• Koncert francusko-niemiecki, czyli w 80 utworów dookoła świata
     • Koncert francusko-niemiecki, czyli w 80 utworów dookoła świata

     • W środę, 23 listopada odbyliśmy muzyczną podróż po różnych zakątkach świata. Wachlarz muzycznych doznań był przebogaty, począwszy od greckiego utworu Antonisa Paterakisa, poprzez brazylijską La bandę, czy też "Amelię" wykonaną solo na fortepianie, a na Indiańskim tańcu w pióropuszach skończywszy. Wciągnięci zostaliśmy również w wyprawę do Włoch pełnych aromatów serów i pizzy, a także eskapadę do Francji gdzie przy Sur le pont d’Avignone tańczyły piękne damy i przystojni panowie.

      Ale to nie koniec atrakcji, bowiem uszy słuchaczy zaczarowała jeszcze:

      🤩 Lena Kowalczuk, która po niemiecku przedstawiła wszystkie zwierzątka z niemieckiej piosenki.

      🤩 Uczniowie klasy 6a wykonali utwór na fletach i dzwonkach (Rondo Rondo to forma muzyczna składająca się z refrenów i kupletów).

      🤩 Kostek Kozłowski brawurowo wykonał Piratów z Karaibów i Tarantellę (szybki włoski taniec) z należytą energią, przytupem i charakterem, oczywiście na pianinie.

      🤩 Zgrany zespół klasowy klasy 3a zaśpiewał „Naszą piosenkę” i zagrał na instrumentach perkusyjnych.

      🤩 Klasa 1b opanowała scenę i wykonała indiański taniec. Indianie wystąpili w pióropuszach wykonanych w czasie lekcji z Panią Anią Tabor. Zaśpiewali piosenkę a dodatkowo uskuteczniali dzikie tańce przy wtórze brzmienia tamburynów, marakasów i klawesów. To był ich pierwszy występ na szkolnym koncercie.

      🤩 Klasa 1a odbyła wycieczkę do Włoch. Dzieci śpiewając piosenkę zapoznały publiczność z historią i kulturą tego kraju. Nie obyło się również bez pizzy i włoskich serów. To także pierwszy występ na koncercie.

      🤩 Kółko muzyczne przeniosło nas do Francji a tam w koło tańczyły: piękne damy, przystojni panowie, ogrodnicy, piekarze i dzieci. Wszystko to z gracją, wdziękiem i perfekcyjnym francuskim - dzieci śpiewały po francusku Sur le pont d’Avignone.

      🤩 Dzieci z kółka muzycznego śpiewały również po niemiecku Wo is maine mama? Kaczuszka szukała swojej mamy, pytała kolejno różnych zwierzątek czy jej nie widziały. Byly biedronki, kotki, myszki, krokodyle, była owieczka, żabka, świnka.

      🤩 Klasa 3b pokazała nam Aram Chaczaturian, czyli Taniec z szablami. Cały zespół klasowy wykonał aranżację z chustami i wstążkami do utworu ormiańskiego kompozytora. Wspaniale, z energią, pełnym zaangażowaniem. Było szybko i efektownie i kolorowo, bo dzieci w prawdzie ubrane na czarno ale chusty i wstążki w kolorach flagi Armenii.

      Pomysł, przygotowanie, rekwizyty, prowadzenie, obsługa: Aleksandra Kondraciuk. Nagłośnienie i obsługa: Michał Żbikowski i chłopcy z 7DW.

    • Sportsmenka do szpiku kości
     • Sportsmenka do szpiku kości

     • Mundialowy listopad trwa w najlepsze i jest źródłem niezliczonych emocji sportowych, tymczasem mało kto wie, że tuż obok nas wyrasta prawdziwy talent sportowy. Oto uczennica klasy 8a, Julia Papaj, „ustrzeliła” hat-tricka w judo zdobywając 3 złote medale, z czego jeden w Estonii, dwa zaś na szczeblu krajowym.

      Nie były to jej pierwsze medale w tym roku kalendarzowym. Julia na podium stała 11 razy zdobywając 6 razy I miejsce i 3 razy III miejsce, a w całej swojej „karierze” zdobyła już ponad 90 medali!

      Julia trenuje judo od 6. roku życia, w na obecnym etapie swojego sportowej ewolucji w Klub SameJudo. Treningom poświęca każdą wolna chwilę i stara się pogodzić swoją pasje z codziennymi obowiązkami, co niestety jest niezwykle trudne. Często w biegu, często w rozjazdach, pokonując tysiące kilometrów w kraju i za granicą. Swój klub Julia reprezentowała w Słowenii, Rumunii, Austrii czy Estonii. Z każdego z tych Państw przywiozła medal, zawodów krajowych nie sposób wypisać - tyle ich było.

      Ale to co najbardziej urzeka nas w Julii, jest jej skromność. Niezwykle trudno było namówić Julię, aby podzieliła się z nami swoimi sukcesami, trzeba Wam wiedzieć, że Julia jest sportsmenką do szpiku kości, nigdy zaś nie miała w sobie nic z gwiazdy czy celebrytki. Tym bardziej doceniamy jej holistyczną postawę sportową, etos pracy i filozofię życia.

      Trzymamy kciuki za to, aby w przyszłości wdrapała się na wszystkie ośmiotysięczniki judo i z poczuciem spełnienia szła żwawo przez życie. A Wam moi drodzy życzymy, aby Julia nigdy nie stanęła Wam na drodze poddenerwowana. Dbajcie o jej dobre samopoczucie :)

    • Misie Wami opiekujemy, czyli Światowy Dzień Pluszowego Misia
     • Misie Wami opiekujemy, czyli Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” :)

      A w Superszkole stanęła dziś z misiowej okazji foto budka, w której przymierzywszy się do misia, można było podwoić swój iloraz misiowatości  Zobaczcie sami jak misiolubność łagodzi obyczaje, nic tylko misiać i misiać...

      #dzieńmisia #dzienmisia

    • Ależ to był turniej w naszym wykonaniu!
     • Ależ to był turniej w naszym wykonaniu!

     • W dniach 19-20 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w piłkarskim Turnieju Odzyskania Niepodległości, który odbył się w Konstancinie. Zaglądamy do kalendarza i… Zgadza się. To był weekend!!! Zrezygnować z sobotnio-niedzielnego leniuchowania na rzecz sportowych zmagań - to jest to!

      W każdej kategorii wiekowej było 8 drużyn. Uczniowie klas 1-2 na podium! III miejsce! Brawoooo! Uczniowie klas 3-4 również na podium! III miejsce! Hurraaaaa! Uczniowie klas 5-6 VII miejsce. Wiemy, że daliście z siebie wszystko! 

      A teraz kolejne wspaniałe doniesienia Dwóch naszych zawodników zdobyło tytuł Króla Strzelców: Michaś Sadoch oraz Kuba Pawłowski. Mieliśmy również najlepszego bramkarza Turnieju w osobie Stasia Czajki!

      Z tego miejsca chcemy zaznaczyć, że zaangażowanie Rodziców było równie wielkie. Pobudka wcześnie rano, zbiórka o godzinie 8.30. Dziękujemy za wspaniały doping. Zabawa była przednia! Osiągi rewelacyjne! To był naprawdę udany sportowy weekend!

      Damian Rybacki & company :)

    • Wyjście tematyczne "Warszawa podczas II Wojny Światowej"
     • Wyjście tematyczne "Warszawa podczas II Wojny Światowej"

     • Uczniowie klas 8a oraz 8dw na wyjściu tematycznym - "Warszawa podczas II Wojny Światowej". Wtorek obfitował w masę wrażeń oraz wiedzy zdobytej na żywej tkance miasta, nie stronił także od intensywnych emocji przewijających się na twarzach młodzieży.

      Podnoszenie naszej świadomości na temat wojennej Warszawy, rozpoczęliśmy od zwiedzania z przewodnikiem Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy Al. Szucha poświęconego dzielnicy policyjnej w Warszawie i katowni gestapo w okresie okupacji 1939–1945.

      Dalsze kroki skierowaliśmy w stronę Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie dowiedzieliśmy się szczegółów o funkcjonowaniu jednego z głównych więzień politycznych Gestapo w Polsce w latach okupacji hitlerowskiej. Najważniejsze sekwencje wystawy to: „Pawiak 1835-1939. Miasto wokół Pawiaka”, „Pawiak 1939-1944”, „Pawiacki dzień 1939-1944”, a także zrekonstruowany korytarz więzienny Oddziału VII oraz wiernie odtworzone cele z różnych okresów historycznych.

      Chwilę refleksji poświęciliśmy Pomnikowi Drzewa Pawiackiego, a dokładnie kopii drzewa wiązu odlaną w brązie. Wiąz limak – świadek ludzkiego cierpienia, bohaterstwa i zbrodni przetrwał wysadzenie Pawiaka.

      Część ekspozycji została poświęcona wybranym bohaterom Pawiaka, spośród których wyróżniliśmy wybitnych polityków, księży, ludzi kultury, członków różnych organizacji konspiracyjnych, lekarzy, działaczki Towarzystwa Opieki nad Więźniami „Patronat”. W jednej z sal, pośród oryginalnych przedmiotów wydobytych z gruzów Pawiaka zwiedzający mają okazję wysłuchać nagrań fragmentów grypsów opowiadających o dramatycznych przeżyciach więźniów.

      Zwieńczeniem całego wyjścia tematycznego był spacer z przewodnikiem po terenie warszawskiego getta (od Pomnika Bohaterów Getta do Umschlagplatz).

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

    • Długopisy 3D znów w natarciu!
     • Długopisy 3D znów w natarciu!

     • W drugiej połowie października długopisy 3D, jedna z ciekawostek technologicznych rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości, znów gościły w naszej szkole na lekcjach angielskiego.

      Uczniowie klas 4b, 5 i 6a wykazali się rzemieślniczą zdolnością, anielską cierpliwością i odpornością na ciepło. Spod ich rąk wyszły małe flagi Wielkiej Brytanii (zwane Union Jack w świecie anglosaskim). Każda flaga była niepowtarzalna – jedne starannie wypełnione materiałem plastycznym, inne ażurowe lub w tzw. artystycznym nieładzie. Poprzeczkę podwyższyła uczennica szóstej klasy wykonując kultową, czerwoną, brytyjską budkę telefoniczną.

      Czekamy na następne małe dzieła sztuki.

      Monika Andrzejewska

    • Dzień Dyni z przygodami w tle
     • Dzień Dyni z przygodami w tle

     • Tegoroczne obchody Dnia Dyni zostały bezpardonowo storpedowane przez niesprzyjającą aurę, która nad wyraz wyraźnie zaznaczyła swoje jesienne terytorium. Zmuszeni do przełożenia atrakcji, Samorząd szkolny wyszedł z założenia, że do 2 razy sztuka i już od samego rana 14 listopada zakasał rękawy. Odwiedzające nas zastępy klas zostały zaangażowane w wykonywanie kolejnych zadań na specjalnie przygotowanych stanowiskach rozproszonych na całym boisku.

      Wśród atrakcji królowały tradycyjne zabawy np. „Boo bowling”, “Jack-o'-Lantern Bag Toss”, „Witch Hat Ring Toss”, “Mystery Box”, “Balancing Act”czy też tegoroczna nowość „Los And Go”. Niektóre z nich wymagały poczucia równowagi, inne celności czy sprytu. Oprócz atrakcji na boisku, dzieci w dniach poprzedzających Dzień Dyni dekorowały drzwi swoich klas w tonacji jesienno-dyniowej.

      Na koniec warto wspomnieć, że choć w oryginalnie planowanym terminie 10 listopada nie udało się bawić na boisku, to jednak Samorząd szkolny zdołał na osłodę tego dnia zorganizować poczęstunek w klimatycznie oświetlonym korytarzu. Rozstawione na całej długości korytarza stoły uginały się od pyszności zniesionych przez wszystkich na wspólną ucztę i masową degustację.

    • „Święta miłości kochanej Ojczyzny, czują Cię tylko umysły poczciwe!”
     • „Święta miłości kochanej Ojczyzny, czują Cię tylko umysły poczciwe!”

     • Polacy przez cały okres zaborów nie czekali bezczynnie aż niepodległość sama powróci. Podejmowali nierówną walkę z silniejszym przeciwnikiem i nie tracili nadziei na odzyskanie upragnionej wolności. Treścią naszego szkolnego spotkania z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości była postawa wielu pokoleń Polaków, by zachować tożsamość i zwyciężyć.

      Chór przygotowała Pani Ola. Na flecie zagrał P. Michał. Rys historyczny przygotował P. Rafał. Debatę historyczną prowadzili uczniowie klasy 6b, 7 i 8dw: Nadia Arciszewska, Ada Zwolińska, Hania Winnicka, Staś Skoniecki i Franek Wilewski.

      Prezentację przygotowali Kuba Zając i Szymek Szulakowski. Wiersze recytowali Kuba Zając, Mikołaj Gajzler oraz Ada Zwolińska. Całość poskładała Pani Maria. Na baczność postawił nas Pan Maciej.

      Maria d'Erceville

    • Medal 30-lecia WOŚP
     • Medal 30-lecia WOŚP

     • Sztab WOŚP #387 działający prężnie przy Superszkoła od 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, otrzymał otrzymał kilka dni temu certyfikat i medal 30-lecia WOŚP.

      Medal dedykujemy naszym wspaniałym wolontariuszom, którzy niestrudzenie kwestują na rzecz najmłodszych, zbierając pieniądze na zakup urządzeń medycznych. Dziękujemy również naszym wieloletnim współorganizatorom: Stowarzyszeniu Rembertów Bezpośrednio, Sala Rembertów, a także wszystkim członkom sztabu, rodzicom i innym za współpracę, pomoc i zaangażowanie. Dzięki Wam rok w rok zbieramy nie tylko fundusze na pomoc w walce z chorobami, ale także mnóstwo ciepła i ludzkiej życzliwości.

      Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego Finału! :)

    • Zbiórka prezentów mikołajowych dla dzieci
     • Zbiórka prezentów mikołajowych dla dzieci

     • Szanowni Państwo,

      w imieniu P. Doroty Sobczyńskiej, dyrektor szkoły STO w Legionowie, zachęcamy Państwa do zaangażowania w akcję wsparcia dzieci z obwodów kijowskiego i charkowskiego, zainicjowanej przez Panią Monikę Cichocką, Małżonkę Ambasadora RP w Ukrainie.

      W ramach akcji organizowane jest wsparcie dla Centrum św. Marcina de Porres w miejscowości Fastów, 60 km na południe od Kijowa (informacje o Centrum: https://sanmartin.center/pl/o-nas/).

      Zachęcamy do udziału w zbiórce prezentów na Mikołajki dla dzieci, którym pomaga ww. instytucja. Zbieramy:

      🟠 słodycze (ptasie Mleczko, czekolady, cukierki typu Mieszanka Wedlowska)

      🟠artykuły szkolne (kredki, zestawy ołówków, zestawy długopisów, flamastry)

      🟠w ramach zbiórki można także przekazywać artykuły pierwszej potrzeby (kasza, ryż, makaron, olej, cukier, a także szczoteczki i pasty do zębów, mydła, szampony).

      Zbiórka w naszej szkole potrwa między od wtorku 15.11 do czwartku 17.11 włącznie. Dary prosimy zostawiać w holu szkoły, w przygotowanych do tego celu pudełkach.

    • Superszkoła do hymnu
     • Superszkoła do hymnu

     • Dnia 10 listopada br., czyli w ostatni dzień roboczy przed 🇵🇱 Narodowym Świętem Niepodległości 🇵🇱, Superszkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego" o symbolicznej godzinie 11:11. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      W ubiegłym roku „Mazurek Dąbrowskiego” wybrzmiał w prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy odśpiewało blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju.

      #SzkołaDoHymnu

    • Święto niepodległości tuż tuż...
     • Święto niepodległości tuż tuż...

     • Z tej okazji w piątek 28 października uczniowie klas 4a i 4b wybrali się na lekcję muzealną do Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów, czyli do kwatery głównej Muzeum Niepodległości. Tematem przewodnim lekcji była moda na patriotyzm. Nasi uczniowie zostali zaproszeni do podróży w czasie, podczas której przewodnik z pasją opowiadał o różnych postaciach zaangażowanych w działalność patriotyczną na rzecz Polski.

      Pojawiły się bohaterki w spódnicach i to nie tylko Emilia Plater, ale także Helena Modrzejewska, Irena Sendlerowa czy Elżbieta Zawadzka „Zo”, jedyna kobieta wśród cichociemnych, która brnęła w śniegu przez Pireneje i skakała na spadochronie.

      Uczniowie byli bardzo zdziwieni aktywnością polskich patriotek, a pracownik muzeum pozytywnie zaskoczony wiedzą historyczną naszych czwartoklasistów. Jako uzupełnienie lekcji uczniowie obejrzeli a następnie wykonali z filcu przykładową biżuterię patriotyczną. Czy wiedzieliście, że kotwica nie symbolizuje walki tylko nadzieję?

      Monika Andrzejewska

    • Genetyka nie taka straszna...
     • Genetyka nie taka straszna...

     • Co roku wizja genetyki i biologii komórki powoduje przerażenie w oczach niektórych uczniów. Aby ten „strach” oswoić, chętni uczniowie klas 8A, 8DW, 5 wykonali modele budowy DNA i komórek zwierzęcych, roślinnych oraz bakteryjnych. Ich zdolności manualne, kreatywność i zaangażowanie nie miały granic.

      W ten oto sposób powstały imponujące prace. Uczniowie rozpracowywali modele na różne sposoby. W użyciu były: koraliki, plastelina, styropian, patyczki, owoce, makaron, kisiel, żelatyna, żelki i nie tylko. Prace były jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne - tak jak informacja genetyczna zawarta w DNA. A oto efekty ich pracy.

      Marzena Pietrucha

    • Odliczamy do Dnia Dyni!
     • Odliczamy do Dnia Dyni!

     • Wzorem lat poprzednich, Samorząd szkolny przygotowuje się do obchodów Dnia Dyni. W tym roku dzień ten przypada na 10 listopada. Nasza koncepcja tego dnia to zabawy ruchowo-zręcznościowe z motywem przewodnim dyni.

      1. Atrakcje zostaną przeprowadzone na szkolnym boisku. Zaliczenie każdego stoiska/zadania to kolejna pieczątka zebrana na specjalnym karnecie. Komplet pieczątek przekłada się na nagrodę.

      2. Zachęcamy do przebrania się w kostium nawiązujący do Dnia Dyni i szeroko pojętych motywów jesiennych.

      3. W dniach 8 i 9 listopada, na lekcjach języka angielskiego, uczniowie będą drążyć dynie. Prosimy o zakup dyni (nie za dużych), abyśmy w czasie 45 minut byli w stanie zrobić z nich cuda. Dynie posłużą jako dekoracje podczas Dnia Dyni, potem zaś chętnie poświecą oczami na przydomowych tarasach czy w ogrodach.

      4. Finałem całego dnia będzie wspólna uczta przy ciągnącym się na całej długości korytarza stole. W tym celu, każdy uczeń i każda klasa proszone są o przyniesienie do szkoły przysmaków, np. babeczek, ciastek i innych słodkości przygotowanych własnoręcznie lub gotowych. Uczestnictwo w uczcie zapewni możliwość, przynajmniej teoretyczną, skosztowania wszystkich specjałów ze wszystkich klas :)

      Samorząd szkolny

    • Wyniki konkursu plastycznego „Warszawa w jesiennej aurze”
     • Wyniki konkursu plastycznego „Warszawa w jesiennej aurze”

     • Konkurs plastyczny „Warszawa w jesiennej aurze”, organizowany przez bibliotekę szkolną, został rozstrzygnięty. Jury po wnikliwej analizie prac (z niemałym trudem) wyłoniło zwycięzców. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i wykonane z dużym zaangażowaniem.

      A oto wyniki:

      Kl. 1:

      • 1 miejsce -  Wiktoria Dulnik kl. 1a oraz Kacper Rosiński kl. 1a
      • 2 miejsce – Blanka Gawrońska kl. 1b
      • 3 miejsce – Tomasz Buczel kl. 1a oraz Jakub Czesuch kl. 1a
      • Wyróżnienia – Maria Salamońska, Nina Dziedzic oraz Natalia Kot z kl. 1a

       

      Kl. 2:

      • 1 miejsce – Stanisław Czajka kl. 2b oraz Michał Sadoch kl. 2a
      • 2 miejsce – Gabriela Buczel kl. 2a
      • 3 miejsce – Piotr Żochowski kl. 2b oraz Kornelia Dudek kl. 2a
      • Wyróżnienia – Maja Litwińska kl. 2a, Szymon Rosiński kl. 2a oraz Wiktoria Szymańska kl. 2b

      Kl. 3:

      • 1 miejsce – Albert Czesuch kl. 3b, Antoni Salamoński kl. 3a, Antoni Czajka kl. 3a

      Kl. 4:

      • 1 miejsce – Mikołaj Warszawa kl. 4b i Natalia Pilarska kl. 4b
      • Wyróżnienie – Ignacy Węcławski kl. 4b

      Dziękuję wszystkim za udział w konkursie i gratuluję zwycięzcom.

      Irena Kietlińska-Brewko

    • Wycieczka do Muzeum Polin
     • Wycieczka do Muzeum Polin

     • W piątek 4 listopada klasy młodsze odwiedziły Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych warsztatach edukacyjnych. Klasa 1a wyruszyła w podróż do najdawniejszych czasów, podczas której poznała zapomniane już zawody. Dzieci z klasy 1b bawiły się w zabawy dzieci żydowskich oraz nauczyły się gry w klipę i cymbergaja. Klasa 2a była z wizytą w dawnym domu żydowskim i poznała panujące tam zwyczaje. Dzieci z klas 2b i 3a uczestniczyły w wystawie czasowej dotyczącej kuchni żydowskiej, podczas której poznały produkty koszerne i trefne. Uczniowie klasy 3b zagłębili się w świat książek.

      Wszyscy świetnie się bawili. Dzieci miały okazję zapoznać się z inną kulturą i dowiedzieć się, że to co nas różni jest piękne i ciekawe.

      Małgorzata Jakubowska

    • Z wizytą w Domu Rodziny Pileckich…
     • Z wizytą w Domu Rodziny Pileckich…

     • 2 listopada miałam ogromny zaszczyt uczestniczyć w uroczystym otwarciu Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. Muzeum utworzone staraniem miejscowego samorządu przy współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparciu finansowym Unii Europejskiej jest pierwsza placówką muzealną poświęconą rodzinie Pileckich i Ostrowskich.

      Jako dyrektor szkoły, która nosi imię Rotmistrza od 10 lat, zostałam zaproszona przez dyrektora muzeum Pana Karola Madaja na dzisiejszą uroczystość. Muzeum mieści się w zachowanym oryginalnym domu rodzinnym Marii Pileckiej (z domu Ostrowskiej) – żony Witolda Pileckiego. Wielokrotnie gościł w nim sam Rotmistrz, a w czasie wojny i do 1949 roku dom ten był schronieniem dla jego żony i dzieci, syna Andrzeja i córki Zofii.

      Jeden z najważniejszych gości, Andrzej Pilecki w kilku czułych słowach opowiedział o swojej mamie Marii, cichej bohaterce drugiego planu (krótkie nagranie w osobnym poście).

      Ekspozycja stała Muzeum „O Witoldzie i Marii Pileckich”, którą miałam przyjemność obejrzeć, oddaje głos naszemu bohaterowi, jego najbliższym, przyjaciołom i współpracownikom. Pokazuje historię Witolda i Marii Pileckich na tle wielokulturowego miasta Ostrów Mazowiecka.

      Muzeum proponuje bardzo ciekawe lekcje dla dzieci i młodzieży. Na pewno będziemy częstymi gośćmi…

      Małgorzata Mojsak

     • Andrzej Pilecki czule o swojej mamie Marii

     • Oto jak Andrzej Pilecki w kilku czułych słowach opowiada o swojej mamie Marii, cichej bohaterce drugiego planu. Nagranie zostało zarejestrowane 2 listopada 2022r. podczas uroczystego otwarcia Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. Na otwarciu muzeum naszą szkołę reprezentowała dyrektor Superszkoły Pani Małgorzata Mojsak na zaproszenie dyrektora muzeum Pana Karola Madaja.

      Muzeum utworzone staraniem miejscowego samorządu przy współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparciu finansowym Unii Europejskiej jest pierwsza placówką muzealną poświęconą rodzinie Pileckich i Ostrowskich.

    • Edukujemy się pod czujnym okiem Straży miejskiej
     • Edukujemy się pod czujnym okiem Straży miejskiej

     • W dniu 26 października do naszej Szkoły przybył Inspektor Straży Miejskiej Pan Krystian Sękulski. Przeprowadził bardzo interesujące zajęcia dotyczące karty rowerowej o którą ubiegają się uczniowie klas 4, 5 i 6. Wykład, który nasz gość obrazował ciekawymi slajdami, przerodził się w ciekawą i niekończącą się dyskusję na tematy interesujące uczniów.

      Pani Dyrektor, która oglądała jedno ze spotkań skonkludowała, że taka formuła świetnie sprawdza się w szkole i w dobrze rozumianym interesie nas wszystkich jest dalej ją owocnie kontynuować. Dziękujemy bardzo Inspektorowi Sękulskiemu za wizytę.

      Wiktor Horbaczewski

    • Orientuj się!
     • Orientuj się!

     • Tymczasem na lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 5 dokonują wstępnej preorientacji zawodowej. Analizując wszystkie plusy dodatnie oraz ujemne poszczególnych zawodów, na szczyt listy najbardziej pożądanych profesji przebojowo wdziera się fryzjer damski oraz rolnik choć ten ostatni ciągle bez żony :)

      Wcielaniu się w poszczególne zawody towarzyszyła prezentacja słownictwa branżowego związanego z akcesoriami niezbędnymi do wykonania danej pracy.

      Cokolwiek by nasi uczniowie nie postanowili odnośnie swojej przyszłej ścieżki zawodowej, mamy nadzieję, że nie doznają zawodu... :)