Szkolne Jasełka

jaselka_feat

[ A+ ] /[ A- ]

Zgodnie z dobrą tradycją, w ostatni dzień przed długą przerwą Świąteczno – Noworoczną odbyły się w Naszej Szkole Jasełka. Tym razem przygotowała je pani Małgorzata Jakubowska z klasą 3a oraz panem Romanem, który opracował stronę muzyczną przedstawienia. Na widowni, oprócz dzieci z klas 1 – 3 oraz Rodziców i Dziadków, zasiadły dzieci z pobliskiego przedszkola. Jasełka miały tradycyjny charakter. Historia narodzenia  Pana w Betlejemskiej stajence, przybycie pasterzy i pokłon trzech króli były uzupełniane tradycyjnymi kolędami w wykonaniu całego zespołu oraz widowni, która się świetnie przy tym bawiła. Całość była przedstawiona niezwykle barwnie i dynamicznie. Pomogła przy tym skromna, ale ciekawa scenografia wykonana przez panią Agnieszkę. Dzieci znały świetnie teksty mówione i  słowa kolend. I to nie tylko pierwszych dwóch zwrotek. Po finale pani Dyrektor pogratulowała świetnego występu, a dzieci z przedszkola odśpiewały mało znaną, ale piękną pastorałkę. Po tym przedstawieniu można było rozejść się do klas na poczęstunek wigilijny, który przygotowały, jak zawsze niezastąpione, Mamy.

Pół godziny później na pierwszym piętrze zebrali się uczniowie starszych klas 4 – 8. Tam krótki koncert kolęd przedstawiła klasa 6b przy pomocy nieocenionego nauczyciela muzyki, pana Romana. Na pianinie grał, oprócz pana Romana, Sebastian Flisek. Kolędy polskie i angielskie śpiewały Amelka Dobosz, Julka Juszczak. Pięknie na flecie, z towarzyszeniem pianina,  zagrała Marysia Kotte, a Maja Młodzińska oczarowała wszystkich w swoim solowym występie. Oczywiście  publiczność pomagała artystom , śpiewając  z nimi większość kolęd. Po występie uczniowie rozeszli się do klas, gdzie czekała na nich zamówiona pitza.  Można śmiało powiedzieć, że w Naszej Szkole Święta zostały rozpoczęte.

Wiktor Horbaczewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *