• Szturmem do II etapu III Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego
     • Szturmem do II etapu III Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego

      28.11.2023

      Jak widać na załączonym obrazku, wbrew powszechnym obawom obserwatorów, sztuka czytelnictwa ma się wśród dzieci i młodzieży nadspodziewanie dobrze!

      Oto spośród 18 śmiałków rekrutujących się z klas 6-8, do II etapu III Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego w języku angielskim zakwalifikowało się równo 50% uczestników. Na dystansie wielu dociekliwych i podchwytliwych pytań na temat "Pinokia" Carlo Collodiego popisali się chirurgicznie precyzyjną znajomością owej lektury i przebojowo wdarli się do kolejnego etapu. Winszujemy serdecznie!

      12 stycznia 2024r. przyjdzie im się zmierzyć z dwiema kolejnymi pozycjami:

       

      1. "The Snow Queen" autorstwa Hansa Christiana Andersena oraz
      2. "4.50 From Paddington" pióra Agathy Christie.

      Nie chcemy oceniać książki po okładce, ale wszystko wskazuje na to, że nasze mole książkowe przeczytają te książki od deski do deski :)

    • Szachowy Finał WOM
     • Szachowy Finał WOM

      28.11.2023

      W poniedziałek, 27 listopada 2023r. nasza szkoła wzięła udział w finale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w szachach.

      Czteroosobowa reprezentacja rozegrała 7 rund turnieju grając z drużynami z różnych szkół w Warszawie. Swoją rywalizację zakończyli na 13. miejscu z ambicjami na lepsze miejsce w następnej olimpiadzie.

      Dziękujemy Wam za udział i gratulujemy przykładnej postawy!

       

      Mirosław Leymann

       

    • Złoty Turniej Odzyskania Niepodległości w Konstancinie
     • Złoty Turniej Odzyskania Niepodległości w Konstancinie

      27.11.2023

      Miniony weekend 25-26 listopada obfitował w niezwykle intensywne uniesienia piłkarskie.

      Oto nasza kadra piłkarska rozstawiona w różnych kategoriach wiekowych zaprezentowała się kosmicznie dobrze podczas Turnieju Odzyskania Niepodległości w Konstancinie-Jeziornej.

      Nie da się wprost opisać naszej dyspozycji piłkarskiej. Jedyną jednostką zdolną oddać formę naszych piłkarzy jest liczba zdobytych złotych medali, a tych było bez liku:


      Klasy 1-2: I miejsce!

      Klasy 3: I miejsce!

      Klasy 4: I miejsce!

      Klasy 5-6: V miejsce!

       

      Co warte podkreślenia, rozegraliśmy mecze we wszystkich kategoriach wiekowych z 7 utytułowanymi drużynami w każdej z kategorii. Nasz wieloletni selekcjoner, Pan Damian Rybacki na spokojnie kontrolował strategię swoich drużyn, co i rusz dodając im jakże ożywczej otuchy.

      Doprawdy trudno opisać wzruszenia jakie przeżyliśmy zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, którzy cały weekend dopingowali i dożywiali przyszłych piłkarzy reprezentacji Polski :)

       

       

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

      25.11.2023

      Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

      Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” :)

      A w Superszkole stanęła dziś z misiowej okazji foto budka, w której przymierzywszy się do misia, można było podwoić swój iloraz misiowatości.

      Zobaczcie sami jak misiolubność łagodzi obyczaje, nic tylko misiać i misiać... :)

      #dzienmisia

    • Z wizytą u Rotmistrza w Ostrowi Mazowieckiej
     • Z wizytą u Rotmistrza w Ostrowi Mazowieckiej

      23.11.2023

      23 listopada żądni wiedzy uczniowie klas 4a i 4b wybrali się na wyprawę do Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej.

      Na miejscu naprzemiennie klasy realizowały 2 moduły:

      • lekcję muzealną pt. „Symbole narodowe” oraz
      • quest – edukacyjną grę terenową pt. „Tak musiało być”.

      Podczas lekcji o symbolach narodowych poznaliśmy historię polskich symboli narodowych. Dowiedzieliśmy się czym jest godło, skąd pochodzą barwy narodowe: biel i czerwień, kiedy powstała polska flaga oraz jakie były dzieje polskiego hymnu. Nauczyliśmy się, jak należy obchodzić się z flagą i jak zachować w czasie wykonywania hymnu.Quest z kolei stanowił bardziej interaktywne podejście do nabywania wiedzy.

      Czwartoklasiści docierali do informacji uzupełniając zadania wymagające współpracy, uwagi oraz umiejętności analizy dostępnych źródeł rozsianych w zachowanym oryginalnym domu rodzinnym państwa Ostrowskich. Skupienie i zaangażowanie naszych uczniów z łatwością zauważycie na poniższej fotorelacji :)

       

    • Zakończyliśmy zbieranie 5640 Talenciaków!
     • Zakończyliśmy zbieranie 5640 Talenciaków!

      22.11.2023

      5640 Talenciaków,

      20 par rąk, przez które przewinęły się Talenciaki,

      81 przerw między lekcjami spędzonych na skanowaniu kodów QR

      243 uczniów, którzy skorzystają z pomocy naukowych, gier i wyposażenia sportowego, które pozyskamy dzięki Talenciakom,

      ♾️ wdzięczność dla naszych rodziców za wsparcie nas w tej akcji!:) 

      Tak przedstawiają się nasze statystyki po zakończeniu tegorocznej akcji #szkołypełnetalentów.

       

      Za rok wrócimy ze zdwojonymi siłami :)

    • Spotkanie z gliną
     • Spotkanie z gliną

      22.11.2023

      Klasy 4a i 4b w ramach zajęć technicznych zapoznały się z nowym materiałem plastycznym – gliną. Warsztaty poprowadziła Pani Agata Wieczorek, która od lat zajmuje się tą artystyczną dziedziną.

      Po przygotowaniu stołów i krótkim wprowadzeniu, każdy z uczniów otrzymał kawałek gliny, z którego musiał ulepić kulkę. Następnie trzeba było wydrążyć otwór i palcami ukształtować miseczkę, którą ozdabiano różnymi pomysłowymi kształtami. Gotowe dzieła pomalowane specjalnymi farbami, Pani Agata wkładała do pojemników, w których będą schły przez 2 tygodnie. Po tym czasie zostaną wypalone w piecu ceramicznym w temperaturze 1100 Stopni.

      Przed Świętami gotowe dzieła zostaną sfotografowane i rozdane twórcom. Na zdjęciach widać zaangażowanie i skupienie podczas wykonywanych czynności.

       

      Wiktor Horbaczewski

    • Dzień Tolerancji
     • Dzień Tolerancji

      22.11.2023

      W ubiegłym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

      Z tej okazji w klasach odbywały się zajęcia, na których uczniowie kształtowali postawy sprzyjające rozwojowi indywidualnemu i społecznemu, uwrażliwiali na potrzeby innych, doskonalili umiejętności komunikacji, uczyli współpracy, a także postawy empatycznej i wyrozumiałości.

      Cele zajęć zostały osiągnięte i każdy wyniósł z lekcji to co najważniejsze przy dobrej współpracy i zabawie.

      Zapraszamy do galerii.

       

      Sylwia Babiasz

       

    • Dzieci z klas 1-3 z wizytą w Młynie Gąsiorowo
     • Dzieci z klas 1-3 z wizytą w Młynie Gąsiorowo

      21.11.2023

      W poniedziałek uczniowie klas młodszych świętowali Andrzejki i Katarzynki w Młyn Gąsiorowo.

      Dzieci poznały ludowe wierzenia i przesądy oraz wróżby związane z Andrzejkami. Wykonały kolorowe kotyliony na zabawę andrzejkową. Upiekły ciasteczka z ukrytą wróżbą, a następnie kosztowały własnych wypieków i czytały wylosowane wróżby.

      Po obiedzie lały wosk i zgadywały przyszłość z cienia woskowych figur. Po obiedzie wszyscy uczyli się tańczyć poloneza. Na koniec dzieci kupiły sobie ręcznie robione pamiątki.

       

      Małgorzata Jakubowska

       

    • Czekoladowe Warsztaty u samego Wedla!
     • Czekoladowe Warsztaty u samego Wedla!

      20.11.2023

      16 listopada uczniowie klasy 6 wybrali się do jednej z Pijalni Czekolady E. Wedla przy ul. Szpitalnej na warsztaty.

      Nie były to byle jakie warsztaty albowiem punktem fokalnym zajęć była... czekolada. W aurze przepięknych, słodkich zapachów, szóstoklasiści chłonęli wiedzę jak nigdy dotąd.

      Dowiedzieli się skąd bierze się czekolada, zgłębili pełen proces produkcji, już od ziaren kakaowca, przez proces ich obróbki, rozpuszczania czekolady, jej kształtowania, po gotowe smakołyki. Nasi czekoladowi smakosze poszerzyli swoje horyzonty historyczne o zagadnienia związane z rodziną Wedlów i ich fabryką w Warszawie.

      Kropkę nad "i" stanowiły informacje o historii fabryki w czasie wojny i okupacji oraz losy Jana Wedla po wyzwoleniu.

      Po dawce słodkiej wiedzy nastąpi część praktyczna warsztatów: warsztaty ozdabiania torcika wedlowskiego według własnego uznania. Dzieci dostały gorącą czekoladę, czekoladę i oczywiście ozdobiony torcik. Na koniec każdy z małych cukierników otrzymał dyplom potwierdzający uczestnictwo w zajęciach, który dzieci zabiorą ze sobą.

      To wyjątkowa pamiątka na lata!

       

       

    • Mistrzostwa Dzielnicy w Badmintonie Drużynowym
     • Mistrzostwa Dzielnicy w Badmintonie Drużynowym

      18.11.2023

      17 listopada 2023 roku w hali sportowej Akademii Sztuki Wojennej odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Rembertów w Badmintonie Drużynowym.

      W sumie 52 dziewczęta i chłopcy, reprezentujący szkoły podstawowe z Rembertowa, stanęli do rywalizacji. Dobitnie świadczy to o rosnącej popularności badmintona wśród młodzieży. Po zaciętych pojedynkach na czterech kortach, gdzie rozegrano łącznie 94 (sic!) pojedynki singlowe i deblowe, ogłoszono wyniki końcowe turnieju zgodnie z regulaminem Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

      W kategorii chłopców świetnie spisali się Nataniel Brzozowski (klasa 6) oraz Konrad Siuda (klasa 7a), zdobywając zaszczytne złote medale. Równie imponujące osiągnięcia odnotowano wśród dziewcząt, gdzie Nadia Arciszewska i Adrianna Zwolińska (klasa 8dw) udowodniły swoją skuteczność i efektowność w grze. Złote medale okazały się być bardzo twarzowe i dopełniające pozytywną aurę eventu :)

      Brawa dla Superszkolnej reprezentacji! :)

       

       

    • Carrot Cake Video Project
     • Carrot Cake Video Project

      17.11.2023

      Tzw. zajęcia kulturowe prowadzone w klasach dwujęzycznych w wymiarze 2x45 minut, to idealna przestrzeń do wyjścia ze strefy podręczników i szerszego spojrzenia na możliwe zastosowania języka angielskiego.

      Niesieni na fali Dnia Dyni, uczniowie klasy 7A wzięli udział w warsztatach kulinarno-językowych, podczas których:

       

      • Wykonali w podgrupach tutorial video pieczenia ciasta marchewkowego,
      • Poznali "branżowe" słownictwo umożliwiające wykonanie zadania,
      • Podłożyli angielską ścieżkę dźwiękową,
      • Zintegrowali się działając wspólnie i delegując zadania między sobą,
      • Przekonali się jak wspaniale można się bawić w kuchni,
      • Zaprzęgli swoje umiejętności wykorzystania narzędzi cyfrowych do edycji i montażu materiału audio-video,
      • Nauczyli się pokory i cierpliwości, wszak nie zawsze wszystko da się rozegrać podręcznikowo według wcześniej założonego planu,
      • Najedli się do syta i zaczęli doceniać pracę i czas jaką ich rodzice wkładają w przygotowanie domowych posiłków

       

      Zobaczcie sami jak sobie poradzili :)

       

    • „Święta miłości kochanej Ojczyzny, czują Cię tylko umysły poczciwe!”
     • „Święta miłości kochanej Ojczyzny, czują Cię tylko umysły poczciwe!”

