Superszkoła przystępuje do programu arytmetyki mentalnej Abakus Europe

abakus

[ A+ ] /[ A- ]

Jak wiecie, stale dążymy do udoskonalania naszych metod nauki i szukamy nowych rozwiązań, które można wprowadzić do naszej szkoły. W związku z powyższym, jest nam niezmiernie miło poinformować, że od września br. nasza szkoła przystępuje do programu arytmetyki mentalnej Abakus Europe. Początkowo, programem tym objęte będą klasy pierwsze.
Czym jest arytmetyka mentalna?
.
Głównym celem arytmetyki mentalnej Abakus jest zrównoważony rozwój umiejętności twórczych i intelektualnych dzieci, wydobycie ich naturalnych zdolności. Regularne zajęcia z arytmetyki mentalnej nie tylko polepszą umiejętność szybkiego liczenia w pamięci, lecz także pozytywnie wpłyną na wzrost pewności siebie oraz na lepsze wyniki w szkole.
 . 
Dodatkowo rozwijają szereg praktycznych umiejętności: zdolność koncentracji i skupienia uwagi, pamięć wzrokową, słuchową i słowną, elastyczność intelektualną oraz zdolność do nieszablonowego myślenia.
 . 
Jak będzie wyglądał program zajęć z arytmetyki mentalnej w naszej szkole – opowiemy już na początku września.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *