Turniej piłkarski „Kalina Cup 2013”

[ A+ ] /[ A- ]

W dniach 09-10.03.2013 roku odbył się pierwszy Halowy Turniej Piłki Nożnej KALINA CUP 2013. Organizatorami imprezy były Zespół Szkół Publicznych nr 1 STO oraz Biuro Podróży Farma Kalina.

W turnieju udział wzięło około 240 uczestników. Do rywalizacji przystąpili: Piłkarzyki rocznik 2006-2004, Orliki rocznik 2003-2002 oraz Trampkarze rocznik 2001-2000. W każdym roczniku zgłoszono  8 drużyn.  Mecze odbywały się w dwóch grupach „każdy z każdym” po 12 minut. Po wyłonieniu najlepszych zespołów w grupach, drużyny rywalizowały o miejsca medalowe oraz odbyły się mecze o dalsze pozycje. Poniżej tabele  i relacje z decydujących rozgrywek fazy pucharowej.

 

W pierwszy meczu półfinałowym spotkały się zespoły Klubu Snu II oraz Białych Orłów II. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym rezultatem i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Ostatecznie po wielkich emocjach wygrały Białe Orły. Natomiast w drugim półfinale zobaczyliśmy drużynę gospodarzy ZSP nr 1 STO I, która niesiona dopingiem swoich kibiców pokonała 1:0 Klub SNU I.

Po spotkaniach półfinałowych na boisku zobaczyliśmy drużyny, które uplasowały się na 3 i 4 pozycji w swoich grupach.

Wyniki spotkań o miejsca 5-8:

Mecz o 7 miejsce:

SSP nr 10- ZSP nr 1 STO

Mecz o 5 miejsce:

Białe Orły I- SSP nr I /2:0

W spotkaniu o trzecia lokatę zobaczyliśmy dwa Zespoły Klubu SNU, w ,,małym finale” miejsce na podium zapewnili sobie piłkarze SNU II.

W wielkim finale zobaczyliśmy drużynę Białych Orłów II, a ich przeciwnikami byli zawodnicy gospodarzy ZSP nr 1 STO I. Białe Orły musiały uznać wyższość rówieśników z Rembertowa Podopieczni trenera Rybackiego po ciekawym meczu wygrali 2: 0, uzyskując zarazem pierwsze miejsce w całych zawodach.

 

Końcowa klasyfikacja rocznika 2004-2006

1. ZSP nr 1 STO I

2. Białe Orły II

3 Klub SNU II

4. Klub SNU I

5.SSP nr 10 I

6. Białe Orły I

7. ZSP nr 1STO II

8. SSP nr 10 II 

Nagrody indywidualne w roczniku 2004-2006

Najlepszy Zawodnik turnieju: Szczyrek Stanisław/ ZSP nr 1 I

Najlepszy bramkarz: Puszklewicz Igor/ Białe Orły II

Najlepszy strzelec: Sienkiewicz Ignacy/ Klub SNU II

 

W popołudniowych zmaganiach zobaczyliśmy zawodników z klas trzecich oraz czwartych.

Pierwszy mecz w grupie A obfitował w wielkie emocje. Silna drużyna ze szkoły SP 217 stoczyła wyrównany bój z ,,Orłami” Ostatecznie po kilku składnych akcjach i strzeleniu   pięknych bramek ,,217” wygrała pewnie 3:0.

Drużyna gospodarzy ZSP nr 1 STO I rozpoczęła batalię w grupie B. W meczu otwierającym musiała jednak uznać wyższość Klubu SNU I, przegrywając 2:0. W kolejnych meczach nie zabrakło emocji, wiele spotkań było bardzo zaciętych a ostatnie minuty często decydowały o wyniku spotkania tak jak w meczu ZSP nr1 STO  – Białe Orły II, gdzie gospodarze w końcówce przesądzili o wyniku spotkania wygrywając 3:2.

Po wyłonieniu najlepszych drużyn w grupach, odbyły się mecze półfinałowe, które miały rozstrzygnąć, jakie zespoły będą w walczyć w finale. W derbach Rembertowa lepszy okazał się zespół SP 217 pokonując 2: 0 ZSP nr 1 STO.  W drugim półfinale Klub SNU I podtrzymał zwycięską passę, pokonując 3: 1 SSP nr 10.

Wiele emocji oglądaliśmy w spotkaniach poza strefą medalową. Każdej drużynie zależało na zajęciu jak najlepszej lokaty. Obydwa mecze były wyrównane i kończyły się remisem a do wyłonienia zwycięzców potrzebne były rzuty karne.

Wyniki spotkań o miejsca 5-8:

Mecz o 7 miejsce:

SSP nr 10 I – Białe Orły I /1:2 k

Mecz o 5 miejsce:

Klub SNU II- Białe Orły II/ 1:0 k

O brązowe medale rywalizowały zespoły ZSP nr 1 STO oraz SSP 10 I. Dobra gra całego zespołu gospodarzy pozwoliła im szybko zbudować przewagę, co przełożyło się bezpośrednio na wynik spotkania. Ostatecznie po bramce kapitana drużyny Mikołaja Rosińskiego , ZSP nr 1 STO pokonał 3:1 gości i zdobył III miejsce w turnieju. W meczu finałowym zobaczyliśmy zespoły SP 217 oraz Klubu SNU I. Spotkanie, jak przystało na mecz o pierwsza lokatę, stało na wysokim poziomie. Ostatecznie z kompletem zwycięstw w turnieju Kalina Cup wygrał zespół Klubu SNU I

Końcowa klasyfikacja rocznika 2003-2002

1. Klub SNU I

2. SP 217

3 ZSP nr 1 STO

4. SSP nr 10 I

5.Klub SNU II

6. Białe Orły II

7. Białe Orły I

8. SSP nr 10 II

Nagrody indywidualne w roczniku 2003-2004:

Najlepszy Zawodnik turnieju: Kruczyński Leon/ SP 217

Najlepszy bramkarz: Pracz Marcin / Klub SNU I

Najlepszy strzelec: Kiraga Michał/ Klub SNU I

Nagroda Fair Play: Jakub Grochowicz, Nina Skoczylas, Tonia Kijanowska

Drugiego dnia rywalizacji na boisko wybiegły klasy 5 i 6 szkoły podstawowej. Już w pierwszym meczu nie brakowało emocji. Mająca aspiracje medalowe ekipa ZSP nr 1 STO pokonała pewnie 3:0 Balkan. Drugi mecz dnia to już spotkanie SP 217 I- Polonez. W tej partii minimalnie lepsi okazali się piłkarze z SP 217, strzelając bramkę na 1: 0 w ostatniej minucie spotkania. Dalsza części rozgrywek to pewne wygrane: ZSP nr 1 STO, Poloneza oraz Balkana. Zespoły te bez większych problemów awansowały do fazy play-off.

W meczu półfinałowym drużyna Poloneza prowadzona przez trenera Kwiatkowskiego, kontynuowała serię zwycięstw, pokonując 3:0 zespól gospodarzy ZSP nr 1 STO. Bardziej wyrównany przebieg miało drugie spotkanie, gdzie o prawo gry w finale grały zespoły Balkana oraz SP 217 I. Ostatecznie po emocjonującym meczu lepsi okazali się piłkarze SP 217 pokonują swojego rywala 1:0.

Mecz o 7 miejsce:

SSP  nr 10-ZSP nr 1 STO/ 3:0

Mecz o 5 miejsce:

Klub SP 217 II- Klub SNU / 1:0 k

Mecz o brązowy medal zapowiadał się bardzo ciekawie. W spotkaniu tym doszło do walki zespołów, które już rywalizowały ze sobą w grupie. Po 12 minutach na tablicy widniał bezbramkowy rezultat. Ostatecznie ZSP nr 1 STO wygrało z Balkanem po serii rzutów karnych 3:2

W wielkim finale na zakończenie dwudniowych zmagań, zmierzyły się zespoły Poloneza Warszawa oraz Szkoły Podstawowej nr 217. Polonez szybko strzelił bramkę i do końca spotkania nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa pokonując 2:1 SP 217           

Końcowa klasyfikacja rocznika 2001-2002

1. Polonez Warszawa

2. SP 217 I

3. ZSP nr 1 STO I

4. Balkan

5. SP 217 II

6. Klub SNU

7. SSP nr 10

8. ZSP nr 10 II

Nagrody indywidualne w roczniku 2001-2002:

Najlepszy Zawodnik turnieju: Majchrzak Daniel/ Polonez

Najlepszy bramkarz: Wojtkowski Tomasz / SP 217 I

Najlepszy strzelec: Więch Tomasz/ SP 217 I

 

Wielkie emocje, piękne bramki,  walka do ostatniego gwizdka sędziego, nagrody dla uczestników a przede wszystkim dobra zabawa.

Tak jednym zdaniem można podsumować I edycję turnieju Kalina Cup.

Do zobaczenia za rok!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *