Ziemniaczane pożegnanie lata

dziem_ziemniaka_2019_feat

Pomimo dość chimerycznej pogody nad ranem, nic nie było w stanie powstrzymać nas przed jakże przyjemnym rozprawieniem się z latem przy akompaniamencie ziemniaków 🙂 Od godz. 8:30 rozpoczęliśmy przygotowania stanowisk i atrakcji na podwórku. Tegoroczna edycja Pożegnania Lata/Dnia Ziemniaka oraz wszystkie jej aspekty podporządkowane były zbiórce pieniędzy na rzecz dziecka potrzebującego operacji serca. Więcej informacji na temat małego Olusia Filipowskiego znajdziecie na stronie Fundacji „Mam Serce”.

Dzięki Państwa hojnym i wielkim sercom, udało nam się zebrać kwotę w wysokości 4,000.60 zł!

Równo o godz. 9:00 odnotowaliśmy znaczny przyrost gości, którzy „rozlali się” po całym terenie w poszukiwaniu atrakcji. Ogromną popularnością ciszyły się m.in.:

• tradycyjnie już mecze piłkarskie i turniej Pana Damiana Rybackiego,
  • malowanie twarzy przez artystki z klasy 8,
  • Papierowe ekologiczne kapelusze z Panią Ewą Gwardys,
  • loteria fantowa,
  • pokaz zumby w wykonaniu Pana Łukasza Drabka,
  • pokaz taneczny dzieci ze szkoły tańca Artdance & Artfit
  • wystawa hobbystyczna,
  • stoisko origami,
  • stoisko z malowanymi szyszkami i kamieniami,
  • Ekspozycja biologiczno-chemiczna Pani Marzeny Pietruchy,
  • stół pyszności ziemniaczanych u Pani Ireny Kietlińskiej-Brewko,
  • stoisko z ekologicznymi ręcznie malowanymi torbami na zakupy u Pani Agnieszki Matysiak,
  • tor przeszkód wśród drzew,
  • warsztaty z płynem nienewtonowskim z kl. 6b,
  • pracownia gniotków mącznych z kl. 6a
  • stempelki jesienne z liści z Panią Katarzyną Lewandowską.

Osoby spragnione pokrzepienia, posilić się mogły:

Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, zarówno ze strony rodziców i sympatyków szkoły jak i uczniów i absolwentów. Architektami całej imprezy byli Pani Magdalena Malicka, Pan Łukasz Drabek oraz Rada Rodziców. Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie na nasz festyn, pomoc i wsparcie, wspólnie spędziliśmy niezapomniany czas!