4 klasa na warsztatach w Wilanowie

4_klasa_w_wilanowie_2019_feat3

[ A+ ] /[ A- ]

5 września, uczniowie klasy 4 udali się na swoją pierwszą wycieczkę pod bacznym okiem nowego wychowawcy – p. Katarzyny Lewandowskiej. Podczas wizyty w Wilanowie, uczestnicy wycieczki wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach.

Pierwsze warsztaty o podłożu przyrodniczym zatytułowane „Zielona wyprawa” przeniosły dzieci w świat parkowej przyrody. Dowiedzieliśmy się, jakie rośliny i zwierzęta można spotkać w wilanowskich ogrodach oraz parku, nauczyliśmy się też je rozpoznawać. Poznaliśmy przystosowania zwierząt do życia na lądzie (w parku) oraz w wodzie (w Jeziorze Wilanowskim). Debatowaliśmy również nad tym czy rośliny i zwierzęta są pożyteczne dla człowieka.

Drugie warsztaty pt. „Zbuduj dwór!” zabarwione były historycznie. Podczas zajęć wytropiliśmy sylwetkę dworu szlacheckiego ukrytą w bryle pałacu w Wilanowie. Poznaliśmy ponadto różne rodzaje dworów oraz dowiedzieliśmy się, co składało się na ich typowe wyposażenie. Autentycznie zaciekawieni, przekonaliśmy się, jak wyglądało życie codzienne w gospodarstwie ziemskim oraz jakim czynnościom oddawali się jego mieszkańcy. W drugiej części zajęć pobudziliśmy wyobraźnię przestrzenną i zapoznaliśmy się z wybranymi zagadnieniami geometrii, takimi jak symetria, skala, plan. Finałem warsztatów było zaprojektowanie i wzniesienie z klocków własnego dworu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *