• Zakończenie roku szkolnego
     • Zakończenie roku szkolnego

      14.06.2024

      Wszystko co dobre, szybko się kończy. Nie inaczej jest z oddającym ostatnie tchnienie rokiem szkolnym 2023/2024. To był bardzo ciekawy i produktywny czas, na wielu płaszczyznach, którego wisienkę na torcie stanowiło Święto Szkoły w ostatnią sobotę.

      Uroczyste zakończenie roku odbędzie się na 2 tury.

      20 czerwca o godz. 15:00 pożegnamy Ósmoklasistów w Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II przy ul. Gawędziarzy 8, pozostałym uczniom natomiast pomachamy 21 czerwca na szkolnym boisku według poniższego harmonogramu.

      Zapraszamy serdecznie! :)

    • Sport to zdrowie!
     • Sport to zdrowie!

      13.06.2024

      Sport to zdrowie! Każde dziecko ci to powie!

      W środę - 12 czerwca klasa 2a gościła znanego maratończyka pana Marcina Dulnika, tatę jednej z uczennic. Nasz gość w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiadał o historii biegów maratońskich, swoich licznych startach i osiągnięciach.

      Dowiedzieliśmy się, między innymi, że pierwszy w Polsce maraton wystartował 2 listopada 1924r. z Rembertowa!!

      Pan Marcin zaraził pasją swoją córkę Wiktorię, która z powodzeniem zaczyna przygodę z bieganiem. Po tak ciekawej lekcji uczniowie zgodnie przyznali, że trening czyni mistrza!

       

      Anna Król

    • Święto AszWoj-u
     • Święto AszWoj-u

      12.06.2024

      12 czerwca 2024 r. o godz. 11.00 odwiedziliśmy Piknik Rodzinny, który odbył się na placu apelowym Akademii Sztuki Wojennej.

       

      Z ogromnym zainteresowaniem i ciekawością wzięliśmy udział w atrakcjach przygotowanych tego dnia dla odwiedzających.

       

      1. Podziwialiśmy pokaz sprzętu wojskowego i w wielu przypadkach oglądaliśmy pojazdy od środka 😄.
      2. Obejrzeliśmy pokaz umundurowania i uzbrojenia wojskowego 🎯
      3. Skosztowaliśmy świeżo wypieczonego wojskowego chleba, do którego z ogromnym apetytem pochłonęliśmy tradycyjną grochówkę oraz kiełbaski 😋
      4. Wzięliśmy udział w pokazie iluzji i magii i skorzystaliśmy z dmuchańców.

       

      Bardzo miło spędziliśmy ten czas. Dziękujemy za zaproszenie❗ 😇

    • Zdobywamy Brązowy Aplauz w kategorii Inscenizacja taneczna do lat 16!
     • Zdobywamy Brązowy Aplauz w kategorii Inscenizacja taneczna do lat 16!

      12.06.2024

      W dniach 6-8 czerwca odbyła się 44. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie (największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie tego rodzaju).

      Wzięło w nim udział ponad 2500 młodych artystów z 8 krajów europejskich. Zespół Lemono 2 (Szkoła Tańca Lemono Dance Center z Rembertowa) zdobył Brązowy Aplauz w kategorii Inscenizacja taneczna do lat 16. Za choreografię odpowiadała Agnieszka Czubak.

      W skład zespołu wchodzą między innymi uczennice Superszkoły:

      Natalia Brandyk (klasa 7b),

      Hania Gajzler (klasa 6),

      Ada Głowicka (klasa 7a),

      Łucja Tur (klasa 7a) oraz

      Ada Wildner (klasa 7a).

       

      Serdecznie gratulujemy dziewczętom uporu, wytrwałości i pracy nad swoim tanecznym warsztatem. Dzięki Wam oglądanie zmagań na scenie przyprawia nas o szybsze bicie serca :)

       

      🔥🔥🔥🔥 UPDATE ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

       

      Z nieskrywaną dumą pragniemy powiadomić, że oprócz sukcesu zespołu Lemono 2, w kategorii Inscenizacja taneczna do 12 lat (jazz, modern, contemporary, balet) Złoty Aplauz zdobył zespół Lemono 3, w którym tańczą m. in. Natalia Kot (klasa 2a) oraz Hanna Piechal i Diana Porretta-Tomaszewska (klasa 4a), za choreografię Co kryje się w szafie p. Agnieszki Czubak.

      Brązowy Aplauz w tej samej kategorii zdobył zespół Lemono 7 w choreografii Sejf p. Magdaleny Spółczyńskiej. (w zespole tym podziwiać można Helenkę Ziółkowską z klasy 2b). W kategorii Etiuda taneczna do 16 lat (jazz, modern, contemporary, balet) zespół Lemono 4, w którym tańczą m. in. absolwentki Superszkoły Hanna Winnicka i Barbara Porretta-Tomaszewska, a także Pola Pawella, wywalczył Grand Prix całego konkursu tanecznego choreografią Widownia p. Klary Twardowskiej, o ile się nie mylę, także absolwentki Superszkoły.

      W tej samej kategorii Złoty Aplauz zdobył zespół Lemono 6 w choreografii Zmysły p. Klary Twardowskiej, a - co prawda bez wyróżnienia, ale z awansem do finału - zadebiutował w niej zespół Lemono 5 w choreografii Labirynt p. Klary Twardowskiej, w którym tanczy m. in. Letycja Porretta-Tomaszewska.

    • XIII Bieg Józefa
     • XIII Bieg Józefa

      09.06.2024

      W piątek, 7. czerwca odbył się XIII Bieg Józefa.

      Jest to gra terenowa na orientację. Dzieci musiały odnaleźć punkty na mapie, po dotarciu do których musieli odpowiadać na pytania z wiedzy o Józefie Piłsudzkim, historii, geografii, a także wiedzy ogólnej.

      Był to nasz debiut w tej imprezie. Helena Radzio, Lena Kowalczuk, Dawid Kulma oraz Konrad Siuda godnie reprezentowali Superszkoła. Dzięki ich wysiłkom, zajęliśmy 4. miejsce na 8 zespołów.

      Z całą pewnością spróbujemy ponownie za rok :)

    • Święto Szkoły co się zowie!
     • Święto Szkoły co się zowie!

      08.06.2024

      Cóż to był za dzień!

      Wszyscy dziś dali się oczarować magii Święto Szkoły i wsiąknęli na dobre w atrakcjach i przyjaznej atmosferze wspólnego spotkania rodziców, uczniów, zespołu Superszkoły, a także absolwentów. Niektórzy z naszych byłych uczniów odwiedzili nas dzisiaj ze swoimi dziećmi chcąc, aby pociechy już za młodu nasiąkały pozytywną aurą wokół Superszkoły :)

      Pogoda też nam dopisała, miejscami mocniej przypiekające słońce dodawało pikanterii spotkaniom po latach i niekończącym się rozmowomCzęść oficjalna poświęcona była naszemu patronowi - Rotmistrzowi Pileckiemu, a także występom naszych zdolnych uczniów.

      W Food Courcie ustawiały się kolejki po smakołyki, te niemieckie, te słodkie, te kojące, te rodem z Francji oraz te spod szyldu BBQ i fast-foodów, słowem każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

      Cieszymy się bardzo, że atrakcje znalazły swoich fanów, którzy je otoczyli ciasnym kordonem :) Cały czas trwa liczenie utargu z całego dnia, wrócimy do Was z informacją o jego wysokości ASAP! :) 

      Dziękujemy bardzo rodzicom za udostępnienie gastro urządzeń, dzięki którym nasz Food Court rozwinął skrzydła. Dziękujemy także, a może przede wszystkim naszym uczniom, którzy w pocie czoła pracowali, aby Święto Szkoły nabrało dzisiejszych kształtów i kolorów.

      Mamy nadzieję spotkać się z Wami znowu za rok, a w międzyczasie powspominajmy. Oto przed Wami fotorelacja, najlepsza w mieście, wprost od Fotokreacja Różne Pstryki :)

    • Orientacja w czasie i przestrzeni podczas Święta Szkoły
     • Orientacja w czasie i przestrzeni podczas Święta Szkoły

      06.06.2024

      Drodzy Rodzice, Absolwenci oraz uczniowie!

      Czy pamiętacie, że już w najbliższą sobotę w godz. 1️⃣0️⃣:0️⃣0️⃣ - 1️⃣3️⃣:0️⃣0️⃣ widzimy się podczas Święta Szkoły?! Szykujemy dla Was moc atrakcji szczerze liczymy na Wasze liczne przybycie i podzielenie się z nami radością wspólnie spędzonego czasu :)

      Aby ułatwić Wam orientację w czasie i przestrzeni tego dnia, przygotowaliśmy mapkę przedstawiającą rozmieszczenie atrakcji oraz harmonogram naszego wydarzenia.Zapoznajcie się z nimi zawczasu, aby niczego nie pominąć :)

      🆒 Część artystyczna poświęcona naszemu patronowi,

      🆒 Loteria fantowa,

      🆒 Zabawy kreatywne,

      🆒 Wystawa hobbystyczna,

      🆒 Fotobudka,

      🆒Kuchnie świata (francuskie crêpes, niemiecki Currywurst, Spezi, Apfelschorle), grill, pop-corn, frytki, przepyszna lemoniada i inne pyszności,

      🆒 Kiermasz książek

      🆒 Mecze piłki nożnej,

      🆒 Konkursy,

      🆒 Warsztaty robienia kosmetyków naturalnych,

      🆒 Kiermasz wypieków,

      🆒 Słodkie prace plastyczne,

      🆒 Plastyczne stempelki,

      🆒 Origami i wiele innych.

       

      W przygotowania zaangażowani są naprawdę wszyscy. Nie ukrywamy, że bez Państwa wsparcia nie osiągniemy zamierzonych celów. Zwracamy się zatem do Państwa z prośbą o użyczenie na nasze Święto Szkoły następujących urządzeń do obsługi części cateringowej naszego eventu:

      🔷 grille z osprzętem (szczypce, szpatułki itp.),

      🔷 frytkownice,

      🔷 maszyny do pop cornu 🍿,

      🔷 maszyny do waty cukrowej

      🔷 ogrodowe pojemniki na lemoniadę w kranikami.

      Przypominamy, że poza wartością nadrzędną naszego wydarzenia, jaką są wspólne rozmowy, wspominki i spotkania przy kubku zimnej lemoniady, możecie nas wesprzeć w zbiórce funduszy na zakup atrakcji i sprzętu sportowego dla naszych najmłodszych uczniów do zabaw na świeżym powietrzu.Pamiętajmy także, aby wyposażyć nasze pociechy w środki płatnicze, bowiem na stoiskach z cateringiem (także na tych z domowymi ciastami) pobieramy opłaty na wzmiankowany wyżej cel.

      Z góry dziękujemy za pomoc i mamy nadzieję spotkać się z Państwem już 8 czerwca! 🙂

    • Jerzy Kamiński podbija festiwal malarstwa figurowego - Kontrast 2024!
     • Jerzy Kamiński podbija festiwal malarstwa figurowego - Kontrast 2024!

      06.06.2024

      Chcielibyśmy się dziś z Wami podzielić sukcesem naszego ucznia z klasy 4a - Jerzego Kamińskiego. Otóż w miniony weekend Jurek otrzymał nagrodę branżową podczas największego w Polsce festiwalu malarstwa figurowego - Kontrast 2024

      Praca przygotowana przez Jurka została doceniona i wyróżniona przez producentów modelu za swoją oryginalność, kreatywne podejście do oświetlenia modelu oraz za staranność wykonania. Wyróżnienie jest tym większe, że Jerzy konkurował głównie z pracami dorosłych malarzy figurkowych .

      Wielkie brawa dla Jurka za cierpliwość i koncentrację. Mamy nadzieję dalej śledzić Twój artystyczny rozwój

    • II edycja Turnieju Piłkarskiego dla klas 1-3 Rembertowskich Szkół Podstawowych
     • II edycja Turnieju Piłkarskiego dla klas 1-3 Rembertowskich Szkół Podstawowych

      05.06.2024

      W dniu dzisiejszym, na obiektach AP EsKadra przy ul. Strażackiej 121 rozegrano II edycję Turnieju Piłkarskiego dla klas 1-3 Rembertowskich Szkół Podstawowych.

      O wadze wydarzenia niech świadczy fakt, że do rozgrywek zgłosiło się prawie 250 adeptów sztuki piłkarskiej rekrutujących się z aż 24 drużyn oraz 5 szkół rembertowskichRywalizacja na murawie była niezwykle zacięta.

      Nasi młodzi piłkarze walczyli o każdą piłkę ⚽️, jak się okazało z fantastycznymi rezultatami. Drużyna składająca się z drugoklasistów wygrała absolutnie wszystkie mecze (i to wysoko!) i sięgnęła po zwycięstwo w turnieju. Doskonale także zaprezentowała się drużyna trzecioklasistów, która wygrała 2 mecze, zaś kolejne 2 zremisowała, pokazując wszystkim, że trzeba się z nimi liczyć!

      Szczerze podziwiamy rozwój naszych piłkarzy i mocno trzymamy kciuki za kolejne podboje piłkarskich obiektów w najbliższej przyszłości.

      Za zdjęcia dziękujemy Panu Dariuszowi Witkowskiemu oraz Panu Maciejowi Skowronkowi :)

       

    • Tajskie orzeźwienie na zimno
     • Tajskie orzeźwienie na zimno

      04.06.2024

      W miarę jak zbliżał się szkolny Dzień Dziecka (4 czerwca) dało się słyszeć na szkolnych korytarzach coraz śmielsze komentarze na temat tego co zazwyczaj jest niepisaną, spodziewaną skądinąd niespodzianką, bez której tego dnia nie wyobraża sobie już nikt. Mowa oczywiście o przybyciu furgonetki z lodami tajskimi:

       

      - "Słyszałeś coś, będą w tym roku?"

      - "A co ja, prorok jakiś jestem? Pewnie jak zwykle o nas zapomnieli [przyp. red. nauczyciele]!


      Ale jednak nikt nie zapomniał, o godz. 7:30 lody tajskie majestatycznie wtoczyły się na szkolny parking zapowiadając pyszny dzień...


      I taki rzeczywiście był, pełen rozmaitych smaków, kolorów i odwiecznych dylematów, co lepsze, sorbet czy zwykłe? A jak bardzo lody tajskie zahipnotyzowały nasze dzieci, te małe i te duże, zobaczcie sami na załączonych obrazkach :D

       

    • Zapraszamy do Londynu w dniach 1-9 lipca!
     • Zapraszamy do Londynu w dniach 1-9 lipca!

      03.06.2024

      Drodzy Rodzice,

      Jeśli Wasze plany wakacyjne się komplikują albo wręcz spaliły na panewce i zastanawiacie się jak "zagospodarować" swoje dzieci w czasie wakacji, to nie szukajcie dalejOto Superszkoła w ramach wieloletniej współpracy z AGABA Edu-Tur zaprasza Wasze latorośle na wyjątkowy wyjazd wakacyjny z językiem angielskim do Londynu!

      💂‍♀️💂‍♀️💂‍♀️ Wspólnie zobaczymy piękne miejsca, muzea i galerie tego niezwykle zagospodarowanego i tętniącego życiem miasta oraz… poznamy wiele ciekawych osób tu mieszkających.

      💂‍♀️💂‍♀️💂‍♀️ Przygotowaliśmy dla Was 15 godzinny kurs języka angielskiego odbywający się w klasach i prowadzony przez wykwalifikowanych nauczycieli native speaker’ów.

      💂‍♀️💂‍♀️💂‍♀️ Po zajęciach przeniesiemy się już do miasta, aby aktywnie poznawać tę magiczną metropolię i poszerzać już posiadaną i zdobywaną wiedzę.

      💂‍♀️💂‍♀️💂‍♀️ W naturalnym dla języka angielskiego środowisku łatwiej uda się przełamać barierę mówienia i otworzyć na nowe językowe wyzwania :)Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej: https://tinyurl.com/4h2nf6nj

      W razie pytań i wątpliwości, zapraszamy serdecznie na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w czwartek, 13 czerwca o godz. 17:00 w sali klasy 4b lub za pośrednictwem Librusa.

       

      Tomasz Orciuch

    • II Warszawski Konkurs Poezji Niemiecko-Hiszpańskiej
     • II Warszawski Konkurs Poezji Niemiecko-Hiszpańskiej

      02.06.2024

      II Warszawski Konkurs Poezji Niemiecko-Hiszpańskiej „Szymborska w przekładach niemieckich i hiszpańskich”

      Finałowy etap konkursu odbył się 28 maja w Społecznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Wł. Grabskiego STO w Warszawie. Naszą szkołę w tym finale reprezentowała trójka uczniów. Wszyscy, nie uzgadniając tego wcześniej ze sobą, wybrali wiersz Wisławy Szymborskiej w tłumaczeniu na język niemiecki pt. "Perspektive".

      Zuzanna Jax z klasy 7 dw zdobyła tytuł laureatki 4. miejsca, a Nadia Arciszewska z klasy 8 dw zajęła najwyższą pozycję i zdobyła tytuł laureatki 1. miejsca, co przyniosło jej cenne punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

      Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom biorącym udział w eliminacjach szkolnych tego konkursu.

       

      Aleksandra Adamek

    • Wyniki Konkursu Fizycznego "Lwiątko"
     • Wyniki Konkursu Fizycznego "Lwiątko"

      02.06.2024

      Z przyjemnością informujemy, iż:

       

      🧲 Konrad Siuda z kl. 7A-DW oraz

      🧲 Adam Janiszewski z kl. 8DW

      osiągnęli wysokie wyniki w konkursie fizycznym "Lwiątko" i uzyskali tytuły taonOrganizatorzy konkursu ustanowili honorowe tytuły:

       

      🔹 „hiperon Ω” – dla osób, które otrzymały co najmniej 125 punktów,

      🔹„kaon” – dla osób, które otrzymały co najmniej 100 i mniej niż 125 punktów,

      🔹„taon” – dla osób, które otrzymały co najmniej 75 i mniej niż 100 punktów.

    • Muzyczne oblicza Superszkoły cz. V
     • Muzyczne oblicza Superszkoły cz. V

      28.05.2024

      Muzyczny maj kończymy piękną balladą Leonarda Cohena "Hallelujah". Usłyszymy ją w wykonaniu niezwykle muzykalnego Kostka Kozłowskiego z klasy 7a.

      Kostek gra na pianinie od lat najmłodszych. Cóż się dziwić, kontynuuje rodziną tradycję. Jego starsze rodzeństwo, absolwenci naszej szkoły, niejednokrotnie uświetniało koncerty i uroczystości swoją grą na pianinie.

      Zapraszamy,

       

      Aleksandra Kondraciuk

    • Muzyczne oblicza Superszkoły cz. IV
     • Muzyczne oblicza Superszkoły cz. IV

      27.05.2024

      Dziś czwarta odsłona muzycznego maja, a w niej uczniowie klas czwartych, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli swoją przygodę z fletem sopranowym. Tym, którym flet źle się kojarzy, polecamy przewertowanie YouTube, aby przekonać się jakie możliwości daje ten instrument. My jesteśmy na początku ścieżki edukacyjnej, ale wierzę, że zajdziemy dużo dalej. Ćwiczymy motorykę, pamięć, zdolności manualne, koncentrację. Nic tak nie pobudza pracy mózgu jak gra na instrumencie! Nie poddajemy się, nawet jeśli nie zawsze jest łatwo!

      Zapraszamy do wysłuchania dwóch utworów. Nagrań w klasie 4a dokonali Antek i Ksawery. Janek z klasy 4b pomógł w obsłudze komputera. Zdaje się, że mamy też mistrzów drugiego planu ;)

       

      Zapraszamy do oglądania!

       

      Aleksandra Kondraciuk

    • Zielona Szkoła w Serwach (20-24 maja 2024r.)
     • Zielona Szkoła w Serwach (20-24 maja 2024r.)

      25.05.2024

      Tę radość płynącą z faktu wyjazdu na Zieloną Szkołę, nie wspominając już nawet o dojechaniu na nią, trudno wprost opisać. Gdyby chcieć ją zmierzyć, najlepiej byłoby skorzystać z miarki uniwersalnej "Kiedy dojedziemy?" lub "Daleko jeszcze?" 😄 W tym roku Superszkoła spędzała Zieloną Szkołę w Serwach, w dniach od 20 do 24 maja 2024r.

      Pierwszy dzień Zielonej Szkoły upłynął nam w mgnieniu oka na zakwaterowaniu, rozpoznaniu i rekonesansie otoczenia i wsiąknięciu w atrakcje. Stacji było co niemiara, każdy mógł znaleźć coś dla siebie:

       

      🎯 ściana wspinaczkowa,

      🎯 kajaki,

      🎯 piłkarzyki giganty,

      🎯 koszykówka,

      🎯 piłka nożna,

      🎯 zajęcia na plaży i wiele, wiele innych.

       

      Kolejne dni obfitowały w wycieczki po malowniczej okolicy.

      Pierwsza z nich odbyła się do Muzeum Wigier w Wigierskim Parku Narodowym. Warto wiedzieć, że w muzeum przygotowano ekspozycję stałą, prezentującą historię nadwigierskiego krajobrazu, głębiny jezior, rzeki, torfowiska i ekosystemy lądowe Wigierskiego Parku Narodowego, działalność człowieka oraz historię i dokonania dawnej Stacji Hydrobiologicznej na Wigrach.

      Inne klasy z kolei odwiedziły farmę agroturystyczną, gdzie dzieci oddały się takim rozrywkom jak:

       

      🟠🟡 zajęcia z golfa (18 stanowisk),

      🟠🟡 przejażdżki gokartami,

      🟠🟡 tyrolka,

      🟠🟡 przeprawa tratwa,

      🟠🟡 rowerki wodne,

      🟠🟡 trampoliny.

       

      Popołudnie nas poważnie zaskoczyło grą która zawsze budzi gigantyczne emocje wśród dzieci i młodzieży, czyli zabawą integracyjna – Pchli Targ.

      Uczestnicy wydają lub zarabiają tzw. Eurokaliny na poszczególnych stacjach, są to m.in. biuro pracy, lekarz, fotograf, kasyno, skup szyszek, biuro pomysłów, policja. Im lepsza współpraca w grupie, tym więcej pieniędzy można zarobić.

      Do domów wróciliśmy pełni kolorowych wspomnień, nowych przyjaźni i wypoczęci. Jesteśmy gotowi na ostatnią prostą roku szkolnego 😊

  • Kontakt z nami

   • Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. W. Pileckiego
   • Sekretariat: 694-193-375 lub (22) 673-54-08
   • al. Sztandarów 2
    04-423 Warszawa
    Poland
   • Sekretariat czynny w godz.: 8:00-16:00
   • Psycholog (awaryjnie): 516-290-296
    Pedagog: 514-085-941
   • SKT nr 174 STO
    Al. Sztandarów 2; 04-423 Warszawa
    PKO BP: 05 1020 1127 0000 1402 0172 2826
    Tytuł przelewu: Darowizna na cele oświatowe

    Numer KRS: 0000184247
 • Social media