Jak rozpoczynać weekend, to z rozmachem…

278909330_3044504612465835_4098176370273838113_n

[ A+ ] /[ A- ]

Weekend uczniowie klas siódmych rozpoczęli z rozmachem, wybrali się bowiem do Teatru Wielkiego w Łodzi na operę autorstwa Giuseppe Verdiego pt. „Aida”. To przecudownie i z wielkim rozmachem zrealizowane dzieło opowiada historię Aidy, córki etiopskiego króla Amonastra, która jako niewolnica na egipskim dworze zakochuje się z wzajemnością w egipskim wodzu – Radamesie. Na jej nieszczęście, kocha się w nim również córka egipskiego króla – Amneris.
.
„Aida” w reżyserii Marka Weissa-Grzesińskiego to opowieść o miłości i patriotyzmie. O tym, że czasami trzeba pomiędzy tymi uczuciami dokonać wyboru i o tragediach, które z takich dylematów mogą wynikać. Łódzka inscenizacja przykuwa uwagę swoją oryginalną i efektowną scenografią.
.
Obserwując twarze młodzieży, ciężko się było oprzeć wrażeniu, że opera przykuła uwagę uczniów i rozbudziła ich wyobraźnię. Kto wie, może właśnie odkryli w sobie pasję do opery? Za przepiękne zdjęcia wykonane na scenie dziękujemy serdecznie wybitnej pani fotograf Joannie Miklaszewskiej-Sierakowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *