Wystawa zielników online

galeria_zielników_2020_2

[ A+ ] /[ A- ]

Jesienią 2020r. uczniowie kl. 6a i 6b rozpierzchli się po Rembertowie i okolicach pełni naukowych aspiracji. Tak, tak, z łatwością ich mogliście rozpoznać, kiedy to z wrodzoną sobie ciekawością do potęgi wścibskiej, zaglądali ze swoim szkiełkiem i okiem do każdej kępki, krzaka czy skupiska chwastów. Niesieni na skrzydłach zielarskiej misji, rozpoznali, zebrali i zasuszyli  liście, kwiaty, pędy pospolitych roślin nagonasiennych i okrytonasiennych  występujących w Polsce.  Zgromadzili imponujący materiał badawczy i nabyli przy okazji szeroką wiedzę botaniczną o drzewach, krzewach i roślinach zielnych, którą zawarli w stworzonych przez siebie zielnikach. Najważniejszy cel tworzenia zielników szkolnych, czyli  zwrócenie uwagi na otaczający świat przyrody został osiągnięty w 100%.

Dziś, kiedy zielniki zostały już udokumentowane i zdigitalizowane, oddajemy je Wam do podziwiania w ich pełnej krasie 🙂

Marzena Pietrucha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *