100-lecie urodzin Jana Pawła II

[ A+ ] /[ A- ]

Jan_Paweł_II

18 maja 1920 roku w maleńkich Wadowicach, w rodzinie Emilii i Karola Wojtyłów, przyszedł na świat Karolek- chłopiec, o którym sto lat później będzie się mówiło: Wielki Jan Paweł II. Nikt z Jego bliskich, w tym czasie, a także w kolejnych latach szkolnych, studenckich i kapłańskich nie myślał pewnie, że tak będzie…

18 maja obchodzimy setną rocznicę urodzin naszego wielkiego rodaka, papieża – świętego Jana Pawła II. W pamięci wiernych Jan Paweł II pozostanie inspiratorem przemian na świecie, orędownikiem pokoju i dialogu, myślicielem i filozofem, człowiekiem kultury i sztuki, poetą i aktorem, niestrudzonym pielgrzymem, miłośnikiem gór, ale przede wszystkim człowiekiem głębokiej wiary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *