• Wyniki konkursu na Ozdobę Wielkanocną
     • Wyniki konkursu na Ozdobę Wielkanocną

      21.04.2024

      Zdajemy sobie doskonale sprawę, że autorzy poniższych dzieł sztuki nerwowo przestępują z nogi na nogę w oczekiwaniu na wyniki konkursu na Ozdobę Wielkanocną ogłoszonego przez Samorząd szkolny. 

      Czasem jednak dzieje się tak, że wykonane przez dzieci i ich rodziców w świątecznym tandemie prace są zwyczajnie tak piękne, że wydanie jakiegokolwiek werdyktu graniczy z niemożliwością! Po wielu godzinach spędzonych na argumentacji swoich typów, Samorząd szkolny ostatecznie osiągnął kompromis i postanowił wyróżnić następujące osoby w poniższej kolejności:

       

      I miejsce - Hania Grajnert z klasy 1

      II miejsce - Marika Miros z klasy 1

      III miejsca (ex aequo): Agata Podniesińska oraz Kacper Rosiński z klasy 2a

       

      Wyróżnienia:

      Monika Babula z klasy 1

      Maja Majszyk z klasy 1

      Franek Brodowski z klasy 1

       

      Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich startujących za nieprzeciętną pomysłowość, wykonanie i szczegółowość prac. Teraz pozostaje tylko czekać na nagrody :)

       

      Samorząd szkolny

    • 81. rocznica powstania w getcie warszawskim
     • 81. rocznica powstania w getcie warszawskim

      20.04.2024

      W piątek, 19 kwietnia, uczniowie naszej szkoły upamiętnili 81. rocznicę powstania w getcie warszawskim przypinając sobie i koleżankom oraz kolegom symboliczne żonkile.

      Wśród powstańców, walczących w getcie warszawskim był Marek Edelman. Polityk, działacz społeczny pochodzenia żydowskiego, a z wykształcenia kardiolog. To właśnie jego gest sprawił, że symbolem powstania stały się żółte żonkile. "Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję.

      19 kwietnia 1943 roku warszawscy Żydzi podjęli walkę zbrojną z Niemcami. Powstańcy nie mogli mieć nadziei na zwycięstwo. Kierowała nimi chęć odwetu na Niemcach, zadania wrogowi możliwie wysokich strat. Przede wszystkim wybierali jednak śmierć z bronią w ręku. Wobec perspektywy nieuchronnej zagłady nie chcieli ginąć biernie. Powstanie kwietniowe było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszym powstaniem miejskim w okupowanej Europie.

    • Ruszyła XXIV edycja Pucharu Tymbarku!
     • Ruszyła XXIV edycja Pucharu Tymbarku!

      17.04.2024

      Superszkoła tradycyjnie już bierze udział w kolejnych eliminacjach w poszczególnych kategoriach wiekowych.

      Na obszerne i szczegółowe wyniki przyjdzie jeszcze czas, ale tymczasem zobaczmy jak nasi reprezentanci prezentowali się dzisiaj w obiektywie Fotokreacja Różne Pstryki

       

      O Turnieju

      ⚽️⚽️⚽️ Puchar Tymbarku organizowany jest przez PZPN od 24 lat. Od 2007 r. Sponsorem Generalnym turnieju jest marka Tymbark. Od 2023 r. Puchar Tymbarku i jego uczestnicy są Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.

      ⚽️⚽️⚽️ Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci, organizowanym w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12.

      ⚽️⚽️⚽️ W XXIII edycji w rozgrywkach wzięła udział co czwarta szkoła podstawowa w Polsce.

      ⚽️⚽️⚽️ W Pucharze Tymbarku biorą udział dzieci z całej Polski. Turniej swoim zasięgiem obejmuje blisko 98% powiatów, a z każdym kolejnym rokiem swoją obecność w rozgrywkach coraz mocniej akcentują dziewczynki. Do XXIII edycji zgłosiło się o 46 % więcej drużyn dziewczęcych niż rok wcześniej.

       

       

    • W Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie
     • W Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

      17.04.2024

      16 kwietnia klasy 1, 2a i 2b pojechały do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

      Dzieci spacerowały po królewskich komnatach, a także oglądały liczne portrety i przedmioty z związane z króle oraz malowidła sławiące jego czyny. Dowiedziały się także, jakie książki czytał oraz w co się ubierał oraz jak przebiegała jego edukacja.

      Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego Jana III nazywano Lwem Lechistanu. Następnie wszyscy udali się do ogrodów pałacowych i uczestniczyli w grze terenowej „Na tropie zagubionego królewskiego pupila”. Podczas zabawy dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta mieszkały u króla.

      Wszyscy byli bardzo zadowoleni :) 

       

      Małgorzata Jakubowska

    • Ósmoklasiści w Niepokalanowie
     • Ósmoklasiści w Niepokalanowie

      10.04.2024

      10 kwietnia 2024r. klasa 8dw wraz z opiekunami pojechała do Niepokalanowa.

      Jest to miejsce niezwykłe. Wszystko założone przez Św. Maksymiliana Kolbe. To żywa relikwia. Tu żył św. Maksymilian, a także błogosławieni męczennicy z Niepokalanowa, patroni radiowego klasztoru.

      Także tu istnieje Kaplica Wieczystej Adoracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. To miejsce łask i cudów.

      Na terenie klasztoru działa także wyjątkowa Ochotnicza Straż Pożarna – jej członkami są franciszkanie, którzy jeszcze do 1999 r. do pożarów jeździli w habitach. Pomysłodawcą jednostki był oczywiście św. Maksymilian, ale OSP Niepokalanów działa do dziś i prócz czynnego udziału w pożarach i akcjach ratunkowych, prowadzi Muzeum Pożarnictwa.

      Najdroższym miejscem tego obszaru jest stara kaplica, dziś sanktuarium św. Maksymiliana. Jest to najstarszy budynek w klasztorze. Od tego miejsca wszystko się zaczęło. W tej kaplicy modlił się Święty, tu odprawiał Msze święte, głosił konferencje. To w niej bracia składali śluby zakonne. Kaplica nadal jest kolebką klasztoru. Tuż przy zakrystii można zobaczyć pierwszą celę św. Maksymiliana, w której on mieszkał od założenia Niepokalanowa w 1927 r. aż do 1930 r.

      Zwiedziliśmy także Bazylikę Najświętszej Maryi Panny oraz Muzeum poświęcone Św. Maksymilianowi. W trakcie pobytu w Niepokalanowie zjedliśmy też wspólny posiłek w klasztornym barze.

      Będziemy miło wspominali czas spędzony w tym pięknym miejscu.

      Leszek Salamoński

    • XXVII Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO
     • XXVII Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO

      07.04.2024

      W dniach od 5 do 6 kwietnia na obiekcie „U-Ciecha” MOSiR w Ciechanowie odbyły się XXVII Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

      Dwudniowe zmagania naszych wspaniałych pływaków zakończyły się zdobyciem wielu medali i ceremonii na podium zwycięzców. Nasza reprezentacja dała z siebie 300% i zostawiła w basenie siódme poty bijąc swoje życiówki przy akompaniamencie wzburzonych fal.

      Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom!

      Korzystając z okazji życzymy Wam dalszych sukcesów i zachęcamy do intensywnych treningów, abyście w przyszłorocznych zawodach mogli sięgnąć po więcej.

      Wierzymy w Was :) Za zdjęcia dziękujemy bardzo Panom: Adamowi Czajce oraz Dariuszowi Witkowskiemu 👏

       

       

      Damian Rybacki

    • Czwartoklasiści w Miasteczku ruchu drogowego
     • Czwartoklasiści w Miasteczku ruchu drogowego

      04.04.2024

      Jako, że uczniowie klas czwartych szykują się do egzaminu na kartę rowerową, w czwartek udaliśmy się do Miasteczko Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka 8/10.

      To właśnie tu, pod czujnym okiem Strażników miejskich uczniowie doskonalili swoje umiejętności panowania nad rowerem, ale przede wszystkim uczyli się właściwie odczytywać bodźce drogowe, aby bezpiecznie poruszać się w przestrzeni miejskiej dżungli.

      Uważnie weryfikowali znajomość znaków drogowych (ze szczególnym naciskiem na znak B20 - STOP oraz znak A7 – ustąp pierwszeństwa przejazdu), a także znaczenie linii namalowanych na jezdni. Nasi instruktorzy pracowali mozolnie, aby wpoić dzieciom zasady zachowania na i przed przejściem dla pieszych.

      Każdy adept kodeksu drogowego miał możliwość wykonać dwa 30-minutowe przejazdy po miasteczku ruchu drogowego.

      Z nieukrywaną dumą musimy zauważyć, że o ile pierwszy przejazd przypominał szarżę przy akompaniamencie ułańskiej fantazji, to drugi przejazd był już znacznie bardziej uważny i co najważniejsze respektujący zasady i prawidła obowiązujące w ruchu drogowym. Jesteśmy bardzo dumni z naszych rowerzystów i mamy nadzieję, że wyrobione nawyki przełożą się bezpośrednio na bezpieczne poruszanie się do/ze szkoły i wszędzie indziej, gdzie przyjdzie się naszym czwartoklasistom zmierzyć z ruchem miejskim.

      Bardzo w tym miejscu pragniemy podziękować Pani Beacie Jagielskiej, bez pomocy której nasze dzisiejsze szkolenie nie miałoby szans się odbyć.

       

      I na koniec garść statystyk o Miasteczku ruchu drogowego:

       

      🚦 Powierzchnia placu 4 tys. m2,

      🚦 750 m jezdni i ścieżek rowerowych,

      🚦 38 m torów tramwajowych,

      🚦 20 sygnalizatorów świetlnych,

      🚦 130 znaków drogowych,

      🚦 tramwaj,

      🚦 zapory kolejowe,

      🚦 3 skrzyżowania i rondo.

       

    • Marcowy koncert
     • Marcowy koncert

      02.04.2024

      19 marca 2024 roku odbył się w szkole koncert. Tym razem występowali i słuchali uczniowie starsi. Nasz korytarz przemienił się w kameralną salę koncertową. Był wspaniały nastrój, piękna muzyka. Dziękuję publiczności za stworzenie miłej atmosfery a wykonawcom gratuluję udanych występów.

       

      Aleksandra Kondraciuk

   • Kontakt z nami

    • Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. W. Pileckiego
    • Sekretariat: 694-193-375 lub (22) 673-54-08
    • al. Sztandarów 2 04-423 Warszawa Poland
    • Sekretariat czynny w godz.: 8:00-16:00
    • Psycholog (awaryjnie): 516-290-296 Pedagog: 514-085-941
    • SKT nr 174 STO Al. Sztandarów 2; 04-423 Warszawa PKO BP: 05 1020 1127 0000 1402 0172 2826 Tytuł przelewu: Darowizna na cele oświatowe Numer KRS: 0000184247
  • Social media