Współczesne bajki robotów, czyli Zuzanna Ryś z zajęciami robotycznymi w Superszkole

robotyka_zuzanna_rys_2020

[ A+ ] /[ A- ]

28 lutego br. Mieliśmy przyjemność gościć Superszkole naszą absolwentkę Zuzannę Ryś, która obecnie pobierając nauki w liceum i wpadła na skądinąd świetny pomysł, aby odwiedzić nas i opowiedzieć o swoich dokonaniach.
 
Zuzanna wraz ze swoim zespołem startuje w tegorocznej edycji FIRST Robotics Competition – największego międzynarodowego konkursu robotycznego na świecie. Przed grupą młodych entuzjastów postawiono zadanie zbudowania robota, który będzie potrafił wykonywać określone zadania na specjalnie przygotowanej arenie. Zuzanna zorganizowała spotkanie z uczniami klasy 8, podczas którego opowiedziała o swoim teamie i organizacji, a także pokazała kilka wcześniejszych projektów. Ósmoklasiści byli żywo zainteresowani zajęciami, szczególnie zaś temat przypadł do gustu potencjalnym „mat-fizom” i „mat-infom”.
 
Warto wiedzieć, że zespół Zuzanny pracuje nad robotem od początku stycznia, gdy zostały ogłoszone warunki konkursowe w tegorocznej edycji FIRST Robotics Competition. Przed maszyną, która ma niespełna 70 cm wysokości, postawiono dość skomplikowane zadania. Robot weźmie udział w rozgrywce, która składa się z kilku etapów. Pierwszy jest w pełni autonomiczny – robot sam musi nawigować po specjalnej arenie i zdobywać punkty za jazdę bez pomocy pilota. W kolejnym etapie do akcji wkraczają wybrani członkowie drużyny, którzy są odpowiedzialni za sterowanie maszyną. Robot musi między innymi zbierać piłki oraz wrzucać je do koszy, kręcić kołem, a nawet podciągnąć się na niestabilnym drążku. Polski zespół będzie miał podczas eliminacji nie tylko konkurentów, lecz także sojuszników – pozna dwie inne drużyny, z którymi będzie współpracował i starał się uzyskać jak największą liczbę punktów.
 
Dziękujemy bardzo Zuzannie za bardzo inspirujące spotkanie i dalej będziemy śledzić postępy jej zespołu.  Trzymamy kciuki za sukcesy tej jakże zdolnej i kreatywnej młodzieży‼️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *