„Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze…”

swieto_niepodleglosci_2019

[ A+ ] /[ A- ]

12 listopada 2019 roku uczniowie naszego szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości.  Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i wprowadzeniem pocztu sztandarowego. Następnie przestawiono część artystyczną składająca się z recytacji wierszy patriotycznych oraz pieśni narodowych w wykonaniu chóru szkolnego.  Widowisko artystyczno-historyczne miało za zadanie przybliżyć dzieciom i młodzieży doniosłe wydarzenie, jakim było odzyskanie niepodległości przez Polaków i uświadomić im znaczenie tego faktu dla narodu polskiego. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodowego i związanych  z nim najważniejszych, nieprzemijających wartości, takich jak Bóg, Honor i Ojczyzna. Dzięki przedstawionym prezentacjom multimedialnym, uczniowie przypomnieli sobie, że walka o wolność Ojczyzny nie zakończyła się w 1918 roku, lecz trwała jeszcze przez wiele lat.

Uroczystość została przygotowana została przez p. Marię d’Erceville, p. Pawła Kimulę oraz p. Romana Szlaużysa. Dziękujemy bardzo uczniom klas 6a, 6b, 7 oraz 8 za uświetnienia wydarzenia swoim zaangażowaniem i występami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *