Święto Szkoły cz. 1

[ A+ ] /[ A- ]

7 lat temu nasza szkoła przyjęła imię rotmistrza Witolda Pileckiego – najodważniejszego z odważnych, jak nazywał go brytyjski historyk Michael Foot.

Tamtego majowego dnia złożyliśmy przysięgę na sztandar, którego rodzicami chrzestnymi zostali: Zofia Pilecka-Optułowicz i Andrzej Pilecki – dzieci naszego patrona.

Rotmistrz Witold Pilecki w polskiej historii to postać tragiczna. Przegrał walkę o wolną Polskę, został zamordowany przez władze komunistyczne. Jest on również postacią zwycięską, która po latach zapomnienia i milczenia wróciła do nas jako wzór bohaterstwa, szlachetności, odpowiedzialności za kraj. Wierny wartościom wspólnym, ale także wartościom indywidualnym, które wyznaczają bycie człowiekiem przyzwoitym.

W tym roku szkolnym obchodzimy stulecie wywalczenia niepodległości. Hasłem obchodów w naszej szkole jest „dwudziestolecie międzywojenne – radość budowania i tworzenia”. W ciągu tego roku poprzez uroczystości, wystawy i ekspozycje opowiadamy o Polsce i Polakach, którzy budowali swoją ojczyznę, kiedy stało się to już możliwe. Życiorys Patrona szkoły wspaniale wpisuje się w ten czas budowania i tworzenia.

Przedstawienie „Rycerz ma swoje własne tajemnice – on ginie, ale nigdy nie umiera”, opowiada o życiu rotmistrza Witolda Pileckiego. Powodem do dumy jest fakt, że scenariusz jest pomysłem uczniów klasy trzeciej gimnazjum, Marysi Świtaj i Antka Cichockiego.

W naszej szkole możemy dać upust swojej kreatywności, możemy rozwijać skrzydła i znaleźć miejsce na własną aktywność.

Dziękujemy autorom przedstawienia, Marysi Świtaj i Antkowi Cichockiemu, a także aktorom z klas 4, 5, 6, 7, 8a, 8b i III gimnazjum.

Dziękujemy również serdecznie opiekunom za trud przygotowania całości: p. Marii d’Erceville, p. Aleksandrze Kondraciuk, p. Agnieszce Matysiak oraz p. Pawłowi Kimuli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *