W zdrowym ciele zdrowa klasa!

[ A+ ] /[ A- ]

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę jak ważny w naszym życiu jest sport. Poza oczywistym wymiarem ogólnorozwojowym, sport niejako przemyca między wierszami wartość integracyjną, która jest zwyczajnie nie do przecenienia.

Idei integracji właśnie przyświecała inicjatywa Pani Marty Skok, która zorganizowała kolejny mecz piłkarski dla rodziców z klasy 1b. W role piłkarzy wcielili się rzecz jasna tatusiowie naszych pierwszaków: w niebieskich strojach tatusiowie chłopców, zaś w strojach zielonych tatusiowie dziewczynek. Ku uciesze publiczności, poziom meczu był nad wyraz wyrównany, emocji nie brakowało, szczególnie na trybunach. Ostatecznie, drużyna niebieska wygrała 2 punktami. Po meczu oczywiście nie zabrakło poczęstunku – rodzice mieli okazję poznać się lepiej, zaś dzieci wykorzystały czas na sportowe szaleństwa na hali.

Jak uczy nas doświadczenie, zintegrowani już w 1-ej klasie rodzice to przyjemniejsza i bardziej efektywna współpraca całego kolektywu klasowego aż do klasy 8-mej.

Gratulujemy serdecznie pomysłu i wykonania! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *