium, niektórym niewiele zabrakło, ale najważniejsze, że wszyscy ukończyli swoje biegi. Kadra nauczycielska też wystąpiła, choć zajęła 45 miejsce w kategorii wiekowej.

      Wszyscy dobrze się bawili i na pewno za rok ponownie się spotkamy, by godnie reprezentować naszą szkołę. A oto krótka fotorelacja z tego wspaniałego wydarzenia.

      P.S. Dziękujemy bardzo za zdjęcia Fotokreacja Różne Pstryki oraz rodzicom i nauczycielom .

       

      Mirosław Leymann

       

    • Jak na ferie, to tylko do Londynu!
     • Jak na ferie, to tylko do Londynu!

      08.10.2023

       

      LONDYN 13-21 stycznia 2024 r. (9 DNI) 

       

      Podczas ferii 2024 pragnę Was zaprosić do ‘zanurzania się’ w języku angielskim oraz kulturze Wysp Brytyjskich przy jednoczesnym odkrywaniu kosmopolitycznego i magicznego Londynu.

      Wspólnie zobaczymy piękne miejsca, muzea i galerie tego niezwykle zagospodarowanego i tętniącego życiem miasta oraz… poznamy wiele ciekawych osób tu mieszkających. Przygotowaliśmy dla Was 15 godzinny kurs języka angielskiego odbywający się w klasach i prowadzony przez wykwalifikowanych nauczycieli native speaker’ów.

      Po zajęciach przeniesiemy się już do miasta, aby aktywnie poznawać tę magiczną metropolię i poszerzać już posiadaną i zdobywaną wiedzę.

      W naturalnym dla języka angielskiego środowisku łatwiej uda się przełamać barierę mówienia i otworzyć na nowe językowe wyzwania :)

      Już nie mogę doczekać się wyjazdu z Wami :)

       

      • 15 godzin języka angielskiego w salach z native speaker’ami oraz aktywne zwiedzanie Londynu.
      • HARRY POTTER WARNER BROS STUDIO lub MUSICAL.

       

      Koszty wyjazdu:

      3790 PLN + 260 GBP (koszty realizacji programu, płatne przy autokarze przed wyjazdem)

      Zaliczkę w wysokości 1400 PLN prosimy wpłacić w Sekretariacie szkoły do dnia 15 listopada 2024r. Pozostałe 2390 PLN prosimy wpłacić na numer konta:

      Nr Konta Bank Pekao S.A.: 67 1950 0001 2006 0009 7594 0001

      W tytule przelewu: EDULONWIN24 + imię i nazwisko uczestnika

       

       

      Tomasz Orciuch

       

      Dokumenty do pobrania:

      Program Ferii z językiem w Londynie - 13-21.01.2024

      OWU Ferii z językiem angielskim w Londynie

      Formularz zgłoszenia na ferie z językiem angielskim w Londynie

       

    • Rozbieramy nasz Projekt Erasmus+ na części pierwsze - szkoła
     • Rozbieramy nasz Projekt Erasmus+ na części pierwsze - szkoła

      03.10.2023

      Jednym z najważniejszych punktów programu był pobyt w naszej szkole partnerskiej Cité scolaire Bergson - Jacquard, (27 rue Edouard Pailleron 75019 PARIS).

      Pierwszego dnia po oficjalnych powitaniach i kurtuazyjnej wymianie uprzejmość zapoznano nas z infrastrukturą szkoły. Przez kolejne dni pobytu obserwowaliśmy i aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciach matematyki, języka angielskiego, francuskiego, wiedzy o społeczeństwie, historio-geografii (tam jest to jeden przedmiot), zajęciach sportowych w formie tańca i biegu na orientację.

      Obiady jedliśmy na stołówce i mieliśmy niepowtarzalną okazję przyjrzenia się szkolnej francuskiej codzienności. Nasi uczniowie prezentowali przygotowane wcześniej informacje na temat naszego kraju i naszej szkoły w języku angielskim i francuskim. Mieliśmy okazję porównania naszych systemów edukacji.

      Analiza podobieństw i różnic umożliwiła wymianę poglądów z uczniami i pracownikami szkoly partnerskiej, chciażby na temat skali ocen, we Francji od 0 do 20, gdzie 20 to najlepsza ocena.

       

      #projekterasmus

      #erasmusplusproject

    • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Z ekologią na Ty”
     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Z ekologią na Ty”

      02.10.2023

      W tym roku szkolnym nadal jesteśmy EKO, realizujemy Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Z ekologią na Ty”.

