Klasy 6a i 6b pod wrażeniem Wilanowa

wilanow_6a_6b_2019_feat

Pierwszy tydzień nauki rozpoczął się w naszej szkole dość nietypowo. Z powodu nieskończonego remontu, kilka klas udała się na poszerzać horyzonty edukacyjne na wycieczkach. I tak, klasy 6a i 6b pojechały w piątek 6 września do Wilanowa. Pogoda była piękna. Świeciło słońce, ale nie było za gorąco.

Zwiedzanie, a właściwie „warsztaty historyczno–krajoznawcze” składały się z 2 części W pierwszej przeszliśmy przez ogrody i poznali liczne budowle i pomniki, które się tam znajdują.

Po krótkiej przerwie weszliśmy do wnętrza pałacu i poznali wspaniałe barokowe apartamenty królewskie. Panie, które nas prowadziły, bardzo ciekawie opowiadały o życiu  i zwyczajach panujących w tamtych czasach.

Na koniec wyszliśmy ponownie do ogrodów przypałacowych, gdzie czekała nas miła niespodzianka. Były to stroje z epoki króla Jana, w które przebrała się część uczniów. Pozostali robili zdjęcia ze scenki, którą przedstawili przebrani uczniowie. Wszyscy, choć zmęczeni, byli bardzo zadowoleni z takiej formy zwiedzania i czekają na następne wyjazdy.

Wiktor Horbaczewski