• Koduj z Gigantami!

04.08.2023

Trwają zapisy na Koduj z Gigantami – ,,Cyberbezpieczeństwo” – największe programistyczne oraz edukacyjne wydarzenie dla dzieci i młodzieży w Polsce! Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE, prezydent miasta oraz włodarze miast. Wraz z patronami honorowymi serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w akcji.

11. edycja Koduj z Gigantami „Cyberbezpieczeństwo” to cykl ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, prowadzony przez najlepszych trenerów.​​​​​​​

Warsztaty odbędą się stacjonarnie 10 i 11 września, 17 i 18 września oraz 24 i 25 września w naszej placówce w Warszawie przy:

🔹 ul. Erazma z Zakroczymia 15,

🔹 ul. Górczewskiej 216,

🔹 ul. Kruczej 46/LU 3,

🔹 ul. Osieckiej 28/32,

🔹 ul. Samarytanki 11A,

🔹 ul. Teligi 6,

🔹 ul. Wałbrzyskiej 11,

🔹 ul. Wrzeciono 9,

🔹 ul. Żegańskiej 18,

🔹 al. Jerozolimskie 195A,

🔹 Rondo ONZ 1, oraz

🔹 Zajęcza 2A.

a także online w terminie od 3 do 25 września. Tym razem tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo w sieci. Warsztaty umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak:

🔸 Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Minecraft

🔸 Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor

🔸 Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Python, Visual Studio

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie:

🔥💥🌐 www.kodujzgigantami.pl 🌐

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w warsztatach - zarówno osoby które dopiero rozpoczynają przygodę z programowaniem ale również entuzjastów programowania.

• Przygotowania do ERASMUSA+

04.08.2023

Tymczasem w zeszłą sobotę uczniowie klasy 8dw kontynuowali przygotowania do projektu pt. „Jedność i różnorodność europejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez dwujęzyczność” w ramach programu ERASMUS+.

W dniach od 18 do 24 września, uczniowie Superszkoła połączą siły ze swoim francuskim partnerem – paryską szkołą Cité scolaire Bergson-Jacquard 🇫🇷 🇪🇺 🇵🇱.

Bezpośredni kontakt ucznia z rówieśnikami z innego kraju umożliwi mu wykorzystanie w praktyce wiedzy językowej i kulturowej zdobytej w szkole, przyczyni się do większej motywacji, aby rozwijać znajomość języków obcych. Uczniowie będą mieli szansę na przełamywanie stereotypów i niwelowanie uprzedzeń poprzez kontakt z rówieśnikami z wielokulturowego środowiska.

Naszym uczniom, mieszkańcom Warszawy, kilkudniowy pobyt w innej europejskiej stolicy da możliwość naocznego porównania życia w dwóch różnych kulturowo, a także pod względem infrastruktury metropoliach.

• Poczet sztandarowy reprezentuje szkołę

04.08.2023

12 września br. odbyła się uroczystość poświęcona pamięci żołnierzy I Warszawskiej Dywizji Piechoty im. T. Kościuszki, którzy polegli w 1944 roku na przedpolach Pragi w walce o wyzwolenie Warszawy.

Uroczystość obejmowała złożenie kwiatów pod tablicą na frontonie budynku Domu Kultury "Rembertów" przy Al. Komandosów 8 oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na dwóch zbiorowych mogiłach żołnierskich na cmentarzu przy ul. Grzybowej.

Przedstawiciele naszej szkoły wraz ze sztandarem byli oczywiście obecni na miejscu i złożyli hołd poległym.

• Superszkoła kończy rok szkolny z tytułem EKO-SZKOŁY!

04.08.2023

„EKO – SZKOŁA” to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.

Z ogromną dumą i przyjemnością pragniemy wszystkich poinformować, iż pod okiem naszego szkolnego koordynatora Pani Marzeny Pietruchy, Superszkoła spełniła wszystkie wymagania formalne, angażując się dogłębnie we wszystkie zaplanowane ekologiczne działania. W związku z tym uzyskaliśmy ogólnopolski tytuł "EKO-SZKOŁY 2022”!

Dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom realizującym projekt w minionym roku szkolnym.

• Unboxing roku szkolnego 2022/2023

04.08.2023

1 września, we wczesnych godzinach porannych (o godz. odpowiednio 9:30 oraz 10:30 stosownie do wieku uczniów) dokonaliśmy swoistego unboxingu nowego roku szkolnego 2022/2023 na boisku szkolnym. Pani Dyrektor Małgorzata Mojsak powitała z prawdziwie matczyną serdecznością wszystkich uczniów, szczególnie zaś naszych ciekawych wszystkiego co ich otacza pierwszoklasistów.

Społeczność Superszkoły dowiedziała się także, że sprzęt nagłośnieniowy oraz fotograficzny obsługujący dzisiejszą uroczystość został nabyty w ramach dotacji Laboratoria Przyszłości.

Po części oficjalnej, wychowawcy spotkali się ze swoimi podopiecznymi w klasach i po krótce omówili najbardziej palące kwestie na najbliższe dni a także plan lekcji oraz jego niuanse.

Powodzenia na nowej drodze edukacji, drodzy uczniowie! :)