Komunikacja bez przemocy w szkole

[ A+ ] /[ A- ]

Między wrześniem a grudniem grupa nauczycieli i rodziców uczniów klas I-III wzięła udział w programie „Komunikacja bez przemocy w szkole”. Uczestnicy odbyli 18-godzinne szkolenia za pośrednictwem platformy e-learningowej. Ci, którzy realizowali program rozszerzony, wzięli dodatkowo udział w 10 godzinach szkoleniowych z certyfikowanymi trenerami Porozumienia bez Przemocy. Chętni skorzystali także z superwizji, czyli indywidualnych spotkań z trenerami.
.
Uczestnikom zostały przybliżone podstawowe założenia metody Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication) stworzonej przez amerykańskiego psychologa Marshalla Rosenberga. Poznali praktyczne sposoby budowania relacji opartych na szacunku i zaufaniu oraz rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie z przemocą w sytuacjach szkolnych.
.
Program realizowany był zgodnie z wytycznymi The Center of Nonviolent Communication w ramach projektu „Szkoła Myślenia Pozytywnego – Komunikacja bez przemocy i Mediacje w szkole” przez Instytut Edukacji Pozytywnej.
.
certyfikat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *