• „Święta miłości kochanej Ojczyzny, czują Cię tylko umysły poczciwe!”
     • „Święta miłości kochanej Ojczyzny, czują Cię tylko umysły poczciwe!”

      16.11.2023

      Polacy przez cały okres zaborów nie czekali bezczynnie aż niepodległość sama powróci.

      Podejmowali nierówną walkę z silniejszym przeciwnikiem i nie tracili nadziei na odzyskanie upragnionej wolności. Treścią naszego szkolnego spotkania z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości była postawa wielu pokoleń Polaków, by zachować tożsamość i zwyciężyć.

      Chór składający się ze zdolnych uczniów klas 4a oraz 4b przygotowała Pani Ola. Na flecie poprzecznym zagrał Pan Michał. Rys historyczny przygotował P. Rafał. Debatę historyczną prowadzili uczniowie klasy 7b i 8dw: Nadia Arciszewska, Barbara Prostko, Adam Janiszewski, Piotr Żak, Jakub Zając i Franek Wilewski.

      Całość poskładała Pani Maria. Na baczność postawił nas Pan Maciej.

       

      Maria d'Erceville

       

    • „Pchła Szachrajka” w oczach i rękach klasy 4a i 4b
     • „Pchła Szachrajka” w oczach i rękach klasy 4a i 4b

      15.11.2023

      Na początku września uczniowie klasy 4a i 4b na zajęciach technicznych obejrzeli jedną z adaptacji znakomitego przedstawienia „Pchła szachrajka” Jana Brzechwy.

      Dla większości było to pierwsze spotkanie z tym brawurowym tekstem. Następnie wybrali sobie różne postacie i na następnych 2 zajęciach stworzyli ich lalkowe podobizny. Wybierali nie tylko tytułową „Pchłę”, ale również „Krowę”, „Słonia”, ”Policjanta”, „Panny Kiki”. Efekt ich pracy można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

       

      Wiktor Horbaczewski

       

       

       

    • Roztańczony i kolorowy Dzień Dyni
     • Roztańczony i kolorowy Dzień Dyni

      12.11.2023

       

      Bardzo obawialiśmy się, czy jesienna i deszczowa aura nie zechce 10 listopada storpedować naszych zamiarów. Szczęśliwie obyło się bez deszczu.

      Niezawodny pomysłodawca i wykonawca eventu, czyli Samorząd szkolny we współpracy ze szkolnym Kołem Wolontariatu już od samego rana zakasał rękawy i przystąpił do rozstawiania atrakcji na boisku.

      Odwiedzające nas zastępy klas zostały zaangażowane w wykonywanie kolejnych zadań na specjalnie przygotowanych stanowiskach rozproszonych na całym boisku. Wśród atrakcji królowały tradycyjne zabawy np. “Boo bowling”, “Jack-o'-Lantern Bag Toss”, “Witch Hat Ring Toss”, “Mystery Box”, “Balancing Act”czy też tegoroczna nowość “Los And Go”. Niektóre z nich wymagały poczucia równowagi, inne celności czy sprytu, czy w końcu znajomości języka angielskiego. Zaliczenie każdej atrakcji oznaczało podbicie karnetu kolejną pieczątką. Po zebraniu wszystkich pieczątek, uczestnicy zabawy mogli zgłosić się po odbiór słodkiego co nieco.

      Oprócz atrakcji na boisku, dzieci w dniach poprzedzających Dzień Dyni dekorowały drzwi swoich klas w tonacji jesienno-dyniowej.

      Cały dzień tematyczny uwieńczony został wieczornym maratonem filmowym dla klas 4-8 w szkolnym Multiplexie, czyli 5 salach, z których każda serwowała inne gatunki filmowe dostosowane do wieku kinomaniaków.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia :)

    • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
     • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

      11.11.2023


      Jury konkursu plastycznego na „Ilustrację do utworu o tematyce przyrodniczej” dla klas 1-4 w składzie: Ewa Gwardys, Agnieszka Matysiak i Irena Kietlińska-Brewko wyłoniło zwycięzców.

      Lista wyróżnionych przedstawia się następująco:

       

      Klasa 1

      I miejsce – Marika Miros,

      II miejsce – Stanisław Matejuk,

      III miejsce - Maja Majszyk.

       

      Klasa 2

      I miejsce - Maria Salamońska, kl. 2a,

      II miejsce - Wiktoria Dulnik, kl. 2a,

      III miejsce - Anna Skarbek-Kozietulska kl. 2a i Wiktoria Kopiś-Niwińska, kl. 2b.

       

      Klasa 3

      I miejsce – Milena Matejuk, kl. 3b,

      II miejsce – Stanisław Czajka, kl. 3b i Piotr Żochowski, kl. 3b,

      III miejsce - Maria Niedźwiedzka, kl. 3b.

       

      Klasa 4

      I miejsce – Antoni Czajka, kl. 4a i Albert Czesuch, kl. 4 b,

      II miejsce – Jagoda Kaflik, kl. 4b,

      III miejsce – Jakub Pawłowski, kl. 4 b,

      Wyróżnienie – Antoni Salamoński, kl. 4a.

       

      Gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone w najbliższym czasie.

       

      Irena Kietlińska-Brewko

    • Szach i mat w Mistrzostwach Dzielnicy w Szachach Drużynowych!
     • Szach i mat w Mistrzostwach Dzielnicy w Szachach Drużynowych!

      08.11.2023

      8 listopada upłynął w nam pod znakiem zaciśniętych kciuków w geście wsparcia naszych szachistów. Superszkolna reprezentacja brała bowiem udział w środowych Mistrzostwach Dzielnicy Rembertów w Szachach Drużynowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na obiekcie Szkoły Podstawowa nr 189.

      To tu właśnie w pełnym skupieniu i przy bezprecedensowej koncentracji do rywalizacji stanęło 40 zawodników rekrutujących się ze wszystkich rembertowskich szkół. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach: dzieci i młodzież.

      Ku naszej olbrzymiej uciesze, spośród 5 startujących szkół najlepsi okazali się być szachiści Superszkoły zdobywając złoto! Jak donoszą nasi reprezentanci, udało nam się zwyciężyć zarówno w kategorii dzieci jak i w kategorii młodzież.

      Cieszy nas niezwykle wysoka dyspozycja naszych zawodników, cieszy tym bardziej, że zawody rozegrane zostały w duchu uczciwej rywalizacji i pełnego szacunku dla oponentów. Gratulując serdecznie świetnej dyspozycji, czekamy na rozgrywki w Mistrzostwach Warszawy :)

      Dziękujemy bardzo Szkole Podstawowej nr 189 za wspaniałą organizację wydarzenia oraz fotorelację :)

       

      Tomasz Kizerwetter

       

    • 4a i 4b w rembertowskim "Ptasim Raju"
     • 4a i 4b w rembertowskim "Ptasim Raju"

      08.11.2023

      Nieopodal naszej szkoły został utworzony park kieszonkowy oraz ścieżka edukacyjna "Ptasi raj".

      Uczniowie z klasy 4a i 4b korzystając z zasobów parku uzupełnili kartę pracy i poszerzyli swoją wiedzę ornitologiczną. W praktyczny sposób zrealizowaliśmy treści dotyczące tematu "Jakie organizmy mieszkają blisko czlowieka?".

       

      Marzena Pietrucha

       

       

    • Zapraszamy na Dzień Dyni!
     • Zapraszamy na Dzień Dyni!

      07.11.2023

      Wzorem lat poprzednich, Samorząd szkolny przygotowuje się do obchodów Dnia Dyni. W tym roku dzień ten przypada piątek, 10 listopada. Nasza koncepcja tego dnia to zabawy ruchowo-zręcznościowe z motywem przewodnim dyni.

      1. W godzinach przedpołudniowych zostaną przeprowadzone główne atrakcje na szkolnym boisku. Zaliczenie każdego stoiska/zadania to kolejna pieczątka zebrana na specjalnym karnecie. Komplet pieczątek przekłada się na nagrodę.

      2. Zachęcamy uczniów do przebrania się w kostium nawiązujący do Dnia Dyni i szeroko pojętych motywów jesiennych.

      3. Podczas przerw, przy akompaniamencie muzyki, specjalnie powołana komisja konkursowa postara się wyłonić najciekawsze i najlepiej przemyślane stroje w ramach konkursu na najlepsze przebranie. Konkurs rozgrywać się będzie w kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8.