      16.11.2023

      Polacy przez cały okres zaborów nie czekali bezczynnie aż niepodległość sama powróci.

      Podejmowali nierówną walkę z silniejszym przeciwnikiem i nie tracili nadziei na odzyskanie upragnionej wolności. Treścią naszego szkolnego spotkania z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości była postawa wielu pokoleń Polaków, by zachować tożsamość i zwyciężyć.

      Chór składający się ze zdolnych uczniów klas 4a oraz 4b przygotowała Pani Ola. Na flecie poprzecznym zagrał Pan Michał. Rys historyczny przygotował P. Rafał. Debatę historyczną prowadzili uczniowie klasy 7b i 8dw: Nadia Arciszewska, Barbara Prostko, Adam Janiszewski, Piotr Żak, Jakub Zając i Franek Wilewski.

      Całość poskładała Pani Maria. Na baczność postawił nas Pan Maciej.

       

      Maria d'Erceville

       

    • „Pchła Szachrajka” w oczach i rękach klasy 4a i 4b
     • „Pchła Szachrajka” w oczach i rękach klasy 4a i 4b

      15.11.2023

      Na początku września uczniowie klasy 4a i 4b na zajęciach technicznych obejrzeli jedną z adaptacji znakomitego przedstawienia „Pchła szachrajka” Jana Brzechwy.

      Dla większości było to pierwsze spotkanie z tym brawurowym tekstem. Następnie wybrali sobie różne postacie i na następnych 2 zajęciach stworzyli ich lalkowe podobizny. Wybierali nie tylko tytułową „Pchłę”, ale również „Krowę”, „Słonia”, ”Policjanta”, „Panny Kiki”. Efekt ich pracy można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

       

      Wiktor Horbaczewski

       

       

       

    • Roztańczony i kolorowy Dzień Dyni
     • Roztańczony i kolorowy Dzień Dyni

      12.11.2023

       

      Bardzo obawialiśmy się, czy jesienna i deszczowa aura nie zechce 10 listopada storpedować naszych zamiarów. Szczęśliwie obyło się bez deszczu.

      Niezawodny pomysłodawca i wykonawca eventu, czyli Samorząd szkolny we współpracy ze szkolnym Kołem Wolontariatu już od samego rana zakasał rękawy i przystąpił do rozstawiania atrakcji na boisku.

      Odwiedzające nas zastępy klas zostały zaangażowane w wykonywanie kolejnych zadań na specjalnie przygotowanych stanowiskach rozproszonych na całym boisku. Wśród atrakcji królowały tradycyjne zabawy np. “Boo bowling”, “Jack-o'-Lantern Bag Toss”, “Witch Hat Ring Toss”, “Mystery Box”, “Balancing Act”czy też tegoroczna nowość “Los And Go”. Niektóre z nich wymagały poczucia równowagi, inne celności czy sprytu, czy w końcu znajomości języka angielskiego. Zaliczenie każdej atrakcji oznaczało podbicie karnetu kolejną pieczątką. Po zebraniu wszystkich pieczątek, uczestnicy zabawy mogli zgłosić się po odbiór słodkiego co nieco.

      Oprócz atrakcji na boisku, dzieci w dniach poprzedzających Dzień Dyni dekorowały drzwi swoich klas w tonacji jesienno-dyniowej.

      Cały dzień tematyczny uwieńczony został wieczornym maratonem filmowym dla klas 4-8 w szkolnym Multiplexie, czyli 5 salach, z których każda serwowała inne gatunki filmowe dostosowane do wieku kinomaniaków.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia :)

    • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
     • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

      11.11.2023


      Jury konkursu plastycznego na „Ilustrację do utworu o tematyce przyrodniczej” dla klas 1-4 w składzie: Ewa Gwardys, Agnieszka Matysiak i Irena Kietlińska-Brewko wyłoniło zwycięzców.

      Lista wyróżnionych przedstawia się następująco:

       

      Klasa 1

      I miejsce – Marika Miros,

      II miejsce – Stanisław Matejuk,

      III miejsce - Maja Majszyk.

       

      Klasa 2

      I miejsce - Maria Salamońska, kl. 2a,

      II miejsce - Wiktoria Dulnik, kl. 2a,

      III miejsce - Anna Skarbek-Kozietulska kl. 2a i Wiktoria Kopiś-Niwińska, kl. 2b.

       

      Klasa 3

      I miejsce – Milena Matejuk, kl. 3b,

      II miejsce – Stanisław Czajka, kl. 3b i Piotr Żochowski, kl. 3b,

      III miejsce - Maria Niedźwiedzka, kl. 3b.

       

      Klasa 4

      I miejsce – Antoni Czajka, kl. 4a i Albert Czesuch, kl. 4 b,

      II miejsce – Jagoda Kaflik, kl. 4b,

      III miejsce – Jakub Pawłowski, kl. 4 b,

      Wyróżnienie – Antoni Salamoński, kl. 4a.

       

      Gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone w najbliższym czasie.

       

      Irena Kietlińska-Brewko

    • Szach i mat w Mistrzostwach Dzielnicy w Szachach Drużynowych!
     • Szach i mat w Mistrzostwach Dzielnicy w Szachach Drużynowych!

      08.11.2023

      8 listopada upłynął w nam pod znakiem zaciśniętych kciuków w geście wsparcia naszych szachistów. Superszkolna reprezentacja brała bowiem udział w środowych Mistrzostwach Dzielnicy Rembertów w Szachach Drużynowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na obiekcie Szkoły Podstawowa nr 189.

      To tu właśnie w pełnym skupieniu i przy bezprecedensowej koncentracji do rywalizacji stanęło 40 zawodników rekrutujących się ze wszystkich rembertowskich szkół. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach: dzieci i młodzież.

      Ku naszej olbrzymiej uciesze, spośród 5 startujących szkół najlepsi okazali się być szachiści Superszkoły zdobywając złoto! Jak donoszą nasi reprezentanci, udało nam się zwyciężyć zarówno w kategorii dzieci jak i w kategorii młodzież.

      Cieszy nas niezwykle wysoka dyspozycja naszych zawodników, cieszy tym bardziej, że zawody rozegrane zostały w duchu uczciwej rywalizacji i pełnego szacunku dla oponentów. Gratulując serdecznie świetnej dyspozycji, czekamy na rozgrywki w Mistrzostwach Warszawy :)

      Dziękujemy bardzo Szkole Podstawowej nr 189 za wspaniałą organizację wydarzenia oraz fotorelację :)

       

      Tomasz Kizerwetter

       

    • 4a i 4b w rembertowskim "Ptasim Raju"
     • 4a i 4b w rembertowskim "Ptasim Raju"

      08.11.2023

      Nieopodal naszej szkoły został utworzony park kieszonkowy oraz ścieżka edukacyjna "Ptasi raj".

      Uczniowie z klasy 4a i 4b korzystając z zasobów parku uzupełnili kartę pracy i poszerzyli swoją wiedzę ornitologiczną. W praktyczny sposób zrealizowaliśmy treści dotyczące tematu "Jakie organizmy mieszkają blisko czlowieka?".

       

      Marzena Pietrucha

       

       

  • Kontakt z nami

   • Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. W. Pileckiego
   • Sekretariat: 694-193-375 lub (22) 673-54-08
   • al. Sztandarów 2
    04-423 Warszawa
    Poland
   • Sekretariat czynny w godz.: 8:00-16:00
   • Psycholog (awaryjnie): 516-290-296
    Pedagog: 514-085-941
   • SKT nr 174 STO
    Al. Sztandarów 2; 04-423 Warszawa
    PKO BP: 05 1020 1127 0000 1402 0172 2826
    Tytuł przelewu: Darowizna na cele oświatowe

    Numer KRS: 0000184247
 • Social media