Wizyta w kolebce pieniądza

centrum_pieniadza_2019_feat

[ A+ ] /[ A- ]

17 i 18 grudnia klasy 5a i 5 b udały się na warsztaty w Centrum Pieniądza. Jedna z klas brała udział w warsztatach pt.: „Sprawdzam! Laboratorium autentyczności banknotów”. Oprócz tego, że fałszowanie pieniędzy jest przestępstwem, uczniowie dowiedzieli się o podstawowych technikach odróżniania banknotów prawdziwych od podrobionych. Ponadto, warsztaty wyjaśniły jak banknoty są zabezpieczane, które zabezpieczenia widać gołym okiem, a które są ukryte. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się także, co powinna zrobić osoba, która obawia się, że ma fałszywy banknot.

.

Uczniowie drugiej klasy z kolei odkryli, że codziennie noszą w kieszeni prawdziwe dzieła sztuki powielone w milionach egzemplarzy. Na warsztatach pt.: „Twórca pieniądza i produkcja pieniądza” dowiedzieli się, że tworzenie banknotów to skomplikowany proces, angażujący wiele osób i instytucji. Każdy element banknotu ma określone znaczenie, a liczne zabezpieczenia chronią go przed fałszerstwem. Banknoty to także swego rodzaju wizytówki państw, w których je wyemitowano. Warsztaty wyjaśniły uczestnikom tajniki projektowania i produkcji pieniędzy oraz znaczenie poszczególnych znaków na banknotach. Uwieńczeniem zajęć była możliwość zaprojektowania własnego wzoru banknotu.

.

Centrum Pieniądza przy ul. Świętokrzyskiej zaprasza całe rodziny do bezpłatnego zwiedzania obiektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *