• 6 maja Superszkoła wskakuje na rowery i wjeżdża w Rowerowy Maj
     • 6 maja Superszkoła wskakuje na rowery i wjeżdża w Rowerowy Maj

      29.04.2024

      6 maja Superszkoła włącza się do tegorocznej edycji kampanii Rowerowy Maj, organizowanej wspólnie przez Dyrekcję i nauczycieli szkoły. Społeczność Superszkoły corocznie w maju wskakuje na rowery od 2019 roku i nie wyobrażamy sobie, aby w tym roku miało być inaczej!

      W tym roku w akcji weźmie udział 501 szkół i przedszkoli z całej Warszawy, do których uczęszcza prawie 150 tysięcy dzieci!

      Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Akcja poprzez zabawę połączoną z elementami grywalizacji, zachęca do aktywnych sposobów dojazdu do szkół i przedszkoli, uczy dobrych i zdrowych nawyków. 

      Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na zajęcia w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy lub grupowy. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody. Pamiętajcie jednak, że nie o nagrody tutaj gramy, tylko o wspólną, dobrą zabawę i wyrabianie zdrowych nawyków!

      Szkolny Koordynator kampanii „Rowerowy Maj 2024”
      Wiktor Horbaczewski

       

    • Wystrzałowy "Mały Książę"
     • Wystrzałowy "Mały Książę"

      30.04.2024

      29. kwietnia, szkolna grupa teatralna "Bez nazwy" miała zaszczyt wystawić spektakl pod znanym chyba wszystkim tytułem "Mały Książę".

      Wydarzenie odbyło się w rembertowskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów m.st. WarszawyPrzedstawienie był owocem wielomiesięcznej pracy dzieci z klas 4a i 4b, które z podziwu godnym zapałem i cierpliwością szlifowały swój sceniczny warsztat.

      Z przyjemnością zatem przedstawiam wszystkich aktorów, biorących w nim udział: W roli Małego Księcia i jego alter-ego mogliście zobaczyć Państwo Janka Sowę i Antoniego Wysockiego. W roli Pilota wystąpił Jakub Pawłowski. W podwójnej roli Róży świetnie poradziły sobie Oliwia Witkowska i Jagoda Kaflik. W roli Króla oraz głosu autora książki wystąpił Kajetan Żwirek. W roli Próżnego - Piotr Piliszczuk, w roli Pijaka - Adam Kuriata, a jako Bankier - Karol Czupryński. W Latarnika wcielił się Janek Kowalczyk, a w Geografa Albert Czesuch. Alicja Jagielska sprawdziła się w roli Kwiatu Pustyni, a Tymoteusz Rumiak - Echa.

      Na scenie można było również zobaczyć: Agatę Krasnołucką jako Lisa, Antoniego Czajkę jako Dróżnika i Gabriela Kwiatkowskiego jako Kupca. Z rolą Żmii zmierzył się Janek Bzoma. Hanna Piechal, Alicja Cieślak, Diana Porretta-Tomaszewska oraz Karolina Turalska zagrały Ziemskie Róże i jednocześnie urozmaiciły spektakl swoim tańcem.Wszyscy aktorzy spisali się na medal i jestem z nich bardzo dumna.

      Wszystko jednak spełzłoby na panewce, gdyby nie profesjonalna pomoc i zaangażowanie obsługi technicznej z klasy 6. Ta ekipa pod kierunkiem Pana Michała Żbikowskiego zadbała o naszą oprawę muzyczną i dźwięk. Na nieznanym gruncie było to wyjątkowe wyzwanie! Kuba Szot, Lena Kowalczuk i Aleksandra Słupska zrobili świetną robotę!

      Wszystkim zaangażowanym w nasze przedsięwzięcie bardzo dziękuję. Dziękuję również klasom 3a, 3b, 4a, 4b i 8, a także rodzicom i innym gościom za przybycie.A oto nasze przedstawienie w obiektywie Pana Adama Czajki.

    • Wiosenny koncert
     • Wiosenny koncert

      29.04.2024

      23 kwietnia odbył się w szkole Wiosenny Koncert. Wykonawcy zabrali nas w podróż do świata zwierząt i przyrody. Publiczność mogła podziwiać występy zespołowe jak i solowe. Na naszej scenie pojawili się nowi artyści. Wszystkim młodym adeptom sztuki serdecznie gratuluję i dziękuję za piękne przeżycia.

       

      Aleksandra Kondraciuk

    • Ada Zwolińska laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL!
     • Ada Zwolińska laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL!

      28.04.2024

      Z ogromną radością i wprost pękając z dumy, pragniemy ogłosić wszem i wobec, że Adrianna Zwolińska z klasy 8 dw została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL – Lieder – Wettbewerb!

      Warto nadmienić, że uczestnictwo w tak prestiżowym wydarzeniu wymaga nie tylko talentu, ale także wytrwałości i odwagi. Ady zaangażowanie w podejmowane przez siebie działania oraz wszechstronne umiejętności muzyczne i lingwistyczne są godne podziwu.

      Uczennica wykazała się niezwykłym poziomem przygotowania i artystyczną dojrzałością. Z całą mocą podkreślamy fakt, że Ada przygotowała się sama do występu - nauczyciel podpowiedział jedynie, jak wymawiać trudniejsze zwroty.

      Zapraszamy do obejrzenia materiału. Tak brzmi “Waterloo” w niemieckiej wersji Ady podczas gali finałowej w Willy – Brandt Schule.

       

      Aleksandra Adamek

    • Lektury zaklęte w pudełku...
     • Lektury zaklęte w pudełku...

      27.04.2024

      W ramach rozwijania czytelnictwa wśród dzieci klasa 2a przystąpiła do realizacji projektu „Lektura w pudełku”.

      Każde dziecko przeczytało wybraną przez siebie książkę, a następnie miało ją ciekawie przedstawić koleżankom i kolegom. Pomysłowość dzieci przekroczyła wszelkie granice.

      Uczniowie przebierali się za ulubionych bohaterów, lepili, rysowali, malowali, szykowali quizy i zagadki. Radości nie było końca.

      Pudełko lekturowe stanowi angażującą i aktywizującą metodę, która pozwala odczarować analizę obowiązkowej lektury szkolnej tak, aby stała się fascynującą przygodą, rozbudzała ciekawość i doskonaliła twórcze myślenie i kreatywność dzieci.

    • Klasy 1a, 2a i 2b na leśnych warsztatach
     • Klasy 1a, 2a i 2b na leśnych warsztatach

      27.04.2024

      Już za chwilę majówka! Większość z nas spędzi wolne chwile na świeżym powietrzu, np. w lesie. Ale czy my wszystko o nim wiemy?

      Uczniowie klas 1a, 2a i 2b z pewnością tak! Brali bowiem udział w leśnych warsztatach. Poznali ptaki i zwierzęta mieszkające w lesie. Rozróżniali ich ślady i odgłosy. Przypomnieli sobie zasady zachowania obowiązujące w lesie.

      Należy podkreślić z całą mocą, że wszystkie przedstawione zwierzątka nie zostały zabite czy skrzywdzone. Pochodziły od leśników, a życie straciły w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

      Dzieci były wyraźnie zaciekawione tematyką warsztatów, ponieważ zadawały całą masę pytań, ku uciesze prowadzącego zajęcia.

       

    • Dzień Ziemi 2024
     • Dzień Ziemi 2024

      23.04.2024

      Zależy nam bardzo, aby do naszej szkoły chodziły dzieci i młodzież świadomi tego co się dzieje na świecie w tematyce ochrony przyrody. Na co dzień uczulamy na działania, które warto podejmować w skali swojego własnego gospodarstwa domowego, aby zrobić globalną różnicę.

      23 kwietnia wiele aktywności podejmowanych w poszczególnych klasach spotkało się pod wspólnym mianownikiem szkolnego Dnia Ziemi 2024:

       

      🌿🌱 uczniowie klas 4 i 5 wypełniali zmuszające do myślenia Eko karty pracy,

      🌻🌳 klasa 2b rozwiązywała eko krzyżówki,

      🌹🌷 przed szkołą na chodniku pojawiły się barwne eko rysunki wykonane kredą przez uczniów klas 4-5,

      🎋🌴 na ścianach pojawiły się kolorowe gazetki tematyczne,

      🍁🍂 świadomi zalet kompostowania uczniowie klas 4a i 4b wykonali mini kompostowniki,

      🌺🌼 Przedstawiciele Samorządu uczniowskiego na każdej przerwie zapraszali do siebie uczniów klas 1-4 na zabawy z recyklingiem.

       

      Dziękujemy wszystkim za pomysły i aktywny udział w naszym Dniu Ziemi :)

    • Wyniki konkursu na Ozdobę Wielkanocną
     • Wyniki konkursu na Ozdobę Wielkanocną

      21.04.2024

      Zdajemy sobie doskonale sprawę, że autorzy poniższych dzieł sztuki nerwowo przestępują z nogi na nogę w oczekiwaniu na wyniki konkursu na Ozdobę Wielkanocną ogłoszonego przez Samorząd szkolny. 

      Czasem jednak dzieje się tak, że wykonane przez dzieci i ich rodziców w świątecznym tandemie prace są zwyczajnie tak piękne, że wydanie jakiegokolwiek werdyktu graniczy z niemożliwością! Po wielu godzinach spędzonych na argumentacji swoich typów, Samorząd szkolny ostatecznie osiągnął kompromis i postanowił wyróżnić następujące osoby w poniższej kolejności:

       

      I miejsce - Hania Grajnert z klasy 1

      II miejsce - Marika Miros z klasy 1

      III miejsca (ex aequo): Agata Podniesińska oraz Kacper Rosiński z klasy 2a

       

      Wyróżnienia:

      Monika Babula z klasy 1

      Maja Majszyk z klasy 1

      Franek Brodowski z klasy 1

       

      Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich startujących za nieprzeciętną pomysłowość, wykonanie i szczegółowość prac. Teraz pozostaje tylko czekać na nagrody :)

       

      Samorząd szkolny

    • 81. rocznica powstania w getcie warszawskim
     • 81. rocznica powstania w getcie warszawskim

      20.04.2024

      W piątek, 19 kwietnia, uczniowie naszej szkoły upamiętnili 81. rocznicę powstania w getcie warszawskim przypinając sobie i koleżankom oraz kolegom symboliczne żonkile.

      Wśród powstańców, walczących w getcie warszawskim był Marek Edelman. Polityk, działacz społeczny pochodzenia żydowskiego, a z wykształcenia kardiolog. To właśnie jego gest sprawił, że symbolem powstania stały się żółte żonkile. "Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję.

      19 kwietnia 1943 roku warszawscy Żydzi podjęli walkę zbrojną z Niemcami. Powstańcy nie mogli mieć nadziei na zwycięstwo. Kierowała nimi chęć odwetu na Niemcach, zadania wrogowi możliwie wysokich strat. Przede wszystkim wybierali jednak śmierć z bronią w ręku. Wobec perspektywy nieuchronnej zagłady nie chcieli ginąć biernie. Powstanie kwietniowe było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszym powstaniem miejskim w okupowanej Europie.

    • Ruszyła XXIV edycja Pucharu Tymbarku!
     • Ruszyła XXIV edycja Pucharu Tymbarku!

      17.04.2024

      Superszkoła tradycyjnie już bierze udział w kolejnych eliminacjach w poszczególnych kategoriach wiekowych.

      Na obszerne i szczegółowe wyniki przyjdzie jeszcze czas, ale tymczasem zobaczmy jak nasi reprezentanci prezentowali się dzisiaj w obiektywie Fotokreacja Różne Pstryki

       

      O Turnieju

      ⚽️⚽️⚽️ Puchar Tymbarku organizowany jest przez PZPN od 24 lat. Od 2007 r. Sponsorem Generalnym turnieju jest marka Tymbark. Od 2023 r. Puchar Tymbarku i jego uczestnicy są Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.

      ⚽️⚽️⚽️ Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci, organizowanym w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12.

      ⚽️⚽️⚽️ W XXIII edycji w rozgrywkach wzięła udział co czwarta szkoła podstawowa w Polsce.

      ⚽️⚽️⚽️ W Pucharze Tymbarku biorą udział dzieci z całej Polski. Turniej swoim zasięgiem obejmuje blisko 98% powiatów, a z każdym kolejnym rokiem swoją obecność w rozgrywkach coraz mocniej akcentują dziewczynki. Do XXIII edycji zgłosiło się o 46 % więcej drużyn dziewczęcych niż rok wcześniej.

       

       

    • W Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie
     • W Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

      17.04.2024

      16 kwietnia klasy 1, 2a i 2b pojechały do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

      Dzieci spacerowały po królewskich komnatach, a także oglądały liczne portrety i przedmioty z związane z króle oraz malowidła sławiące jego czyny. Dowiedziały się także, jakie książki czytał oraz w co się ubierał oraz jak przebiegała jego edukacja.

      Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego Jana III nazywano Lwem Lechistanu. Następnie wszyscy udali się do ogrodów pałacowych i uczestniczyli w grze terenowej „Na tropie zagubionego królewskiego pupila”. Podczas zabawy dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta mieszkały u króla.

      Wszyscy byli bardzo zadowoleni :) 

       

      Małgorzata Jakubowska

    • Ósmoklasiści w Niepokalanowie
     • Ósmoklasiści w Niepokalanowie

      10.04.2024

      10 kwietnia 2024r. klasa 8dw wraz z opiekunami pojechała do Niepokalanowa.

      Jest to miejsce niezwykłe. Wszystko założone przez Św. Maksymiliana Kolbe. To żywa relikwia. Tu żył św. Maksymilian, a także błogosławieni męczennicy z Niepokalanowa, patroni radiowego klasztoru.

      Także tu istnieje Kaplica Wieczystej Adoracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. To miejsce łask i cudów.

      Na terenie klasztoru działa także wyjątkowa Ochotnicza Straż Pożarna – jej członkami są franciszkanie, którzy jeszcze do 1999 r. do pożarów jeździli w habitach. Pomysłodawcą jednostki był oczywiście św. Maksymilian, ale OSP Niepokalanów działa do dziś i prócz czynnego udziału w pożarach i akcjach ratunkowych, prowadzi Muzeum Pożarnictwa.

      Najdroższym miejscem tego obszaru jest stara kaplica, dziś sanktuarium św. Maksymiliana. Jest to najstarszy budynek w klasztorze. Od tego miejsca wszystko się zaczęło. W tej kaplicy modlił się Święty, tu odprawiał Msze święte, głosił konferencje. To w niej bracia składali śluby zakonne. Kaplica nadal jest kolebką klasztoru. Tuż przy zakrystii można zobaczyć pierwszą celę św. Maksymiliana, w której on mieszkał od założenia Niepokalanowa w 1927 r. aż do 1930 r.

      Zwiedziliśmy także Bazylikę Najświętszej Maryi Panny oraz Muzeum poświęcone Św. Maksymilianowi. W trakcie pobytu w Niepokalanowie zjedliśmy też wspólny posiłek w klasztornym barze.

      Będziemy miło wspominali czas spędzony w tym pięknym miejscu.

      Leszek Salamoński

    • XXVII Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO
     • XXVII Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO

      07.04.2024

      W dniach od 5 do 6 kwietnia na obiekcie „U-Ciecha” MOSiR w Ciechanowie odbyły się XXVII Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

      Dwudniowe zmagania naszych wspaniałych pływaków zakończyły się zdobyciem wielu medali i ceremonii na podium zwycięzców. Nasza reprezentacja dała z siebie 300% i zostawiła w basenie siódme poty bijąc swoje życiówki przy akompaniamencie wzburzonych fal.

      Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom!

      Korzystając z okazji życzymy Wam dalszych sukcesów i zachęcamy do intensywnych treningów, abyście w przyszłorocznych zawodach mogli sięgnąć po więcej.

      Wierzymy w Was :) Za zdjęcia dziękujemy bardzo Panom: Adamowi Czajce oraz Dariuszowi Witkowskiemu 👏

       

       

      Damian Rybacki

    • Czwartoklasiści w Miasteczku ruchu drogowego
     • Czwartoklasiści w Miasteczku ruchu drogowego

      04.04.2024

      Jako, że uczniowie klas czwartych szykują się do egzaminu na kartę rowerową, w czwartek udaliśmy się do Miasteczko Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka 8/10.

      To właśnie tu, pod czujnym okiem Strażników miejskich uczniowie doskonalili swoje umiejętności panowania nad rowerem, ale przede wszystkim uczyli się właściwie odczytywać bodźce drogowe, aby bezpiecznie poruszać się w przestrzeni miejskiej dżungli.

      Uważnie weryfikowali znajomość znaków drogowych (ze szczególnym naciskiem na znak B20 - STOP oraz znak A7 – ustąp pierwszeństwa przejazdu), a także znaczenie linii namalowanych na jezdni. Nasi instruktorzy pracowali mozolnie, aby wpoić dzieciom zasady zachowania na i przed przejściem dla pieszych.

      Każdy adept kodeksu drogowego miał możliwość wykonać dwa 30-minutowe przejazdy po miasteczku ruchu drogowego.

      Z nieukrywaną dumą musimy zauważyć, że o ile pierwszy przejazd przypominał szarżę przy akompaniamencie ułańskiej fantazji, to drugi przejazd był już znacznie bardziej uważny i co najważniejsze respektujący zasady i prawidła obowiązujące w ruchu drogowym. Jesteśmy bardzo dumni z naszych rowerzystów i mamy nadzieję, że wyrobione nawyki przełożą się bezpośrednio na bezpieczne poruszanie się do/ze szkoły i wszędzie indziej, gdzie przyjdzie się naszym czwartoklasistom zmierzyć z ruchem miejskim.

      Bardzo w tym miejscu pragniemy podziękować Pani Beacie Jagielskiej, bez pomocy której nasze dzisiejsze szkolenie nie miałoby szans się odbyć.

       

      I na koniec garść statystyk o Miasteczku ruchu drogowego:

       

      🚦 Powierzchnia placu 4 tys. m2,

      🚦 750 m jezdni i ścieżek rowerowych,

      🚦 38 m torów tramwajowych,

      🚦 20 sygnalizatorów świetlnych,

      🚦 130 znaków drogowych,

      🚦 tramwaj,

      🚦 zapory kolejowe,

      🚦 3 skrzyżowania i rondo.

       

    • Marcowy koncert
     • Marcowy koncert

      02.04.2024

      19 marca 2024 roku odbył się w szkole koncert. Tym razem występowali i słuchali uczniowie starsi. Nasz korytarz przemienił się w kameralną salę koncertową. Był wspaniały nastrój, piękna muzyka. Dziękuję publiczności za stworzenie miłej atmosfery a wykonawcom gratuluję udanych występów.

       

      Aleksandra Kondraciuk

    • Warsztaty archeologiczne dla klas 1-3
     • Warsztaty archeologiczne dla klas 1-3

      29.03.2024

      Zanim wszyscy uczniowie radośnie wybiegli ze szkoły na przerwę świąteczną, gościliśmy po raz drugi Archeologiczne Warsztaty. Tym razem para archeologów wzięła w obroty klasy młodsze 1-3. Uzbrojeni po zęby w fascynujące pomoce naukowe, oczarowali dzieciaki swoimi zajęciami i opowieściami.

      Uczniowie klas 1, 2a oraz 2b uczestniczyli w zajęciach pt. „Czasem na glinie, czasem na pergaminie”. Zaciekawione i wyraźnie ożywione dzieciaki poznały starożytne sposoby przekazywania informacji, zobaczyły, jak wykonuje się papirus, wylepiły gliniane tabliczki, zaś przy pomocy stilusów spróbowały zapisać tekst na woskowych tabliczkach. Jakby tego było mało, na koniec nasi uczniowie nauczyli się pisać gęsim piórem i zalakowali listy prawdziwym lakiem!

      Tymczasem trzecioklasiści realizowali równolegle program pt. „Z wizytą na wykopaliskach” gdzie przyjrzeli się pracy archeologa, poznali ważne dla niego naukowe terminy oraz wzięli udział w prawdziwych wykopaliskach (z piachem i łopatami włącznie!). Młodociani archeolodzy skupili się na wykopanym artefakcie, mierząc i ważąc go specjalnymi przyrządami, a także sklejali w całość zniszczone zabytki i okazy! Poznali również fascynującą historię starożytnego Rzymu oraz codzienne życie jego mieszkańców.

      Zabawie przeplatanej interaktywną edukacją nie było końca. Na długo zapamiętamy nabytą dziś wiedzę :)

       

  • Kontakt z nami

   • Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. W. Pileckiego
   • Sekretariat: 694-193-375 lub (22) 673-54-08
   • al. Sztandarów 2
    04-423 Warszawa
    Poland
   • Sekretariat czynny w godz.: 8:00-16:00
   • Psycholog (awaryjnie): 516-290-296
    Pedagog: 514-085-941
   • SKT nr 174 STO
    Al. Sztandarów 2; 04-423 Warszawa
    PKO BP: 05 1020 1127 0000 1402 0172 2826
    Tytuł przelewu: Darowizna na cele oświatowe

    Numer KRS: 0000184247
 • Social media