      4. Wśród organizowanych tego dnia konkursów, nie można pominąć konkursu na najciekawiej udekorowaną klasę.

      5. Finałem całego dnia będzie maraton filmowy dla klas 4-8. Od godziny 17:00 do ok. godz. 20:30 oddawać się będziemy uciechom filmowym w 5 tematycznych salach projekcyjnych. Dla pokrzepienia serc oraz zmęczonych całym dniem ciał przewidzieliśmy poczęstunek w stołówce.

    • Ostatnia prosta zbiórki Talenciaków!
     • Ostatnia prosta zbiórki Talenciaków!

      06.11.2023

      Niezmiennie od samego początku akcji Lidl Polska pt. #SzkołyPełneTalentów2 nie możemy wyjść z podziwu dla Waszego zaangażowania i konsekwencji w działaniu.

      Oba pudełka na Talenciaki napełniają się w błyskawicznym tempie, do tego stopnia, że Superszkolne elfy nie nadążają ze skanowaniem kodów QR! Dziś już możemy spokojnie spojrzeć w lustro i z dumą ogłosić, że pobiliśmy zeszłoroczny rekord 3200 zebranych Talenciaków. Nasz licznik przekroczył już bowiem magiczną barierę 4000 Talenciaków!

      Dziękujemy Wam bardzo za wsparcie szkoły oraz prosimy o więcej. Wkroczyliśmy bowiem na ostatnią prostą tego wyścigu, już za rogiem majaczy meta, którą wyznacza bezlitośnie data 9 listopada. Walczymy zatem do końca, aby za jak największą liczbę Talenciaków pozyskać nowe elementy wyposażenia dla Superszkoła :)

    • 8dw sprawozdaje z ostatniej wycieczki
     • 8dw sprawozdaje z ostatniej wycieczki

      25.10.2023

       

      Sprawozdanie z wycieczki nr. 1

       

      Mauzoleum Walki i Męczeństwa 

      W piątek 20 października zwiedziliśmy Mauzoleum Walki i Męczeństwa znajdujące się pod budynkiem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Na początku obejrzeliśmy oraz wysłuchaliśmy multimedialnej prezentacji, która przedstawiała zdjęcia osób dawniej torturowanych w tym miejscu.

      Nastepnie przeszliśmy z przewodnikiem korytarzem gdzie mogliśmy zobaczyć oryginalne podłogi i podświetlone ściany z wyrytymi przez więźniów napisami. Na jednej ze ścian był wyświetlony za pomocą projektora, cień człowieka - więźnia, który stopniowo opadał z sił, pod wpływem tortur. Obrazom towarzyszyły różne przeraźliwe odgłosy, co oddawało straszny klimat towarzyszący przesłuchaniom i całemu miejscu.

      W Mauzoleum znajdowały się poczekalnie dla ludzi nazywane tramwajami, gdzie więźniowie nie mogli nawet rozmawiać, rozglądać się. Musieli zachować pełne milczenie. W tych niewielkich pomieszczeniach znajdowały się skromne ławki, a ilość ludzi przybywająca tam za duża. Więźniowie nie mieli dla siebie dużo przestrzeni. Kolejnym punktem, była sala przesłuchań, gdzie torturowano skazanych. Znajdowały się tam manekiny w hitlerowskich mundurach z oryginalnymi narzędziami tortur.

      Ostatnim miejscem, do którego nie wchodziliśmy, ale mogliśmy zajrzeć do środka, były cele, w którym przetrzymywano więźniów będących przed przesłuchaniami po przesłuchaniach, czekających na wywiezienie na Pawiak. Nie wszyscy jednak stąd wracali. Ta wycieczka była dla nas przykrym, ale i ciekawym doświadczeniem. Mogliśmy dzięki niej zobaczyć, co przeżywali nasi rodacy I jak wyglądały warunki, w których się znaleźli po aresztowaniu, bo mieli odwagę sprzeciwić się władzy Adolfa Hitlera oraz walczyć o swoją wolność.  

       

      Sprawozdanie z wycieczki nr. 2

       

      Informacje o Getcie 

      Zwiedziliśmy kilka miejsc z przewodnikiem, a jedną z nich była dzielnica Nalewowsko-Muranowska (potocznie nazywaną Północną), w której mieszkali Żydzi. Obecnie znajduje się tam osiedle mieszkaniowe Muranów.  

      Dzielnica została założona w 1809 roku, a w XIX wieku stało się częścią Warszawskiego Śródmieścia. W czasie II Wojny Światowej została przyłączona do Warszawskiego Getta, a następnie całkowicie zburzona. Mieszkający tam Żydzi zostali wywiezieni do Treblinki, gdzie wszyscy zginęli. 

       

      Obszar Getta wyznaczono ulicami: 

      • Inflancka 
      • Bonifraterska 
      • Franciszkańska 
      • Okopy Lubomirskiego 
      • Zygmuntowska 

       

      Po wybuchu powstania w Getcie, w 1943 r. Niemcy zburzyli całą dzielnicę. 

       

      Ciekawostka! 

      Getto warszawskie było największą zamkniętą dzielnicą w Europie, stłoczono tam prawie 400 tysięcy Żydów. 

      Spędzenie czasu w dzielnicy budziło pewny niepokój. Tamtego dnia było wyjątkowo zimno, co podkręciło atmosferę i było znacznie mroczniej. 

       

      Sprawozdanie z wycieczki nr. 3

       

      Muzeum więzienia Pawiak  

      Ostatnim miejscem, które zwiedziliśmy było Muzeum Więzienia Pawiak. Pierwszym elementem, który okazał się naszym oczom, był odlew drzewa z brązu, na którym zostały umocowanie tabliczki z imionami osób zamordowanych na Pawiaku. Więzienie to było bezlitosne dla wielu ludzi. Znajdowało się na Śródmieściu, więc łatwo było się tam dostać. W muzeum znajdowało się wiele rekwizytów z tamtych czasów. Ciekawostką jest to, że każdy więzień wykorzystywał tam swoje talenty. Uwięzieni robili na przykład szachy z chleba oraz ubranka dla dzieci z chusteczek lnianych. Warunki były tragiczne. Jedynie co dziesiąty człowiek wychodził stamtąd żywy. Więzienie, kiedyś było większe niż obecnie, lecz naziści zostali zmuszeni do wysadzenia go podczas odwrotu po nieudanym ataku na ZSRS. Więzienie zrobiło na nas ogromne wrażenie i wprawiło w przygnębienie przez to, co się tam stało.

       

      Klasa 8dw

    • Wyróżnienie dla Kajetana Żwirka!
     • Wyróżnienie dla Kajetana Żwirka!

      24.10.2023

      We wtorek, 24 października, oficjalnie zakończył się wielobój występów w ramach XXI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa” dla uczczenia Pontyfikatu Jana Pawła II.

      Wielobój jest tutaj wyrażeniem jak najbardziej na miejscu, bowiem nasi utalentowani uczestnicy musieli przejść przez gęste sito kilku etapów, aby zasłużyć na konkursowe laury.I tak, w etapie szkolnym wzięli udział:

      Magda Dolecka (kl. 3b),

      Kajetan Żwirek oraz Ula Dolecka (kl. 4b),

      Joanna Soltan (kl. 5a), a także

      Gabrysia Buczel (kl. 3a).

       

      Do drugiego etapu dostali się: Kajetan, Joanna oraz Magda. Niech potwierdzeniem wysokiego i wyrównanego poziomu tego etapu będzie fakt, iż do ścisłego finału przeszedł już tylko Kajetan Żwirek. W finale, który odbył się w Zespole Szkół Katolickich im. Piotra Skargi przy ul. Bema 73/75, Kajetan w pięknym stylu sięgnął po wyróżnienie brawurowo recytując utwór Władysława Bełzy pt. „Modlitwa za ojczyznę.”Wyrazy najszczerszych gratulacji składamy na ręce rzecz jasna Kajetana, ale także wszystkich dzieci, które włożyły mnóstwo pracy i serca w przygotowania do kolejnych etapów.

      Dziękujemy pięknie Pani Marii d’Erceville oraz Pani Annie Dzierżanowskiej za szlifowanie naszych małoletnich diamentów.

    • Symboliczna wizyta
     • Symboliczna wizyta

      23.10.2023

      W czwartek pojechaliśmy z klasą 5a na wycieczkę do dworku Muzeum Domu Rodziny Pileckich, położonego w Ostrowi Mazowieckiej.

      Muszę przyznać, że postawa Witolda Pileckiego bardzo mi zaimponowała. To niebywała odwaga sprawiła, że wstąpił w poczet najdzielniejszych z dzielnych. Nie wszystkie jednak decyzje rtm. Pileckiego w pełni rozumiem. Poświęcił bowiem wszystko, by ratować ojczyznę, lecz jednocześnie rozstał się z rodziną: żoną i dziećmi. Próbuję sobie wyobrazić pełne wyzwań życie żony bez męża oraz dzieci bez ojca...

      Wizyta w domu Rotmistrza rozpoczęła się od warsztatów, podczas których odczytywaliśmy symbole przedstawiające życie Witolda Pileckiego oraz historię wielkiej hańby, czasu zniewolenia. Następnie przemierzaliśmy korytarze oraz pokoje i oglądaliśmy eksponaty. W salach odczytywaliśmy symbole ukazujące historię XX wieku. Historię, która odcisnęła tragiczne piętno.

      Następnie wsiedliśmy do autokaru, który zawiózł nas na małe co nieco do restauracji McDonald’s.

      Bartek Rogowski z klasy 5b

       

    • Koncert w przedszkolu na ul. Admiralskiej
     • Koncert w przedszkolu na ul. Admiralskiej

      22.10.2023

       

      18 października uczniowie uczęszczający na kółka muzyczne wystąpili w Przedszkolu nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie przy ul. Admiralskiej.

      W tym roku szkolnym odbywamy wędrówkę po świecie zwierząt i przyrody. Uczniowie wykonali w sumie 7 utworów. Było o papużkach, wróbelkach, rybkach, ponadto przenieśliśmy się na łąkę i do ogrodu. Dźwięki pianina i instrumentów perkusyjnych przeplatane były śpiewem. Publiczność była zachwycona. Dzieci z uwagą wysłuchały utworów jak i zagadek i wierszyków. Na pamiątkę występu otrzymaliśmy piękny dyplom.

      Bardzo dziękuję Pani Marcie Miros za uzupełnienie mojej relacji filmowej i wykonanie zdjęć. Dzięki Pani Marcie kółko czwartkowe też ma pamiątkę z występu :) 

      Zapraszam do słuchania i oglądania!

      Aleksandra Kondraciuk

       

       

    • Apel z okazji 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
     • Apel z okazji 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

      21.10.2023

       

      79 lat temu, 2 października 1944 roku po 63 dniach heroicznego i samotnego boju prowadzonego przez powstańców z wojskami niemieckimi, wobec braku perspektyw dalszej walki, przedstawiciele KG AK podpisali w Ożarowie układ o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie.

      Chociaż powstanie upadło, to jednak dla następnych pokoleń stało się symbolem nieugiętości, odwagi i męstwa Polaków w walce o niepodległość. Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni, trwało ponad 2 miesiące. Jego militarnym celem było wyzwolenie stolicy spod niezwykle brutalnej niemieckiej okupacji, pod którą znajdowała się od września 1939 roku.

      Na wieść o powstaniu w Warszawie Reichsfuhrer SS Heinrich Himmler wydał rozkaz w którym stwierdzał: „Każdego mieszkańca należy zabić, nie wolno brać żadnych jeńców, Warszawa ma być zrównana z ziemią i w ten sposób ma być stworzony zastraszający przykład dla całej Europy”.

      W walce o wolną Warszawę bił się również patron naszej szkoły Rotmistrz Witold Pilecki. Walczył jako zwykły strzelec w kompanii „Chrobry II”. Swoją odwagą i determinacją dawał przykład innym walczącym. 

      Apel przygotowała: muzycznie Pani Aleksandra Kondraciuk, część historyczną Pan Rafał Barnaś. Organizacja i opieka Pani Maria d’Erceville oraz Pan Rafał Barnaś. Stroną medialną zajął się Pan Michał Żbikowski z uczniami z klasy 6 (Jakub Szot) oraz 8dw (Aleksander Wnorowski). Uczniowie klasy 5b wystąpili w charakterze chóru, zaś uczniowie klasy 8dw (Nadia Arciszewska) oraz 7B-dw (Franek Wilewski) skupili się na wypowiedziach historycznych.

    • Muzykowanie na najwyższych obrotach
     • Muzykowanie na najwyższych obrotach

      19.10.2023

       

      Większość uczniów ma już za sobą pierwsze występy. Klasa pierwsza w ramach ślubowania, klasy drugie, trzecie, jedna z piątych w ramach Koncertu Jesiennego, który odbył się 10 października w naszej szkole.

      Chór złożony z najczyściej i najpiękniej śpiewających uczniów klas piątych, występował podczas apelu związanego z upadkiem Powstania Warszawskiego. Niestety filmu z koncertu nie ma, więc na otarcie łez taki oto ekwiwalent. Stroje już nie te same, ale najważniejsze, że jest energia i dobra zabawa.

      Droga klaso 2a, nie zapomniałam o Was, tylko póki co, nie było nam dane się spotkać. Mam nadzieję, że niebawem to nadrobimy. 

      Uczniowie uczęszczający na kółka muzyczne, a to zupełnie spora gromadka, bo ponad 30 osób, też bardzo intensywnie pracują. Oprócz występu w szkole, mamy już za sobą koncert w przedszkolu przy ul. Admiralskiej. Było pięknie!

       

      Aleksandra Kondraciuk

       

       

       

    • Turniej o Puchar Prezesa STO w piłce nożnej
     • Turniej o Puchar Prezesa STO w piłce nożnej

      15.10.2023

      11 października odbył się Turniej o Puchar Prezesa STO w piłce nożnej. 

      Udział w tym wydarzeniu sportowym wzięło 10 drużyn. W grupie rozegraliśmy 3 mecze, z czego 2 wygraliśmy a 1 przegraliśmy. Po awansie do półfinału rozegraliśmy mecz o 3 miejsce. Rzuciliśmy na murawę wszystkie nasze super moce, ale to niestety nie wystarczyło i musieliśmy uznać wyższość drużyny przeciwnej.

      Ostatecznie turniej kończymy na 4. miejscu i tutaj naszym zawodnikom należą się ogromne brawa za wysiłek, poświęcenie i piękne reprezentowanie Superszkoły na tych zawodach :)

      Fotorelacja: Adam Czajka

    • Ślubowanie świeżo upieczonych Pierwszaków
     • Ślubowanie świeżo upieczonych Pierwszaków

      14.10.2023

      13 października 2023r., w siedzibie Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy przy ul. Gawędziarzy 8, nasze świeżo upieczone Pierwszaki dołączyły do braci uczniowskiej Superszkoły w pełni tego słowa znaczeniu.

      Podniosłość tej chwili poznać można było po wyraźnym poruszeniu na twarzach naszych najmłodszych uczniów. Skupieni i przejęci, w towarzystwie swojej Pani Wychowawczyni Małgorzaty Jakubowskiej, zostali mianowani na uczniów naszej szkoły przez Panią Dyrektor Małgorzatę Mojsak.

      Niech każdy dzień w naszych murach stanie się dla Was niepowtarzalną przygodą. Oby każda rozmowa, napotkana osoba lub nadarzająca się okazja wzbogacała Wasz życiowy arsenał doświadczeń.

  • Kontakt z nami

   • Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. W. Pileckiego
   • Sekretariat: 694-193-375 lub (22) 673-54-08
   • al. Sztandarów 2
    04-423 Warszawa
    Poland
   • Sekretariat czynny w godz.: 8:00-16:00
   • Psycholog (awaryjnie): 516-290-296
    Pedagog: 514-085-941
   • SKT nr 174 STO
    Al. Sztandarów 2; 04-423 Warszawa
    PKO BP: 05 1020 1127 0000 1402 0172 2826
    Tytuł przelewu: Darowizna na cele oświatowe

    Numer KRS: 0000184247
 • Social media