• Jesienny zjazd warzywnych ludków w klasie 1b
     • Jesienny zjazd warzywnych ludków w klasie 1b

     • Jesień to czas, kiedy w ogrodach dojrzewają warzywa. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy. Dlatego uczniowie klasy 1b postanowili wykonać z nich warzywne ludziki. Wykazali się nie lada precyzją i wyobraźnia, aby stworzyć z nich ciekawe stworki.

      Dzieci przypomniały sobie, jak ważne jest codzienne spożywanie warzyw. Zabawy i uśmiechu było co niemiara.

      Anna Tabor

    • Wybory do Samorządu szkolnego 2022/2023
     • Wybory do Samorządu szkolnego 2022/2023

     • Wtorek, 4. października był dniem w którym emocje aż kipiały i to od samego rana. Najintensywniej wrzało w kandydatach do Samorządu Uczniowskiego, którzy nie mogli się doczekać rozpoczęcia prezentacji swoich programów wyborczych. Powtarzali w myślach hasła, którymi otworzą sobie drogę do serc, a w czwartek także głosów swoich wyborców.

      Nerwowo przestępowali z nogi na nogę dobierając środki językowe, aby jak najskuteczniej przekonać wszystkich do swoich racji. Pozostała społeczność Superszkoły zastygła w oczekiwaniu, jak to wszystko się rozegra na ich oczach. I w końcu się zaczęło, polała się feeria słów złotoustych mówców, okraszona animowanymi multimediami prosto z rzutnika... kości zostały rzucone :) Następnie, w ramach Dnia Kandydata, każdy wyborca mógł podejść do stanowisk kandydatów i zaskoczyć ich trudnym i podchwytliwym pytaniem.

      Już w czwartek odbędzie się głosowanie na członków Samorządu, którzy poprowadzą dziatwę Superszkoły ku nowym celom i wyzwaniom bieżącego roku szkolnego. Nie możemy się doczekać!

    • Koncert, który zapadł w pamięci
     • Koncert, który zapadł w pamięci

     • A teraz czas na smakowity kąsek dla wielbicieli wysublimowanych doznań muzycznych. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia koncertu zarejestrowanego w zeszły piątek, 30 września 2022r. Koncert odbył się w związku z przypadającym na 1. października Międzynarodowym Dniem Muzyki.

    • Dzień Chłopaka w dziewczęcym wydaniu!
     • Dzień Chłopaka w dziewczęcym wydaniu!

     • Atrakcje, które dziewczyny z kl. 6B przygotowały dla kolegów z okazji Dnia Chłopaka, obfitowały w liczne zwroty akcji. Zaczęło się od słodkiego upominku, po którym panowie dzielnie przystąpili do tworzenia portretów wylosowanych koleżanek. Punktem kulminacyjnym był opracowany przez dziewczyny quiz. Zestaw 25 pytań to był istny roller coaster.

      Najpierw trzeba było się wykazać znajomością produktów z działu kosmetyczno-pielęgnacyjnego. Następnie należało połączyć zdjęcia słodkich bobasów z rozbawionymi twarzami koleżanek stojących obok. Na koniec gracze musieli zdecydować, czy wyświetlane informacje o dziewczynach są prawdziwe. Emocje sięgały zenitu!

      Anna Dźwigniewska

    • Klasa 1a zdrowo i wesoło zaczyna jesień
     • Klasa 1a zdrowo i wesoło zaczyna jesień

     • Dzieci z klasy 1a kreatywnie, barwnie i wesoło przywitały jesień. Pracę plastyczną poprzedziło wysłuchanie wiersza Juliana Tuwima „Warzywa” , rozmowy na temat zmian zachodzących w przyrodzie, analiza darów jesieni oraz rozpoznawanie jesiennych warzyw i owoców. Intensywna burza mózgów doprowadziła nas do wniosku, że kolorowo - znaczy zdrowo! :)

      Anna Król

    • Długopisy 3D definiują lekcje na nowo
     • Długopisy 3D definiują lekcje na nowo

     • Długopisy 3D zakupione w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości pojawiły się w tym tygodniu na zajęciach większości klas, wprowadzając technologiczny powiew świeżości i umożliwiając wykonanie obiektów 3D, o których dotąd mogliśmy tylko pomarzyć. Jedynym problem stanowiły krótkie lekcje, ledwo bowiem zaczęliśmy zabawę, a już trzeba było kończyć :).

      Nasze długopisy 3D nawiązują do metody druku 3D zwanej FDM (Fused Deposition Modelling), czyli metody nakładania kolejnych warstw materiału uplastycznionego przy wykorzystaniu podwyższonej temperatury. Filament („toner”), który wykorzystujemy w szkole jest wykonany z PLA (polilaktyd) i jest to w pełni biodegradowalny materiał, uzyskiwany z mączki kukurydzianej.

      #LaboratoriaPrzyszłości

      #laboratoriaprzyszlosci

    • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Cztery pory roku w mojej miejscowości"
     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Cztery pory roku w mojej miejscowości"

     • Po kilku latach pracy z naszymi uczniami pod wspólnym mianownikiem projektu "Eko-Szkoła" i po zdobyciu wszystkiego, co się na tym polu dało zdobyć, wyruszamy w dalszą podróż edukacyjną, tym razem z nutką patriotyczną w tle.

      Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Cztery pory roku w mojej miejscowości" jest w swoim zasięgu niezwykle pojemny i idealnie wpisze się w nasze całoroczne działania, korelując treści na każdym w zasadzie przedmiocie.

      Zapoznajcie się już teraz z zagadnieniami z jakimi przyjdzie nam się wspólnie zmierzyć. Szczegóły konkretnych działań zdradzą Wam nauczyciele poszczególnych przedmiotów :)

    • Podsumowanie francusko-polskiej współpracy
     • Podsumowanie francusko-polskiej współpracy

     • W piątek odbyło się podsumowanie naszej francusko-polskiej współpracy i analiza ankiet. Dyskutowaliśmy na temat różnic i podobieństw obydwu społeczeństw, o tym czym jest patriotyzm w ujęciu polskim i francuskim oraz co nam daje Unia Europejska, jakimi przywilejami mogą cieszyć się młodzi Europejczycy. Spotkanie zakończyło się polsko-francuskim poczęstunkiem i odśpiewaniem piosenki "Champs-Elysées".

      Następnie zwiedzaliśmy Musée d'Orsay gdzie podziwialiśmy głównie dzieła impresjonistów. Kolejnym punktem programu było Musée de l'Armée i grób Napoleona. Potem najsłynniejsza na świecie aleja Avenue des Champs-Elysées. Kolacja w restauracji Monte-Carlo. Ostatniego dnia przed odlotem zwiedziliśmy jeszcze bazylikę Saint-Denis - miejsce pochówku królów francuskich, czyli taki "francuski Wawel".

    • Język polski z francuskim akcentem 
     • Język polski z francuskim akcentem 

     • Uczniowie klas szóstych nie mogli pozostać obojętni wobec codziennych relacji z pobytu starszych kolegów i koleżanek we Francji. Z powodu zbyt niskich temperatur paryskie śniadanie na trawie nie wchodziło w grę. Francuskie smaki zostały zastąpione równie ciekawym tematem zapożyczeń z języków obcych.

      Okazało się, że nie trzeba lecieć do Paryża, aby poczuć atmosferę tego wyjątkowego miasta. Estrada, foyer, atelier - czyli kilka słów francuskiego pochodzenia plus karty Dixit to doskonały przepis na twórcze opowiadanie z wieżą Eiffla w tle.

      Anna Dźwigniewska

    • 29. edycja "Sprzątania świata"
     • 29. edycja "Sprzątania świata"

     • We wtorek uczniowie klasy 6a i 6b wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata", z wielkim zaangażowaniem zebrali śmieci zalegające w naszej okolicy. Wydarzenie pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze" ma na celu nie tylko uprzątnięcie odpadów ze wspólnej przestrzeni, ale również zwrócenie uwagi, że to my sami odpowiadamy za śmieci pojawiające się wokół nas.

