• Szkolenie z samorządności uczniowskiej
     • Szkolenie z samorządności uczniowskiej

      19.02.2024

      W poniedziałkowe popołudnie w godz. 16:00-19:00 w Sali kolumnowej Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy odbyło się bardzo ciekawe szkolenie poświęcone samorządności uczniowskiej. Superszkołę reprezentowali przedstawiciele Młodzieżowej Rada Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawa (Nadia Arciszewska oraz Aleksander Wnorowski z klasy 8dw) oraz członkowie Samorządu uczniowskiego Superszkoły (Julia Płonka z kl. 6, Łucja Tur z kl. 7adw, Szymon Szulakowski z kl. 8dw).

      Szkolenie poprowadzone przez eksperta w dziedzinie samorządności uczniowskiej z ramienia Fundacji Civis Polonus, Piotra Sienkiewicza, miało charakter edukacyjny i warsztatowy. Podczas spotkania poruszone zostały kluczowe kwestie m.in. definicja samorządu uczniowskiego, jego rola i umocowanie prawne, możliwości uczniów w kwestii współdecydowania o życiu szkolnym, a także przykłady dobrych praktyk. 

      Mieliśmy wyjątkową okazję wymiany doświadczeń z pozostałymi szkołami rembertowskimi.

      Z głowami przepełnionymi nowymi pomysłami i inspiracjami, z poczuciem dobrze spędzonego dnia, wróciliśmy do domów :)

    • Czy istnieje wolność absolutna?
     • Czy istnieje wolność absolutna?

      14.02.2024

      Kiedy czujemy się wolni?

      Co na temat wolności mówią myśliciele, a co sądzą uczniowie?

      Na te i inne pytania staramy się odpowiedzieć w naszym filmie. Nasz projekt powstał dzięki połączeniu wspólnych sił grupy teatralnej "Bez nazwy" i dzieci uczestniczących w lekcjach etyki.

      Ponieważ współtwórców filmu było bardzo wielu, nie wymieniamy ich tutaj, wszyscy zostali wymienieni w końcówce filmu.

      Zapraszamy na film - "Co z tą wolnością"

       

      Anna Dzierżanowska

       

    • Program Zielonej Szkoły 2024
     • Program Zielonej Szkoły 2024

      14.02.2024

      Zachęcamy do zapoznania się z programem tegorocznej Zielonej Szkoły, która odbędzie się w w dniach 20-24 maja w Hotelu "Albatros" w miejscowości Serwy.

       

      Program Zielonej Szkoły dla klas 1-3

       

       

      Program Zielonej Szkoły dla klas 4-6

       

      Program Zielonej Szkoły dla klas 7-8

       

       

       

    • Podsumowanie realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na Ty"
     • Podsumowanie realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na Ty"

      11.02.2024

       

      Oto krótkie podsumowanie realizacji zadań i wyzwań z listy EKO Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na Ty”.

       

      Przeżyjmy to jeszcze raz:

       

      1. Sprzątanie Świata,
      2. Leśna Banda Warszawa - wycieczki do lasu w różnych porach roku,
      3. Konkurs „Ilustracje do utworu o tematyce przyrodniczej”,
      4. Zawody sportowe,
      5. Zielniki,
      6. Doświadczenie - wpływ światła na rzeżuchę,
      7. Modele komórek roślinnych, zwierzęcych i bakteryjnych,
      8. Laboratoria przyszłości - modele DNA z drukarki 3D,
      9. Wycieczka do parku kieszonkowego „Ptasi raj”,
      10. Eko-ozdoby świąteczne ozdoby wykonane z materiałów ekologicznych,
      11. Koncerty muzyczne „Świat zwierząt, świat przyrody”.

       

      Bez wątpienia wszystkie działania projektowe zrealizowane w I semestrze przyczyniły się do podniesienia świadomości ekologicznej, a także uwrażliwienia na ochronę środowiska naturalnego.

      Przed nami kolejne zadania :).

       

      Powodzenia! 

       

      Marzena Pietrucha

    • Magnez czy magnes?
     • Magnez czy magnes?

      07.02.2024

      Od odpowiedzi na to pytanie rozpoczęły się dzisiaj zajęcia w naszej klasie. A potem?

      A potem w świat magii fizyki wprowadził uczniów pan Michał Żbikowski. Pokazał działanie magnesu. Opowiedział o jego zastosowaniu. Doświadczenia z elektrostatyki zakończyło te bardzo ciekawe zajęcia.

      Panie Michale - Dziękujemy :)

    • Podsumowanie 32. Finału WOŚP w Rembertowie
     • Podsumowanie 32. Finału WOŚP w Rembertowie

      02.02.2024

      Zamykamy niniejszym 32. Finał WOŚP w Rembertowie z rekordową sumaryczną kwotą oraz z subiektywnym poczuciem, że Rembertowianie po raz kolejny, dosłownie i w przenośni, dali z siebie po prostu wszystko :)

      Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiarność, za wychodzenie ze swojej strefy komfortu, aby odszukać naszych wolontariuszy i podzielić się z nimi nie tylko datkami, ale także dobrym krzepiącym słowem.

      Dziękujemy uprzejmie rodzicom i opiekunom za zapewnienie opieki naszym wolontariuszom podczas kwestowania na rembertowskich ulicach, a także za gadżety i precjoza przeznaczone na licytacje.

      Słowa podziękowania kierujemy w stronę Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy oraz Pana Burmistrza Aleksander Lesiński, który dołożył wielu starań, aby wieść o naszym finale niosła się jak najdalej.

      Słowa wdzięczności kierujemy także do naszych wieloletnich współorganizatorów: Stowarzyszenia Rembertów Bezpośrednio oraz Sala Rembertów za otwartość, atrakcje, nietuzinkowe pomysły i globalne wsparcie przedsięwzięcia.

      Ogromnie się cieszymy, że do naszego finału w wielkim stylu dołączyła Akademia Sztuki Wojennej dostarczając nie tylko strawy duchowej w postaci przeżyć z licytacji wyjątkowych fantów, ale także strawy w postaci grochówki nie do przebicia. Wszyscy goście wspólnym głosem twierdzili, że takiego wydania tej zupy nie mieli jeszcze okazji skosztować .

      Do dziś dnia jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem tego, co nasz licytujący Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru wyprawiał na parkiecie i w jaką porywającą interakcję wchodził z publicznością

      Ukłon wykonujemy także w kierunku rembertowskich policjantów, którzy cały dzień czuwali nad naszym bezpieczeństwem, a na koniec dnia, czuwali przy Światełku do nieba i zapewnili eskortę transportu zebranych środków .

      Na naszą ogromną wdzięczność zasługują również nasi cegiełkowi absolwenci , którzy rok w rok przybywają stadnie, aby wesprzeć nas w finałowych poczynaniach. Swoim ogromnym wkładem sił, pomysłowości i czasu sprawiają, że sztab działa jak dobrze naoliwiona maszynka .

      Dzięki przepięknym zdjęciom Fotokreacja Różne Pstryki mamy sposobność wracać do tych cudnych chwil w nieskończoność. Dziękujemy za wieczną gotowość i czas, aby uwiecznić to co ulotne .

      A teraz na spokojnie oddajmy się smakowaniu tego co działo się wczoraj w Sala Rembertów :)

       

    • Rozkład jazdy naszych Wolontariuszy na niedzielę
     • Rozkład jazdy naszych Wolontariuszy na niedzielę

      23.01.2024

       

      Już 28 stycznia podczas 32. Finał WOŚP w Rembertowie nasi Wolontariusze wyruszą na ulice naszej dzielnicy spotkać się z Wami .

      Jeśli chcecie wyjść im naprzeciw ze swoimi gorącymi sercami, sprawdźcie w których miejscach będą rozlokowani. Bez najmniejszego problemu rozpoznacie ich wesołe gromadki z uśmiechem na ustach, dobrym słowem i pozytywną energią.

      Jak wygląda wolontariusz WOŚP?

       

      • Trzyma kolorową puszkę, do której zbiera datki.
      • Na szyi ma identyfikator (a na nim imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka naszej Fundacji oraz kod QR).
      • W ręce trzyma naklejki serduszka.
      • Ma szeroki uśmiech na twarzy!

       

    • Co można wylicytować podczas 32. Finału WOŚP?
     • Co można wylicytować podczas 32. Finału WOŚP?

      23.01.2024

      Coroczne finały WOŚP przyciągają do siedziby naszego sztabu #387 tłumy osób chętnych wziąć udział w licytacjach. To absolutnie magiczne chwile kiedy można upolować prawdziwe okazje, ciekawe przedmioty i wyjątkowe gadżety. Odwiedźcie nas koniecznie i zobaczcie jak Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru oczaruje Was licytowanymi precjozami

      Zaczynamy niniejszym prezentację najciekawszych z nich, abyście mogli zrobić sobie wishlistę rzeczy, które Was zaciekawiły i o które zechcecie powalczyć w licytacji.

    • Kto poprowadzi tegoroczny Finał?
     • Kto poprowadzi tegoroczny Finał?

      23.01.2024

       

      Słuchajcie, co to za impreza bez wodzireja? Dlatego właśnie mamy dla Was dobre wiadomości!

      Nasz nadchodzący WOŚP poprowadzi po raz kolejny Damian Żłobicki - Trener & Konferansjer: konferansjer prowadzący wydarzenia m.in. dla takich marek jak: RED BULL, PUMA, MERCEDES-BENZ czy FERRERO.

      Z wykształcenia pedagog i andragog, zawodowo pracujący jako konferansjer i trener kompetencji osobistych. Damian jest człowiekiem wielu talentów i pasji. Prowadzi firmę „Włącz Wizję” w ramach której realizuje szkolenia z wystąpień publicznych, cyberbezpieczeństwa i dostępności. Od 2011 roku nagrywa rap i występuje scenicznie pod pseudonimem "Bergi" (wcześniej Bergmanis), a także udziela się modelingowo, aktorsko i lektorsko w projektach kreatywnych. Weganin, zapalony praktyk medytacji i pasjonat muzyki elektronicznej.

      https://instagram.com/bergivision

      https://wlaczwizje.pl

       

      Serdecznie zapraszamy już 28 stycznia do Sala Rembertów przy Strażackiej 108.

      SIEMA!

    • Zimowa edycja Leśnej Bandy
     • Zimowa edycja Leśnej Bandy

      12.01.2024

      Uczniowie klas 4a oraz 4b wzięli udział w drugiej, tym razem zimowej odsłonie, warsztatów Leśnej Bandy w Furtce do lasu.

      Ten urokliwy ogród z bezpośrednim dostępem do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Starej Miłośnie stanowi bazę dla cyklu 4 spotkań w rytmie pór roku.Wzięliśmy aktywny udział w lekcji przyrody w terenie z elementami survivalu, ruchu na świeżym powietrzu i integracji - społecznej i sensorycznej.

      Zimowa część zajęć objęła:

       

      • wyszukiwanie i analizowanie tropów i śladów zwierząt,
      • budowę schronień poprzedzoną zbieraniem koniecznego budulca,
      • warsztaty ogniowe (rozpalanie i bezpieczne wygaszanie ogniska),
      • degustację rozgrzewającej herbaty różanej,
      • konsumpcję frytek z topinamburu usmażonych wprost na ognisku.

       

      Na wiosnę znowu tu wrócimy :)

    • Jarzynowa awantura
     • Jarzynowa awantura

      09.01.2024

      Na lekcjach etyki nie tylko rozmawiamy o tym, jak stać się lepszym człowiekiem, ale też mamy czas na działania plastyczne i teatralne.

      Przedstawiamy nasz mały projekt. Wzięli w nim udział:

       

      • Wiktoria Dulnik,
      • Natalia Kot,
      • Ania Skarbek Kozietulska z klasy 2a

      oraz:

       

      • Blanka Gawrońska,
      • Mikołaj Jurczuk,
      • Hanna Kuszaj, a także Wiktoria Kopiś-Niwińska z klasy 2b.

       

      Zapraszamy na film: "Jarzynowa awantura".

       

      Anna Dzierżanowska

       

    • Przełamujemy lody na lodowisku
     • Przełamujemy lody na lodowisku

      06.01.2024

       

      Od 28 grudnia 2023 r. do 26 lutego 2024 r. działa sezonowe bezpłatne lodowisko przy ul. Giermków 35 na Nowym Rembertowie.

      Lodowisko o wymiarach 20 x 30 m jest zadaszone wiatą namiotową ze ścianami bocznymi. Na miejscu funkcjonuje bezpłatna wypożyczalnia łyżew.

      Otwarcie takiej zimowej atrakcji nie mogło umknąć naszej uwadze. W mijającym tygodniu, pierwsze klasy z naszej szkoły skorzystały już z tego wyślizganego dobrodziejstwa. Do końca przyszłego tygodnia, jeszcze przed rozpoczęciem przerwy zimowej, wszyscy uczniowie spróbują swoich sił i “przełamią lody” na obiekcie.

      Lodowisko otwarte jest na potrzeby Rembertowiaków codziennie aż do godziny 21:00.

       

  • Kontakt z nami

   • Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. W. Pileckiego
   • Sekretariat: 694-193-375 lub (22) 673-54-08
   • al. Sztandarów 2 04-423 Warszawa Poland
   • Sekretariat czynny w godz.: 8:00-16:00
   • Psycholog (awaryjnie): 516-290-296 Pedagog: 514-085-941
   • SKT nr 174 STO Al. Sztandarów 2; 04-423 Warszawa PKO BP: 05 1020 1127 0000 1402 0172 2826 Tytuł przelewu: Darowizna na cele oświatowe Numer KRS: 0000184247
 • Social media