Uczymy się od siebie nawzajem

zolnierze_wykleci_2020_feat

[ A+ ] /[ A- ]

W środę 26 lutego 2020 r. uczniów klasy 1b odwiedził starszy kolega Mateusz Sawa z klasy 8. Mateusz podczas ciekawej lekcji podpartej prezentacją przybliżył dzieciom postać patrona naszej szkoły Witolda Pileckiego – rotmistrza kawalerii Wojska Polskiego, żołnierza Armii Krajowej, uważanego za jednego z największych polskich bohaterów historii XX wieku. Swoistą kropką nad „i” było wykonanie przez pierwszaków portretu Rotmistrza.

To niemalże „międzypokoleniowe” spotkanie pokazało dobitnie, że porozumienie dzieciaków rozpoczynających przygodę w Superszkole z Mateuszem, będącym jedną nogą już za progiem naszej szkoły, jest nie tylko możliwe, ale niezwykle potrzebne, szczególnie jeśli spoiwem jest postać samego Witolda Pileckiego.

Dziękujemy bardzo Mateuszowi za rzucenie jakże cennego światła na te jakże cenne karty historii i pochylenie się nad potrzebami edukacyjnymi naszych najmłodszych rekrutów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *