Popisz się talentem (edycja 2021)

Clipboard01

[ A+ ] /[ A- ]

Weź udział w piątej, jubileuszowej edycji największego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych! 🎯
.
Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w największym w Polsce konkursie literackim. Jego organizatorem jest wydawnictwo Nowa Era, a tematyka nawiązuje do twórczości Stanisława Lema. Wszak rok 2021 został poświęcony temu właśnie znanemu w Polsce i na całym świecie autorowi opowiadań z gatunku science fiction 👽🤖 (fantastyki naukowej).
 .
Oto konkursowe zadanie.
Wyobraź sobie, że stacja JUTRO TV wysyła Cię w przyszłość 🚀. Masz za zadanie napisać relację z tego, co tam zastałeś. Dlaczego napisać? Ponieważ kamery i twarde dyski źle znoszą podróż w czasie – tylko tekst pisany jest w stanie ją przetrwać ! Do dzieła zatem! Zrelacjonuj, co przeżyłeś w świecie jutra, kogo spotkałeś, w jakich zdarzeniach uczestniczyłeś, co zaobserwowałeś. Koniecznie dodaj także własny komentarz – jak prawdziwy reporter!
.
Serwis informacyjny za sto lat mógłby się zaczynać słowami: „Jest 25 marca 2121 roku. Imieniny obchodzą Cyberiusz, Księżycomir oraz Gigalena…” Jak będzie wtedy wyglądał świat? Czy powstaną nowe, genialne wynalazki? Czy ludzie zamieszkają na obcych planetach? Czy nasza Ziemia będzie wciąż nadawać się do życia? Czy znajdziemy cudowne lekarstwo na choroby i staniemy się lepsi, mądrzejsi, bardziej troskliwi? A może wręcz przeciwnie? Z pewnością Twoja wyobraźnia pozwoli odpowiedzieć na choć część z tych pytań!

Napisz relację z przyszłości
– do 500 słów, czyli 2800 znaków bez spacji.
.
Odeślij pracę swojemu nauczycielowi języka polskiego.
Masz czas do 12 kwietnia! Nagrodą jest literacki debiut!
.
Już jesienią 2021 trzydziestu laureatów z całej Polski otrzyma do rąk własnych pokonkursową książkę 📖 ze swoimi tekstami. A także pamiątkowe dyplomy potwierdzające ich sukces. A wszystkich – i laureatów, i czytelników – na pewno ucieszy fakt, że cały dochód ze sprzedaży pokonkursowej książki trafi do wybranej fundacji działającej na rzecz potrzebujących dzieci.
.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *