Rodzic jako doradca swojego dziecka przy wyborze szkoły ponadpodstawowej 

rodzic_jako_doradca_feat

[ A+ ] /[ A- ]

Współczesny świat jest machiną która zdaje się rozpędzać i wciągać w swój wir coraz wcześniej, oczekując wyborów edukacyjnych i określenia się na przyszłość w wieku w którym nie do końca czujemy, że jesteśmy na to gotowi.

Te brzemienne wybory z jakimi przychodzi konfrontować się młodzieży z całą pewnością dotyczą wyboru szkoły ponadpodstawowej. Szkoła ponadpodstawowa właśnie orientuje młodych ludzi pod kątem łatwości i dostępności ścieżki zawodowej którą przyjdzie im kroczyć na kolejnych etapach pobierania edukacji. Zważywszy na powyższe, warto znać rynek pracy i ofertę edukacyjną. Warto także podejmować świadome wybory, będące w zgodzie z zainteresowaniami, predyspozycjami uczniów oraz przy ich pełnej znajomości swoich ograniczeń, a także silnych/mocnych stron.

Jak wskazują badania ankietowe, uczniowie konsultują swoje decyzje dotyczące wyboru szkoły ponadpodstawowej przede wszystkim z rodzicami. Zachęcamy zatem do zapoznania się z prezentacją autorstwa Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń pt. „Rodzic jako doradca swojego dziecka przy wyborze szkoły ponadpodstawowej”.

🔥☑️🌐 https://tinyurl.com/yxyy6nfv 🌐

P.S. Dziękujemy bardzo Pani Monice Sawie za materiały 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *