Mandala niejedno ma imię…

20210419_201402 (1)

[ A+ ] /[ A- ]

Mandala buddyjska to harmonijne połączenie koła i kwadratu, gdzie koło jest symbolem nieba, transcendencji, zewnętrzności i nieskończoności, natomiast kwadrat przedstawia sferę wewnętrzności, tego co jest związane z człowiekiem i ziemią.
 
Tę niezwykłą synergię człowieka i ziemi doskonale akcentują eko mandale wykonane przez kreatywnych uczniów klas 4a oraz 4b.
 
orzystając z darów natury-kamyków, nasion, liści, kwiatów, gałązek itp. zebranych na spacerze lub wyszukanych w domu przygotowali swoje eko kreacje, które niezwykle harmonijnie wpisują się w obchody Dnia Ziemi, które Superszkoła ustawicznie kultywuje.
 
Marzena Pietrucha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *