„Cudowna lampa Alladyna” w Teatrze Capitol

cudowna_lampa_alladyna_2019_feat

[ A+ ] /[ A- ]

7 listopada 2019r. klasy 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do Teatru Capitol na przedstawienie p.t.: „Cudowna lampa Alladyna”. Spektakl okazał się uwspółcześnioną wersją znanej powszechnie bajki. Dzieci z ogromnym entuzjazmem reagowały na to, co działo się na scenie. „Cudowna lampa Aladyna” to opowieść o zaczarowanej lampie, z ukrytym w niej, spełniającym wszystkie życzenia duchem Dżinem. Jest to jedna z najbardziej znanych baśni z „Księgi Tysiąca i Jednej Nocy”. Przepełniona magią i tajemnicą bajka powstała właśnie na podstawie tej historii oraz jednej z „Klechd sezamowych” Bolesława Leśmiana.

Spektakl opowiada przygody młodego Aladyna i Czarnoksiężnika Roeoendera. Czarnoksiężnik pragnie za wszelką cenę dostać się do jaskini pełnej skarbów i zdobyć wyjątkową lampę. Jednak dostęp do tej kryjówki ma jedynie Aladyn. Czarodziej postanawia więc odnaleźć młodzieńca i podstępem nakłonić go do wejścia do skarbca. I gdy magiczny przedmiot ze spełniającym życzenia duchem jest już na wyciągnięcie ręki Roeoendera, sprawy przybrały nieoczekiwany obrót. W ten wyjątkowy, magiczny i baśniowy świat wprowadziły widzów zapierające dech w piersiach, nowoczesne projekcje multimedialne.

Po spektaklu odbyły się warsztaty filmowe, podczas których mali uczniowie mogli wystąpić na scenie i wcielić się w postaci z wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Radości nie było końca…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *