• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

            26.03.2025

            2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. 

            To nie tylko okazja do ubrania się na niebiesko – to przede wszystkim czas na refleksję, edukację i budowanie społecznej wrażliwości.

            W naszej szkole kształtujemy nie tylko wiedzę, ale także postawy – uczymy empatii, szacunku i otwartości wobec innych ludzi. Osoby w spektrum postrzegają świat w inny sposób, mają swoje wyjątkowe talenty, pasje i wyzwania. Istotne jest szerzenie wiedzy na temat autyzmu i przełamywania stereotypów.

            To wyjątkowy czas, który przypomina nam jak ważne jest budowanie otwartego i empatycznego społeczeństwa, w którym każdy czuje się akceptowany.

            We współpracy z Samorządem szkolnym ogłaszamy 2 kwietnia Dniem Niebieskim!

             

            Sylwia Babiasz

             

        • Klasa 1 na afrykańskiej sawannie
          • Klasa 1 na afrykańskiej sawannie

            25.03.2025

            12 marca uczniowie klasy 1 zostali zaproszeni przez firmę BIC na afrykańską sawannę.

            Dzieciom bardzo podobały się zadania do wykonania, wiadomości oraz prezenty. Prowadzący nawiązali wspaniały kontakt z uczniami.

            Bardzo dziękujemy mamie Oli Boguszewskiej za zorganizowanie tej fantastycznej przygody na Czarnymi Lądzie.

             

            Danuta Wyszyńska-Hałat

             

        • „Jestem przyjacielem zwierząt”
          • „Jestem przyjacielem zwierząt”

            24.03.2025

            Dnia 21 marca uczniowie klas 3a oraz 3b uczestniczyli w lekcji profilaktycznej pt. „Jestem przyjacielem zwierząt”. Spotkanie poprowadziła pani Agnieszka Kulka, funkcjonariuszka Straży Miejskiej, która przybliżyła dzieciom ważne zagadnienia związane z ochroną zwierząt.

            Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o Prawach zwierząt, poznali zasady postępowania wobec zwierząt wolnożyjących oraz omówili obowiązki właścicieli zwierząt domowych. Pani Agnieszka wyjaśniła, jak należy dbać o zwierzęta i w jaki sposób można im pomagać.

            Dzieci dowiedziały się również, kim jest kłusownik i przemytnik, a także jak wygląda przemyt egzotycznych zwierząt. Uczniowie byli zaskoczeni metodami stosowanymi przez przemytników oraz konsekwencjami nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami. Dzięki tej lekcji zrozumiały, jak ważna jest ochrona zagrożonych gatunków i odpowiedzialna postawa wobec przyrody.

            Była to cenna lekcja, która uwrażliwiła uczniów na potrzeby zwierząt i pokazała, jak ważne jest ich odpowiednie traktowanie. Dziękujemy pani Agnieszce Kulce za interesujące zajęcia i cenne wskazówki!

             

            Anna Tabor

             

        • "Florka, która pogodziła serce z rozumem"
          • "Florka, która pogodziła serce z rozumem"

            24.03.2025

            "Florka, która pogodziła serce z rozumem"

            to przedstawienie profilaktyczne o przemocy rówieśniczej, które miało miejsce w Bibliotece Publicznej w Rembertowie dnia 20 marca. Spektakl został zrealizowany przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy w sposób angażujący i przystępny dla młodych odbiorców poruszyli ważny temat relacji międzyludzkich oraz sposobów radzenia sobie z agresją w środowisku szkolnym.

            Bohaterką przedstawienia jest Florka – dziewczynka, która zmaga się z trudnościami w relacjach rówieśniczych. W trakcie spektaklu Florka przeżywa różne sytuacje, które zmuszają ją do refleksji nad tym, jak ważne jest, by nie dawać się ponieść emocjom, ale jednocześnie nie zaniedbywać swoich uczuć i potrzeb. Postaci funkcjonariuszy Straży Miejskiej wprowadzają do przedstawienia elementy edukacyjne, pokazując, jak rozwiązywać konflikty bez przemocy, jak szukać pomocy w trudnych sytuacjach oraz jak ważna jest komunikacja i wzajemny szacunek w grupie.

            Przedstawienie odbyło się w formie interaktywnej, angażując uczniów klas 3a i 3b, którzy mieli okazję wziąć aktywny udział w rozwiązywaniu problemów przedstawianych na scenie. W trakcie spektaklu dzieci dowiedziały się, jak ważne jest zachowanie spokoju i mądrości w trudnych chwilach oraz jak skutecznie wyciągać wnioski z niełatwych doświadczeń.

            To wyjątkowe wydarzenie miało na celu nie tylko edukację na temat przemocy rówieśniczej, ale także promowanie wartości takich jak przyjaźń, szacunek i odpowiedzialność w codziennym życiu. Przedstawienie pozostawiło uczniów z ważnym przesłaniem – aby w sytuacjach konfliktowych dążyć do rozwiązania, które łączy serce z rozumem

            Anna Tabor

        • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

            24.03.2025

            W miniony piątek 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

            Wyrazem naszej solidarności i tolerancji względem osób z Zespołem Downa było ubranie tego dnia dwóch różnych kolorowych skarpetek. Pragnę podziękować wszystkim, którzy poprzez mały gest ubrania dwóch różnych skarpetek okazali swoje wsparcie i akceptację wobec osób zmagających się z odmiennością biologiczną.

             

            Mirosław Leymann

             

        • Pierwszy dzień wiosny w 3a
          • Pierwszy dzień wiosny w 3a

            21.03.2025

            Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty… Dzisiaj 21 marca , czyli pierwszy dzień wiosny. Zamiast iść na „wagary” uczennice i uczniowie klasy 3a ćwiczyli kondycję. Pełni sił i ochoty przystąpili do zgłębiania historii fotografii.

            Owocem tej działalności były samodzielnie wykonane przez dzieci - camera obscura. W obiektywie takich kamer budząca się do życia przyroda wygląda szczególnie pięknie.

             

            Anna Król

             

        • O tajnikach Ziemi z uczniami 3a
          • O tajnikach Ziemi z uczniami 3a

            21.03.2025

            Przyroda Ziemi jest bardzo zróżnicowana. Na Ziemi znajdują się ogromne oceany i pozbawione wody pustynie, lodowce i gorące lasy deszczowe……Świat jest taki ciekawy❗️

            Uczniowie klasy 3a z ogromnym zaangażowaniem zgłębiali tajniki przyrody. Szykując się powolutku do klasy 4 przygotowali wspaniałe, profesjonalne prezentacje❗️

             

            Anna Król

             

        • Dzielnicowy etap 48. edycji "Warszawskiej Syrenki"
          • Dzielnicowy etap 48. edycji "Warszawskiej Syrenki"

            18.03.2025

            W dniu 17 marca w Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy odbył się dzielnicowy etap 48. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka".

             

            Naszą szkołę reprezentowali:

            W kategorii klas 1-3:

             

            Julia Ochocka z kl. 1 z utworem J. Brzechwy "Pchła Szachrajka",

            Franciszek Brodowski z kl. 2 z wierszem J. Jachowicza "Chory kotek" oraz

            Hanna Grajnert również z kl. 2, która zaprezentowała "Krasnoludki" autorstwa J. Brzechwy ".

             

            W kategorii klas 4-6:

             

            Urszula Dolecka z kl. 5b wystąpiła z wierszem Cz. Miłosza "Piosenka o końcu świata",

            Jan Sowa również z kl. 5b zaprezentował tekst J. Tuwima "Nauka", zaś

            Kajetan Żwirek ponownie z kl. 5b wyrecytował utwór W. Szymborskiej "Szkielet Jaszczura".

             

            Młodzi wykonawcy podczas wystąpienia dali z siebie wszystko, a Hania Grajnert swoją interpretacją wiersza trafiła w gust jury, a co za tym idzie, zdobyła III miejsce na podium.

            Hani oraz pozostałym uczestnikom należą się wielkie gratulacje, a wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu, autorstwa Pana Mirka Leymanna.

             

            Anna Dzierżanowska

             

        • Wyścig palce lizać!
          • Wyścig palce lizać!

            18.03.2025

            Podczas niedawnych zajęć kulturowych w języku angielskim, klasy 7 i 8 wzięły udział obchodach Dnia naleśnika. Jego nieodłączną składową jest Wyścig z naleśnikiem (ang. Pancake Race). Jest to tradycyjne wydarzenie, mające miejsce we wtorek przed Środą popielcową, wywodzące się z Wielkiej Brytanii.

            Jest to wyścig, którego każdy uczestnik trzyma przed sobą patelnię z naleśnikiem i pokonując dystans wyścigu podrzuca co jakiś czas naleśnikiem usiłując go nie zgubić w szalonym pędzie.

            Tradycja wyścigu sięga 1445 roku, kiedy to pewna kobieta z miasteczka Olney była tak zajęta smażeniem naleśników, że na dźwięk kościelnych dzwonów wybiegła z domu z patelnią z naleśnikiem w ręce, trzymając ją przez całą drogę do kościoła. Tradycyjny dystans wyścigu to 380 metrów.

            Oczywiście w naszych warunkach dystans wyścigu został dostosowany do możliwości boiska i panującej zimnej aury.

            Wyścig obfitował w zabawne momenty i sytuacje, wszyscy wykazali się ogromną sprawnością i zwinnością.

            W dalszej części zajęć uczniowie oddali się zgłębianiu tajników i tła historycznego tego tradycyjnego eventu!

             

        • Nietypowa lekcja biologii
          • Nietypowa lekcja biologii

            18.03.2025

            Przeprowadzenie sekcji narządów na lekcji biologii w klasie 7 było dla uczniów doświadczeniem, które przyniosło im wiele korzyści:

            1. Lepsze zrozumienie anatomii – uczniowie mogli zobaczyć narządy na własne oczy, co pomogło im lepiej zrozumieć ich budowę i funkcje.

            2. Nauka przez doświadczenie – możliwość bezpośredniego badania narządów była bardziej angażująca niż nauka z podręczników czy obrazków.

            3. Rozwój umiejętności praktycznych – uczniowie mogli nauczyć się precyzji, ostrożności i pracy w grupie, co rozwijało ich zdolności manualne oraz umiejętność obserwacji.

             

            Marzena Pietrucha

        • Eliminacje do "Warszawskiej Syrenki"
          • Eliminacje do "Warszawskiej Syrenki"

            08.03.2025

            W dniu 7 marca odbył się szkolny etap 48. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" .Wzięli w nim udział uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych klas 1-3 i 4-6.

            Tłumnie zgromadzona publiczność z klas 1-5 mogła kibicować swoim kolegom oczywiście w absolutnej ciszy, ponieważ nasi artyści mówili bez użycia mikrofonu. A oto uczestnicy:

            Klasę 1 reprezentowali: Łucja Ochocka, Kaja Pawłowska, Julia Stryjewska, Filip Wertejuk, Zofia Żaboklicka.

            Klasę 2 reprezentowali: Monika Babula, Franciszek Brodowski, Ksawery Cybulski, Emilia Dźwigniewska, Hanna Grajnert, Maja Majsztyk, Marika Miros.

            Klasę 3a reprezentowali: Marysia Jarema i Ania Skarbek-Kozietulska.

            Klasę 3b reprezentował Antoni Ordyniec.

            W kategorii IV-VI wystąpili: Antoni Czajka, Janek Bzoma z kl. 5a oraz Maria Czarnocka, Albert Czesuch, Urszula Dolecka, Jagoda Kaflik, Jan Sowa, a także Kajetan Żwirek z klasy 5b.

            Dostojne jury - Panie Jolanta Bredek-Morawska, Aleksandra Adamek i Edyta Żegnałek miały bardzo trudne zadanie z wytypowaniem zwycięzców, jednak decyzja musiała być podjęta i werdykt zapadł. Brzmi on następująco:

            Do dzielnicowego etapu eliminacji konkursu przechodzą:

             

            😍 Julia Ochocka kl. 1,

            😍 Franciszek Brodowski kl. 2,

            😍 Hanna Grajnert kl. 2,

            😍 Urszula Dolecka kl. 5b,

            😍 Jan Sowa kl. 5b oraz

            😍 Kajetan Żwirek kl. 5b.

             

            Wszystkim uczestnikom konkursu należą się wielkie brawa 👏 za odwagę, mnóstwo włożonej pracy i kreatywność w interpretacjach wierszy.Za zwycięzców trzymamy mocno kciuki gdyż w dniu 17 marca będą reprezentować naszą szkołę na etapie dzielnicowym konkursu.

             

            Anna Dzierżanowska

             

        • Międzynarodowy turniej tańca Europestage Riga
          • Międzynarodowy turniej tańca Europestage Riga

            06.03.2025

            W dniach 1-2 marca 2025 roku odbył się Międzynarodowy turniej tańca Europestage Riga (Łotwa).

            Po latach rywalizacji na krajowym podwórku to europejski debiut Szkoły Tańca Lemono Dance Center z Rembertowa. Wzięło w nim udział 68 zespołów z kilku krajów europejskich.

            Zespół Lemono 1 zdobył 1 miejsca w kategoriach: formacja i mini formacja, a dodatkowo Lemono 1 (formacja) zdobyło Główną Nagrodę spośród 68 zespołów ze wszystkich kategorii. Za choreografię odpowiadała Agnieszka Czubak.

            W skład zespołu wchodzą między innymi uczennice Superszkoły: Natalia Brandyk - kl. 8b, Hania Gajzler- kl. 7, Ada Głowicka, Łucja Tur i Ada Wildner z klasy 8a.

            Gratulujemy serdecznie tak spektakularnego sukcesu 💪👏😍

             

        • 1 marca – Dzień Żołnierzy Wyklętych
          • 1 marca – Dzień Żołnierzy Wyklętych

            03.03.2025

            W tym roku święto to wypadło w sobotę. Ale nasza Szkoła, jako jedna z dwóch w Rembertowie, wystawiła Poczet Sztandarowy składający się z uczniów klasy 7: Julki Płonki, Eleny Dolegacz i Marcela Zadęckiego.

            Jak zobaczycie na zdjęciach, wszyscy prezentowali się znakomicie i pomimo początkowych obaw, świetnie zaprezentowali Superszkołę w tej ważnej uroczystości. Wielkie brawa dla Pana Macieja Skowronka, który jest opiekunem Pocztu Sztandarowego naszej Szkoły.

            Sama uroczystość była dobrze zorganizowana i przebiegała sprawnie. Pomimo tego, że trwała „tylko” 35 minut, wszyscy nasi uczestnicy solidnie zmarzli, ale byli bardzo zadowoleni i mam nadzieję, że zjawią się w poniedziałek w szkole w dobrej formie.

            Należą się im wielkie gratulacje za godne reprezentowanie naszej Szkoły.

             

            Wiktor Horbaczewski

             

        • Lekcja anatomii w klasie 3b
          • Lekcja anatomii w klasie 3b

            03.03.2025

            Budowa człowieka jest skomplikowana, ale już nie dla klasy 3b!

            Lekcja metodą projektów – w czasie zajęć z edukacji przyrodniczej trzecioklasiści poznali tajniki anatomii! Nasze ćwiczenia to co prawda nie była biologia na poziomie zaawansowanym, ale na pewno uczniowie oswoili się z budową wewnętrzną ludzkiego ciała, jego funkcjami i nazewnictwem.

            Uczniowie zdobywali informacje z oglądanych filmów przyrodniczych, książek oraz internetu. Jednym z ćwiczeń, które miało na celu ułatwienie im zrozumienia anatomii, było projektowanie narządów wewnętrznych na koszulkach. Po założeniu anatomicznych t-shirtów każdy mógł zobaczyć, gdzie umiejscowione jest jego serce, żołądek, jelita, płuca, nerki i wątroba. To była świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonała metoda nauki poprzez doświadczenie!

            Na zakończenie projektu uczniowie, czyli nasi Mistrzowie Lapbooków, znów stanęli na wysokości zadania! Powstały niezwykle kreatywne i bogate w informacje lapbooki, pełne ciekawostek, rysunków i ruchomych elementów. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem – w ich pracach znalazły się m.in. otwierane kieszonki z ciekawostkami, ruchome klapki odkrywające narządy oraz kolorowe schematy ułatwiające zapamiętanie budowy ludzkiego ciała. Było to fantastyczne podsumowanie naszej przygody z anatomią!

            Brawo klasa 3b! Wasza dociekliwość i kreatywność są godne podziwu!

             

            Anna Tabor

             

        • Warsztaty na AszWoju #RatujOdpowiedzialnie
          • Warsztaty na AszWoju #RatujOdpowiedzialnie

            26.02.2025

            26 lutego uczniowie klas 4-7 mieli wyjątkową okazję wziąć udział w niezwykłych zajęciach połączonych z warsztatami. Zaraz za progiem sali sportowej Akademii Sztuki Wojennej, oczom dzieci okazały się profesjonalnie przygotowane stanowiska tematyczne, przy czym każde z nich specjalizowało się w innej tematyce.

            Koło Naukowe Combat Eagle Paramedic skupiło się na swoim stanowisku na zwiększeniu świadomości na temat znaczenia pierwszej pomocy oraz nabycie praktycznych umiejętności, które mogą okazać się nieocenione w sytuacjach kryzysowych. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania pomocy przedmedycznej, a także ćwiczyć różne techniki, takie jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO) i postępowanie w przypadku zadławienia.

            Gospodarzami kolejnego stanowiska była OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego Legionowo, która zaangażowała dzieci w pierwszą pomoc przedweterynaryjną. Zajęcia były fascynujące nie tylko dzięki wszechstronnej wiedzy instruktorów, ale także dzięki obecności cierpliwych psów, na których dzieci przećwiczyć mogły różne techniki diagnostyki zwierząt oraz, a może przede wszystkim, pobawić się z przemiłymi pupilami na czterech łapach.

            Ostatnie stanowisko należało do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 13 w Rembertowie. Strażacy odbyli pogadankę z naszymi uczniami na temat bezpiecznych zachowań w domu oraz poza nim. Wisienką na torcie była możliwość przymierzenia strojów strażaków oraz przetestowania ich ekwipunku.

            Dziękujemy serdecznie Państwu Ordyniec, dzięki uprzejmości których ten happening był możliwy. Bardzo doceniamy trud i wysiłek włożony w logistykę konieczną do zaaranżowania takich warsztatów :)

        • Seans filmowy "Kot w butach"
          • Seans filmowy "Kot w butach"

            22.02.2025

            W piątkowe popołudnie klasy 1 i 3a zostały zaproszone na seans filmowy w ramach nagrody za najładniej udekorowaną sale w szkolnym konkursie na Dzień Dyni. Dzieci obejrzały "Kota w Butach", którego przygody śledziły z rumieńcami na buziach.

            Atmosfera była prawdziwie weekendowa a zapach popcornu nieustannie unosił się w powietrzu. Co za miłe zakończenie pracowitego tygodnia Zwycięskim klasom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!👏

             

            Edyta Żegnałek

             

        • Klasy 4 z wizytą u króla
          • Klasy 4 z wizytą u króla

            22.02.2025

            W piątek klasy 4a i 4b uczestniczyły w wycieczce warsztatowej na Zamku Królewskim zatytułowanej "Z Wizytą u Króla".

            Wycieczka została zorganizowana przez nauczycielkę historii Panią Justynę Podemską, która podczas spaceru uliczkami Starego Miasta przedstawiła i omówiła jego najciekawsze miejsca. Podczas wycieczki dzieci nie tylko miały okazję zapoznać się z faktami historycznymi w nawiązaniu do czasów panowania króla Stanisława Poniatowskiego, ale również dowiedziały się dlaczego król sypiał na siedząco i iloma językami się posługiwał.

            Nie brakowało też zagadek historycznych z którymi uczniowie obu klas poradzili sobie rewelacyjnie. Pan przewodnik był pod wrażeniem poziomu wiedzy jaki dzieci pokazały podczas całej wycieczki. Zachęcał do dalszej nauki która, kto wie, może doprowadzić do zrobienia doktoratu z historii.

            Edyta Żegnałek

    • Kontakt z nami

      • Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. W. Pileckiego
      • Sekretariat: 694-193-375 lub (22) 673-54-08
      • al. Sztandarów 2
        04-423 Warszawa
        Poland
      • Sekretariat czynny w godz.: 8:00-16:00
      • Psycholog (awaryjnie): 516-290-296
        Pedagog: 514-085-941
      • SKT nr 174 STO
        Al. Sztandarów 2; 04-423 Warszawa
        PKO BP: 05 1020 1127 0000 1402 0172 2826
        Tytuł przelewu: Darowizna na cele oświatowe

        Numer KRS: 0000184247
  • Social media