O bardzo ludzkim obliczu Zooma…

zoom2

[ A+ ] /[ A- ]

Filarem działalności Superszkoły jest bliski kontakt z naszymi uczniami oraz rodzicami. Mijający właśnie tydzień dobitnie pokazał nam wszystkim, że teraz ten kontakt jest pożądany znacznie bardziej niż kiedykolwiek. Od poniedziałku rozpoczęły się w naszej szkole odbywać lekcje za pośrednictwem platformy ZOOM, miejsca, które jak żadne inne umożliwia interakcję z uczniami, gorące dyskusje, kontakt wzrokowy, przesyłanie plików, a także…a może przede wszystkim kontakt nauczycieli ze swoimi uczniami i podtrzymywanie łączącej nas wszystkich więzi.

Rosnąca popularność tego rozwiązania powoduje, że coraz więcej lekcji odbywa się w programie ZOOM. Początki mogą być oczywiście kłopotliwe, zwłaszcza w świetle mnogości konfiguracji tak samych komputerów jak i zmiennych systemowych np. Windowsa.

I tu z ogromną pomocą pośpieszył jeden z naszych nieocenionych rodziców – Pan Piotr Podemski, tworząc bardzo przejrzysty i intuicyjny przewodnik po konfiguracji programu ZOOM na potrzeby wszystkich zainteresowanych rodziców i uczniów. Dziękujemy serdecznie za poświęcony czas, z pewnością łatwiej nam będzie odnaleźć się w nowym środowisku wideokonferencji.

Jednocześnie pragniemy wyrazić wdzięczność p. Arkadiuszowi Kowalczukowi za pomoc w wyborze platformy wideokonferencyjnej zanim jeszcze stała się ona tak nieodzowna.

Droga społeczności Superszkoły, bądźmy w domu, ale bądźmy blisko siebie…

 Przewodnik po aplikacji ZOOM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *