• Pałac Saski bez tajemnic
     • Pałac Saski bez tajemnic

      28.09.2023

      26 września uczniowie klasy 6 zwiedzali piwnice Pałacu Saskiego. Zainspirowani opowieściami przewodnika, z zaciekawieniem poznawali historię Pałacu.

      Warto wiedzieć, że ten Pklasycystyczny pałac, który znajdował się przy dzisiejszym placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, został zniszczony przez wojska niemieckie po upadku powstania warszawskiego w grudniu 1944 roku. W 2021 roku podjęto decyzję o odbudowie pałacu.

    • European Day of Languages
     • European Day of Languages

      26.09.2023

      26 września obchodziliśmy w Superszkoła Europejski Dzień Języków (European Day of Languages), który został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską w 2001r.

      Naszym naczelnym celem było uwrażliwienia naszych uczniów na fakt istnienia różnorodności językowej zarówno w bezpośrednim sąsiedztwie Polski, jak i w jej dalszym otoczeniu, słowem, w całej Europie. Za dywersyfikacją językową stoi różnorodność kultury, obyczajowości i folkloru.W procesie poznawania meandrów języków obcych pomogła nam mapa Europy z naniesionymi ośrodkami poszczególnych języków. Każdy z nich zaprezentował się na osobnym slajdzie na naszej korytarzowej ekspozycji.

      Skanując kody QR uczniowie mieli szansę posłuchać brzmienia każdego z 50 języków, policzyć od 1 do 10, czy w końcu zapoznać się z najbardziej podstawowymi zwrotami. Dodatkowo dowiedzieliśmy się ilu każdy język ma aktywnych użytkowników na obszarze Europy. 

      Cieszy nas niezmiernie, że nasi uczniowie okazali duże zainteresowanie na twarzy, uważnie wsłuchując się w najróżniejsze europejskie dialekty i narzecza, ba! śmiemy twierdzić, że takich wypieków nie mają na co dzień słuchając Tidala czy Spotify :)

    • 30. Akcja Sprzątanie Świata - Polska
     • 30. Akcja Sprzątanie Świata - Polska

      21.09.2023

      Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W czwartek 21.09.23r. uczniowie z klas 5a i 5b zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki wzięli się do pracy i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy.

      Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem.

      W tym roku akcja odbywała się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.

      Warto wspólnymi siłami dbać o piękno naszej małej Ojczyzny.Marzena Pietrucha

    • Mistrzostwa Rembertowa w biegach przełajowych
     • Mistrzostwa Rembertowa w biegach przełajowych

      20.09.2023

      W dniu dzisiejszym (20 września) odbyły się Mistrzostwa Rembertowa w biegach przełajowych. Złoto wywalczył na dystansie 1000m Michał Kot z kl. 5. Helena Radzio zdobyła srebro na dystansie 800m. Pełna listę wyników wywiesimy w szkole w piątek.

      Wielu Naszych zawodników znalazło się w pierwszej 10 i będzie reprezentowało Superszkołę w Mistrzostwach Warszawy.

      Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących! :)

    • Nadchodzi sesja fotograficzna
     • Nadchodzi sesja fotograficzna

      19.09.2023

      Już w przyszłą środę, 27. września br. nadejdzie chwila, aby wyeksponować swój lepszy profil i ustawić się do zdjęcia w korzystnej pozie tak na zdjęciu klasowym jak i grupowym, tudzież indywidualnym, do wyboru do koloru.

      Zdęcia będą dostępne w galerii internetowej, do której otrzymacie link. Płatność za zdjęcia realizowana będzie również drogą elektroniczną.

    • Era Erasmusa+
     • Era Erasmusa+

      18.09.2023

      Wrześniowe wydanie Gazety Rembertowskiej opisuje na stronie 9. bardzo istotne dla naszej szkoły działania w ramach projektu Erasmus+. Tegoroczna iteracja naszych przedsięwzięć i starań doskonale wybrzmiewa w samym tytule, a mianowicie „Jedność i różnorodność europejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez dwujęzyczność”.

      W artykule znajdziecie dużo szczegółów na temat mobilności nauczycieli, którzy podczas niedawno trwających wakacji podnosili swoje kwalifikacje zawodowe w wielu europejskich szkołach.

      Zapraszamy do zapoznania się z całością materiału.

    • Uwaga wszyscy aktywiści i społecznicy!
     • Uwaga wszyscy aktywiści i społecznicy!

      07.09.2023

      Uwaga wszyscy aktywiści, społecznicy i wszyscy inni uczniowie, którym na sercu leży, aby rozpoczęty dopiero rok szkolny obfitował w pozytywną energię wygenerowaną dzięki ciekawym wydarzeniom, eventom tudzież nietuzinkowym projektom!

      Jeśli jesteś uczniem klasy 4-8 i głowa Ci pęka od kolorowych niczym tęcza pomysłów na uatrakcyjnienie szkolnej codzienności, ta wiadomość jest adresowana dokładnie do Ciebie!

      Weź udział w wyborach do Samorządu szkolnego i zrób różnicę o jakiej dotąd tylko myślałeś/-łaś!

      Szczegóły na poniższych infografikach :)

    • Talenciaki wracają!
     • Talenciaki wracają!

      05.09.2023

      A czy wiesz, że teraz robiąc codzienne zakupy w Lidlu, możesz wspierać Superszkołę⁉️

      Oto jak to zrobić w kilku krokach:

      1️⃣. Zrób zakupy za min. 50zł (w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc).

      2️⃣. Przy kasie odbierz kupon - 🎫TALENCIAKA🎫

      3️⃣. Przekaż 🎫TALENCIAKA🎫 w Sekretariacie odprowadzając swoje dziecko do szkoły.

      Możesz także zeskanować kod QR z grafiki poniżej i wpisać 🎫TALENCIAKA🎫 bezpośrednio na naszej stronie profilowej akcji (https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040016631).

      Każdy 🎫TALENCIAK🎫 to dodatkowa szansa dla Superszkoły w loterii. A do wygrania atrakcyjne nagrody!

       

    • Inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024
     • Inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024

      04.09.2023

      4 września, we wczesnych godzinach porannych o godz. odpowiednio 9:30 (dla klas 1-3) oraz 10:30 (dla klas 4-8) dokonaliśmy swoistego unboxingu nowego roku szkolnego 2023/2024 na boisku szkolnym.

      Pani Dyrektor Małgorzata Mojsak powitała z prawdziwie matczyną serdecznością wszystkich uczniów, szczególnie zaś naszych ciekawych wszystkiego co ich otacza pierwszoklasistów. Po przedstawieniu nauczycieli i pracowników szkoły, klasy kolejno udały się do swoich sal na mały briefing u swoich wychowawców :)

      A jutro... zaczynamy kolejną edukacyjną przygodę. Wszyscy będziemy odkrywcami, pionierami, badaczami oraz degustatorami otaczającego nas świata. Powodzenia na nowej drodze edukacji, drodzy uczniowie!

   • Kontakt z nami

    • Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. W. Pileckiego
    • Sekretariat: 694-193-375 lub (22) 673-54-08
    • al. Sztandarów 2 04-423 Warszawa Poland
    • Sekretariat czynny w godz.: 8:00-16:00
    • Psycholog (awaryjnie): 516-290-296 Pedagog: 514-085-941
    • SKT nr 174 STO Al. Sztandarów 2; 04-423 Warszawa PKO BP: 05 1020 1127 0000 1402 0172 2826 Tytuł przelewu: Darowizna na cele oświatowe Numer KRS: 0000184247
  • Social media