Uczniowie klas 8b i III z odwiedzinami w Niepokalanowie

Niepokalanow_2019_feat

[ A+ ] /[ A- ]

29 maja 2019 r.  grupa uczniów z klasy 8b oraz klasy III gimnazjalnej pod opieką Leszka Salamońskiego i Łukasza Drabka udała się na wycieczkę do Niepokalanowa.

Pierwszym punktem naszego programu było oglądanie Panoramy Tysiąclecia Chrześcijaństwa w Polsce, czyli ruchomej szopki. Cieszy się ona ogromną popularnością i zainteresowaniem pielgrzymów.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Papieskie, w którym mogliśmy podziwiać samochody, którymi poruszał się Jan Paweł II w czasie pielgrzymek do Polski. Byliśmy też  w Muzeum Straży Pożarnej. Dowiedzieliśmy się, że franciszkańska straż pożarna powstała w 1931 r. i funkcjonuje do dzisiejszego dnia. Obecnie liczy 20 braci zakonnych – strażaków wyposażonych w nowoczesny sprzęt.

Potem udaliśmy się do najstarszego budynku w klasztorze, obecnie kaplicy – sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego. Zwiedziliśmy też  Muzeum św. Maksymiliana Kolbego, gdzie szczególnym zainteresowaniem cieszyły się gabloty z pamiątkami z misji. Następnie udaliśmy się do kaplicy wieczystej adoracji, która stanowi Światowe Centrum Modlitwy o Pokój. Dotychczas powstało 6 takich miejsc na świecie. Tam przez chwilę, w skupieniu, uczniowie zatrzymali się na modlitwie.

Leszek Salamoński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *