Startuje Superszkoła League!

Zapraszamy serdecznie wszystkie klasy do wzięcia udziału w turnieju piłkarskim ⚽️ Superszkoła League ⚽️

Wyselekcjonujcie w każdej klasie drużynę piłkarską składającą się z przynajmniej 5 zawodników i zgłaszajcie się do przyjmującego zapisy Janka Skonieckiego z klasy 8b . Rozgrywki zaczynamy już 29 kwietnia. Szczegółowe zasady rozgrywek znajdziecie poniżej ✍️

Nie czekajcie, zgłaszajcie się już teraz!

Superszkoła League

REGULAMIN turnieju piłkarskiego SUPERSZKOŁA LEAGUE

Udział w rozgrywkach wiąże się z akceptacją poniższych zasad:

1. Drużyny zgłaszane są do Janka Skonieckiego, klasa 8b.
  2. SUPERSZKOŁA LEAGUE jest szkolną rywalizacją klas, dlatego też gracze z jednej drużyny muszą należeć do jednej klasy.
  3. Jedna klasa nie może wystawić więcej niż jednego zespołu.
  4. Osoby niezgłoszone do rozgrywek nie mają prawa gry w meczach.
  5. Drużyna musi składać się z minimum 5 zawodników. Mecze to starcia pięciu na pięciu (z bramkarzem).
  6. Minimalna liczba zawodników z jednej drużyny na parkiecie to 5. Jeśli ilość zawodników będzie mniejsza, mecz kończony jest walkowerem na korzyść drużyny przeciwnej.
  7. Mecze rozgrywane są na długich przerwach i trwają 16 minut. Dzwonek na lekcję kończy mecz. Gra trwa do końca akcji, w czasie której zadzwoni dzwonek lub do gwizdka sędziego sygnalizującego zakończenie spotkania.
  8. Jeśli jeden z zespołów nie stawi się na boisku, a upłynie już 5 minut przerwy, wtedy przegrywają oni walkowerem.
  9. Każdej drużynie przysługuje możliwość przełożenia jednego meczu. Po wykorzystaniu tej możliwości przełożenie meczu może być możliwe tylko jeśli inna para drużyn zgodzi się wymienić terminami spotkań. Organizacja przełożenia jest obowiązkiem drużyny chcącej zmienić termin meczu. Organizatorzy muszą zostać poinformowani co najmniej dzień przed meczem, do 12.00 o chęci zmiany terminu meczu, zarówno w przypadku zamiany terminów, jak i przeniesienia meczu.
  10. W przypadku remisu w fazie pucharowej rozgrywane będą karne (obie drużyny mają po 3 szanse).
  11. Punkty drużynom przyznajemy: za wygrany mecz – 3, za zremisowany – 1, za przegrany – 0.
  12. Drużyna wygrywająca walkowerem otrzymuje 3 punkty, a wynik meczu zapisywany jest jako 3:0.
  13. O kolejności miejsc w tabeli drużyn decydują w odpowiedniej kolejności:

– Ilość punktów

– Wynik bezpośredniego starcia pomiędzy drużynami

– Bilans bramkowy (najpierw liczone są strzelone bramki)

1. Ilość zmian w meczu jest dowolna, nie są one zgłaszane sędziemu, gra nie jest zatrzymywana. Zawodnik schodzący musi się jednak znaleźć poza boiskiem zanim zmiennik wejdzie do gry.
  2. Jeśli na boisku znajdzie się więcej zawodników z jednej drużyny, niż jest to przewidziane, drużynie przeciwnej przyznawany jest rzut sędziowski. Jeśli zawodnik znajdujący się na zmianie w danym meczu celowo dotknie piłki lub umyślnie zmieni jej tor zostaje wykluczony z rozgrywki do końca spotkania.
  3. Występują zarówno auty bramkowe jak i auty poza boiskowe.
  4. Jeśli bramkarz złapie piłkę podaną mu przez zawodnika z jego zespołu, drużyna przeciwna otrzymuje rzut wolny pośredni.
  5. Kiedy sędzia uzna, że zawodnik fauluje zbyt często, może ukarać go ostrzeżeniem, a następnie karą 2-minutową.
  6. Za szczególne rodzaje zachowań niezgodnych z przepisami (m. in. niesportowe zachowania, brutalne faule, kłótnia z sędziami) zawodnik może otrzymać za faul od razu 3 minuty kary.
  7. Za szczególnie rażące i nieakceptowalne zachowania organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zawieszenia zawodnika na następny mecz.
  8. Na koniec każdego meczu kapitanowie drużyn wybierają MVP z drużyny przeciwnej. Gracz, który na koniec turnieju będzie posiadać najwięcej takich oznaczeń zostanie specjalnie wyróżniony.
  9. Mecz jest sędziowany przez członka Samorządu lub osobę przez Samorząd wyznaczoną.
  10. Rywalizacja odbywa się w 3 kategoriach:

– klasy 1-3 SP,

-klasy 4-6 SP,

-klasy 7-3 PG,

Dla najlepszej drużyny w każdej kategorii przewidziana jest nagroda wręczona podczas zakończenia roku.

1. Mecze finałowe w każdej kategorii odbędą się na ostatniej godzinie wychowawczej w roku szkolnym.
  2. SUPERSZKOŁA LEAGUE jest inicjatywą uczniów; stworzoną przez uczniów, dla uczniów.
  3. W wypadku rozgrywania meczu ligi, ustalony grafik długich przerw NIE OBOWIĄZUJE.