       

      LISTA EKO ZADAŃ I WYZWAŃ obejmuje 5 modułów:

       

      1. Moduł I – Jestem EKO
      2. Moduł II – Eko aktywni
      3. Moduł III – Eko konkursy
      4. Moduł IV – Eko spotkania
      5. Moduł V – TIK w ekologii

       

      CELE PROJEKTU WYNIKAJĄCE Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ

       

      • Doskonalenie umiejętności w zakresie rozumienia zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego.
      • Doskonalenie umiejętności samodzielnej eksploracji świata, rozwiązywania problemów i stosowania nabytych umiejętności w nowych sytuacjach życiowych.
      • Kształtowanie umiejętności obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, społecznych i gospodarczych, wykonywania eksperymentów i doświadczeń, a także formułowania wniosków i spostrzeżeń.
      • Rozwijanie umiejętności tworzenia relacji, współdziałania, współpracy oraz samodzielnej organizacji pracy w małych grupach, w tym organizacji pracy przy wykorzystaniu technologii.
      • Rozwijanie sprawności motorycznych i sensorycznych tworzących umiejętność skutecznego działania i komunikacji.
      • Wyrabianie świadomości zdrowotnej w zakresie higieny, pielęgnacji ciała, odżywiania się i trybu życia.
      • Doskonalenie umiejętności wykorzystania własnej aktywności ruchowej w różnych sferach działalności człowieka: zdrowotnej, sportowej, obronnej, rekreacyjnej i artystycznej.

       

      Regulamin i szczegółowe informacje na poniższych grafikach:

    • Szach i mat naszych reprezentantów!
     • Szach i mat naszych reprezentantów!

      01.10.2023

      W sobotę, 30 października br., odbył się turniej szachowy o Puchar Burmistrza Rembertowa.

      Turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wystartowało blisko 100 zawodników i zawodniczek. W turnieju brała udział liczna grupa reprezentantów Superszkoły. Zawodnicy w tej edycji turnieju zdobyli swoje pierwsze kategorie szachowe.

      Z nieukrywaną dumą i radością pragniemy donieść Wam, że Tomasz Janiszewski z klasy 6 zdobył srebrny puchar, zaś Wojciech Kobierski z klasy 7A-dw sięgnął po brązowe trofeum!

      Serdeczne gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich naszych reprezentantów :)

    • Pałac Saski bez tajemnic
     • Pałac Saski bez tajemnic

      28.09.2023

      26 września uczniowie klasy 6 zwiedzali piwnice Pałacu Saskiego. Zainspirowani opowieściami przewodnika, z zaciekawieniem poznawali historię Pałacu.

      Warto wiedzieć, że ten Pklasycystyczny pałac, który znajdował się przy dzisiejszym placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, został zniszczony przez wojska niemieckie po upadku powstania warszawskiego w grudniu 1944 roku. W 2021 roku podjęto decyzję o odbudowie pałacu.

    • European Day of Languages
     • European Day of Languages

      26.09.2023

      26 września obchodziliśmy w Superszkoła Europejski Dzień Języków (European Day of Languages), który został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską w 2001r.

      Naszym naczelnym celem było uwrażliwienia naszych uczniów na fakt istnienia różnorodności językowej zarówno w bezpośrednim sąsiedztwie Polski, jak i w jej dalszym otoczeniu, słowem, w całej Europie. Za dywersyfikacją językową stoi różnorodność kultury, obyczajowości i folkloru.W procesie poznawania meandrów języków obcych pomogła nam mapa Europy z naniesionymi ośrodkami poszczególnych języków. Każdy z nich zaprezentował się na osobnym slajdzie na naszej korytarzowej ekspozycji.

      Skanując kody QR uczniowie mieli szansę posłuchać brzmienia każdego z 50 języków, policzyć od 1 do 10, czy w końcu zapoznać się z najbardziej podstawowymi zwrotami. Dodatkowo dowiedzieliśmy się ilu każdy język ma aktywnych użytkowników na obszarze Europy. 

      Cieszy nas niezmiernie, że nasi uczniowie okazali duże zainteresowanie na twarzy, uważnie wsłuchując się w najróżniejsze europejskie dialekty i narzecza, ba! śmiemy twierdzić, że takich wypieków nie mają na co dzień słuchając Tidala czy Spotify :)

    • 30. Akcja Sprzątanie Świata - Polska
     • 30. Akcja Sprzątanie Świata - Polska

      21.09.2023

      Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W czwartek 21.09.23r. uczniowie z klas 5a i 5b zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki wzięli się do pracy i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy.

      Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem.

      W tym roku akcja odbywała się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.

      Warto wspólnymi siłami dbać o piękno naszej małej Ojczyzny.Marzena Pietrucha

    • Mistrzostwa Rembertowa w biegach przełajowych
     • Mistrzostwa Rembertowa w biegach przełajowych

      20.09.2023

      W dniu dzisiejszym (20 września) odbyły się Mistrzostwa Rembertowa w biegach przełajowych. Złoto wywalczył na dystansie 1000m Michał Kot z kl. 5. Helena Radzio zdobyła srebro na dystansie 800m. Pełna listę wyników wywiesimy w szkole w piątek.

