Dlaczego warto zbierać deszczówkę?

171007886_3525866144186033_8117279603741576932_n

[ A+ ] /[ A- ]

Póki jeszcze Dzień Ziemi mamy na świeżo w pamięci, uczniowie klasy 6b stawiają pytanie: dlaczego warto zbierać deszczówkę?
 .
  • bo jeśli deszczówki nikt nie zbierze, spłynie ona do rzek, a potem trafi do morza i nikt już jej nie wykorzysta. A szkoda tracić bogactwo, jakie spada nam z nieba i jest jedynym odnawialnym źródłem wody w przyrodzie,
  • bo to najbardziej świadomy sposób, na oszczędne gospodarowanie wodą w ogrodzie. Woda pitna to skarb, o którym rzadko myślimy jak o źródle, które może się wyczerpać. Warto więc pomyśleć o jej zasobach i tam gdzie to możliwe zastąpić ją wodą pochodzącą z innych źródeł,
  • bo rośliny wolą deszczówkę od kranówki. Ta ostatnia, choć zdatna do picia, jest nieco twardsza niż opady atmosferyczne. A miękka i bogata w substancje odżywcze woda to coś, dzięki czemu trawnik będzie bujny, a kwiaty kwitnące.
I nawet jeśli nie udało się zebrać wielu metrów sześciennych wody, to na pewno zmianie uległy codzienne nawyki i złe przyzwyczajenia. Każda kropla jest bezcenna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *