• Wycieczka sportem podszyta
     • Wycieczka sportem podszyta

     • Uczniowie klasy 5 są amatorami mocnych sportowych wrażeń. Widać to było podczas wycieczki do Muzeum Sportu i Turystyki. 

      W jego zbiorach, liczących blisko 60 tysięcy eksponatów, znajdziemy m.in.: wyjątkową kolekcję medali i pochodni olimpijskich, kajak Karola Wojtyły, czy też najmniejszą książkę olimpijską w historii. Uwieńczeniem eskapady było spotkanie z polską olimpijką Karoliną Koszewską w siedzibie PKOL. Ta polska pięściarka zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich w Mińsku w 2019 roku, reprezentowała nas także podczas Olimpiady w Tokio w 2020 roku.

    • Tak rozpoznasz Wolontariusza WOŚP!
     • Tak rozpoznasz Wolontariusza WOŚP!

     • Zakończyliśmy już nabór Wolontariuszy, którzy 29 stycznia 2023 r. wyruszą na ulice Rembertowa, abyście nie mieli jakichkolwiek wątpliwości, że tego właśnie dnia na naszych oczach rozegra się 31. Finał WOŚP w Rembertowie!

      Poza uśmiechami od ucha do ucha, naszych Wolontariuszy z łatwością rozpoznacie po następujących gadżetach wchodzących w skład oryginalnego zestawu startowego Wolontariusza WOŚP:

      😍 Identyfikator😍 Puszka kwestarska😍 Smyczka😍 Worko-plecak😍 Buffka (komin)😍 Serduszka naklejki

      Wypatrujcie ich na ulicach i nie mijajcie ich obojętnie, dorzućcie swoją cegiełkę do wielkiego dzieła Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

    • Wysyp koncertów świątecznych
     • Wysyp koncertów świątecznych

     • Przed Wami 1. oraz 2. koncert świąteczny, który pozwoli nam raz jeszcze poczuć magię Świąt. Dziękujemy wszystkim wykonawcom oraz p. Aleksandrze Kondraciuk za przygotowanie tej uczty dla zmysłów 

    • e-Skarbonka naszego Sztabu #387
     • e-Skarbonka naszego Sztabu #387

     • 31. Finał WOŚP w Rembertowie zagra już za  dni! Jesteście gotowi?

      W tym roku nasza zbiórka odbywa się pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! 

      Już teraz możecie wspierać zbliżający się coraz większymi krokami 31. Finał WOŚP wpłacając do naszej sztabowej eSkarbonki:

      https://eskarbonka.wosp.org.pl/wnn35g

      Siema!

    • Mikołaj Gajzler przechodzi do etapu finałowego!
     • Mikołaj Gajzler przechodzi do etapu finałowego!

     • Mikołaj Gajzler przechodzi do etapu finałowego Konkursu Lingwistycznego Języka Niemieckiego. II Etap odbędzie się w lutym i obejmie czytanie ze zrozumieniem, gramatykę, sytuacje komunikatywne oraz wiadomości z zakresu Landeskunde krajów niemieckiego obszaru językowego (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Liechtenstein).

      Gratulujemy Mikołajowi i wspieramy go dalej! 😇

    • Rozstrzygnięcie konkursu na najdłuższy łańcuch świąteczny
     • Rozstrzygnięcie konkursu na najdłuższy łańcuch świąteczny

     • Tuż przed przerwą świąteczną, Samorząd szkolny ogłosił konkurs na najdłuższy łańcuch świąteczny. Pomysł zelektryzował prawie wszystkie klasy, zatem uczniowie błyskawicznie przystąpili do dzieła. Jury konkursowe nie zdawało sobie sprawy, że w tak krótkim czasie można podjąć takie dłuuuuuuuuugie wyzwanie. Pomiar wszystkich łańcuchów zajął komisji 2 dni, w czasie których skrupulatnie przyglądano się, czy łańcuch poza imponującą długością, spełnia założone i wymagane kryteria estetyczne.

      Winszujemy wygranym, dziękujemy za udział w konkursie absolutnie wszystkim :) Z najdłuuuuuuuuuższą przyjemnością, prezentujemy wyróżnione zespoły klasowe i ich mierzące wielokrotność długości korytarza łańcuchy:

      Kategoria klasy 1-3:

      1. miejsce: klasa 2a - 72 metry!

      2. miejsce: klasa 1a - 47,2 metra!

      3. miejsce: klasa 3a - 34,8 metra!

      Kategoria klasy 4-8:

      1. miejsce: klasa 8a - równo 100 metrów!

      2. miejsce: klasa 4b - 58,3 metra!

      3. miejsce: klasa 7dw - 47 metrów!

    • Niezwykle owocny kiermasz świąteczny
     • Niezwykle owocny kiermasz świąteczny

     • W czwartek, 15 grudnia w godz. 9-18 odbył się szkolny kiermasz świąteczny. Wystawione ozdoby oraz cukiernicze specjały cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród społeczności szkolnej jak i rodziców tłumnie przybywających na zebrania klasowe podsumowujące I semestr nauki.

      W wyniku szczodrości naszych darczyńców zebraliśmy imponujące kwoty. Stoisko ze stroikami i pierniczkami uczniów klasy 3a pozyskało 1942 zł na rzecz WOŚP-u. Z kolei stoisko z ozdobami świątecznymi oraz słodkimi wypiekami autorstwa pozostałych klas zebrało 1755 zł na rzecz Stowarzyszenia Bezpieczny Kot. Dziękujemy!

    • Superszkolny tenis STO(łowy)
     • Superszkolny tenis STO(łowy)

     • 16 grudnia 2022r. odbyły się Mistrzostwa Rembertowa w tenisie stołowym. Zawody organizowane były w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć reprezentacji Superszkoły.

      Po zażartych bojach, wracamy z trzema medalami: 2 srebrne w kategoriach: dziewczynki młodsze oraz młodzież chłopców.

      Brązowy medal zdobyli chłopcy w kategorii dzieci. Gratulacje!

      Tomasz Kizerwetter

    • Rozwiązanie konkursu na „Wyjątkową Kartkę Bożonarodzeniową”
     • Rozwiązanie konkursu na „Wyjątkową Kartkę Bożonarodzeniową”

     • W Superszkole czuć już świąteczną atmosferę! Zawitała do naszej szkoły wraz z pięknymi pracami przygotowanymi przez uczniów, którzy wzięli udział w tegorocznym konkursie na „Wyjątkową Kartkę Bożonarodzeniową”.

      Wybór najpiękniejszych z pięknych poprzedzony był długą analizą i dyskusją. Ostatecznie Komisja dokonała wyboru, a wyniki przedstawiają się następująco:

      Kategoria A (kl. I):

      I miejsce: Hanna Orłowska (kl. 1a), Jakub Czesuch (kl.1a), Antoni Gaik (kl. 1b).II miejsce: Agata Piętak (kl. 1a), Helena Lemieszek (kl. 1b), Dominik Karaś (kl. 1b).Wyróżnienia: Natalia Kot ( kl. 1a), Ignacy Zarychta (kl. 1a).

      Kategoria B (kl. II-IV):

      I miejsce: Piotr Żachowski (kl. 2b), Franciszek Saganowski (kl. 3a), Albert Czesuch (kl. 3b), Mikołaj Warszawa (kl. 4b).

      Kategoria C (kl. V-VIII):I miejsce: Aleksander Wnorowski (kl. 7dw); Kaja Wawińska (kl. 8dw).II miejsce: Nadia Arciszewska (kl. 7dw).

      Dziękujemy wszystkim za udział w naszej zabawie i piękne prace! Dyplomy oraz nagrody zostaną przekazane 21 grudnia 2022 r.

      Leszek Salamoński

    • Przedświąteczne warsztaty klasy 3a
     • Przedświąteczne warsztaty klasy 3a

     • Drodzy rodzice, uczniowie i przyjaciele‼️ Jeśli poszukiwanie idealnych ozdób świątecznych spędza Wam sen z powiek, to pragniemy Was poinformować, że Wasz przedświąteczny koszmar właśnie dobiegł końca.

      Oto w sobotę, 10 grudnia, Dom Kultury "Rembertów" pękał w szwach od rodziców i uczniów z klasy 3a, którzy pełni inwencji i zapału wspólnie i kreatywnie spędzili czas integrując się przy tym i będąc dla siebie wzajemnie inspiracją do tworzenia istnych cudów na ziemi :) Spod ich palców wyszły prawdziwe dzieła rzemiosła cukierniczego, ale nie tylko! Swoistym kluczem programu były stroiki świąteczne we wszystkich możliwych aranżacjach.

      A teraz cudowna nowina dla Was! Jeśli chcielibyście przystroić swoje domy i mieszkania tymi ręcznie i z pietyzmem wykonanymi cudeńkami, wystarczy odwiedzić szkolny kiermasz świąteczny w najbliższy czwartek, 15 grudnia w godz. 9-18 i na stoisku klasy 3a puścić wodze fantazji oraz pozwolić przemówić portfelowi ludzkim głosem.

      Musicie wiedzieć, że utarg ze sprzedaży wykonanych przez dzieci i ich rodziców majstersztyków sztuki dekoracyjnej w całości zasili konto Sztabu WOŚP #387 działającego przy Superszkole, a więc wspomoże Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w nadchodzącym 31. Finale walczyć będzie z sepsą.

      Za przepiękną fotorelację dziękujemy Fotokreacja Różne Pstryki 😍

    • Kości zostały rzucone, czyli o Dniu Kości do gry
     • Kości zostały rzucone, czyli o Dniu Kości do gry

     • Na pierwszy rzut oka niepozorny pomysł jednego z członków Koła Wolontariatu - Jakuba Szota z klasy 5, okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę!

      Rozstawione i obsługiwane przez uczniów klas starszych stoiska przyciągnęły rzesze dzieci spragnionych rozrywki, w jej spokojniejszym, bardziej stonowanym, choć nie mniej ekscytującym wydaniu. Możliwość zagrania ze sobą w kości i satysfakcjonującej rywalizacji w gronie przyjaciół okazał się być o wiele ciekawszą alternatywą dla hałaśliwego spędzania przerw bez określonego celu.

      Nasz event został uświetniony obecnością prawdziwych celebrytów - dzieciaków przebranych i wystylizowanych na kości do gry.

    • Podróże czwartoklasistów
     • Podróże czwartoklasistów

     • W ostatnich dniach listopada, kiedy na zewnątrz szaro i ponuro klasy 4a i 4b wybrały się do Teatru Polskiego na sztukę „Podróże z Guliwerem”. Cofnęliśmy się w czasie o prawie 300 lat, żeby po podróży wielkim żaglowcem razem z Guliwerem znaleźć się w krainie Liliputów.

      Później odwiedziliśmy krainę Gigantów i poprzez opowieści marynarza dowiedzieliśmy się jakie wynalazki oraz jakie stosunki społeczne panowały w Europie w XVIII w. Mimo, że sztuka napisana przez Jonathana Swifta ma dla współczesnych nieco trudny język, efekty wizualne oraz pomysłowe dekoracje pozwalały nacieszyć oko i dopowiadały to, czego nawet bystre umysły uczniów naszej szkoły mogły nie wyłapać.

      W trakcie antraktu za pozwoleniem teatru zjedliśmy drugie śniadanie na czerwonym dywanie w foyer. A na koniec wisienka na torcie - uczniowie naszej szkoły znaleźli się nagle na scenie i to w wersji olbrzymiej pokazani na ogromnym telebimie. Mali giganci i już :)

      Monika Andrzejewska

    • Srebro zdobyte!
     • Srebro zdobyte!

     • 7 grudnia 2022 roku w siedzibie szkoły podstawowej nr. 189 odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Rembertów w mini koszykówce chłopców w roczniku 2010 i młodsi. W rywalizacji wzięło udział 5 zespołów (SP 189, SP 217, SP 254, SP 376 oraz Superszkoła).

      Po zaciekłej batalii, uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce i zostali ozdobieni srebrnymi medalami. Wielkie brawa za wysiłek i pot pozostawiony na boisku :)

      Tomasz Kizerwetter

    • Wolfgang Amadeusz Mozart na wyciągnięcie ręki
     • Wolfgang Amadeusz Mozart na wyciągnięcie ręki

     • W sobotę 3 grudnia, uczniowie klas 7dw, 8a oraz 8dw odbyli niezwykle satysfakcjonującą i pouczającą podróż do epicentrum kultury wyższej - Polska Opera Królewska, gdzie zanurzyli się w przepięknie wystawionej operze Wolfganga Amadeusza Mozarta "Don Giovanni".

      "Don Giovanni" zajmuje istotne miejsce w repertuarach najważniejszych światowych teatrów operowych. Od prapremiery w Pradze w 1787 roku, do końca wieku XVIII, jak i przez cały wiek XIX nie było więc roku, w którym na deskach którejś ze scen nie pojawiłaby się ta słynna opera. Wolfgang Amadeusz Mozart napisał Don Giovanniego w 1787 roku, na zamówienie opery w Pradze.

      Po zakończeniu spektaklu, pełna refleksji młodzież, oddała się żywej dyskusji i wymianie wrażeń.

      Fotorelacja autorstwa pani Katarzyny Lewandowskiej. Część zdjęć dzięki uprzejmości Polska Opera Królewska.

    • Gang Mikołajów z klasy 5 kontroluje rembertowskich kierowców
     • Gang Mikołajów z klasy 5 kontroluje rembertowskich kierowców

     • Takiego sposobu obchodzenia 6. grudnia jeszcze u nas nie było! W porozumieniu z rembertowskimi funkcjonariuszami policji, uczniowie klasy 5. wzięli udział w prewencyjnej akcji w Alei Sztandarów. W otoczeniu policjantów w mundurach oraz w funkcjonariuszy w przebraniach mikołajkowych, uczestniczyliśmy w kontrolach drogowych kierowców.

      Nasi młodzi adepci Wydziału Drogowego, nagradzali przepisowo jadących kierowców upominkiem w postaci bombki. Ci zaś którzy w jakikolwiek sposób podpadli surowemu wymiarowi sprawiedliwości, otrzymali serdeczne i przyjazne upomnienie oraz pachnącą szyszkę, która nie raz zapewne przypomni o konieczności zwolnienia do przepisowej prędkości.

      Młodzi kadeci z powierzonych im zadań wywiązali się koncertowo, za swe zasługi otrzymali czekoladowe łakocie.

      Jesteśmy przekonani, że z tej praktycznej lekcji o ruchu drogowym wyniosą pamięć o dobrych praktykach i nawykach. Dziękujemy serdecznie za możliwość wzięcia udziału w projekcie 😊

    • Leć Adam, leć!
     • Leć Adam, leć!

     • Wielkie brawa dla Adama Janiszewskiego z klasy 7dw za przejście do II etapu prestiżowego konkursu informatycznego LOGIA (edycja 23)! Adam jest ewidentnie na trajektorii wznoszącej i życzymy mu, aby doleciał na niej jak najdalej i jak najwyżej. Powodzenia 18 stycznia :)

      Konkurs polega na samodzielnym rozwiązywaniu testu dotyczącego treści zawartych w podstawie programowej przedmiotu informatyka w szkole podstawowej i zadań algorytmicznych z zakresu grafiki oraz przetwarzania napisów i list w języku programowania Python.

    • Bezcenna wiedza o czarnym złocie i nie tylko...
     • Bezcenna wiedza o czarnym złocie i nie tylko...

     • Nadszedł ostatni miesiąc roku - grudzień, a wraz z nim wiele ważnych dat. Jedną z nich jest 4 grudnia - święto wszystkich górników. Ludzi wydobywających to, co Ziemia tak głęboko skrywa - węgiel, ropę i gaz. W związku z tym uczniowie klasy 2a mieli zaszczyt gościć pana Jacka Michalika - górnika, a prywatnie tatę Jagody. Pojawił się w odświętnym stroju górniczym, czym wszystkich zauroczył.

      Dzięki wspaniale przygotowanej prezentacji, wiedza dzieci została znacznie poszerzona. Serca uczniów tata Jagody skradł zaproszeniem do gry na Wordwall'u oraz "drobnymi" upominkami. Serdecznie dziękujemy panu Jackowi za spędzony z nami czas.

      Zachęcamy pozostałych rodziców uczniów naszej szkoły do odwiedzenia nas i opowiedzenia o swojej pracy.

      Korzystając z okazji, serdeczne życzenia kierujemy do Barbórek, Barbar, Basiek i Basieniek – niech się Wam wszystkim jak najlepiej darzy!

      Danuta Wyszyńska-Hałat

    • Trzymajmy kciuki za naszych kuratorów!
     • Trzymajmy kciuki za naszych kuratorów!

     • Pierwsze dni grudnia to nie tylko coraz wyraźniej odczuwalne napięcie i ekscytacja przedświąteczna. Dla niektórych z naszych uczniów, to wytężony czas pracy, koncentracji przed II etapem kuratoryjnych konkursów przedmiotowych.

      I tak jak cała Polska czyta dzieciom, tak i cała Superszkoła wspiera swoich pretendentów do tytułu laureatów. Niech wespną się na ośmiotysięczniki swoich możliwości i sięgają gdzie wzrok nie sięga... :)

    • Superszkoła pełna Talenciaków
     • Superszkoła pełna Talenciaków

     • W listopadzie przeżywaliśmy istne szaleństwo, które momentami paraliżowało pracę Sekretariatu szkoły. Przystąpiliśmy bowiem do akcji LIDLA "Szkoły Pełne Talentów" i... się zaczęło :)

      Codziennie spływały do nas Talenciaki, część lądowała bezpośrednio w formie zarejestrowanej na podstronie naszej szkoły, ale lwia część docierała do nas w formie papierowej. I tu wkroczyły pomocne elfy z klasy 5, które na każdej przerwie skanowały Talenciaki tak, aby jak najszybciej zasilić konto naszej zbiórki. Summa summarum, z uzbieranych Talenciaków wybraliśmy pomoce naukowe i sprzęt sportowy, który wzmocni nasze zaplecze: 

      • Zestaw do badmintona - 20 rakietek, 2 puszki po 6 lotek, 1 torbę do przechowywania z mocnym paskiem do przenoszenia, 1 książeczkę z instrukcją wielu ćwiczeń.
      • Zestaw do tenisa stołowego - 12 rakietek + 144 piłeczki.
      • Hałasomierz - dzięki temu miernikowi można łatwo sprawdzić poziom hałasu w klasie. Znajome symbole, czyli czerwony, żółty i zielony, ilustrują aktualny poziom hałasu w otoczeniu.
      • Anatomiczny model serca - dzięki bardzo dużemu modelowi ludzkiego serca, uczniowie z łatwością mogą dostrzec wszystkie szczegóły, nawet w dużych klasach. Model można rozłożyć na 3 części.

      Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom za ofiarność i konsekwencję w robieniu zakupów w tym samym miejscu :)

    • Z wizytą na farmie u Mikołaja
     • Z wizytą na farmie u Mikołaja

     • Jeszcze listopad się nie skończył, a już zrobiło się świątecznie. W dniach 28 i 29 klasy 1-3 odwiedziły Farmę Mikołaja. Atrakcji było mnóstwo. Wśród nich odwiedziny w mini zoo, gdzie dzieci zawarły znajomość, z kangurami, lamami, lisami polarnymi oraz innymi futrzastymi mieszkańcami farmy. Później w asyście Elfa robiły piękne, zabawki na choinkę. A na końcu czekała ta najważniejsza atrakcja, czyli spotkanie z Mikołajem. Dzieci mogły mu opowiedzieć o swoich mikołajkowych marzeniach. Dostały też słodki upominek.

      Anna Dzierżanowska