Otwarcie „Parku Militarnego Rembertów”

park_militarny_feat

1 października na terenie Akademii Obrony Narodowej otwarto „Park Militarny Rembertów” – skansen uzbrojenia Wojska Polskiego. Jednymi z pierwszych gości Parku byli uczniowie naszej szkoły. Klasę V i VI Szkoły Podstawowej oprowadzał osobiście Rektor – Komendant AON, Gen. dyw. dr hab. Bogusław Pacek. W bezpośredniej rozmowie pan generał zaprosił uczniów do systematycznego odwiedzania Parku Militarnego, a także do udziału w festynie rowerowym w najbliższą sobotę (5.X.2013r.).

Pod największym z eksponatów (samolot szturmowy SU-20) wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia, z udziałem uczestniczących w otwarciu gości, m.in. attachés wojskowych z różnych państw. Wycieczkę zakończyło wejście obu klas na trochę nowszą wersję „Rudego”.

Więcej informacji historycznych i technicznych otrzymali gimnazjaliści, którym zorganizowano spacer po niemal połowie Parku Militarnego. Ciekawostki techniczne i wiedzę historyczna przekazywali zaprzyjaźnieni z naszą szkołą oficerowie i pracownik cywilny AON. Serdecznie dziękujemy.

Marek Ruszczak