• Zebranie informacyjne dot. wakacji z angielskim w Wielkiej Brytanii
     • Zebranie informacyjne dot. wakacji z angielskim w Wielkiej Brytanii

     • 21 czerwca o godz. 20:00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców, których pociechy wyjeżdżają na wakacje z angielskim w Wielkiej Brytanii w dniach 1-9 lipca 2023r.

      Spotkanie poprowadzimy online na dobrze wszystkim znanych Teamsach. Dodatkowe informacje oraz link do spotkania znajdziecie Państwo w wiadomości na Librusie. Do zobaczenia! :)

    • Narodziny talentu...
     • Narodziny talentu...

     • Jagoda Wierzchowska z klasy 5 została laureatką 7. edycji ogólnopolskiego konkursu “Popisz się talentem”!

      W czym tkwi kunszt Jagody? Śmiało można powiedzieć, że Jagoda posiada nie tylko umiejętność patrzenia na świat cudzymi oczami. W talencie Jagody tkwi coś więcej, coś, co wynika z funkcji literatury. Jest to głos sprzeciwu mówiący, że światu nie można przypisać jednego, upraszczającego znaczenia. Na życie nie można patrzeć przez różowe okulary.

      Stanisław Barańczak porównał kiedyś rolę literatury do pewnego typu bohatera z filmów gangsterskich. Jest to bohater, który za dużo wie, za dużo widzi. Taką właśnie osobą jest Jagoda. Widzi to, co niewygodne. Przyjmuje perspektywę, z której dostrzega więcej niż powinien widzieć człowiek, który chce wygodnie żyć. I tu zacytuję fragment pracy Jagody:

      “- Nie martw się, nie powiem tacie. Nie chcę zrujnować tej rodziny. Ale jeśli się to powtórzy...”

      Zalęknieni czekamy na opublikowanie pracy w książce wydanej przez Nową Erę. Gratulujemy 👏

      Aleksandra Walicka

    • Sukcesy naszych piłkarzy w Turnieju piłkarskim EsKadry!
     • Sukcesy naszych piłkarzy w Turnieju piłkarskim EsKadry!

     • 12 czerwca na obiektach sportowych EsKadry odbył się Turniej piłki nożnej klas 1-3 rembertowskich szkół podstawowych. Nasi piłkarze przyzwyczaili nas ostatnio do sukcesów i nie inaczej było na obiektach przy ul. Strażackiej. Reprezentacja Superszkoła okazała się najlepsza wśród 1-szo i 3-cio klasistów, natomiast w kategorii 2-ich klas nasi piłkarze zajęli zaszczytne 2 miejsce ustępując jedynie kolegom ze szkoły podstawowej nr. 217.

      Ogromne brawa dla naszych dzielnych piłkarzy za walkę, hart ducha i zostawienie na murawie ostatniej kropli potu :)

      Serdeczne podziękowania dla panów: Dariusza Witkowskiego oraz Adama Czajki za fantastyczną fotorelację z tego wydarzenia :)

      Adam Matyja

      Dzięki p. Dariuszowi Witkowskiemu mamy niepowtarzalną okazję przeżyć najciekawsze emocje boiskowe, które zawdzięczamy naszym młodym piłkarzom z klas 1-3. To właśnie oni, podczas rozegranego 12 czerwca 2023r. Turnieju Eskadry tak pięknie nas reprezentowali i napawali dumą! :) Dziękujemy!

    • Pogromcy języków!
     • Pogromcy języków!

     • W II semestrze bieżącego roku szkolnego, uczniowie klasy 6a oraz 6b biorą udział w projekcie #SuperKoderzy autorstwa Fundacji Orange. Spośród 14 dostępnych ścieżek edukacyjnych, wybór padł na ścieżkę realizowaną w języku angielskim pt. "Pogromcy języków".

      W wielkim skrócie rzecz ujmując, uczniowie tworzą interaktywne widowisko osnute na kanwie klasycznej powieści „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, z wykorzystaniem robotów mBot, które… odegrają rolę Dorotki! Oprócz kodowania robotów programujemy także animację, wzbogaconą o dialogi nagrane w obcym języku 🇬🇧 przez dzieci.

      Uczniowie klas szóstych zaangażowali się bardzo w nasz projekt, na każde zajęcia zakładając tematyczną koszulkę, która dodaje nam kilka punktów do umiejętności współpracy, dochodzenia do konstruktywnych wniosków, czy w końcu kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów, jakie projekt rzuca im pod stopy. Bardzo jesteśmy ciekawi końcowych owoców pracy naszych pogromców języków :)

    • Wysyp prawdziwych Omnibusów!
     • Wysyp prawdziwych Omnibusów!

     • 6 czerwca odbył się II etap szkolnego konkursu Omnibus. Tegoroczna edycja przyciągnęła duże grono uczniów chętnych wejść w posiadanie tego prestiżowego tytułu osoby wszechwiedzącej :)

      Poniżej ostateczne wyniki. Gratuluję zwycięzcom i zapraszam do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

      Irena Kietlińska-Brewko

    • Brązowe dwa ognie
     • Brązowe dwa ognie

     • We wtorek, 6 czerwca odbyły się Mistrzostwa Rembertowa w dwa ognie. Barwy Superszkoły reprezentowały sportsmenki i sportsmeni z klasy 4a oraz 4b. Chłopcy zdobyli brązowy medal, zaś dziewczynki przegrały zaledwie jednym punktem walkę o brąz.

      Gratulujemy serca do walki i dziękujemy za zostawienie na boisku hektolitrów potu. Bardzo doceniamy Wasze wysiłki! :)

      Tomasz Kizerwetter

    • Wyniki etapu wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego o Zdrowiu „Higieja”
     • Wyniki etapu wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego o Zdrowiu „Higieja”

     • Poznajcie naszą Laureatkę oraz trójkę Finalistów Konkursu Kuratoryjnego o zdrowiu"Higieja". W kwestii zdrowia wiedzą naprawdę dużo, zawstydziliby nawet samego Jana Kochanowskiego z jego fraszką "Na zdrowie". Jeśli coś Was łamie, rwie lub po prostu czujecie się dziś niewyraźnie, nie krępujcie się, pytajcie o złote rady Hanię, Nadię, Kasię i Stanisława :)

      Wielkie brawa dla Was! :)

    • Taon i Kaon w jednej stali klasie, czyli o wynikach Konkursu Fizycznego "Lwiątko"
     • Taon i Kaon w jednej stali klasie, czyli o wynikach Konkursu Fizycznego "Lwiątko"

     • Serdecznie gratulujemy uczniom klasy 7DW: Aleksandrowi Wnorowskiemu i Adamowi Janiszewskiemu osiągnięcia wysokich wyników w konkursie fizycznym Lwiątko i uzyskania tytułów kaon (Aleksander) i taon (Adam).

       

      Organizatorzy konkursu ustanowili honorowe tytuły:

      🔹 „hiperon Ω” – dla osób, które otrzymały co najmniej 125 punktów,

      🔹 „kaon” – dla osób, które otrzymały co najmniej 100 i mniej niż 125 punktów,

      🔹 „taon” – dla osób, które otrzymały co najmniej 75 i mniej niż 100 punktów.

       

      Nazwy te zostały zapożyczone od nazw cząstek elementarnych.

       

      Michał Żbikowski

    • Wyniki konkursu "Ciekawa fizyka, czyli zjawiska fizyczne w fotografii" 2023
     • Wyniki konkursu "Ciekawa fizyka, czyli zjawiska fizyczne w fotografii" 2023

     • Z przyjemnością informujemy, że jeden z uczniów klasy 8DW zajął wysokie miejsce w konkursie fotograficznym "Ciekawa fizyka, czyli zjawiska fizyczne w fotografii". 

      Laureatem tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe jest  Krzysztof Orciuch, który zajął III miejsce w kategorii doświadczenie (seria zdjęć). Konkurs był skierowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Uczestnicy z obu grup wiekowych mogli zgłaszać prace w 3 kategoriach: fotografia (zdjęcie pojedyncze), obserwacja zjawiska (seria zdjęć) i doświadczenie (seria zdjęć).

      Serdecznie gratulujemy wysokiego wyniku i zapraszamy do obejrzenia prac, które przyciągnęły uwagę jury konkursowego. Komisja miała nie lada zadanie dokonać wyborów spośród ponad 300 nadesłanych prac.

       

      Michał Żbikowski

    • Reprezentacja U-8 Naszej Superszkoły zwycięża w Finale Województwa Mazowieckiego 23. edycji Pucharu Tymbarka!
     • Reprezentacja U-8 Naszej Superszkoły zwycięża w Finale Województwa Mazowieckiego 23. edycji Pucharu Tymbarka!

     • Zawody rozegrane zostały 22 maja na obiektach sportowych Powiatowego Ośrodka Sportu Miętne. Po wygraniu 5 meczów nasi piłkarze awansowali do wielkiego czerwcowego Finału gdzie zmierzy się najlepszych 16 drużyn w Polsce, a wśród nich reprezentacja Naszej Szkoły.

       

      Królem strzelców Turnieju został Michał Sadoch.

       

      A oto nasi bohaterowie:

       

      ⚽️ Kuba Czesuch - kapitan drużyny,

      ⚽️ Michał Sadoch,

      ⚽️ Igor Lemieszek,

      ⚽️ Kacper Rosiński,

      ⚽️ Antek Gaik,

      ⚽️ Antek Brandyk,

      ⚽️ Helena Ziółkowska,

      ⚽️ Jan Gruba,

      ⚽️ Nikodem Kowalski.

       

      Serdeczne podziękowania dla rodziców naszych piłkarzy za pomoc na Turnieju i wspaniały doping!

    • Podsumowanie sezonu koncertowego
     • Podsumowanie sezonu koncertowego

     • Przed Państwem relacja z ostatniego Koncertu Wiosennego w roku szkolnym 2022/2023. Zakończyliśmy tegoroczny sezon artystyczny. Gratuluję wszystkim wykonawcom wspaniałych występów. Jest mi ogromnie miło, gdy widzę uśmiech na waszych twarzach i wielkie zaangażowanie. Bardzo cieszy mnie fakt, że tak chętnie gracie na instrumentach i czerpiecie radość ze wspólnego muzykowania.

      Rok był intensywny. Aż nie chce mi się wierzyć, iż udało nam się zorganizować w szkole 7 koncertów. Ponadto występowaliśmy w czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i koncertowaliśmy w przedszkolu, co zdaje się, iż jeszcze w tym roku powtórzymy. Zdążyliśmy też zorganizować drobny plan filmowy, czego owocem był EKO KLIP. Nie zapominajmy o szkolnym chórze, który swoim śpiewem wzbogacał szkolne uroczystości i wystąpi jeszcze w czasie obchodów Święta Szkoły - 17 czerwca.

      Według Boecjusza „Muzyka stanowi część naszej natury tak dalece, iż nawet gdybyśmy tego pragnęli, nie moglibyśmy jej pominąć”, tak więc, aby w czerwcu nikomu nie zabrakło muzyki, szykujemy filmową niespodziankę :)

      Aleksandra Kondraciuk

    • #lesswaste
     • #lesswaste

     • Zabraliśmy się za ogrody w słojach! Nasza praca nad ogrodami w słojach wymagała wcześniejszego przygotowania materiałów - keramzytu, ziemi, węgla aktywowanego oraz roślin. Zgodnie z duchem less waste wykorzystaliśmy słoje z odzysku. Niektórzy z nas przynieśli także własne niezwykle efektowne szklane naczynia.

      W ciągu jednej godziny lekcyjnej zdołaliśmy stworzyć miniaturowe zielone enklawy, które mogłyby zostać scenografią do filmów animowanych opowiadających o maleńkich światach. Najwięcej emocji wzbudziło mieszanie węgla z ziemią oraz sadzenie roślin, które należało odpowiednio "osadzić" w podłożu. Część z nas stworzyła "dzikie" krajobrazy.

      Aleksandra Grudzińska

    • W Fabryce Norblina
     • W Fabryce Norblina

     • W środę, 10 maja 2023r. uczniowie 6B oswajali przestrzeń Fabryki Norblina. O historii tego miejsca opowiedział im sam Teodor Werner. Dowiedzieli się, czym są słynne na cały świat polskie wyroby platernicze, jak wyglądały warunki pracy w dawnej fabryce,  o co walczyli robotnicy na przełomie XIX i XX wieku oraz jak zmieniał się krajobraz Warszawy w ciągu ostatnich 200 lat. 

      Następnie przyszedł czas na  emocjonującą podróż po spektakularnej twórczości artystów, którzy wstrząsnęli światem sztuki, próbując uchwycić ulotne piękno natury. Chodzi oczywiście o multimedialną wystawę Immersive Monet & The Impressionists. Po tym spektakularnym widowisku nie pozostało nic innego jak oddać się kulinarnym doznaniom w jednym z pięciu tematycznych barów. To był udany dzień!

      Anna Dźwigniewska

    • Najnowsze wieści z Katedry Matematyki Superszkoły
     • Najnowsze wieści z Katedry Matematyki Superszkoły

     • W przeprowadzonym niedawno Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2023, nasi czołowi matematycy zaakcentowali swoją świetną dyspozycję zdobywając wyróżnienia! Gratulacje!

      Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

      W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

       

    • Wpływ zmian klimatu i zanieczyszczeń środowiska na ludzkie zdrowie
     • Wpływ zmian klimatu i zanieczyszczeń środowiska na ludzkie zdrowie

     • 4 i 5 maja mieliśmy przyjemność gościć Dominikę Flisek, naszą absolwentkę i studentkę Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dominika czynnie działa w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny (IFMSA-Poland), które jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy. Jest zrzeszeniem apartyjnym, samorządnym i trwałym o celach niezarobkowych. IFMSA jest największą na świecie organizacją studencką.

      Dominika podzieliła się swoją wiedzą na temat wpływu zmian klimatu i zanieczyszczeń środowiska na ludzkie zdrowie. Po przeprowadzonej prezentacji w kl. 7DW, 6a i 6b pojawiło się wiele pytań ze strony naszych uczniów, co świadczy o zainteresowaniu poruszaną tematyką.

      Marzena Pietrucha

    • Mistrzostwa Rembertowa w 4-boju lekkoatletycznym i lekkoatletyce
     • Mistrzostwa Rembertowa w 4-boju lekkoatletycznym i lekkoatletyce

     • W dniu dzisiejszym odbyły się Mistrzostwa Rembertowa w 4-boju lekkoatletycznym i lekkoatletyce. Srebrne medale zdobyli Stanisław Skoniecki w pchnięciu kulą oraz Dorota Jarzyna w biegu na 800m. Staś i Dorota będą reprezentowali szkołę na arenie warszawskiej.

      4-bój dziewcząt i chłopców zajął 4 miejsce... zabrakło dosłownie kilku punktów. Reprezentujący naszą szkołę skład jest jeszcze bardzo młody, ale dzisiejsze doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłym roku! :)

      Tomasz Kizerwetter

    • Superszkoła Mistrzem Warszawy w kategorii U-8!
     • Superszkoła Mistrzem Warszawy w kategorii U-8!

     • I gramy dalej...

      Reprezentacja naszej Szkoły Mistrzem Warszawy w kategorii U-8 z awansem do Finałów Wojewódzkich Turnieju o Puchar Tymbarka!!!

      W finałowym meczu drużyna w składzie: Kuba Czesuch, Michał Sadoch, Helena Ziółkowska, Igor Lemieszek, Kacper Rosiński, Jan Szot, Antek Gaik, Nikodem Kowalski, Jan Gruba oraz Brandyk Antek po heroicznym boju wygrała 2-1 ze Szkołą Podstawową nr 112 i tym samym okazała się najlepszą spośród ponad 30 drużyn zgłoszonych do Turnieju. Teraz przed nami rywalizacja z najlepszymi drużynami z województwa mazowieckiego :)

      Adam Matyja

    • Ekologiczny duet Hania & Hania z klasy 8dw
     • Ekologiczny duet Hania & Hania z klasy 8dw

     • 28 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 376 im. Bohaterów Westerplatte odbył się Międzyszkolny Turniej Ekologiczny. Konkurs podzielony był na część teoretyczną i sprawnościową, zaś jego przedmiotem było zaprojektowanie i wykonanie zabawki z surowców wtórnych. 

      Zespoły zaprezentowały przygotowane wcześniej plakaty na temat "Marnując energię, niszczysz walory Ziemi". Konkurs upowszechniał wiedzę o ochronie środowiska, pozyskiwaniu energii, zasobach odnawialnych i nieodnawialnych.

      Naszą szkołę godnie reprezentowały: Hanna Stasiak i Hanna Winnicka z klasy 8dw. Dziewczęta zajęły prestiżowe II miejsce. Gratulujemy!

    • Rowerowy Maj ruszył z kopyta!
     • Rowerowy Maj ruszył z kopyta!

     • Kierowcy samochodów parkujący pod szkołą mieli się dziś z pyszna! Zostali bowiem przytłoczeni liczbą zaparkowanych dookoła mono śladów, bicykli, hulajnóg i innych środków transportu napędzanych siłą mięśni. Znalezienie wolnego miejsca graniczy dziś z cudem i nie miejmy złudzeń, ten stan rzeczy zapewne utrzyma się do końca maja i niezwykle się z tego faktu cieszymy!

      Zachęcamy wszystkich do udziału w Rowerowym Maju z naszym wybitnym rowerzystą i liderem projektu w Superszkoła p. Wiktorem Horbaczewskim. Może o tym nie wiecie, ale umiłowanie Pana Wiktora do rowerowych wojaży jest tak daleko posunięte, że lekarze wciąż się spierają o to, czy w jego żyłach nadal płynie krew czy już smar do łańcucha! :)

      Do zobaczenia na parkingu!

    • Startujemy w Rowerowym Maju!
     • Startujemy w Rowerowym Maju!

     • 4 maja 2023r. nasza szkoła włącza się do tegorocznej edycji kampanii Rowerowy Maj w Warszawie. Jest to akcja organizowana przez miasto Gdańsk, a Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie już po raz szósty koordynuje tę inicjatywę w stolicy.

       

      Superszkoła brała udział w Rowerowym Maju w roku 2019 i bardzo dobrze wspominamy jej przebieg. Do dnia dzisiejszego, uczestniczyło w projekcie już 229 placówek. W 2020 i 2021 roku z powodu pandemii Covid-19, Rowerowy Maj został w Warszawie odwołany. W tym roku w akcji weźmie udział 441 szkół i przedszkoli z całej Warszawy, do których uczęszcza prawie 150 tysięcy dzieci!

       

      Celem kampanii jest promowanie zdrowego stylu życia i postaw proekologicznych. Zasady akcji są bardzo proste. Przyjeżdżajcie do szkoły rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach lub deskorolce. Ważne, żeby środek transportu był napędzany siłą Waszych mięśni. Za każdy taki przejazd otrzymacie naklejkę do dzienniczka i na plakat klasowy. Zapraszamy do wspólnej zabawy i aktywnego udziału w kampanii!

       

      Szkolny Koordynator kampanii „Rowerowy Maj 2023”

      Wiktor Horbaczewski