• Podróże czwartoklasistów
          • Podróże czwartoklasistów

            05.08.2023

            W ostatnich dniach listopada, kiedy na zewnątrz szaro i ponuro klasy 4a i 4b wybrały się do Teatru Polskiego na sztukę „Podróże z Guliwerem”. Cofnęliśmy się w czasie o prawie 300 lat, żeby po podróży wielkim żaglowcem razem z Guliwerem znaleźć się w krainie Liliputów.

            Później odwiedziliśmy krainę Gigantów i poprzez opowieści marynarza dowiedzieliśmy się jakie wynalazki oraz jakie stosunki społeczne panowały w Europie w XVIII w. Mimo, że sztuka napisana przez Jonathana Swifta ma dla współczesnych nieco trudny język, efekty wizualne oraz pomysłowe dekoracje pozwalały nacieszyć oko i dopowiadały to, czego nawet bystre umysły uczniów naszej szkoły mogły nie wyłapać.

            W trakcie antraktu za pozwoleniem teatru zjedliśmy drugie śniadanie na czerwonym dywanie w foyer. A na koniec wisienka na torcie - uczniowie naszej szkoły znaleźli się nagle na scenie i to w wersji olbrzymiej pokazani na ogromnym telebimie. Mali giganci i już :)

            Monika Andrzejewska

        • Srebro zdobyte!
          • Srebro zdobyte!

            05.08.2023

            7 grudnia 2022 roku w siedzibie szkoły podstawowej nr. 189 odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Rembertów w mini koszykówce chłopców w roczniku 2010 i młodsi. W rywalizacji wzięło udział 5 zespołów (SP 189, SP 217, SP 254, SP 376 oraz Superszkoła).

            Po zaciekłej batalii, uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce i zostali ozdobieni srebrnymi medalami. Wielkie brawa za wysiłek i pot pozostawiony na boisku :)

            Tomasz Kizerwetter

        • Wolfgang Amadeusz Mozart na wyciągnięcie ręki
          • Wolfgang Amadeusz Mozart na wyciągnięcie ręki

            05.08.2023

            W sobotę 3 grudnia, uczniowie klas 7dw, 8a oraz 8dw odbyli niezwykle satysfakcjonującą i pouczającą podróż do epicentrum kultury wyższej - Polska Opera Królewska, gdzie zanurzyli się w przepięknie wystawionej operze Wolfganga Amadeusza Mozarta "Don Giovanni".

            "Don Giovanni" zajmuje istotne miejsce w repertuarach najważniejszych światowych teatrów operowych. Od prapremiery w Pradze w 1787 roku, do końca wieku XVIII, jak i przez cały wiek XIX nie było więc roku, w którym na deskach którejś ze scen nie pojawiłaby się ta słynna opera. Wolfgang Amadeusz Mozart napisał Don Giovanniego w 1787 roku, na zamówienie opery w Pradze.

            Po zakończeniu spektaklu, pełna refleksji młodzież, oddała się żywej dyskusji i wymianie wrażeń.

            Fotorelacja autorstwa pani Katarzyny Lewandowskiej. Część zdjęć dzięki uprzejmości Polska Opera Królewska.

        • Gang Mikołajów z klasy 5 kontroluje rembertowskich kierowców
          • Gang Mikołajów z klasy 5 kontroluje rembertowskich kierowców

            05.08.2023

            Takiego sposobu obchodzenia 6. grudnia jeszcze u nas nie było! W porozumieniu z rembertowskimi funkcjonariuszami policji, uczniowie klasy 5. wzięli udział w prewencyjnej akcji w Alei Sztandarów. W otoczeniu policjantów w mundurach oraz w funkcjonariuszy w przebraniach mikołajkowych, uczestniczyliśmy w kontrolach drogowych kierowców.

            Nasi młodzi adepci Wydziału Drogowego, nagradzali przepisowo jadących kierowców upominkiem w postaci bombki. Ci zaś którzy w jakikolwiek sposób podpadli surowemu wymiarowi sprawiedliwości, otrzymali serdeczne i przyjazne upomnienie oraz pachnącą szyszkę, która nie raz zapewne przypomni o konieczności zwolnienia do przepisowej prędkości.

            Młodzi kadeci z powierzonych im zadań wywiązali się koncertowo, za swe zasługi otrzymali czekoladowe łakocie.

            Jesteśmy przekonani, że z tej praktycznej lekcji o ruchu drogowym wyniosą pamięć o dobrych praktykach i nawykach. Dziękujemy serdecznie za możliwość wzięcia udziału w projekcie 😊

        • Leć Adam, leć!
          • Leć Adam, leć!

            05.08.2023

            Wielkie brawa dla Adama Janiszewskiego z klasy 7dw za przejście do II etapu prestiżowego konkursu informatycznego LOGIA (edycja 23)! Adam jest ewidentnie na trajektorii wznoszącej i życzymy mu, aby doleciał na niej jak najdalej i jak najwyżej. Powodzenia 18 stycznia :)

            Konkurs polega na samodzielnym rozwiązywaniu testu dotyczącego treści zawartych w podstawie programowej przedmiotu informatyka w szkole podstawowej i zadań algorytmicznych z zakresu grafiki oraz przetwarzania napisów i list w języku programowania Python.

        • Bezcenna wiedza o czarnym złocie i nie tylko...
          • Bezcenna wiedza o czarnym złocie i nie tylko...

            05.08.2023

            Nadszedł ostatni miesiąc roku - grudzień, a wraz z nim wiele ważnych dat. Jedną z nich jest 4 grudnia - święto wszystkich górników. Ludzi wydobywających to, co Ziemia tak głęboko skrywa - węgiel, ropę i gaz. W związku z tym uczniowie klasy 2a mieli zaszczyt gościć pana Jacka Michalika - górnika, a prywatnie tatę Jagody. Pojawił się w odświętnym stroju górniczym, czym wszystkich zauroczył.

            Dzięki wspaniale przygotowanej prezentacji, wiedza dzieci została znacznie poszerzona. Serca uczniów tata Jagody skradł zaproszeniem do gry na Wordwall'u oraz "drobnymi" upominkami. Serdecznie dziękujemy panu Jackowi za spędzony z nami czas.

            Zachęcamy pozostałych rodziców uczniów naszej szkoły do odwiedzenia nas i opowiedzenia o swojej pracy.

            Korzystając z okazji, serdeczne życzenia kierujemy do Barbórek, Barbar, Basiek i Basieniek – niech się Wam wszystkim jak najlepiej darzy!

            Danuta Wyszyńska-Hałat

        • Trzymajmy kciuki za naszych kuratorów!
          • Trzymajmy kciuki za naszych kuratorów!

            05.08.2023

            Pierwsze dni grudnia to nie tylko coraz wyraźniej odczuwalne napięcie i ekscytacja przedświąteczna. Dla niektórych z naszych uczniów, to wytężony czas pracy, koncentracji przed II etapem kuratoryjnych konkursów przedmiotowych.

            I tak jak cała Polska czyta dzieciom, tak i cała Superszkoła wspiera swoich pretendentów do tytułu laureatów. Niech wespną się na ośmiotysięczniki swoich możliwości i sięgają gdzie wzrok nie sięga... :)

        • Superszkoła pełna Talenciaków
          • Superszkoła pełna Talenciaków

            05.08.2023

            W listopadzie przeżywaliśmy istne szaleństwo, które momentami paraliżowało pracę Sekretariatu szkoły. Przystąpiliśmy bowiem do akcji LIDLA "Szkoły Pełne Talentów" i... się zaczęło :)

            Codziennie spływały do nas Talenciaki, część lądowała bezpośrednio w formie zarejestrowanej na podstronie naszej szkoły, ale lwia część docierała do nas w formie papierowej. I tu wkroczyły pomocne elfy z klasy 5, które na każdej przerwie skanowały Talenciaki tak, aby jak najszybciej zasilić konto naszej zbiórki. Summa summarum, z uzbieranych Talenciaków wybraliśmy pomoce naukowe i sprzęt sportowy, który wzmocni nasze zaplecze: 

            • Zestaw do badmintona - 20 rakietek, 2 puszki po 6 lotek, 1 torbę do przechowywania z mocnym paskiem do przenoszenia, 1 książeczkę z instrukcją wielu ćwiczeń.
            • Zestaw do tenisa stołowego - 12 rakietek + 144 piłeczki.
            • Hałasomierz - dzięki temu miernikowi można łatwo sprawdzić poziom hałasu w klasie. Znajome symbole, czyli czerwony, żółty i zielony, ilustrują aktualny poziom hałasu w otoczeniu.
            • Anatomiczny model serca - dzięki bardzo dużemu modelowi ludzkiego serca, uczniowie z łatwością mogą dostrzec wszystkie szczegóły, nawet w dużych klasach. Model można rozłożyć na 3 części.

            Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom za ofiarność i konsekwencję w robieniu zakupów w tym samym miejscu :)

        • Z wizytą na farmie u Mikołaja
          • Z wizytą na farmie u Mikołaja

            05.08.2023

            Jeszcze listopad się nie skończył, a już zrobiło się świątecznie. W dniach 28 i 29 klasy 1-3 odwiedziły Farmę Mikołaja. Atrakcji było mnóstwo. Wśród nich odwiedziny w mini zoo, gdzie dzieci zawarły znajomość, z kangurami, lamami, lisami polarnymi oraz innymi futrzastymi mieszkańcami farmy. Później w asyście Elfa robiły piękne, zabawki na choinkę. A na końcu czekała ta najważniejsza atrakcja, czyli spotkanie z Mikołajem. Dzieci mogły mu opowiedzieć o swoich mikołajkowych marzeniach. Dostały też słodki upominek.

            Anna Dzierżanowska

        • Koncert francusko-niemiecki, czyli w 80 utworów dookoła świata
          • Koncert francusko-niemiecki, czyli w 80 utworów dookoła świata

            05.08.2023

            W środę, 23 listopada odbyliśmy muzyczną podróż po różnych zakątkach świata. Wachlarz muzycznych doznań był przebogaty, począwszy od greckiego utworu Antonisa Paterakisa, poprzez brazylijską La bandę, czy też "Amelię" wykonaną solo na fortepianie, a na Indiańskim tańcu w pióropuszach skończywszy. Wciągnięci zostaliśmy również w wyprawę do Włoch pełnych aromatów serów i pizzy, a także eskapadę do Francji gdzie przy Sur le pont d’Avignone tańczyły piękne damy i przystojni panowie.

            Ale to nie koniec atrakcji, bowiem uszy słuchaczy zaczarowała jeszcze:

            🤩 Lena Kowalczuk, która po niemiecku przedstawiła wszystkie zwierzątka z niemieckiej piosenki.

            🤩 Uczniowie klasy 6a wykonali utwór na fletach i dzwonkach (Rondo Rondo to forma muzyczna składająca się z refrenów i kupletów).

            🤩 Kostek Kozłowski brawurowo wykonał Piratów z Karaibów i Tarantellę (szybki włoski taniec) z należytą energią, przytupem i charakterem, oczywiście na pianinie.

            🤩 Zgrany zespół klasowy klasy 3a zaśpiewał „Naszą piosenkę” i zagrał na instrumentach perkusyjnych.

            🤩 Klasa 1b opanowała scenę i wykonała indiański taniec. Indianie wystąpili w pióropuszach wykonanych w czasie lekcji z Panią Anią Tabor. Zaśpiewali piosenkę a dodatkowo uskuteczniali dzikie tańce przy wtórze brzmienia tamburynów, marakasów i klawesów. To był ich pierwszy występ na szkolnym koncercie.

            🤩 Klasa 1a odbyła wycieczkę do Włoch. Dzieci śpiewając piosenkę zapoznały publiczność z historią i kulturą tego kraju. Nie obyło się również bez pizzy i włoskich serów. To także pierwszy występ na koncercie.

            🤩 Kółko muzyczne przeniosło nas do Francji a tam w koło tańczyły: piękne damy, przystojni panowie, ogrodnicy, piekarze i dzieci. Wszystko to z gracją, wdziękiem i perfekcyjnym francuskim - dzieci śpiewały po francusku Sur le pont d’Avignone.

            🤩 Dzieci z kółka muzycznego śpiewały również po niemiecku Wo is maine mama? Kaczuszka szukała swojej mamy, pytała kolejno różnych zwierzątek czy jej nie widziały. Byly biedronki, kotki, myszki, krokodyle, była owieczka, żabka, świnka.

            🤩 Klasa 3b pokazała nam Aram Chaczaturian, czyli Taniec z szablami. Cały zespół klasowy wykonał aranżację z chustami i wstążkami do utworu ormiańskiego kompozytora. Wspaniale, z energią, pełnym zaangażowaniem. Było szybko i efektownie i kolorowo, bo dzieci w prawdzie ubrane na czarno ale chusty i wstążki w kolorach flagi Armenii.

            Pomysł, przygotowanie, rekwizyty, prowadzenie, obsługa: Aleksandra Kondraciuk. Nagłośnienie i obsługa: Michał Żbikowski i chłopcy z 7DW.

        • Sportsmenka do szpiku kości
          • Sportsmenka do szpiku kości

            05.08.2023

            Mundialowy listopad trwa w najlepsze i jest źródłem niezliczonych emocji sportowych, tymczasem mało kto wie, że tuż obok nas wyrasta prawdziwy talent sportowy. Oto uczennica klasy 8a, Julia Papaj, „ustrzeliła” hat-tricka w judo zdobywając 3 złote medale, z czego jeden w Estonii, dwa zaś na szczeblu krajowym.

            Nie były to jej pierwsze medale w tym roku kalendarzowym. Julia na podium stała 11 razy zdobywając 6 razy I miejsce i 3 razy III miejsce, a w całej swojej „karierze” zdobyła już ponad 90 medali!

            Julia trenuje judo od 6. roku życia, w na obecnym etapie swojego sportowej ewolucji w Klub SameJudo. Treningom poświęca każdą wolna chwilę i stara się pogodzić swoją pasje z codziennymi obowiązkami, co niestety jest niezwykle trudne. Często w biegu, często w rozjazdach, pokonując tysiące kilometrów w kraju i za granicą. Swój klub Julia reprezentowała w Słowenii, Rumunii, Austrii czy Estonii. Z każdego z tych Państw przywiozła medal, zawodów krajowych nie sposób wypisać - tyle ich było.

            Ale to co najbardziej urzeka nas w Julii, jest jej skromność. Niezwykle trudno było namówić Julię, aby podzieliła się z nami swoimi sukcesami, trzeba Wam wiedzieć, że Julia jest sportsmenką do szpiku kości, nigdy zaś nie miała w sobie nic z gwiazdy czy celebrytki. Tym bardziej doceniamy jej holistyczną postawę sportową, etos pracy i filozofię życia.

            Trzymamy kciuki za to, aby w przyszłości wdrapała się na wszystkie ośmiotysięczniki judo i z poczuciem spełnienia szła żwawo przez życie. A Wam moi drodzy życzymy, aby Julia nigdy nie stanęła Wam na drodze poddenerwowana. Dbajcie o jej dobre samopoczucie :)

        • Ależ to był turniej w naszym wykonaniu!
          • Ależ to był turniej w naszym wykonaniu!

            05.08.2023

            W dniach 19-20 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w piłkarskim Turnieju Odzyskania Niepodległości, który odbył się w Konstancinie. Zaglądamy do kalendarza i… Zgadza się. To był weekend!!! Zrezygnować z sobotnio-niedzielnego leniuchowania na rzecz sportowych zmagań - to jest to!

            W każdej kategorii wiekowej było 8 drużyn. Uczniowie klas 1-2 na podium! III miejsce! Brawoooo! Uczniowie klas 3-4 również na podium! III miejsce! Hurraaaaa! Uczniowie klas 5-6 VII miejsce. Wiemy, że daliście z siebie wszystko! 

            A teraz kolejne wspaniałe doniesienia Dwóch naszych zawodników zdobyło tytuł Króla Strzelców: Michaś Sadoch oraz Kuba Pawłowski. Mieliśmy również najlepszego bramkarza Turnieju w osobie Stasia Czajki!

            Z tego miejsca chcemy zaznaczyć, że zaangażowanie Rodziców było równie wielkie. Pobudka wcześnie rano, zbiórka o godzinie 8.30. Dziękujemy za wspaniały doping. Zabawa była przednia! Osiągi rewelacyjne! To był naprawdę udany sportowy weekend!

            Damian Rybacki & company :)

        • Wyjście tematyczne "Warszawa podczas II Wojny Światowej"
          • Wyjście tematyczne "Warszawa podczas II Wojny Światowej"

            05.08.2023

            Uczniowie klas 8a oraz 8dw na wyjściu tematycznym - "Warszawa podczas II Wojny Światowej". Wtorek obfitował w masę wrażeń oraz wiedzy zdobytej na żywej tkance miasta, nie stronił także od intensywnych emocji przewijających się na twarzach młodzieży.

            Podnoszenie naszej świadomości na temat wojennej Warszawy, rozpoczęliśmy od zwiedzania z przewodnikiem Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy Al. Szucha poświęconego dzielnicy policyjnej w Warszawie i katowni gestapo w okresie okupacji 1939–1945.

            Dalsze kroki skierowaliśmy w stronę Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie dowiedzieliśmy się szczegółów o funkcjonowaniu jednego z głównych więzień politycznych Gestapo w Polsce w latach okupacji hitlerowskiej. Najważniejsze sekwencje wystawy to: „Pawiak 1835-1939. Miasto wokół Pawiaka”, „Pawiak 1939-1944”, „Pawiacki dzień 1939-1944”, a także zrekonstruowany korytarz więzienny Oddziału VII oraz wiernie odtworzone cele z różnych okresów historycznych.

            Chwilę refleksji poświęciliśmy Pomnikowi Drzewa Pawiackiego, a dokładnie kopii drzewa wiązu odlaną w brązie. Wiąz limak – świadek ludzkiego cierpienia, bohaterstwa i zbrodni przetrwał wysadzenie Pawiaka.

            Część ekspozycji została poświęcona wybranym bohaterom Pawiaka, spośród których wyróżniliśmy wybitnych polityków, księży, ludzi kultury, członków różnych organizacji konspiracyjnych, lekarzy, działaczki Towarzystwa Opieki nad Więźniami „Patronat”. W jednej z sal, pośród oryginalnych przedmiotów wydobytych z gruzów Pawiaka zwiedzający mają okazję wysłuchać nagrań fragmentów grypsów opowiadających o dramatycznych przeżyciach więźniów.

            Zwieńczeniem całego wyjścia tematycznego był spacer z przewodnikiem po terenie warszawskiego getta (od Pomnika Bohaterów Getta do Umschlagplatz).

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

        • Długopisy 3D znów w natarciu!
          • Długopisy 3D znów w natarciu!

            05.08.2023

            W drugiej połowie października długopisy 3D, jedna z ciekawostek technologicznych rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości, znów gościły w naszej szkole na lekcjach angielskiego.

            Uczniowie klas 4b, 5 i 6a wykazali się rzemieślniczą zdolnością, anielską cierpliwością i odpornością na ciepło. Spod ich rąk wyszły małe flagi Wielkiej Brytanii (zwane Union Jack w świecie anglosaskim). Każda flaga była niepowtarzalna – jedne starannie wypełnione materiałem plastycznym, inne ażurowe lub w tzw. artystycznym nieładzie. Poprzeczkę podwyższyła uczennica szóstej klasy wykonując kultową, czerwoną, brytyjską budkę telefoniczną.

            Czekamy na następne małe dzieła sztuki.

            Monika Andrzejewska

        • Dzień Dyni z przygodami w tle
          • Dzień Dyni z przygodami w tle

            05.08.2023

            Tegoroczne obchody Dnia Dyni zostały bezpardonowo storpedowane przez niesprzyjającą aurę, która nad wyraz wyraźnie zaznaczyła swoje jesienne terytorium. Zmuszeni do przełożenia atrakcji, Samorząd szkolny wyszedł z założenia, że do 2 razy sztuka i już od samego rana 14 listopada zakasał rękawy. Odwiedzające nas zastępy klas zostały zaangażowane w wykonywanie kolejnych zadań na specjalnie przygotowanych stanowiskach rozproszonych na całym boisku.

            Wśród atrakcji królowały tradycyjne zabawy np. „Boo bowling”, “Jack-o'-Lantern Bag Toss”, „Witch Hat Ring Toss”, “Mystery Box”, “Balancing Act”czy też tegoroczna nowość „Los And Go”. Niektóre z nich wymagały poczucia równowagi, inne celności czy sprytu. Oprócz atrakcji na boisku, dzieci w dniach poprzedzających Dzień Dyni dekorowały drzwi swoich klas w tonacji jesienno-dyniowej.

            Na koniec warto wspomnieć, że choć w oryginalnie planowanym terminie 10 listopada nie udało się bawić na boisku, to jednak Samorząd szkolny zdołał na osłodę tego dnia zorganizować poczęstunek w klimatycznie oświetlonym korytarzu. Rozstawione na całej długości korytarza stoły uginały się od pyszności zniesionych przez wszystkich na wspólną ucztę i masową degustację.

        • „Święta miłości kochanej Ojczyzny, czują Cię tylko umysły poczciwe!”
          • „Święta miłości kochanej Ojczyzny, czują Cię tylko umysły poczciwe!”

            05.08.2023

            Polacy przez cały okres zaborów nie czekali bezczynnie aż niepodległość sama powróci. Podejmowali nierówną walkę z silniejszym przeciwnikiem i nie tracili nadziei na odzyskanie upragnionej wolności. Treścią naszego szkolnego spotkania z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości była postawa wielu pokoleń Polaków, by zachować tożsamość i zwyciężyć.

            Chór przygotowała Pani Ola. Na flecie zagrał P. Michał. Rys historyczny przygotował P. Rafał. Debatę historyczną prowadzili uczniowie klasy 6b, 7 i 8dw: Nadia Arciszewska, Ada Zwolińska, Hania Winnicka, Staś Skoniecki i Franek Wilewski.

            Prezentację przygotowali Kuba Zając i Szymek Szulakowski. Wiersze recytowali Kuba Zając, Mikołaj Gajzler oraz Ada Zwolińska. Całość poskładała Pani Maria. Na baczność postawił nas Pan Maciej.

            Maria d'Erceville

        • Medal 30-lecia WOŚP
          • Medal 30-lecia WOŚP

            05.08.2023

            Sztab WOŚP #387 działający prężnie przy Superszkoła od 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, otrzymał otrzymał kilka dni temu certyfikat i medal 30-lecia WOŚP.

            Medal dedykujemy naszym wspaniałym wolontariuszom, którzy niestrudzenie kwestują na rzecz najmłodszych, zbierając pieniądze na zakup urządzeń medycznych. Dziękujemy również naszym wieloletnim współorganizatorom: Stowarzyszeniu Rembertów Bezpośrednio, Sala Rembertów, a także wszystkim członkom sztabu, rodzicom i innym za współpracę, pomoc i zaangażowanie. Dzięki Wam rok w rok zbieramy nie tylko fundusze na pomoc w walce z chorobami, ale także mnóstwo ciepła i ludzkiej życzliwości.

            Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego Finału! :)

        • Zbiórka prezentów mikołajowych dla dzieci
          • Zbiórka prezentów mikołajowych dla dzieci

            05.08.2023

            Szanowni Państwo,

            w imieniu P. Doroty Sobczyńskiej, dyrektor szkoły STO w Legionowie, zachęcamy Państwa do zaangażowania w akcję wsparcia dzieci z obwodów kijowskiego i charkowskiego, zainicjowanej przez Panią Monikę Cichocką, Małżonkę Ambasadora RP w Ukrainie.

            W ramach akcji organizowane jest wsparcie dla Centrum św. Marcina de Porres w miejscowości Fastów, 60 km na południe od Kijowa (informacje o Centrum: https://sanmartin.center/pl/o-nas/).

            Zachęcamy do udziału w zbiórce prezentów na Mikołajki dla dzieci, którym pomaga ww. instytucja. Zbieramy:

            🟠 słodycze (ptasie Mleczko, czekolady, cukierki typu Mieszanka Wedlowska)

            🟠artykuły szkolne (kredki, zestawy ołówków, zestawy długopisów, flamastry)

            🟠w ramach zbiórki można także przekazywać artykuły pierwszej potrzeby (kasza, ryż, makaron, olej, cukier, a także szczoteczki i pasty do zębów, mydła, szampony).

            Zbiórka w naszej szkole potrwa między od wtorku 15.11 do czwartku 17.11 włącznie. Dary prosimy zostawiać w holu szkoły, w przygotowanych do tego celu pudełkach.

        • Superszkoła do hymnu
          • Superszkoła do hymnu

            05.08.2023

            Dnia 10 listopada br., czyli w ostatni dzień roboczy przed 🇵🇱 Narodowym Świętem Niepodległości 🇵🇱, Superszkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego" o symbolicznej godzinie 11:11. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

            W ubiegłym roku „Mazurek Dąbrowskiego” wybrzmiał w prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy odśpiewało blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju.

            #SzkołaDoHymnu

    • Kontakt z nami

      • Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. W. Pileckiego
      • Sekretariat: 694-193-375 lub (22) 673-54-08
      • al. Sztandarów 2
        04-423 Warszawa
        Poland
      • Sekretariat czynny w godz.: 8:00-16:00
      • Psycholog (awaryjnie): 516-290-296
        Pedagog: 514-085-941
      • SKT nr 174 STO
        Al. Sztandarów 2; 04-423 Warszawa
        PKO BP: 05 1020 1127 0000 1402 0172 2826
        Tytuł przelewu: Darowizna na cele oświatowe

        Numer KRS: 0000184247
  • Social media