      Wielu Naszych zawodników znalazło się w pierwszej 10 i będzie reprezentowało Superszkołę w Mistrzostwach Warszawy.

      Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących! :)

    • Nadchodzi sesja fotograficzna
     • Nadchodzi sesja fotograficzna

      19.09.2023

      Już w przyszłą środę, 27. września br. nadejdzie chwila, aby wyeksponować swój lepszy profil i ustawić się do zdjęcia w korzystnej pozie tak na zdjęciu klasowym jak i grupowym, tudzież indywidualnym, do wyboru do koloru.

      Zdęcia będą dostępne w galerii internetowej, do której otrzymacie link. Płatność za zdjęcia realizowana będzie również drogą elektroniczną.

    • Era Erasmusa+
     • Era Erasmusa+

      18.09.2023

      Wrześniowe wydanie Gazety Rembertowskiej opisuje na stronie 9. bardzo istotne dla naszej szkoły działania w ramach projektu Erasmus+. Tegoroczna iteracja naszych przedsięwzięć i starań doskonale wybrzmiewa w samym tytule, a mianowicie „Jedność i różnorodność europejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez dwujęzyczność”.

      W artykule znajdziecie dużo szczegółów na temat mobilności nauczycieli, którzy podczas niedawno trwających wakacji podnosili swoje kwalifikacje zawodowe w wielu europejskich szkołach.

      Zapraszamy do zapoznania się z całością materiału.

    • Uwaga wszyscy aktywiści i społecznicy!
     • Uwaga wszyscy aktywiści i społecznicy!

      07.09.2023

      Uwaga wszyscy aktywiści, społecznicy i wszyscy inni uczniowie, którym na sercu leży, aby rozpoczęty dopiero rok szkolny obfitował w pozytywną energię wygenerowaną dzięki ciekawym wydarzeniom, eventom tudzież nietuzinkowym projektom!

      Jeśli jesteś uczniem klasy 4-8 i głowa Ci pęka od kolorowych niczym tęcza pomysłów na uatrakcyjnienie szkolnej codzienności, ta wiadomość jest adresowana dokładnie do Ciebie!

      Weź udział w wyborach do Samorządu szkolnego i zrób różnicę o jakiej dotąd tylko myślałeś/-łaś!

      Szczegóły na poniższych infografikach :)

    • Talenciaki wracają!
     • Talenciaki wracają!

      05.09.2023

      A czy wiesz, że teraz robiąc codzienne zakupy w Lidlu, możesz wspierać Superszkołę⁉️

      Oto jak to zrobić w kilku krokach:

      1️⃣. Zrób zakupy za min. 50zł (w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc).

      2️⃣. Przy kasie odbierz kupon - 🎫TALENCIAKA🎫

      3️⃣. Przekaż 🎫TALENCIAKA🎫 w Sekretariacie odprowadzając swoje dziecko do szkoły.

      Możesz także zeskanować kod QR z grafiki poniżej i wpisać 🎫TALENCIAKA🎫 bezpośrednio na naszej stronie profilowej akcji (https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040016631).

      Każdy 🎫TALENCIAK🎫 to dodatkowa szansa dla Superszkoły w loterii. A do wygrania atrakcyjne nagrody!

       

    • Inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024
     • Inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024

      04.09.2023

      4 września, we wczesnych godzinach porannych o godz. odpowiednio 9:30 (dla klas 1-3) oraz 10:30 (dla klas 4-8) dokonaliśmy swoistego unboxingu nowego roku szkolnego 2023/2024 na boisku szkolnym.

      Pani Dyrektor Małgorzata Mojsak powitała z prawdziwie matczyną serdecznością wszystkich uczniów, szczególnie zaś naszych ciekawych wszystkiego co ich otacza pierwszoklasistów. Po przedstawieniu nauczycieli i pracowników szkoły, klasy kolejno udały się do swoich sal na mały briefing u swoich wychowawców :)

      A jutro... zaczynamy kolejną edukacyjną przygodę. Wszyscy będziemy odkrywcami, pionierami, badaczami oraz degustatorami otaczającego nas świata. Powodzenia na nowej drodze edukacji, drodzy uczniowie!

  • Kontakt z nami

   • Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. W. Pileckiego
   • Sekretariat: 694-193-375 lub (22) 673-54-08
   • al. Sztandarów 2
    04-423 Warszawa
    Poland
   • Sekretariat czynny w godz.: 8:00-16:00
   • Psycholog (awaryjnie): 516-290-296
    Pedagog: 514-085-941
   • SKT nr 174 STO
    Al. Sztandarów 2; 04-423 Warszawa
    PKO BP: 05 1020 1127 0000 1402 0172 2826
    Tytuł przelewu: Darowizna na cele oświatowe

    Numer KRS: 0000184247
 • Social media