Wyczekana polsko-niemiecka wymiana młodzieży‼️

exchange_day_1_2019_feat

pnwm_baner

Na ten dzień uczniowie klasy 8 czekali z ogromną niecierpliwością. Wielotygodniowe przygotowania i ustalenia i słowo w końcu stało się ciałem.

13 września 2019r. na lotnisku Chopina, dokładnie o godz. 12:47 wylądowała 14-osobowa reprezentacja uczniów ze szkoły Geschwister-Scholl-Gymnasium w Wetter an der Ruhr w Niemczech w towarzystwie 2 nauczycieli.

Radości ze spotkania nie było końca, a bogaty program wymiany mamy nadzieję, że zagwarantuje niezapomniane przeżycia. Od godz. 16:30 trwały w Superszkole zajęcia i warsztaty integracyjne, ułatwiające wzajemne poznanie się uczestników tegorocznej wymiany.

Po pierwszym etapie w Warszawie, w grudniu nasi uczniowie udadzą się na rewizytę do Niemiec.

Realizując projekt w ramach międzynarodowego partnerstwa, nasza szkoła wzbogaca swoją ofertę edukacyjną. Działania te przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju osobowości uczniów i nauczycieli. Wspólna praca oraz wymiana doświadczeń w międzynarodowym zespole sprzyjają kształtowaniu kompetencji międzykulturowych, a także osobistych i społecznych. Organizując projekty międzynarodowe, szkoła pośredniczy w budowaniu porozumienia i pełni rolę ambasadora europejskiego sąsiedztwa.