Orły wymiany wylądowały!

sdr_vivid

pnwm_baner

W dniach 16-23 maja 2019r. ma miejsce w naszej szkole druga część projektu wspieranego przez Polsko-niemiecką współpracę młodzieży. Po grudniowej wizycie naszych uczniów w Wetter w Niemczech, czas na rewizytę w naszej szkole.

W czwartek, 16 maja powitaliśmy naszych drogich gości na lotnisku. Radości z powtórnego spotkania nie było końca, a bogaty program wymiany gwarantuje niezapomniane przeżycia.

Realizując projekt w ramach międzynarodowego partnerstwa, nasza szkoła wzbogaca swoją ofertę edukacyjną. Działania te przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju osobowości uczniów i nauczycieli. Wspólna praca oraz wymiana doświadczeń w międzynarodowym zespole sprzyjają kształtowaniu kompetencji międzykulturowych, a także osobistych i społecznych. Organizując projekty międzynarodowe, szkoła pośredniczy w budowaniu porozumienia i pełni rolę ambasadora europejskiego sąsiedztwa.

W ramach tego przedsięwzięcia młodzież poznaje wzajemnie historię, kulturę i zwyczaje swojego sąsiada zza Odry.