Żywa lekcja historii

uroczystosc_pamieci_zolnierzy_I_W-wskiej_Dyw_Piech_2019_feat

11 września 2019 r. uczniowie klasy 8 reprezentowali naszą szkołę w uroczystości poświęconej pamięci żołnierzy I Warszawskiej Dywizji Piechoty im. T. Kościuszki, którzy w 1944 roku walczyli o wyzwolenie Warszawy. Uroczystość rozpoczęła się przed budynkiem Domu Kultury „Rembertów”, gdzie pod pamiątkową tablicą złożyli kwiaty przedstawicie władz lokalnych, Akademii Sztuki Wojennej, 2 Regionalnej Bazy Logistycznej, Koła nr 3 „Dęby” Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a także uczniowie szkół z terenu dzielnicy Rembertów. Następnie, po przemarszu na cmentarz przy ul. Grzybowej, złożono kwiaty na dwóch zbiorowych mogiłach żołnierzy poległych na przedpolach Pragi. Uczestniczenie w uroczystościach upamiętniających walkę w obronie Ojczyzny, można nazwać żywymi lekcjami historii, dzięki którym nasi uczniowie kształtują postawy patriotyzmu i dumy z przeszłości swojego kraju.

Paweł Kimula