• Nasza reprezentacja w kat. U-12 sięga po srebro!
     • Nasza reprezentacja w kat. U-12 sięga po srebro!

     • Rozpieszczeni dyspozycją naszych sportowców, cierpliwie czekaliśmy na kolejne występy i udało się! Nasza reprezentacja w kategorii U-12 zajęła 2. miejsce w Turnieju powiatowym o Puchar Tymbarka! BRAWA dla naszych chłopaków!

      Poniżej nasz srebrny skład: Tadeusz Brandyk, Oliwier Rumiak, Bruno Kowalski, Jan Winnicki, Szymon Saks, Jakub Lewek, Jakub Panasiewicz, Władysław Pyc, Marcel Zadęcki i Ignacy Ziółkowski.

    • Świat zwierząt 3D
     • Świat zwierząt 3D

     • Zaangażowanie naszych uczniów w różnorakie formy akcentowania Dnia Ziemi zatacza coraz szersze kręgi. Oto uczniowie klas 6 w ramach obchodów Dnia Ziemi zrealizowali projekt edukacyjny "Świat zwierząt 3D". Modele przedstawiają wybrane przez uczniów bezkręgowce i kręgowce.

      Wielu uczniów wykazało się ponadprzeciętną wręcz kreatywnością i pracowitością. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

      Marzena Pietrucha

    • Piłkarze U-10 na 3. miejscu Turnieju powiatowego o Puchar Tymbarka
     • Piłkarze U-10 na 3. miejscu Turnieju powiatowego o Puchar Tymbarka

     • 3 zwycięstwa i tylko 1 przegrana to dorobek naszych piłkarzy z drugich i trzecich klas. Wystarczyło to do zajęcia świetnego 3. miejsca w Turnieju w którym startowało 14 drużyn. BRAWO dla naszych chłopaków 

      A oto skład naszej Reprezentacji: Albert Czesuch, Antek Salomoński, Kuba Witkowski, Franek Saganowski, Stanisław Czajka, Antoni Czajka, Jakub Pawłowski, Aleksander Makara, Marek Makara, Szymon Rosiński.

      Dziękujemy pięknie za cudne fotorelacje: p. Adamowi Czajce oraz p. Dariuszowi Witkowskiemu

      Adam Matyja

    • Eko lapbooki
     • Eko lapbooki

     • Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata obchodzone 22 kwietnia. Uczniowie z klasy 1a oraz 1b postanowili z tej okazji wykonać swoje pierwsze Lapbooki.

      Co to jest Lapbook, zapytacie? Lapbook to kreatywna prezentacja informacji na dowolny temat. Zwany jest również książką tematyczną, która się doskonale sprawdza jako skuteczna metoda nauczania.

      Pierwszaki w swoich Lapbookach zebrały wszystkie ważne wiadomości małego ekologa.

      Anna Tabor & Anna Król

    • XXVI Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO
     • XXVI Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO

     • W dniach 22-23 kwietnia 2023r. najznakomitsi pływacy z Cegiełki ruszyli do Ciechanowa, aby na pływalni U-Ciecha stanąć w szranki z reprezentacjami innych szkół STO w ramach XXVI Ogólnopolskich Zawody w Pływaniu Szkół STO. Wraz z naszymi utalentowanymi pływakami w drogę ruszyli, obok trenerów, także rodzice, aby zapewnić możliwie najlepsze wsparcie i doping dla naszej drużyny. Determinacja, wola rywalizacji oraz poznania swoich limitów towarzyszyła naszym asom przez cały czas trwania zawodów. Wyjątkowość wspólnych chwil spędzonych w Ciechanowie przełożyła się na doskonale wyniki naszych dzieci i młodzieży. Niesieni na fali pragnienia jak najlepszego reprezentowania Superszkoły, nasze głodne wyników rekiny wbijały się w nurt wody nie po pozostawiając żadnych złudzeń co do powodów dla których startują w Ciechanowie.

      W wyniku ich pełnych pasji startów, wróciliśmy z naręczem medali. Oto ich zdobywcy:

      ZŁOTO: ALEX WNOROWSKI - 50m STYLEM MOTYLKOWYM

      BRĄZ: NATALIA PILARSKA  - 25m STYLEM GRZBIETOWY

       

      SZTAFETY:

      SREBRO: 4X25m STYLEM DOWOLNYM (PILARSKI PATRYK, STAŚ CZAJKA, MATEUSZ PANASIEWICZ, JAKUB WITKOWSKI).

       

      BRĄZ: 4X25m STYLEM DOWOLNYM (MATYLDA ORSZEWSKA, KORNELIA DUDEK, LILA DOLEGACZ, NIEDŹWIEDZKA MARIA)

       

      SREBRO: 4X50m STYLEM DOWOLNYM (FRANIO WILEWSKI, ALEX WNOROWSKI, PAWEŁ KMIECIŃSKI, JAŚ MACHANEK)

       

      SREBRO: 4X50m STYLEM DOWOLNYM (GOSIA MAKARA, JAGODA MOSKAL, ELENA DOLEGACZ, DOMINIKA HORBAJ)

       

      Zawodników ze świetnymi wynikami było oczywiście więcej. Dziękujemy im bardzo za ostatnie siły zostawione w wodzie :) Wszyscy byliście wielcy. Gratulujemy Wam wszystkim poprawiania swoich rekordów życiowych i dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Oto pozostali, którzy swoimi startami przyczynili się do 7 miejsca w Polsce naszej szkoły :)

       

      Batorowicz Karolina, Kordal Janina, Pawella Nikodem, Zalewski Bartłomiej, Rybacka Michalina, Bzoma Jan, Czajka Antoni, Czarnocka Maria, Dolecka Urszula, Lewek Hanna, Paź Antoni, Piliszczuk Piotr, Salamoński Antoni, Sowa Jan, Witkowska Oliwia, Wysocki Antoni, Zalewska Zofia, Natalia Mikuła oraz Żwirek Kajetan.

       

      Dziękujemy serdecznie za zdjęcia p. Adamowi Czajce oraz p. Dariuszowi Witkowskiemu :)

    • Zwycięstwo drużyny U-8 w Turnieju piłkarskim o Puchar Tymbarka!
     • Zwycięstwo drużyny U-8 w Turnieju piłkarskim o Puchar Tymbarka!

     • Na obiektach sportowych Hutnika Warszawa w dniu 24 kwietnia odbył się Turniej powiatowy o Puchar Tymbarka gdzie reprezentacja naszej szkoły w kategorii U-8 odniosła bezapelacyjne zwycięstwo wygrywając 4 mecze. Awansowaliśmy tym samym do następnej rundy Turnieju i 8 maja zagramy o bezpośredni awans do Finału!

      Oto nasi bohaterowie: Kuba Czesuch,  Michał Sadoch,  Helena Ziółkowska,  Igor Lemieszek, Kacper Rosiński, Jan Szot, Antek Gaik, Nikodem Kowalski oraz Jan Gruba. Wielkie brawa dla Was! :)

      Adam Matyja

    • Światowy Dzień Kostki Rubika
     • Światowy Dzień Kostki Rubika

     • KOSTKA RUBIKA to zabawka logiczna wynaleziona przez Erno Rubika w 1874 roku. Została skonstruowana i opatentowana w Japonii przez inżyniera Terutoshiego Ishige. Do Polski trafiła w 1980 roku.

      Dziś natomiast, czyli w poniedziałek, Samorząd szkolny postanowił zaakcentować Światowy Dzień Kostki Rubika w naszej szkole. Organizatorzy tego eventu zaaranżowali stanowiska, na których można było poddać się wielu wyzwaniom z kostką Rubika w roli głównej. Rubikowe stanowiska cieszyły się dużym wzięciem w czasie przerw, o czym przekonacie się oglądając poniższe zdjęcia :)

    • Eko Klip
     • Eko Klip

     • Ubiegły tydzień dla niektórych klas naszej szkoły był niczym plan zdjęciowy. Owocem naszej wytężonej pracy jest EKO KLIP, którym włączamy się w obchody Dnia Ziemi.

      Aleksandra Kondraciuk

    • #DzieńZiemi #earthday2023
     • #DzieńZiemi #earthday2023

     • Przypadający kalendarzowo na 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi przeżywaliśmy na wiele różnych sposobów podczas skorelowanych zajęć na rozlicznych przedmiotach.

      Klasy dwujęzyczne szczególną troską i uwagą otoczyły zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Każdy uczeń wcielił się w jeden z gatunków, rozpoznał zagrożenia czyhające na jego populację i dokonał analizy kroków, jakie należałoby podjąć celem ratowania tych zwierząt. Kulminacją projektu było zredagowanie odezwy do człowieka będącego niestety największym zagrożeniem dla cennych gatunków fauny. Pełna argumentów nie do obalenia odezwa do człowieka, wysycona do czerwoności emocjami i przejęciem uczniów stanowiła niepowtarzalną mieszankę, wobec której po prostu nie da się przejść obojętnie.

      Premiera tego przejmującego 30-minutowego filmu w języku angielskim odbyła się dzisiaj na szkolnym korytarzu. Zapraszamy także Was wszystkich do zapoznania się z efektami pracy młodzieży. Jeszcze nie jest za późno, aby podjąć działania!

    • Dziewczyny lubią brąz!
     • Dziewczyny lubią brąz!

     • Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem spektakularnego sukcesu naszych zawodniczek w Mistrzostwach Dzielnicy Rembertów w piłce nożnej dziewcząt.

      Oto reprezentantki Superszkoły rekrutujące się z klas 5 oraz 6a bezpardonowo rozegrały na murawie swoje partie i po zaciętej walce zabezpieczyły brązowy medal!

      Tomasz Kizerwetter

    • Z wizytą w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
     • Z wizytą w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

     • 14 kwietnia klasy 2B i 3A odwiedziły Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Uczniowie obu klas zaimponowali przewodniczce muzeum swoją wiedzą na temat Marszałka Polski. Dzieci słuchały ciekawostek o jego młodości przedstawionych za pomocą japońskiej techniki obrazkowej Kamishibai.

      Następnie dzieci obejrzały wystawę Galerii Ziuk oraz wykonały komiksy o Józefie Piłsudskim. Nowoczesny budynek Muzeum wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Wrócimy tam z chęcią na równie ciekawe lekcje historii.

      Małgorzata Jakubowska

    • Ależ oni szybko popłynęli! Fale spiętrzyli do granic możliwości!
     • Ależ oni szybko popłynęli! Fale spiętrzyli do granic możliwości!

     • 5 kwietnia nasi pływacy wzięli stadnie udział w Mistrzostwach Dzielnicy Rembertów w pływaniu. Nie możemy się oprzeć wrażeniu, że w tych organizowanych na basenie w Wesolandia zawodach rozgrywanych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, byliśmy po prostu nie do pokonania.

      Niesieni na fali pomyślnych prądów wodnych, nasze rekiny głębin nie tylko wypłynęły na powierzchnię, ale zgarnęły naręcze medali. Superszkolne utalentowane pływaczki zabezpieczyły w sumie 11 medali (9 złotych oraz 2 srebrne)! Chłopcy nie pozostali im dłużni i wypływali w sumie 10 medali (6 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy). Do dziś nie możemy wyjść z podziwu nad ich techniką i zapałem. Brawo! Poznajcie naszych sportowców, nikt do końca nie jest przekonany, czy oni wciąż oddychają płucami, czy już zdążyli wykształcić oskrzela? :)

      🥇Aleksandra Korzeniowska,

      🥇 Jan Bzoma,

      🥇 Antoni Czajka,

      🥇Paweł Kmieciński,

      🥇 Jan Machanek,

      🥇 Aleksander Wnorowski,

      🥇 Marcel Zadęcki,

      🥇 Elena Dolegacz,

      🥇 Adrianna Głowicka,

      🥇 Dominika Horbaj,

      🥇 Małgorzata Makara,

      🥇 Natalia Mikuła,

      🥇 Natalia Pilarska,

      🥇 Łucja Tur,

      🥇 Zofia Zalewska,

      🥇 Szymon Cieślak,

      🥈 Nikodem Pawella,

      🥈 Szymon Szulakowski,

      🥈 Dorota Jarzyna,

      🥈 Gabriela Krystman,

      🥈 Stanisław Skoniecki,

      🥉 Aleks Bukowski.

    • "Muzyczna wędrówka po świecie" dla przedszkolaków
     • "Muzyczna wędrówka po świecie" dla przedszkolaków

     • Tuż przed Świętami muzykalni członkowie kółka muzycznego z naszej szkoły pod batutą i czujnym okiem p. Aleksandry Kondraciuk odwiedzili zaprzyjaźnione Przedszkole nr 376 przy ul. Admiralskiej 17. Nasi posłańcy przybyli do przedszkole z bardzo konkretną misją - "Muzyczną wędrówką po świecie". Nasz występ oglądały wszystkie grupy trzylatków.

      Było argentyńskie tango, marsz brytyjskich grenadierów, izraelska Hava nagila i meksykańska La cucaracha. Oprócz tego odwiedziliśmy Węgry i mieliśmy do czynienia z piratami z morza Egejskiego. Całości dopełniły piosenki wykonane w języku włoskim i hiszpańskim. Przedszkolaki słuchały z zainteresowaniem i wypiekami na twarzach, a po każdym utworze nagradzały wykonawców brawami i okrzykami "BRAWO!".

      Panie z przedszkola wyglądały na zachwycone. Niektórym osobom zakręciła się nawet łezka w oku, ponieważ bo dopiero co zakończyli naukę w tym przedszkolu. Otrzymaliśmy piękny dyplom. Po koncercie zaproszono nas na pyszne ciasto. 

      Aleksandra Kondraciuk

    • Lewandowski może się już pakować!
     • Lewandowski może się już pakować!

     • W dniach 31 marca - 2 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły: Jakub Czesuch z kl. 1a (rocznik 2015) oraz Stanisław Czajka z kl. 2b (rocznik 2014) wzięli udział w 3 dniowym Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim w Mrągowie dla rocznika 2014, w którym zajęli świetne II miejsce. 

      Chłopcy reprezentowali barwy klubu w którym trenują na co dzień - AP EsKadra z Rembertowa. Chłopcy mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi drużynami z województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego, a także z drużynami z Litwy. Nasi adepci sztuki piłkarskiej zdobyli ponadto indywidualne wyróżnienia w postaci MVP drużyny - Jakub Czesuch oraz MVP turnieju - Stanisław Czajka.

      Jesteśmy dumni z naszych chłopaków :) Lewandowski ma godnych następców.

      Anna Król

    • Wiosenny koncert z wielkanocnym powiewem świeżości
     • Wiosenny koncert z wielkanocnym powiewem świeżości

     • Dnia 29. marca 2023r. pod czujnym i baczącym na wszystkie szczegóły okiem p. Aleksandry Kondraciuk odbył się wiosenny koncert rozmaitości. Rozmaitość w tym przypadku dała się odczuć na każdym kroku. Każdym utworem raczyła nas inna grupa młodych artystów.

      Zaskoczeni zostaliśmy także faktem, że dzieci wykonały piosenki w kilku językach brzmiąc przy tym bardzo naturalnie i czysto. Same utwory zaś wywodziły się z wielu kręgów kulturowych oplatających całą kulę ziemską.

      Bawiliśmy się świetnie, nerwowo przestępując z nogi na nogę w oczekiwaniu co też zaserwują nam kolejni wychowankowie p. Aleksandry :)

      Pod filmem czeka na Was fotorelacja.

    • Wyczerpać listek papieru
     • Wyczerpać listek papieru

     • 3 kwietnia klasy 1a i 1b pojechały na wycieczkę do Manufaktury Papieru Czerpanego w Kobyłce. Po wysłuchaniu ciekawego wykładu z zakresu historii papiernictwa w Polsce i na świecie, uczniowie z zapałem przystąpili do samodzielnej produkcji papieru. 

      Uzbrojeni w fartuchy ochronne czerpali papier, ozdabiali go kompozycjami kwiatowymi, poddawali go marmoryzacji, czyli barwieniu na karagenie (wyciągu z glonów morskich).

      Zabawa była przednia. Każdy uczestnik przywiózł z wycieczki moc wrażeń oraz samodzielnie wykonane kartki papieru czerpanego. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że wiedzę najlepiej przyswaja się poprzez działanie :)

      Anna Król & Anna Tabor

    • Odpowiednie dały obce słowo!
     • Odpowiednie dały obce słowo!

     • Na początku marca uczniowie Superszkoły wzięli udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie dać obce słowo” organizowanego przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie.

      Ten będący pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty konkurs, od lat niezmiennie przyciąga humanistów i lingwistów z klas starszych pragnących recytować w języku obcym fragment prozy lub wiersz z literatury polskiej. Dziś znamy już oficjalne wyniki konkursu i nie zawahamy się ich użyć. Tegoroczne jury doceniło i wyłoniło dwie laureatki z klas ósmych prezentujące twórczość Wisławy Szymborskiej:

      Martynę Skoczylas z klasy 8a za wiersz pt. "Hommage aux Rêves" po francusku orazAnnę Kmiecińską z klasy 8dw za wiersz pt. "Der alte Professor" po niemiecku.

      Gratulujemy serdecznie wszystkim uczniom, którzy spróbowali swoich sił w tym bardzo prestiżowym, ale zarazem bardzo wymagającym konkursie!

    • Mistrzynie w Rummikubie!
     • Mistrzynie w Rummikubie!

     • Dnia 25 marca br. w Pałacu Młodzieży w Warszawie miały miejsce Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w grze Rummikub. Dziewczynki z naszej Cegiełki nie pozostawiły zbyt wiele miejsca na podium innym graczom. Weronika Dolecka z klasy 6b, nie miała sobie równych i sięgnęła po złoto

      Jej siostra, Ula Dolecka z klasy 3b zdobyła brązowy medal. Zwyciężczyniom należą się wielkie brawa i gratulacje!

      Anna Dzierżanowska

    • Piąta klasa na wycieczce w Muzeum Gazownictwa
     • Piąta klasa na wycieczce w Muzeum Gazownictwa

     • Piąta klasa na wycieczce w Muzeum Gazownictwa w Warszawie. Zwiedziliśmy budynki starej gazowni, wyprodukowaliśmy nieco gazu ziemnego z węgla, podróżowaliśmy balonami. Oczywiście widzieliśmy leciwe piece gazowe, kuchenki, liczniki i rzecz jasna lokówkę na gaz. Poznaliśmy historię gazowni od XIX wieku do dzisiaj. Pogoda trochę zimowa, ale nikt nie marudził. A na ostatnim zdjęciu Varso Tower. 

      Maciej Skowronek

    • Warszawska Syrenka jest tylko jedna!
     • Warszawska Syrenka jest tylko jedna!

     • Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"- mamy zwycięzców! W dniu 24 marca 2023 r. w Bibliotece im. Jana Pawła II w Rembertowie odbył się dzielnicowy etap Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Z naszej "Cegiełki" wystartowały następujące osoby: Helenka Radzio z kl. 5, a także Janek Sowa i Kajetan Żwirek z klasy 3b.

      Poziom konkursu był bardzo wysoki, a młodzi wykonawcy dawali z siebie wszystko. Tym milej jest nam zakomunikować, że wśród wygranych znaleźli się uczniowie naszej szkoły! Na podium stanęli:

      Helena Radzio - I miejsce w kategorii klas 4-6 (tym samym będzie reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu)

      oraz Kajetan Żwirek - II miejsce w kategorii klas 1-3.

      Wielkie gratulacje dla naszych artystów, a poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

      Anna Dzierżanowska