Wyniki konkursu fotograficznego „Ciekawa fizyka, czyli zjawiska fizyczne w fotografii” – edycja 2021

zdjecie

[ A+ ] /[ A- ]

Zarząd Główny Społecznego Towarzystwa Oświatowego zorganizował XVI już edycję wojewódzkiego konkursu dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych pt. „Ciekawa fizyka, czyli zjawiska fizyczne w fotografii”.
.
Na konkurs wpłynęło ponad 150 wyjątkowych prac. Tym bardziej cieszy nas wyśmienita dyspozycja wystawionych przez naszą szkołę pasjonatów fizyki z zacięciem fotograficznym. Posiadana przez nich jakże rzadka umiejętność prezentacji zjawiska i jednoczesnego zaklęcia go w jakże eterycznej, artystycznej konwencji fotografii, rzuciła jury konkursowe na kolana. Wszyscy bez wyjątku uczestnicy konkursu zasługują na gromkie oklaski, jednak w sposób wyjątkowy wyróżnić pragniemy następujące osoby:
.
🥇 Barbarę Stasiak z klasy 8 – za bezpardonowe zajęcie 1. miejsca w kategorii fotografia (zdjęcie pojedyncze) za pracę „Prezentacja zjawiska całkowitego odbicia wewnętrznego”,
🥇 Tomasza Jankowiaka z klasy 8 – za bezkompromisowe zabezpieczenie sobie 1. miejsca w kategorii obserwacja zjawiska (seria zdjęć) za pracę „Czy słońce podczas zachodu się powiększa?”,
🥈 Tymona Wawińskiego z klasy 7 – za przebojowe wdarcie się na podium i zajęcie 2. miejsca w kategorii fotografia (zdjęcie pojedyncze) za pracę „Siostra w soczewce.

Gratulując serdecznie wspaniałych wyników w konkursie STO tak samym uczniom jak i prowadzącemu ich p. Michałowi Żbikowskiemu, nie pozostaje nam już nic innego jak zaprosić Was do podziwiania zdjęć, kontemplacji i poszukiwania inspiracji do kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *