Zrób to sam‼️ Ekologiczna saszetka zapachowa!

thumbnail_20210531_102136

Uczniowie klasy 7a i 7b samodzielnie wykonali zapachowe saszetki o aromacie lawendy i dzikiej orchidei. Uczniowie na łyżkę suchych liści herbaty wkroplili olejek zapachowy. Skroploną olejkiem herbatę wymieszali, dodali ryż, wysuszone płatki maku, bzu i wsypali do odciętej na ok. 5 cm podkolanówki, cienkiej skarpety lub przepuszczającej powietrze tkaniny. Przewiązali wstążką, sznurkiem, wełną – gotowe! Taką saszetkę wieszamy w szafie, łazience i korzystamy z powiewu świeżości!

Instrukcja dla pozostałych uczniów:

1. Aromatyczna herbata

Herbatę w liściach lub w formie suszu owocowego wsyp do niewielkiego naczynia. Dodaj do niej taką ilość ulubionego olejku zapachowego, aby mieszanka zrobiła się delikatnie wilgotna.

2. Pachnący ryż

Podobnie jak we wcześniejszym punkcie – wsyp do naczynia potrzebną ilość ryżu i następnie dodaj kilka kropel pachnącego olejku. Dorzucamy ulubione, wysuszone rośliny. Podpowiadamy, które wybrać:
.

• Lawenda. Najpiękniej i najmocniej pachnie lawenda. Jej kwiaty można zbierać na przełomie czerwca i lipca, wtedy kwitnie bardzo okazale nawet w naszym klimacie.
  • Płatki róży. Płatki róży nie tylko pięknie pachą, ale mają także właściwości uspokajające i poprawiające nastrój.
  • Igły naszej rodzimej sosny. Olejki eteryczne z sosny działają przeciwzapalnie oraz odkażająco.\
  • Zioła, które z powodzeniem możemy uprawiać na parapecie lub balkonie, na przykład: rozmaryn, oregano lub bazylia.
Wypełniamy woreczki pachnącą mieszanką, zawiązujemy i gotowe!

Marzena Pietrucha