    • #Talenciaki, czyli zapraszamy do wsparcia szkoły
     • #Talenciaki, czyli zapraszamy do wsparcia szkoły

     • A czy wiesz, że teraz robiąc codzienne zakupy w Lidlu, możesz wspierać Superszkołę?

      Oto jak to zrobić w kilku krokach:

      1. Zrób zakupy za min. 50zł (w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc).2. Przy kasie odbierz kupon - TALENCIAKA.3. Przekaż TALENCIAKA w Sekretariacie odprowadzając swoje dziecko do szkoły. Możesz także zeskanować kod QR z grafiki poniżej i wpisać TALENCIAKA bezpośrednio na naszej stronie profilowej akcji.

      Każdy TALENCIAK to dodatkowa szansa dla Superszkoły w loterii. A do wygrania atrakcyjne nagrody!

    • Koduj z Gigantami!
     • Koduj z Gigantami!

     • Trwają zapisy na Koduj z Gigantami – ,,Cyberbezpieczeństwo” – największe programistyczne oraz edukacyjne wydarzenie dla dzieci i młodzieży w Polsce! Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE, prezydent miasta oraz włodarze miast. Wraz z patronami honorowymi serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w akcji.

      11. edycja Koduj z Gigantami „Cyberbezpieczeństwo” to cykl ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, prowadzony przez najlepszych trenerów.​​​​​​​

      Warsztaty odbędą się stacjonarnie 10 i 11 września, 17 i 18 września oraz 24 i 25 września w naszej placówce w Warszawie przy:

      🔹 ul. Erazma z Zakroczymia 15,

      🔹 ul. Górczewskiej 216,

      🔹 ul. Kruczej 46/LU 3,

      🔹 ul. Osieckiej 28/32,

      🔹 ul. Samarytanki 11A,

      🔹 ul. Teligi 6,

      🔹 ul. Wałbrzyskiej 11,

      🔹 ul. Wrzeciono 9,

      🔹 ul. Żegańskiej 18,

      🔹 al. Jerozolimskie 195A,

      🔹 Rondo ONZ 1, oraz

      🔹 Zajęcza 2A.

       

      a także online w terminie od 3 do 25 września. Tym razem tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo w sieci. Warsztaty umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak:

      🔸 Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Minecraft

      🔸 Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor

      🔸 Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Python, Visual Studio

      Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie:

      🔥💥🌐 www.kodujzgigantami.pl 🌐

      Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w warsztatach - zarówno osoby które dopiero rozpoczynają przygodę z programowaniem ale również entuzjastów programowania.

    • Przygotowania do ERASMUSA+
     • Przygotowania do ERASMUSA+

     • Tymczasem w zeszłą sobotę uczniowie klasy 8dw kontynuowali przygotowania do projektu pt. „Jedność i różnorodność europejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez dwujęzyczność” w ramach programu ERASMUS+.

      W dniach od 18 do 24 września, uczniowie Superszkoła połączą siły ze swoim francuskim partnerem – paryską szkołą Cité scolaire Bergson-Jacquard 🇫🇷 🇪🇺 🇵🇱.

      Bezpośredni kontakt ucznia z rówieśnikami z innego kraju umożliwi mu wykorzystanie w praktyce wiedzy językowej i kulturowej zdobytej w szkole, przyczyni się do większej motywacji, aby rozwijać znajomość języków obcych. Uczniowie będą mieli szansę na przełamywanie stereotypów i niwelowanie uprzedzeń poprzez kontakt z rówieśnikami z wielokulturowego środowiska.

      Naszym uczniom, mieszkańcom Warszawy, kilkudniowy pobyt w innej europejskiej stolicy da możliwość naocznego porównania życia w dwóch różnych kulturowo, a także pod względem infrastruktury metropoliach.

    • Poczet sztandarowy reprezentuje szkołę
     • Poczet sztandarowy reprezentuje szkołę

     • 12 września br. odbyła się uroczystość poświęcona pamięci żołnierzy I Warszawskiej Dywizji Piechoty im. T. Kościuszki, którzy polegli w 1944 roku na przedpolach Pragi w walce o wyzwolenie Warszawy.

      Uroczystość obejmowała złożenie kwiatów pod tablicą na frontonie budynku Domu Kultury "Rembertów" przy Al. Komandosów 8 oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na dwóch zbiorowych mogiłach żołnierskich na cmentarzu przy ul. Grzybowej.

      Przedstawiciele naszej szkoły wraz ze sztandarem byli oczywiście obecni na miejscu i złożyli hołd poległym.

    • Superszkoła kończy rok szkolny z tytułem EKO-SZKOŁY!
     • Superszkoła kończy rok szkolny z tytułem EKO-SZKOŁY!

     • „EKO – SZKOŁA” to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.

      Z ogromną dumą i przyjemnością pragniemy wszystkich poinformować, iż pod okiem naszego szkolnego koordynatora Pani Marzeny Pietruchy, Superszkoła spełniła wszystkie wymagania formalne, angażując się dogłębnie we wszystkie zaplanowane ekologiczne działania. W związku z tym uzyskaliśmy ogólnopolski tytuł "EKO-SZKOŁY 2022”!

      Dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom realizującym projekt w minionym roku szkolnym.

    • Unboxing roku szkolnego 2022/2023
     • Unboxing roku szkolnego 2022/2023

     • 1 września, we wczesnych godzinach porannych (o godz. odpowiednio 9:30 oraz 10:30 stosownie do wieku uczniów) dokonaliśmy swoistego unboxingu nowego roku szkolnego 2022/2023 na boisku szkolnym. Pani Dyrektor Małgorzata Mojsak powitała z prawdziwie matczyną serdecznością wszystkich uczniów, szczególnie zaś naszych ciekawych wszystkiego co ich otacza pierwszoklasistów.

      Społeczność Superszkoły dowiedziała się także, że sprzęt nagłośnieniowy oraz fotograficzny obsługujący dzisiejszą uroczystość został nabyty w ramach dotacji Laboratoria Przyszłości.

      Po części oficjalnej, wychowawcy spotkali się ze swoimi podopiecznymi w klasach i po krótce omówili najbardziej palące kwestie na najbliższe dni a także plan lekcji oraz jego niuanse.

      Powodzenia na nowej drodze edukacji, drodzy uczniowie! :)

    • W 80,000 zł dookoła Rembertowa
     • W 80,000 zł dookoła Rembertowa

     • Sztab #387 przy Superszkole zamyka tegoroczny 31. Finał WOŚP w Rembertowie z naprawdę pokaźną sumaryczną kwotą 79,866.50 zł oraz z subiektywnym poczuciem, że w niesprzyjających warunkach pogodowych, Rembertów dał z siebie po prostu wszystko.

      Plejada atrakcji serwowanych tego dnia nie miała końca. Z ogromną przyjemnością i niedowierzaniem w oczach podziwialiśmy występ Dawida Dabińskiego, młodego i utalentowanego iluzjonisty, który niezwykle umiejętnie łączy interakcję z publicznością oraz humor. Podczas show do aktywnego udziału zapraszani byli asystenci, którzy uwierzyli, że potrafią wykonywać sztuczki magiczne. Na scenę wkroczyła także tanecznym krokiem Nina Yaminah Batusiewicz wraz z artystkami z Yaminah's Dance School. Do naszego Finału cegiełkę dołożyli również niezawodni, zawsze gotowi do pomocy, niesamowicie utalentowani tancerze z Artdance & Artfit, którzy zaprezentowali obecnym swoje najnowsze choreografie tańca nowoczesnego, jazz i hip hopu. Jednak główną atrakcją tego dnia był prawdziwy Król Rock&Roll’a - najlepszy polski Elvis! The King’s Friends to Rock’n’Roll grany w 100% na żywo przez profesjonalnych muzyków nieprzerwanie od 2001 roku, a wszystko to ku pamięci legendarnego Elvisa Presleya.

       

       

    • Zastępstwa
     • Zastępstwa

     • Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.
    • Konta użytkowników
     • Konta użytkowników

     • For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.